Hoppa till sidans innehåll
   
   

Prel Tävl- och Lägerkal.


Läger är grönmarkerade i listan nedan

2019

Tävling Plats Grupp  Datum  Dag  Övrigt  Kallelse 
7 Järfälla Nationella(50m) Järfälla MG, SS 14-16/2 fr-sö    Här!
8 Läger (50m) Järfälla MG, SS 17-20/2 må-to   Här!
9 Löken el Finn&Fiffi Lund el Lomma Guld Ä, Sim G, Sim S, Sim B 29/2 el 1/3 lö el sö  

 Här! 

 Här!

9

Morgondagare
INSTÄLLD!

Vellinge Sim B +bredden 1/3    
9

Interntävling
INSTÄLLD!

Vellinge Alla 1/3    
9 World Series
INSTÄLLD!
Italien Ida A-W 27/2-1/3 to-sö    
10 GP Malmö Kvalade 7-8/3 lö-sö    
11

Öresund Meeting
I
NSTÄLLD

Helsingborg MG, SS 14-15/3 lö-sö    Här!
11 Späckhuggaresim
I
NSTÄLLD
Eslöv Guld Ä, Sim G, Sim S, Sim B 14/3    Här!
13 Seriesim omg 4
I
NSTÄLLD
Lund Uttagna 29/3    Här!
14 Falkenberg Race (50m)
I
NSTÄLLD
Falkenberg MG, SS (ej swim open)
Guld (07 oä)
4-5/4 lö-sö    
14

Swim Open (50m)
I
NSTÄLLD

Stockholm Kvalade 3-6/4 fr-må    
15

World Series
INSTÄLLD

Storbritannien Ida A-W 8-12/4 to-sö    
16

Vellinge Easter Race
INSTÄLLD

Vellinge Sim G, Sim S, Sim B 13/4    
16

Morgondagare
INSTÄLLD

Vellinge Sim B 19/4    
16

Interntävling
INSTÄLLD

Vellinge Alla 19/4  sö    
18

Seriesimskval INSTÄLLD

  Uttagna 1/5  fr     
19 Simiaden Distrikt
INSTÄLLD
Ystad / Staffanstorp Sim G, Sim S, Sim B 9-10/5 lö-sö    
19

Distanscup 3 & 4 Framskjutet till HT20

  MG, SS        
20

VAT Open (50m)INSTÄLLD

Taastrup MG, SS, Guld, Sim G 15-17/5 fr-sö    
21 Para EM
Framskjutet
Portugal Kvalade 17-23/5 sö-lö    
21 Läger Kalmar Kalmar Sim G, Sim S, Guld 21-24/5 to-sö    
22 Österlen Swim Challenge(50m) Simrishamn MG, SS, Guld, Silver 29-31/5 lö-sö    
22 DM/JDM(50m)
INSTÄLLD
Malmö 
(OBS ändrad)
Kvalade 30-31/5 lö-sö    
22 Simiaden Final
INSTÄLLD
Lund? Kvalade 30/5  lö    
23 Citadellsim(50m) Landskrona MG, SS, Sim G, Guld 6-7/6  lö-sö    
25 Läger Mallorca MG, SS 14-21/6 sö-sö    
26 SM/JSM(50m) Halmstad Kvalade 26-30/6 fr-ti    
26 Åka iväg tävling TBD ej SM el Sum-Sim-kvalade        
27 Sum-Sim Landskrona Kvalade 1-5/7 on-sö    
               
               
               
               
 34  Swim 4 life  Landskrona  Alla  22/8  lö    
35              
36              
37              
38 Sparbanken cup Ystad Alla 19-20/9 lö-sö    
39 Seriesim            
39 Morgondagare & Interntävling Vanningen Alla 27/9    
40 Lödde Cup Löddeköpinge Simiaden 3-4/10 lö-sö    
41 UGP 1 Löddeköpinge MG,SS, Guld Ä 10-11/10 lö-sö    
42 DM/JDM Ängelholm Kvalade 17-18/10 lö-sö    
42 Upp till 13 Höganäs Simiaden 18/10    
43              
44 Alt Novembersim (om ej vikingd..) Eslöv Ej Sum-simmare/JSM (Mg-Brons) 31/10-1/11 lö-sö    
45 Sum-Sim Region Sjöbo MG + SS 7-8/11 lö-sö    
45 Vikingadoppet? Furulund Ej Sum-simmare/JSM (Mg-Brons) 7-8/11 lö-sö    
46 SM/JSM Helsingborg Kvalade 11-15/11 on-sö    
46 Morgondagare & Interntävling Vanningen Alla 15/11    
47 Seriesim            
48 Höstsimiaden Vellinge Simiaden 28-29/11 lö-sö    
49              
50 Sum-sim Riks Göteborg Kvalade 11-13/11 fr-sö    
50 Sollentuna Swim Festival Sollentuna MG-Guld Ä 5-6/12 lö-sö    
51 Lucia Vellinge   20/12    
Uppdaterad: 15 SEP 2018 10:00 Skribent: Patrick

Postadress:
Vellinge Näsets SK - Simidrott
Vanningen
23536 Vellinge

Kontakt:
Tel: 040457860
E-post: This is a mailto link

Se all info