Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP4    Utskriftsdatum  15 oktober 2013   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  08:47   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ystads SS Lag 1 Damer    475          4:52.17   
  Ystads Simsällskap                   
  Eljena Knutsson  1992      31.55  1:05.64      1:05.64   
  Désirée Andersson  1994      38.27  1:22.60      2:28.24   
  Marie Topphem  1995      31.57  1:10.66      3:38.90   
  Karolina Nilsson  1999      34.70  1:13.27      4:52.17   
                     
Ystads SS Lag 2 Damer    441          4:59.58  TL / måldomare 
  Ystads Simsällskap                   
  Dinah Jönsson  1998      32.56  1:09.88      1:09.88   
  Julia Olsson  1997      41.54  1:30.25      2:40.13   
  Amanda Strömberg  1998      32.99  1:12.50      3:52.63   
  Sara Göransson  1998      31.78  1:06.95      4:59.58   
                     
Poseidon Damer Lag 1    440          4:59.66   
  Simklubben Poseidon                   
  Elin Moberg  1999      1:55.79  3:17.09      3:17.09   
  Natalie Varady  1997      1:11.13  1:42.99      5:00.08   
  Fiona Olsson  2000                 
  Maria Persson  1993        4:59.66      4:59.66   
                     
Ystads SS Lag 3 Damer    420          5:04.42   
  Ystads Simsällskap                   
  Tilde Larsson  2001      37.02  1:19.30      1:19.30   
  Alicia Norberg Randowo  1999      39.12  1:24.32      2:43.62   
  Vilma Flodfält  1999      33.43  1:14.05      3:57.67   
  Matilda Åkesson  1999      31.23  1:06.75      5:04.42   
                     
Ystads SS Lag 4 Damer    215          6:20.44   
  Ystads Simsällskap                   
  Maja Åkesson  2002      43.72  1:32.23      1:32.23   
  Lucie Ghanem  2002      45.06  1:35.19      3:07.42   
  Hanna Björnsdotter  2002      47.15  1:47.93      4:55.35   
  Ronja Gingsjö  2002      39.02  1:25.09      6:20.44   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Sjöholm  2000    547  30.97  1:05.66  1:41.18    2:15.95   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Josephine Mikkelsen  2002    429  1:11.57  1:49.86  2:27.38    2:27.38   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Frida Rödin  2000    424  33.83  1:11.51  1:50.00    2:27.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Annamaria Bontidean  2000    424  1:10.90  1:49.62  2:28.00    2:28.00   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Nicola Parfitt  2000    418  1:11.47  1:50.15  2:28.74    2:28.74   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Emilia Frederiksen  2000    377  34.67  1:13.46  1:54.10    2:33.84   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Olga Schubert  2000    329  35.83  1:16.54  1:59.61    2:40.97   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Julia Frederiksen  2001    298  38.00  1:20.88  2:04.77    2:46.45   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Bianca Nilsson  2002    281  36.73  1:19.56  2:05.28    2:49.69   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
10  Johanna Ingner  2002    259  39.19  1:23.65  2:10.73    2:54.50   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Maja Åkesson  2002    221  41.29  1:28.33  2:17.71    3:03.95   
  Ystads Simsällskap                   
                     
12  Lucie Ghanem  2002    208  3:07.73        3:07.73   
  Ystads Simsällskap                   
                     
13  Ronja Gingsjö  2002    169  44.62  1:36.41  2:29.61    3:20.89   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Granborg  1999    573  31.14  1:05.03  1:39.51    2:13.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Elin Moberg  1999    482  32.97  1:08.59  1:45.18    2:21.78   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Matilda Åkesson  1999    462  33.31  1:09.24  1:46.64    2:23.82   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Alexandra Kowalska  1999    401  1:53.33  2:31.00      2:30.71   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Alicia Norberg Randowo  1999    385  34.34  1:13.09  1:53.02    2:32.85   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Olivia Torres  1999    376  34.67  1:13.11  1:53.87    2:34.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Tilde Anderberg-Rickard  1999    333  36.78  1:16.96  1:59.65    2:40.38   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
Karolina Nilsson  1999    322  38.42  1:19.96  2:02.15    2:42.26   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Ellen Åkesson  1999    291  38.08  1:21.84  2:06.88    2:47.78   
  Ystads Simsällskap                   
                     
10  Daniella Ståhl  1999    245          2:57.68   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Strömberg  1998    467  1:09.47  1:47.45  2:23.29    2:23.29   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Vilma Nilsson  1998    463  31.27  1:06.73  1:44.48    2:23.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Emma Taylor  1998    453  32.64  1:09.40  1:47.45    2:24.76   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Sara Göransson  1998    421  1:11.46  1:50.16  2:35.00    2:28.37   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Noemi Ströhagen  1998    318  36.62  1:18.08  2:01.12    2:42.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Cassandra Tran  1997    649  31.13  1:03.55  1:35.96    2:08.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Hanna Cronqvist  1996    589  31.22  1:04.21  1:38.06    2:12.63   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Felicia Sandström  1997    542  31.39  1:05.26  1:41.10    2:16.35   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Hannah Skog  1997    538  31.72  1:06.18  1:41.34    2:16.69   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Jenny Thalin  1997    523  32.18  1:07.36  1:43.45    2:17.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emmy Lundh  1995    480  33.89  1:09.87  1:46.05    2:21.98   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Cecilia Laursen  1997    479  32.88  2:22.08      2:22.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Marie Topphem  1995    469  32.35  1:08.33  1:45.96    2:23.09   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1997    444  1:09.91  1:48.42  2:25.70    2:25.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
10  Julia Olsson  1997    419  1:10.98  2:28.62      2:28.62   
  Ystads Simsällskap                   
                     
11  Natalie Varady  1997    411  33.45  1:11.06  1:50.24    2:29.48   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Eljena Knutsson  1992    573  31.73  1:05.98  1:39.97    2:13.85   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Maria Persson  1993    543  31.85  1:06.69  1:42.21    2:16.29   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Josefina Widerström  1994    504  31.57  1:06.59  1:43.16    2:19.68   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Désirée Andersson  1994    494  32.88  1:08.17  1:44.26    2:20.59   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Larsson  2000    368  30.38        1:07.64   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Nicolas Nolén  2000    278  33.92        1:14.25   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lars Hallberg  2001    254  35.97        1:16.58   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Emil Jespersen  2001    236  36.27        1:18.50   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Oscar Johansson  2000    210  36.51        1:21.51   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Robin Falk  2001    173  38.72        1:27.03   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Isak Lindholm  2000    166  40.38        1:28.16   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Douglas Romare  2001    117  45.72        1:39.13   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Samuel Schildt  2000    113  43.95        1:40.42   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Olsson  1999    394  30.13        1:06.11   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Dennis Jarnberg  1999    244  35.09        1:17.55   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
William Latak  1999    223  35.95        1:19.94   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Hinderup  1998    500  28.49        1:01.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Jesper Olsson  1998    494  28.28        1:01.31   
  Simklubben Poseidon                   
                     
William Lindblom  1998    383  30.96        1:06.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Ringdahl  1998    336  32.03        1:09.74   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Simon Pettersson  1998    312  33.41        1:11.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Lloyd  1996    508  28.15        1:00.76   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Johan Christiansson  1996    459  28.96        1:02.83   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Hugo Cedervall  1997    408  29.91        1:05.35   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Gustav Östlund  1997    401  29.91        1:05.77   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Petter Hansson  1995    378  30.77        1:07.04   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Axel Flodfält  1995    372  31.12        1:07.42   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Alexander Olsson  1996    348  32.44        1:08.92   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sebastian Bergenzaun  1991    542  27.83        59.46   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Max Peterson  1994    503  28.54        1:00.95   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandra Lendt  2000    533  36.24        1:17.35   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Davilda Lareva  2000    460  38.34        1:21.25   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Jenny Le  2000    390  40.87        1:25.84   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emilia Frederiksen  2000    378  40.31        1:26.69   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Olga Schubert  2000    376  40.41        1:26.85   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Nicola Parfitt  2000    375  41.73        1:26.96   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Tilde Larsson  2001    373  40.80        1:27.11   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Alicia Virgili  2000    303  43.18        1:33.33   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Julia Frederiksen  2001    293  45.51        1:34.39   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
10  Amanda Björkman  2001    282  46.16        1:35.66   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Kristina Kulcsar  2001    274  45.21        1:36.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Emma Feltberger  2003    263  45.88        1:37.82   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
13  Fiona Olsson  2000    253  47.38        1:39.18   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Lucie Ghanem  2002    250  47.57        1:39.58   
  Ystads Simsällskap                   
                     
15  Augusta Jansson  2000    238  47.45        1:41.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Heidi Gingsjö  2000    208  50.04        1:45.83   
  Ystads Simsällskap                   
                     
17  Emilla Ninevska  2002    208  49.95        1:45.84   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
18  Mathilda Leidersdorff  2002    189  53.81        1:49.33   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
19  Alice Kron Larsson  2001    186  51.72        1:49.93   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Maja Åkesson  2002    181  51.49        1:50.75   
  Ystads Simsällskap                   
                     
21  Hanna Björnsdotter  2002    174  52.19        1:52.23   
  Ystads Simsällskap                   
                     
22  Linnea Liljenfors  2004    170  53.36        1:53.25   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alicia Norberg Randowo  1999    422  40.25        1:23.57   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Ellen Åkesson  1999    257  46.41        1:38.68   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Nicole Olofsson  1999    241  47.44        1:40.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Daniella Ståhl  1999    160  52.42        1:55.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Dinah Jönsson  1998    398  40.16        1:25.23   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Karin Palade  1998    388  40.40        1:25.93   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Emma Taylor  1998    359  41.50        1:28.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Friderika Bursan  1998    297  44.63        1:33.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Andrea Gustafsson  1996    517  36.96        1:18.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Annika Lundh  1997    400  40.05        1:25.07   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Julia Olsson  1997    307  43.22        1:32.99   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Joaquin Diaz  2001    357  37.25  1:20.23  2:05.18    2:50.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Max Persson  2001    335  39.70  1:23.58  2:08.76    2:53.75   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    290  41.78  1:28.69  2:16.30    3:02.28   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Gustaf Persson  2001    269  42.27  1:31.49  2:20.32    3:06.87   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Bo Beckman  2002    198  47.30  1:40.17  2:33.49    3:27.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Englund  2001    173  47.26  1:42.35  2:39.88    3:36.62   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Philip Primetta  2002    150  51.74  1:50.30  2:48.74    3:47.04   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Simon Ghidini  2001    146  52.23  1:50.71  2:49.79    3:49.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Stefan Rajkovic  2002    144  51.21  1:51.96  2:53.04    3:50.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Martin Stoltz  2000              DNS   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Elias Persson  2002              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Samuel Wiktor  2001              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Simon Tufvesson  1999    271  40.14  1:27.36  2:17.52    3:06.57   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Collin Gingsjö  1999    226  43.22  1:34.11  2:26.08    3:18.22   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Tim Hagerström  1999              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julius Ekstrand  1998    442  35.55  1:16.13  1:57.07    2:38.37   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Rickard Andersson  1998    409  35.92  1:16.37  1:59.01    2:42.58   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Mika Mononen  1996    528  33.88  1:11.66  1:50.08    2:29.33   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Jakob Helman  1996    495  34.20  1:12.28  1:51.79    2:32.57   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Åkesson  1996    432  35.95  1:16.39  1:58.34    2:39.64   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Anders Forslund  1997    389  36.97  1:18.82  2:01.68    2:45.35   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Peterson  1994    503  32.67  1:10.63  1:50.43    2:31.74   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Sjöholm  2000    505          5:27.80   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Amanda Björkman  2001    380          6:00.49   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilma Flodfält  1999    450          5:40.70   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rickard Wemlén  2000    435  1:11.10  2:26.58  3:42.94  4:59.45  18:41.60   
  Malmö Kappsimningsklubb        6:15.33  7:31.52  8:47.15  10:02.41     
          11:17.90  12:32.62  13:46.76  15:01.03     
          16:15.32  17:29.65         
                     
Mattias Rydqvist  2000    408  1:10.93  2:26.51  3:42.74  4:59.19  19:06.46   
  Trelleborgs Simsällskap        6:15.72  7:32.00  8:48.07  10:04.30     
          11:21.14  12:37.80  13:55.70  15:13.59     
          16:31.88  17:50.68         
                     
Felix Hansson  2000    397  1:12.03  2:27.45  3:43.72  5:02.09  19:16.63   
  Ystads Simsällskap        6:20.03  7:37.96  8:56.69  10:13.73     
          11:31.45  12:49.97  14:08.63  15:26.96     
          16:45.78  18:02.88         
                     
Lars Hallberg  2001    326  1:15.27  2:37.42  4:00.42  5:24.13  20:35.24   
  Föreningen Trelleborg Kappsim        6:49.48  8:13.91  9:33.24  10:59.39     
          12:25.04  13:49.12  15:12.31  16:34.91     
          17:57.67  19:19.01         
                     
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Andersson  1997    565  1:05.26  2:12.47  3:20.17  4:28.78  17:08.45   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:37.85  6:46.17  7:55.36  9:04.03     
          10:13.41  11:21.89  12:31.56  13:40.73     
          14:50.65  16:00.92         
                     
Alexander Olsson  1996    522  1:06.17  2:14.94  3:23.72  4:33.48  17:35.89   
  Simklubben Poseidon        5:44.21  6:54.83  8:06.12  9:16.70     
          10:28.07  11:39.77  12:51.16  14:02.69     
          15:14.71  16:26.65         
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Oscar Johansson  2000    290  1:16.99  2:43.10  4:08.43  5:32.28  11:10.23   
  Simklubben Poseidon        6:57.31  8:21.83  9:46.90       
                     
Gustaf Persson  2001    282  1:17.86  2:44.60  4:11.78  5:38.26  11:16.23   
  Ystads Simsällskap        7:05.16  8:31.57  9:56.68       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Axel Lloyd  1999    480  1:06.45  2:17.33  3:29.23  4:41.12  9:26.21   
  Trelleborgs Simsällskap        5:52.56  7:04.63  8:16.04       
                     
Oscar Olsson  1999    410  1:06.87  2:21.93  3:36.39  4:51.34  9:56.80   
  Sjöbo Simsällskap        6:07.12  7:23.85  8:41.20       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
William Lindblom  1998    514  1:05.79  2:15.63  3:25.65  4:36.78  9:13.39   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:46.91  6:56.78  8:06.75       
                     
Jesper Olsson  1998    485  1:05.20  2:15.99  3:27.32  4:40.03  9:24.36   
  Simklubben Poseidon        5:50.16  7:02.80  8:13.40       
                     
Eric Hinderup  1998    429  1:08.44  2:22.59  3:38.05  4:53.42  9:47.94   
  Malmö Kappsimningsklubb        6:06.34  7:22.55  8:37.43       
                     
Simon Pettersson  1998    375  1:09.93  2:27.07  3:45.99  5:04.31  10:14.82   
  Simklubben Poseidon        6:21.77  7:40.71  8:58.87       
                     
Gustav Ridderman  1998    374  1:08.02  2:23.10  3:39.95  4:58.36  10:15.25   
  Ystads Simsällskap        6:18.21  7:38.73  8:58.36       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Filip Bivesand  1997    580  1:37.34  2:44.27  3:51.12  4:58.17  8:51.76   
  Malmö Kappsimningsklubb        6:05.83  7:12.91  8:19.87       
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eljena Knutsson  1992    610          30.30   
  Ystads Simsällskap                   
Amanda Granborg  1999    558          31.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Andrea Gustafsson  1996    556          31.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Dinah Jönsson  1998    553          31.31   
  Ystads Simsällskap                   
Cassandra Tran  1997    538          31.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Maria Persson  1993    478          32.86   
  Simklubben Poseidon                   
Hannah Skog  1997    470          33.05   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Jenny Thalin  1997    463          33.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Marie Topphem  1995    450          33.54   
  Ystads Simsällskap                   
10  Désirée Andersson  1994    415          34.46   
  Ystads Simsällskap                   
11  Rebecca Börjesson  1999    389          35.21   
  Sjöbo Simsällskap                   
12  Emmy Lundh  1995    380          35.47   
  Trelleborgs Simsällskap                   
13  Amanda Strömberg  1998    377          35.57   
  Ystads Simsällskap                   
14  Nathalie Lind  1998    350          36.46   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
15  Jenny Le  2000    347          36.57   
  Simklubben Poseidon                   
16  Elin Moberg  1999    339          36.86   
  Simklubben Poseidon                   
17  Sara Göransson  1998    338          36.88   
  Ystads Simsällskap                   
18  Vilma Nilsson  1998    335          37.01   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
19  Amanda Björkman  2001    334          37.05   
  Simklubben Poseidon                   
20  Frida Rödin  2000    328          37.27   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
21  Tilde Larsson  2001    319          37.61   
  Ystads Simsällskap                   
22  Karin Palade  1998    315          37.77   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
23  Rebecka Östlund  1999    314          37.80   
  Simklubben Poseidon                   
24  Annamaria Bontidean  2000    309          38.02   
  Simklubben Poseidon                   
25  Fiona Olsson  2000    298          38.47   
  Simklubben Poseidon                   
26  Emma Taylor  1998    298          38.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
27  Noemi Ströhagen  1998    274          39.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
28  Augusta Jansson  2000    233          41.75   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
29  Emma Feltberger  2003    231          41.90   
  Trelleborgs Simsällskap                   
30  Karolina Nilsson  1999    228          42.06   
  Ystads Simsällskap                   
31  Ester Eilertsson  2003    224          42.30   
  Trelleborgs Simsällskap                   
32  Nicole Olofsson  1999    216          42.84   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
33  Bianca Nilsson  2002    213          43.00   
  Trelleborgs Simsällskap                   
34  Emilla Ninevska  2002    212          43.07   
  Trelleborgs Simsällskap                   
35  Daniella Ståhl  1999    210          43.26   
  Simklubben Poseidon                   
36  Sara Melgar  2002    200          43.94   
  Ystads Simsällskap                   
37  Linnea Liljenfors  2004    199          44.04   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
38  Victoria Evaldsson  2000    195          44.34   
  Ystads Simsällskap                   
39  Heidi Gingsjö  2000    194          44.42   
  Ystads Simsällskap                   
40  Maja Åkesson  2002    182          45.37   
  Ystads Simsällskap                   
41  Ronja Gingsjö  2002    158          47.57   
  Ystads Simsällskap                   
42  Linnéa Nilsson  2002    152          48.14   
  Ystads Simsällskap                   
43  Mathilda Leidersdorff  2002    151          48.23   
  Trelleborgs Simsällskap                   
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Lienau-Petersson  1993    474          28.99   
  Ystads Simsällskap                   
Eric Hinderup  1998    450          29.51   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gustav Hellqvist  1995    441          29.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Johan Ek  1992    428          30.01   
  Ystads Simsällskap                   
Hugo Cedervall  1997    425          30.07   
  Simklubben Poseidon                   
Axel Flodfält  1995    398          30.74   
  Ystads Simsällskap                   
Filip Christiansson  1999    376          31.33   
  Ystads Simsällskap                   
Gustav Östlund  1997    375          31.36   
  Simklubben Poseidon                   
Anders Forslund  1997    368          31.56   
  Ystads Simsällskap                   
10  Sten Ludvigsson  1998    366          31.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Joachim Olsson  1995    365          31.64   
  Ystads Simsällskap                   
12  Julius Ekstrand  1998    301          33.74   
  Simklubben Poseidon                   
13  Nicolas Nolén  2000    262          35.35   
  Simklubben Poseidon                   
14  Dennis Jarnberg  1999    253          35.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
15  Tim Hagerström  1999    247          36.06   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
16  Emil Jespersen  2001    235          36.65   
  Ystads Simsällskap                   
17  Simon Tufvesson  1999    234          36.67   
  Sjöbo Simsällskap                   
18  Max Persson  2001    228          36.99   
  Ystads Simsällskap                   
19  Oscar Johansson  2000    219          37.51   
  Simklubben Poseidon                   
20  Samuel Wiktor  2001    217          37.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
21  Robin Falk  2001    206          38.26   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
22  Oscar Klittbo  2002    192          39.20   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
23  Isak Lindholm  2000    165          41.22   
  Trelleborgs Simsällskap                   
24  Samuel Schildt  2000    146          42.96   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
25  David Nilsson  2001    145          43.03   
  Trelleborgs Simsällskap                   
26  Marcus Olsson  2001    139          43.65   
  Trelleborgs Simsällskap                   
27  Collin Gingsjö  1999    136          43.99   
  Ystads Simsällskap                   
28  Herman Nilsson  2002    135          44.05   
  Ystads Simsällskap                   
29  Douglas Romare  2001    113          46.73   
  Trelleborgs Simsällskap                   
30  Philip Primetta  2002    105          47.95   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Hampus Olsson  1991              DNS   
  Ystads Simsällskap                   
Martin Stoltz  2000              DNS   
  Ystads Simsällskap                   
 
Gren 11, 4X100m Medley Herrar, Finaler 2013 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Poseidon Herrar Lag 1    460          4:18.02   
  Simklubben Poseidon                   
  Gustav Östlund  1997      32.33  1:06.90      1:06.90   
  Julius Ekstrand  1998      31.94  1:09.21      2:16.11   
  Jesper Olsson  1998      28.33  1:04.01      3:20.12   
  Hugo Cedervall  1997      27.50  57.90      4:18.02   
                     
Ystads SS Lag 1 Herrar    376          4:35.90   
  Ystads Simsällskap                   
  Filip Christiansson  1999      33.88  1:10.10      1:10.10   
  Rickard Andersson  1998      36.00  1:17.31      2:27.41   
  Anders Forslund  1997      31.69  1:09.23      3:36.64   
  Gustav Ridderman  1998      28.05  59.26      4:35.90   
                     
Ystads SS Lag 2 Herrar    367          4:38.25   
  Ystads Simsällskap                   
  Gustaf Persson  2001      40.16  1:23.56      1:23.56   
  Max Persson  2001      37.83  1:21.42      2:44.98   
  Emil Jespersen  2001      35.74  1:21.64      4:06.62   
  Felix Hansson  2000      31.63  31.63      4:38.25   
                     
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Johnsson  1996    545  32.17  1:09.16  1:47.87    2:27.88   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Hanna Cronqvist  1996    480  33.14  1:11.42  1:52.10    2:34.26   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1997    312  37.08  1:22.07  2:09.51    2:57.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Siöland  2000    300  36.27  1:18.88  2:06.39    2:44.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Lars Hallberg  2001    295  36.42  1:18.91  2:10.24    2:45.38   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Gustaf Persson  2001    250  40.41  1:25.64  2:15.33    2:54.69   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Daniel Lindkvist  2000    248  36.17  1:24.44  2:15.58    2:55.16   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Robin Falk  2001    234  38.85  1:24.35  2:18.31    2:58.71   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Oscar Johansson  2000    204  39.50  1:27.51  2:25.48    3:07.08   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Herman Nilsson  2002    199  43.86  1:32.33  2:26.07    3:08.51   
  Ystads Simsällskap                   
                     
David Falk  2003    172  42.18  1:30.77  2:34.75    3:17.76   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Arvid Scott  2001    164  45.12  1:35.68  2:36.42    3:21.31   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Douglas Romare  2001              DSQ   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Max Persson  2001              DSQ   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Lloyd  1999    396  33.23  1:12.93  1:56.23    2:29.86   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Dennis Jarnberg  1999    305  36.12  1:18.47  2:06.62    2:43.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Lucas Hansen  1999    287  37.36  1:19.81  2:09.81    2:46.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Tim Hagerström  1999    270  37.51  1:20.24  2:11.75    2:50.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
William Latak  1999    235  35.92  1:22.60  2:18.04    2:58.42   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Olsson  1998    430  30.27  1:06.86  1:51.57    2:25.83   
  Simklubben Poseidon                   
                     
William Lindblom  1998    429  31.52  1:10.03  1:52.59    2:26.00   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Eric Hinderup  1998    380  31.54  1:10.05  1:56.33    2:31.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Rickard Andersson  1998    339  33.75  1:16.16  1:59.00    2:37.88   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Julius Ekstrand  1998    327  36.54  1:20.63  2:03.18    2:39.79   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Simon Pettersson  1998    323  33.29  1:16.67  2:03.10    2:40.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Erik Stoltz  1998              DNS   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Lloyd  1996    541  29.18  1:04.55  1:43.83    2:15.13   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Ludwig Wemlén  1997    462  30.71  1:08.17  1:48.44    2:22.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Axel Flodfält  1995    461  31.26  1:07.30  1:50.03    2:22.49   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Hugo Cedervall  1997    423  31.00  1:08.20  1:55.32    2:26.60   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Jakob Helman  1996    394  31.15  1:11.73  1:52.52    2:30.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Petter Hansson  1995    385  32.58  1:14.79  1:55.94    2:31.27   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alexander Olsson  1996    366  32.63  1:11.66  1:59.34    2:33.87   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Peterson  1994    514  29.01  1:05.02  1:44.14    2:17.42   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Sebastian Bergenzaun  1991    475  28.64  1:05.76  1:48.09    2:21.06   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Sjöholm  2000    574  1:08.26  2:20.56  3:32.17    4:42.66   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Davilda Lareva  2000    533  1:08.72  2:20.48  3:34.81    4:49.77   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Anna Svensson-Fehér  2000    466  1:10.25  2:28.32  3:45.97    5:03.05   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Josephine Mikkelsen  2002    456  1:12.25  2:29.82  3:48.04    5:05.28   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nicola Parfitt  2000    446  1:12.89  2:31.11  3:49.70    5:07.58   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Annamaria Bontidean  2000    434  1:12.32  2:31.15  3:50.89    5:10.31   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emilia Frederiksen  2000    412  1:13.53  2:33.38  3:54.83    5:15.66   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Tilde Larsson  2001    378  1:17.27  2:40.67  4:04.64    5:24.90   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Julia Frederiksen  2001    358  1:18.23  2:42.12  4:07.59    5:30.95   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
10  Olga Schubert  2000    331  1:18.33  2:45.43  4:13.14    5:39.50   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
11  Sara Melgar  2002    294  1:26.10  2:56.84  4:26.73    5:53.10   
  Ystads Simsällskap                   
                     
12  Maja Åkesson  2002    262  1:26.91  3:03.06  4:37.22    6:07.06   
  Ystads Simsällskap                   
                     
13  Johanna Ingner  2002    245  1:30.14  3:07.34  4:45.28    6:15.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  Kristina Kulcsar  2001    243  1:29.19  3:07.96  4:46.13    6:16.63   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
15  Lucie Ghanem  2002    232  1:31.29  3:09.09  4:48.36    6:22.24   
  Ystads Simsällskap                   
                     
16  Alice Kron Larsson  2001    227  1:30.99  3:11.53  4:52.43    6:25.33   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Granborg  1999    599  1:06.65  2:17.21  3:27.78    4:38.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Matilda Åkesson  1999    519  1:09.19  2:23.02  3:38.09    4:52.30   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Elin Moberg  1999    444  1:11.10  2:29.13  3:49.56    5:07.85   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Tilde Anderberg-Rickard  1999    352  1:18.90  2:44.71  4:10.92    5:32.87   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
Karolina Nilsson  1999    341  1:20.81  2:46.96  4:12.96    5:36.12   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Ellen Åkesson  1999    299  1:24.88  2:55.25  4:25.26    5:51.37   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Virgili  1998    379  1:12.59  2:35.07  3:59.62    5:24.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emmy Lundh  1995    498  1:12.76  2:26.94  3:41.33    4:56.47   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Julia Olsson  1997    404  1:12.70  2:33.79  3:56.93    5:17.85   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Larsson  2000    363  33.23        1:08.63   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Victor Bergstrand  2000    334  34.55        1:10.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Mattias Rydqvist  2000    313  35.27        1:12.06   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Lars Hallberg  2001    259  37.80        1:16.75   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Filip Hinderup  2001    256  37.33        1:17.07   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Oscar Klittbo  2002    216  40.27        1:21.59   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Emil Jespersen  2001    213  39.16        1:21.90   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Bo Beckman  2002    185  1:25.86        1:25.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Albert Nyhlén  2000    179  41.66        1:26.79   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Carl Gerstenfeld  2002    178  1:26.94        1:26.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Anders Ludvigsson  2000    176  1:27.27        1:27.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Samuel Schildt  2000    166  1:29.03        1:29.03   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Elias Persson  2002    142  1:33.81        1:33.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  David Nilsson  2001    138  1:34.69        1:34.69   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
15  Marcus Olsson  2001    138  1:34.70        1:34.70   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
16  Simon Ghidini  2001    134  1:35.60        1:35.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
17  David Petrovic  2000    110  46.52        1:42.22   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
18  Stefan Rajkovic  2002    101  50.79        1:45.17   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Philip Primetta  2002              DSQ   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Christiansson  1999    380  33.25        1:07.59   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Dennis Jarnberg  1999    253  37.38        1:17.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Tim Hagerström  1999              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sten Ludvigsson  1998    348  34.15        1:09.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Filip Henriksson  1998    300  34.89        1:13.08   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Hellqvist  1995    454  30.98        1:03.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Östlund  1997    396  32.17        1:06.64   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Axel Flodfält  1995    374  32.49        1:07.95   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Anders Forslund  1997    371  34.06        1:08.09   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Lienau-Petersson  1993    516  30.30        1:01.02   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Johan Ek  1992    439  31.55        1:04.40   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Davilda Lareva  2000    523  34.82  1:12.59  1:51.23    2:28.98   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Lina Sjöholm  2000    484  36.13  1:14.91  1:54.50    2:32.85   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Amanda Björkman  2001    381  39.66  1:22.21  2:05.16    2:45.50   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emilia Frederiksen  2000    367  39.60  1:22.27  2:05.53    2:47.64   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Jenny Le  2000    335  40.21  1:24.80  2:08.86    2:52.82   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Augusta Jansson  2000    267  44.36  1:31.14  2:19.09    3:06.48   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilma Flodfält  1999    409  37.59  1:18.52  2:00.63    2:41.66   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Anna Grahovac  1999    392  38.08  1:19.81  2:02.74    2:44.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Ellen Åkesson  1999    247  47.16  1:36.25  2:24.14    3:11.39   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Daniella Ståhl  1999    189  47.47  1:40.17  2:34.55    3:29.28   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alexandra Kowalska  1999              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Göransson  1998    390  39.77  1:21.15  2:03.24    2:44.35   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Nathalie Lind  1998    388  38.45  1:20.56  2:03.50    2:44.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Dinah Jönsson  1998              DNS   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Noemi Ströhagen  1998              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marie Topphem  1995    518  34.55  1:13.44  1:51.95    2:29.50   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Jenny Thalin  1997    480  35.59  1:14.51  1:54.38    2:33.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emmy Lundh  1995    386  38.91  1:20.38  2:02.74    2:44.88   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1997    351  39.61  1:22.65  2:06.80    2:50.12   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Karolina Tuesson  1996    305  39.43  1:25.17  2:58.32    2:58.32   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Larsson  2000    428  28.25        59.64   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Victor Bergstrand  2000    424  28.76        59.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Mattias Rydqvist  2000    356  30.91        1:03.39   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
David Siöland  2000    354  30.34        1:03.54   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nicolas Nolén  2000    335  30.88        1:04.71   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Max Persson  2001    329  31.45        1:05.13   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Emil Jespersen  2001    314  31.59        1:06.12   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Felix Hansson  2000    310  31.96        1:06.40   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Samuel Wiktor  2001    292  32.71        1:07.72   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Filip Hinderup  2001    284  32.83        1:08.38   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Jonathan Hiltonsson  2000    280  33.23        1:08.69   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
12  Oscar Johansson  2000    269  32.65        1:09.58   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Joaquin Diaz  2001    257  33.26        1:10.72   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  Gustaf Persson  2001    256  33.45        1:10.78   
  Ystads Simsällskap                   
                     
15  Isak Lindholm  2000    244  35.19        1:11.94   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
16  Elias Persson  2002    225  35.66        1:13.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
17  Herman Nilsson  2002    222  35.63        1:14.23   
  Ystads Simsällskap                   
                     
18  Carl Gerstenfeld  2002    220  36.29        1:14.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
19  David Falk  2003    208  36.01        1:15.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
20  Albert Nyhlén  2000    206  35.93        1:16.07   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
21  Oscar Klittbo  2002    205  37.08        1:16.23   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
22  Lukas Patzer  2002    193  36.17        1:17.82   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
23  Anders Ludvigsson  2000    180  37.26        1:19.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
24  Bo Beckman  2002    170  38.91        1:21.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
25  David Petrovic  2000    169  2:33.29        1:21.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
26  Douglas Romare  2001    168  38.67        1:21.49   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
27  Gustav Englund  2001    162  40.10        1:22.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
28  Arvid Scott  2001    161  40.23        1:22.62   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
29  Marcus Olsson  2001    160  39.17        1:22.80   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
30  David Nilsson  2001    144  41.35        1:25.68   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
31  Simon Ghidini  2001    142  40.33        1:26.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
32  Stefan Rajkovic  2002    137  41.89        1:27.14   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
33  Philip Primetta  2002    134  2:28.98        1:27.88   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marko Vasilijevic  1999    434  27.87        59.35   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Filip Christiansson  1999    430  28.82        59.53   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Oscar Olsson  1999    427  28.70        59.68   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Axel Lloyd  1999    425  28.58        59.75   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Simon Tufvesson  1999    338  30.31        1:04.50   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Lucas Hansen  1999    316  31.84        1:05.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sigge Ivarsson  1999    310  32.19        1:06.41   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Collin Gingsjö  1999    232  35.40        1:13.11   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Hinderup  1998    583  26.42        53.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
William Lindblom  1998    446  28.30        58.80   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Ridderman  1998    433  28.47        59.40   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Filip Henriksson  1998    409  29.04        1:00.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Viktor Hansson  1998    406  28.68        1:00.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Julius Ekstrand  1998    397  29.15        1:01.14   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Simon Pettersson  1998    390  29.67        1:01.52   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sten Ludvigsson  1998    348  30.91        1:03.91   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Rickard Andersson  1998    346  30.06        1:04.00   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Bivesand  1997    521  27.63        55.84   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Marcus Andersson-Arvidsson  1996    510  26.74        56.23   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Johan Christiansson  1996    507  27.10        56.37   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Victor Lloyd  1996    497          56.74   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Mika Mononen  1996    495  27.33        56.82   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Hugo Cedervall  1997    479  27.75        57.43   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Ludwig Wemlén  1997    453          58.51   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Åkesson  1996    431  28.82        59.49   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Anders Forslund  1997    431  28.73        59.49   
  Ystads Simsällskap                   
                     
10  Jakob Helman  1996    414  2:29.50        1:00.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Petter Hansson  1995    396  29.03        1:01.22   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Dragomir Petrov  1996    378  29.56        1:02.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Alexander Olsson  1996    368  30.17        1:02.73   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Lienau-Petersson  1993    512          56.19   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Max Peterson  1994    496  27.41        56.77   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Svensson-Fehér  2000    365          34.12   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Fiona Olsson  2000    364          34.15   
  Simklubben Poseidon                   
Tilde Larsson  2001    310          36.01   
  Ystads Simsällskap                   
Annamaria Bontidean  2000    281          37.24   
  Simklubben Poseidon                   
Jenny Le  2000    274          37.54   
  Simklubben Poseidon                   
Olga Schubert  2000    236          39.47   
  Sjöbo Simsällskap                   
Amanda Björkman  2001    221          40.31   
  Simklubben Poseidon                   
Victoria Evaldsson  2000    206          41.30   
  Ystads Simsällskap                   
Julia Frederiksen  2001    201          41.62   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
10  Emma Feltberger  2003    190          42.38   
  Trelleborgs Simsällskap                   
11  Heidi Gingsjö  2000    187          42.66   
  Ystads Simsällskap                   
12  Sara Melgar  2002    186          42.73   
  Ystads Simsällskap                   
13  Kristina Kulcsar  2001    183          42.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
14  Ester Eilertsson  2003    175          43.57   
  Trelleborgs Simsällskap                   
15  Ronja Gingsjö  2002    84          55.59   
  Ystads Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilma Flodfält  1999    392          33.31   
  Ystads Simsällskap                   
Rebecca Börjesson  1999    384          33.53   
  Sjöbo Simsällskap                   
Alicia Norberg Randowo  1999    343          34.83   
  Ystads Simsällskap                   
Matilda Åkesson  1999    335          35.11   
  Ystads Simsällskap                   
Elin Moberg  1999    327          35.37   
  Simklubben Poseidon                   
Rebecka Östlund  1999    282          37.17   
  Simklubben Poseidon                   
Karolina Nilsson  1999    275          37.48   
  Ystads Simsällskap                   
Olivia Torres  1999    219          40.44   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Daniella Ståhl  1999    170          43.99   
  Simklubben Poseidon                   
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Strömberg  1998    465          31.47   
  Ystads Simsällskap                   
Lula Mccaughey  1998    385          33.50   
  Simklubben Poseidon                   
Mathilda Edlund  1998    352          34.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Julia Virgili  1998    282          37.19   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Friderika Bursan  1998    217          40.54   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Andrea Gustafsson  1996    536          30.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Josefine Johnsson  1996    517          30.38   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Hanna Cronqvist  1996    473          31.30   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Natalie Varady  1997    395          33.22   
  Simklubben Poseidon                   
Emmy Lundh  1995    328          35.34   
  Trelleborgs Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eljena Knutsson  1992    491          30.90   
  Ystads Simsällskap                   
Therese Svensson  1991    477          31.21   
  Sjöbo Simsällskap                   
Désirée Andersson  1994    475          31.25   
  Ystads Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Hinderup  1998    508          27.32   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sebastian Bergenzaun  1991    506          27.35   
  Simklubben Poseidon                   
Jesper Olsson  1998    504          27.40   
  Simklubben Poseidon                   
Max Peterson  1994    484          27.77   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Victor Lloyd  1996    467          28.10   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Johan Ek  1992    459          28.27   
  Ystads Simsällskap                   
Hugo Cedervall  1997    425          28.99   
  Simklubben Poseidon                   
Gustav Östlund  1997    407          29.41   
  Simklubben Poseidon                   
Petter Hansson  1995    332          31.49   
  Simklubben Poseidon                   
10  Marko Vasilijevic  1999    329          31.59   
  Simklubben Poseidon                   
11  Nicolas Nolén  2000    302          32.51   
  Simklubben Poseidon                   
12  Gustav Ridderman  1998    300          32.56   
  Ystads Simsällskap                   
13  Viktor Hansson  1998    279          33.35   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
14  Sigge Ivarsson  1999    274          33.56   
  Simklubben Poseidon                   
15  Simon Tufvesson  1999    257          34.27   
  Sjöbo Simsällskap                   
16  Dragomir Petrov  1996    246          34.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
17  Oscar Johansson  2000    240          35.06   
  Simklubben Poseidon                   
18  William Latak  1999    238          35.20   
  Simklubben Poseidon                   
19  Daniel Lindkvist  2000    226          35.77   
  Trelleborgs Simsällskap                   
20  Lukas Patzer  2002    220          36.11   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
21  Felix Hansson  2000    216          36.32   
  Ystads Simsällskap                   
22  Robin Falk  2001    210          36.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
23  Joaquin Diaz  2001    205          36.96   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
24  Isak Lindholm  2000    182          38.50   
  Trelleborgs Simsällskap                   
25  Oscar Klittbo  2002    145          41.46   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
26  Samuel Schildt  2000    128          43.22   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
27  Douglas Romare  2001    118          44.45   
  Trelleborgs Simsällskap                   
28  Marcus Olsson  2001    78          51.05   
  Trelleborgs Simsällskap                   
29  David Nilsson  2001    58          56.31   
  Trelleborgs Simsällskap                   
Samuel Wiktor  2001              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Tim Hagerström  1999              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Gren 20, 4X100m Frisim Damer, Finaler 2013 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ystads SS Lag 1 Damer    581          4:09.55   
  Ystads Simsällskap                   
  Malin Ericsson  1989      29.89  1:01.61      1:01.61   
  Eljena Knutsson  1992      29.00  1:01.55      2:03.16   
  Marie Topphem  1995      29.62  1:03.15      3:06.31   
  Désirée Andersson  1994      30.24  1:03.24      4:09.55   
                     
Poseidon Damer Lag 1    489          4:24.37   
  Simklubben Poseidon                   
  Maria Persson  1993      29.36  1:01.59      1:01.59   
  Lula Mccaughey  1998      32.29  1:09.70      2:11.29   
  Elin Moberg  1999      31.55  1:06.25      3:17.54   
  Natalie Varady  1997      30.90  1:06.83      4:24.37   
                     
Ystads SS Lag 3 Damer    356          4:53.73   
  Ystads Simsällskap                   
  Sara Göransson  1998      32.72  1:07.91      1:07.91   
  Alicia Norberg Randowo  1999      32.34  1:44.02      2:51.93   
  Karolina Nilsson  1999      39.73  1:18.29      4:10.22   
  Heidi Gingsjö  2000        43.51      4:53.73   
                     
Ystads SS Lag 2 Damer              DSQ   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Larsson  2000    377  29.63  1:04.60  1:41.02    2:17.52   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Nicolas Nolén  2000    364  32.26  1:07.73  1:43.19    2:19.11   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Felix Hansson  2000    345  32.40  1:09.04  1:45.55    2:21.69   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Oscar Johansson  2000    295  34.16  1:13.42  1:53.08    2:29.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Gustaf Persson  2001    252  34.42  1:15.14  1:56.71    2:37.40   
  Ystads Simsällskap                   
                     
David Falk  2003    218  36.20  1:19.05  2:04.24    2:45.12   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anders Ludvigsson  2000    193  36.88  1:20.34  2:06.28    2:51.83   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Lukas Patzer  2002    175  37.95  1:24.83  2:12.85    2:57.62   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Arvid Scott  2001    172  40.88  1:27.94  2:15.57    2:58.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Simon Ghidini  2001    146  42.82  1:29.99  2:20.45    3:08.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
11  Anton Jansson  2002    133  42.39  1:32.89  2:25.59    3:14.67   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Lloyd  1999    455  30.03  1:02.98  1:36.05    2:09.20   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Filip Christiansson  1999    437  29.64  1:03.31  1:37.19    2:10.90   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Marko Vasilijevic  1999    434  29.83  1:03.32  1:36.59    2:11.28   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Oscar Olsson  1999    422  29.62  1:03.35  1:38.81    2:12.45   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Lucas Hansen  1999    330  32.49  1:08.90  1:46.56    2:23.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anton Andersson Arvidsson  1999    293  30.53  1:04.72  1:50.80    2:29.57   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Collin Gingsjö  1999    232  36.25  1:17.83  2:00.49    2:41.82   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
William Lindblom  1998    472  28.72  1:00.65  1:34.24    2:07.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Ridderman  1998    414  29.11  1:03.28  1:38.74    2:13.31   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Viktor Hansson  1998    365  30.42  1:04.88  1:41.89    2:19.04   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Simon Pettersson  1998    353  30.91  1:05.74  1:43.46    2:20.62   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Bivesand  1997    555  28.35  58.66  1:29.82    2:00.91   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Cedervall  1997    487  28.40  1:00.16  1:33.21    2:06.26   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Anton Andersson  1997    484  29.02  1:00.12  1:33.02    2:06.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustav Östlund  1997    482  29.24  1:01.23  1:34.55    2:06.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Hampus Persson  1997    458  29.37  1:01.68  1:35.39    2:08.88   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Alexander Olsson  1996    422  31.04  1:04.60  1:38.57    2:12.48   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Lienau-Petersson  1993    526  28.08  58.56  1:31.11    2:03.09   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Davilda Lareva  2000    462  32.70        1:11.21   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Fiona Olsson  2000    348  36.16        1:18.24   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Evelina Cronqvist  2000    311  37.03        1:21.26   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Josephine Mikkelsen  2002    254  40.24        1:26.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Olga Schubert  2000    218  41.12        1:31.42   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Amanda Björkman  2001              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilma Flodfält  1999    409  34.40        1:14.15   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Rebecca Börjesson  1999    392  34.62        1:15.25   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Karolina Nilsson  1999    248  40.24        1:27.67   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Strömberg  1998    418  33.06        1:13.65   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Sara Göransson  1998    324  36.97        1:20.19   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Lula Mccaughey  1998              DNF   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Cassandra Tran  1997    614  30.33        1:04.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Erica Sjöholm  1997    549  30.73        1:07.22   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Augusta Andersson  1997    481  33.39        1:10.24   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Cecilia Laursen  1997    346  36.84        1:18.44   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Matilda Sandberg  1997    305  36.84        1:21.82   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Svensson  1991    508  32.01        1:08.98   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Malin Ericsson  1989    498  32.63        1:09.43   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Joaquin Diaz  2001    366  35.88        1:17.74   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Max Persson  2001    321  38.14        1:21.22   
  Ystads Simsällskap                   
                     
David Siöland  2000    321  38.06        1:21.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    276  40.42        1:25.43   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Emil Jespersen  2001    224  43.36        1:31.50   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Carl Gerstenfeld  2002    202  44.83        1:34.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Herman Nilsson  2002    183  46.11        1:38.00   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Stefan Rajkovic  2002    140  50.28        1:47.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Olsson  2002    110  54.89        1:55.93   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
10  Anton Jansson  2002    88  58.68        2:05.08   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
David Petrovic  2000              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Gustaf Persson  2001              DSQ   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Gustav Englund  2001              DSQ   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Oscar Klittbo  2002              DSQ   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ali Al Saedi Pettersson  1999    296  39.03        1:23.46   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Sigge Ivarsson  1999    283  39.09        1:24.72   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Simon Tufvesson  1999    280  39.63        1:24.97   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Lucas Hansen  1999    250  41.92        1:28.23   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Collin Gingsjö  1999    213  44.88        1:33.05   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julius Ekstrand  1998    496  32.88        1:10.25   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Rickard Andersson  1998    393  35.87        1:15.89   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Filip Henriksson  1998    366  35.79        1:17.73   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Viktor Hansson  1998    321  37.83        1:21.21   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Simon Pettersson  1998    241  42.18        1:29.37   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mika Mononen  1996    510  32.23        1:09.61   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Ludwig Wemlén  1997    482  33.32        1:10.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Adam Åkesson  1996    468  33.78        1:11.64   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Petter Hansson  1995    463  33.90        1:11.86   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Jakob Helman  1996    427  34.36        1:13.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anders Forslund  1997    398  36.44        1:15.62   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Hugo Gustafsson  1997    379  35.75        1:16.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Peterson  1994    551  31.94        1:07.82   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandra Lendt  2000    485  33.17        1:10.30   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Lina Sjöholm  2000    483  34.57        1:10.39   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Tove Lennartsson  2000    357  37.34        1:17.84   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Amanda Björkman  2001    356  38.61        1:17.94   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Jenny Le  2000    336  38.48        1:19.42   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alva Nilsson  2001    312  40.24        1:21.47   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Annamaria Bontidean  2000    293  40.22        1:23.13   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Alice Meckelburg  2000    256  41.35        1:26.94   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
Frida Eilertsson  2000    253  43.24        1:27.34   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
10  Fiona Olsson  2000    221  44.32        1:31.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Felicia Schubert  2001    210  44.64        1:32.85   
  Trelleborgs Simsällskap                   
                     
12  Sonja Persson  2001    183  47.52        1:37.31   
  Ystads Simsällskap                   
                     
13  Felicia Kennbäck  2001    152  49.21        1:43.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  Ronja Gingsjö  2002    147  49.55        1:44.66   
  Ystads Simsällskap