Hoppa till sidans innehåll
   
   

Tävlingskalendern


V. Inbjudan/tävling Grupp Datum Dag Övrigt Anm.sen. Kallelse
               
1 Höganäs Swim Meet - Höganäs T7-T5 7-8/1 Lö-Sö    20/12 Här!
               
3 Seriesim 3 - Vellinge Uttagna 21/1 Ins 08.00,St 09.00    Här!
4 Gp 1 - Malmö Kvalade 28-29/1 Lö-Sö      
  Ugp 1 - Lödde T7-T5 28-29/1 Lö-Sö     10/1  Här!
5 DC1 - Malmö T7-T6 1/2 Ons Aqvakul Ins.16,St17  
  Dronksim - Staffanstorp T5-T3 4-5/2 Lö/Sö 2005 o y  16/1  Här!
  Arena Sprint Meet - Burlöv T7-T5 4-5/2 Lö-Sö 2004 o ä  20/1  Här!
 6 Interntävling 1- Vellinge T7-T3 12/2 200fr+50br Ins.17.15  
 7              
 8              
 9 Finn o Fiffi - Lomma T6-T3  4-5/3 Lö/Sö  Neg.Kvalt   13/2  Här!
 10 DC2-Malmö T7-T6 8/3 On St 17.15    
 

Ugp2-Sjöbo

T7-T5 11-12/3 Lö-Sö Flyttad till Sjöbo!!  13/2  Här!
11 Morgondaganas 1 Bredd 13/3      
  Interntävling 2 - Vellinge T7-T3 19/3 200fj+50ry Ins.17.15   
12 Öresund Meeting - Helsingborg T7-T4  25-26/3  Lö-Sö     1/3  Här!
13 Seriesim 4-Lund Uttagna 2/4    Ins14,St15  Här!
14 Falkenberg Race - Falkenberg T7 8-9/4 Lö-Sö Egenavgift   19/3  Här!
15               
16  V.E.R - Vellinge T5-T3 17/4 2005 o y  29/3  
               
17 Morgondagarnas 2 Bredd 24/4      
17  Ullbergstrofén - Göteborg T7-T6 28-30/4 Fr-Sö  

Egenavgift 900kr
26/3

 Här!
18 Ev. Seriesimskval Uttagna 1/5      
  SimiadenDistrikt - Vellinge T6-T3  6-7/5  Lö/Sö 2004 o y  19/4  Här!
19               
20  Swim Meet - Burlöv T6-T5 20-21/5 Lö-Sö    INSTÄLLT!!!  
21              
22 DM/JDM - Simrishamn Kvalade 3-4/6 Lö-Sö Egenavg.  15/5  Här!
  Simiaden Region - Kristianstad Kvalade  3/6 End. 2004-05    Här!
  Sponsor Cupen - Kristianstad Behöriga 4/6 2006 o y End. T-grupper  Här!
               
23 Citadellsim - Landskrona T7-T5 10-11/6 Lö-Sö Uppdat. 7/6  14/5  Här!
24 Färsingadoppet- Sjöbo T7-T5  17-18/6  Lö-Sö Sum-Sim distanser  29/5 Här!
25              
26 Sm/Jsm - Borås Kvalade 30-4/7 Fr-Ti     Här!
  Bockstensdoppet-Varberg T7-T3 30-2/7 Fr-Sö Egenavg.  11/6 Här!
27              
28 Sum-Sim -Malmö Kvalade 12-16/7  On-Sö      Här!
               
29              
30              
31              
32 Uppstartsläger Degeberga T7-T3 11-13/8 Fr-Sö Egenavg.   Här!

33

             
34 Swim 4 Life-Landskrona T7-T3  26/8   Ins.12.00. Funktionärer behövs!  20/8  Här!
35 Interntävling 3 T7-T3  3/9      Insim 17.15  
36 Seriesim 1 - Malmö  Uttagna 9/9  Lö

Hylliebadet
Ins. 08,30
St 09.30

   Här!
37              
38 Sparbanken Cup - Ystad T7-T3 23-24/9 Lö-Sö Ev. T7-T6
End.Lö-Sö Gren 13-44
 27/8  Här!
39              
40 Morgondagarnas 1 -Vellinge   2/10      
  Lödde Cup - Löddeköpinge T5-T3 7-8/10 Lö-Sö    17/9  Här!
41 DM/Jdm - Ängelholm Kvalade 14-15/10 Lö-Sö      Här!
42 Ugp 1 - Trelleborg T7-T4  21-22/10 Lö-Sö    5/10  Här!
43 Interntävling 4  T7-T3 29/10    Insim 17.15  
44 SM/JSM - Jönköping Kvalade 1-5/11 On-Sö  Avresa     
45 Sum-Sim Region - Ystad T7-T3 11-12/11 Lö-Sö 2001-2005  20/10  
  Vikingadoppet - Furulund T6-T3 11-12/11 Lö-Sö Ej Sum-Simmare  27/10  
46              
47 Morgondagarnas 2 - Vellinge   20/11        
  Seriesim 2 - Helsingborg Uttagna 25/11 Ins 09.00 Buss    
48 Höstsimiaden - Lund T6-T3 2-3/12 Lö/Sö 2005-2009    
49 Sum-Sim Riks - Eskilstuna  Kvalade 8-10/12 Fr-Sö      
  Sim á Lund - Lund T7-T5 9-10/12 Lö-Sö      
50 Lucia/KM T7-T3 17/12 Prel.    
51              
52              
Uppdaterad: 2017-10-13 14:20
Skribent: Per Skarin

Postadress:
Vellinge Näsets SK - Simidrott
Vanningen
23536 Vellinge

Kontakt:
Tel: 040457860
E-post: This is a mailto link

Se all info

Partners

 

ea30f5c809

 

 

02d0731634