Hoppa till sidans innehåll
   
   

Tävlingskalendern


 2018

Tävling Grupp  Datum  Dag  Övrigt   Anm.Sen Kallelse 
1 Höganäs Swim-Meet - Höganäs T7-T3 6-7/1 Lö-Sö Egenavgift 75kr/dag  17/12  Här!
2              
3 Seriesim omg.3 - Vellinge Uttagna  21/1 Sö 

 insim 12.00
 start 13.00

   Här!
Ugp 2 - Löddeköpinge T7-T4 27-28/1 lö-sö fm    10/1  Här!
  Gp 1 - Malmö kvalade  27-28/1  lö-sö     9/1  Här!
  Distanscupen 800 H/1500 D T7-T6 31/1 ons

insim 17.30
start 18.00

anm till   din tränare  
5 Arena Sprint Meet - Burlöv T7-T5  3-4/2 lö-sö 

2004 o äldre 
(2005 - lör)

 14/1 Här! 
  Dronksim - Staffanstorp T3-T5  3-4/2  lö-sö  2005 o yngre  17/1 Här!

6

Interntävling Alla  11/2 sö 

200 fr, 50 br
Insim 17.15

   

7

             
8              
9 Finn&Fiffi - Lomma T3-T6  3-4/3 lö-sö  Neg kvaltider   13/2  Här!
  Distanscupen 1500 H/800 D T7-T6 28/2 ons insim 17.30 
start 18.00
anm till din tränare  
10 Ugp 3 - Malmö T7-T5  10-11/3  lö-sö  2005 o äldre  18/2  Här!
11 Morgondagarnas 1 - Vellinge Bredd-T4  12/3    5/3  
  Interntävling 2 T3-T7 18/3 200 fj, 50 ry
Insim 17.15
   
 12 Öresund Meeting- Helsingborg  T7/T6 24-25/3  lö-sö     28/2  Här!
13              
14 V.E.R - Vellinge T3-T5  2/4  må  2006 o yngre  14/3  Här!
  Distanscupen 400 medley T6-T7 2/4 anm till din tränare    
  SwimOpen - Stockholm Kvalade  4-8/4  on-sö  Närvarokrav för deltagande  Egenavgift  
15              
16 Sportringen Swim Meet - Burlöv T7-T6 21-22/4  lö-sö     10/4  Här!
  Seriesim 4 - Lund Uttagna 22/4 sö 

 Insim 12.45
 Start 14.00

   Här!
17 Morgondagarnas 2 - Vellinge Bredd-T4 23/4      
  Ullbergstrofen- Gbg  T7-T6 27-29/4 Fre-sön Egenavgift  28/3  Här
18 Ev. Seriesimskval Uttagna 1/5 Tis      
  Simiaden Distrikt - Vellinge 2005 o y 5-6/5  lö-sö 2005 o yngre   18/4  Här!
19              
20 Simiaden Region - Lund  Kvalade 20/5  sö  2005-2006     Här!
21              
22 DM/JDM - Simrishamn Kvalade  2-3/6    Övernattn
Egenavgift
 17/5  Här!
23 Citadellsim - Landskrona T5-T7  9-10/6  lö-sö     16/5  Här!
24 Färsingadoppet - Sjöbo T3-T5  16-17/6  lö-sö     24/5  Här!
25              
26 Sum-Sim - Malmö Kvalade  27/6-1/7 on-sö       Här!
26 Sydow Sprinten - Ljungby T3-T7 30/6-1/7

lö-

Övernattn
Egenavgift
 14/6  Här!
27 SM/JSM - Landskrona Kvalade  4-8/7 on-sö       
28              
29              
30              
31              
32               
33  Uppstartsläger Alla  17-19/8   fr-sö  Egenavgift    
34  Swim 4 Life - Landskrona  Alla

 25/8

Lör     19/8  HÄR
35               
36  Seriesim 1 - Staffanstorp Uttagna

8/9

Lör  Insim 16.00 Start 17.00
 Laget  
37  Interntävling Alla 16/9 sö 

200 br, 50 fr Insim 17.15 

   
38  Speedo swim meet-Helsingborg

Mästersk.grp
Sum-Sim grp

22-23/9 lö-sö  2002 o y  30/8  Här
39              
40 Morgondagarnas 3 - Vellinge Bredd-Simiaden Silver 1/10 Insim 17.30    
40  DM/JDM - Kristianstad Kvalade  6-7/10 lö-sö     19/9  
40 Upp till 13 - Höganäs Simiadengrupperna 7/10    18/9  
41 UGP 1 - Sjöbo Mästersk.grp - Simiaden silver 13-14/10  lö-sö    19/9  
42               
43 Interntävling  Alla  28/10

200 ry, 50 br
Insim 17.15
 

   
44 

 

    on-sö      
45 StaffanstorpsCupen-Staffanstorp Alla grupper (ej sum-simmare) 10-11/11 lö-sö      
  Sum-Sim Region - Ängelholm 2002-2006  10-11/11  lö-sö       
46  SM/JSM - Stockholm Kvalade  14-18/11        
47 Morgondagarnas Bredd - Simiaden Silver 19/11      
47  Seriesim 2 - Helsingborg Uttagna 24 el 25/11 TBA       
48  Höstsimiaden - Staffanstorp 2006 o y 1-2/12 lö-sö       
49              
50 Sum-Sim Riks - Stockhom Kvalade 14-16/12 fr-sö       
  Sim á Lund 2005 o ä 15-16/12 lö-sö      
51              
52              
               
Uppdaterad: 15 SEP 2018 10:00
Skribent: Per Skarin

Postadress:
Vellinge Näsets SK - Simidrott
Vanningen
23536 Vellinge

Kontakt:
Tel: 040457860
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners

 

ea30f5c809

 

 

02d0731634