Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  V.E.R 2015 Pass 1    Utskriftsdatum  06 april 2015   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Vellinge Näsets SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            34.91   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.82   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            36.88   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.11   
Sara Gäbel  2004  Höganäs Simsällskap            37.19   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            37.61   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            38.18   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.20   
Julia Oskarsson  2004  Simklubben Triton            39.06   
10  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            40.44   
11  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.65   
12  Ida Lindström  2004  Simklubben Triton            43.62   
13  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            43.77   
14  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            43.82   
15  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            44.04   
16  Juliet Groby Nilsson  2004  Simklubben Triton            44.29   
17  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            44.50   
18  Alva Rosenqvist  2004  Simklubben Triton            49.50   
19  Tea Bengtsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            54.14   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            46.58   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            47.60   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            48.45   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.51   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            52.02   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            52.12   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            52.40   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            53.41   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            58.34   
10  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            58.91   
11  Viggo Ståhlberg  2004  Simklubben Triton            1:03.23   
12  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            1:04.90   
13  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            1:15.70   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            37.12   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            37.41   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            39.75   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            40.05   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.06   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            40.92   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            41.57   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.08   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            45.00   
10  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            49.31   
11  Meja Stråhed-Wickman  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            59.17   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.03   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.84   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.62   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.52   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.18   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            41.44   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.66   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            45.50   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.46   
10  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            51.30   
11  Max Alm  2003  Simklubben Triton            58.52   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.89   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.00   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.01   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            52.01   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            52.46   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            53.08   
Sara Gäbel  2004  Höganäs Simsällskap            53.37   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            55.09   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            55.13   
10  Ida Lindström  2004  Simklubben Triton            55.71   
11  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            55.86   
12  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            57.14   
Tea Bengtsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            41.93   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            42.41   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.67   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            42.88   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            47.70   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.96   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            49.54   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            49.79   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            52.45   
10  Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            56.17   
11  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            56.47   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            35.08   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            38.56   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            39.04   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            39.17   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.28   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            39.56   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            39.82   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            39.99   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.87   
10  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            47.99   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.40   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            31.63   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.03   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.12   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.67   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            35.44   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.71   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.85   
Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            38.04   
10  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            43.07   
11  Max Alm  2003  Simklubben Triton            44.17   
12  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            44.21   
13  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            45.49   
14  Kasper Molander  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.17   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            40.20   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            42.70   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton            43.90   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.05   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            44.17   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.97   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            45.45   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.34   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            46.99   
10  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.62   
11  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            50.48   
12  Juliet Groby Nilsson  2004  Simklubben Triton            52.43   
13  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            55.57   
14  Alva Rosenqvist  2004  Simklubben Triton            58.60   
15  Tea Bengtsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.17   
Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Julia Oskarsson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
Sara Gäbel  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.85   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            39.48   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            41.45   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.93   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            54.78   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            54.91   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            55.59   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            1:00.61   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            32.68   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            33.27   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            33.46   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            33.80   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            34.48   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.52   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            34.67   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            34.71   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.05   
10  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            39.05   
11  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            42.37   
12  Meja Stråhed-Wickman  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:02.77   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.26   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.21   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.30   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.91   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.96   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.48   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.50   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            48.23   
Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            54.47   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            54.47   
11  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            56.04   
12  Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            57.54   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton            43.31   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            43.73   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.20   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.20   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            45.21   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.54   
Julia Oskarsson  2004  Simklubben Triton            46.32   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            48.81   
Juliet Groby Nilsson  2004  Simklubben Triton            58.11   
10  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            1:01.19   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.12   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            35.31   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton            37.07   
Vincent Hua  2004  Höörs Simsällskap            38.02   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            38.72   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            39.58   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            41.06   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            41.10   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton            41.22   
10  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            44.88   
11  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            45.15   
12  Viggo Ståhlberg  2004  Simklubben Triton            52.84   
13  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton            58.10   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            41.35   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            42.10   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            43.27   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            43.41   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            44.82   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.54   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            46.67   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            47.03   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            48.92   
10  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.49   
11  Felicia Norrman  2003  Höganäs Simsällskap            54.43   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.88   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.07   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.18   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.18   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            39.46   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.93   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.03   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.01   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            46.99   
10  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            49.67   
11  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            51.81   
12  Max Alm  2003  Simklubben Triton            53.02   
Elias Mauritzon  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Kasper Molander  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.87        1:29.56   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    46.51        1:35.96   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    46.04        1:36.86   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    44.78        1:37.43   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    47.36        1:38.73   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    47.50        1:38.83   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    45.47        1:39.19   
Sara Gäbel  2004  Höganäs Simsällskap    49.18        1:42.05   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    50.98        1:46.36   
10  Ida Holst Gerløv  2004  Höganäs Simsällskap    49.28        1:48.55   
11  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    52.90        1:49.36   
12  Ida Lindström  2004  Simklubben Triton    52.03        1:49.62   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.26        1:26.93   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    40.65        1:27.03   
David Olofsson  2004  Simklubben Triton    43.84        1:38.30   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton    53.09        1:44.91   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    49.27        1:47.63   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    51.86        1:47.84   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    52.59        1:50.29   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    40.27  1:29.51  2:18.92    2:59.88   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    41.15  1:26.86  2:18.42    3:01.49   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    41.62  1:28.63  2:25.09    3:04.23   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.88  1:29.70  2:24.82    3:04.55   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    41.17  1:28.34  2:22.13    3:04.83   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    43.88  1:33.54  2:28.07    3:08.95   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    48.28  1:42.16  2:40.58    3:27.55   
                     
 
Gren 20, 200m Medley P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.41  1:24.01  2:20.00    3:00.54   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.10  1:25.97  2:22.79    3:01.89   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.92  1:25.50  2:21.71    3:02.58   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.60  1:30.70  2:22.96    3:04.51   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.55  1:34.16  2:31.89    3:16.34   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton    46.49  1:38.90  2:35.82    3:20.90   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    51.76  1:44.61  2:37.79    3:29.63   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 8*50 frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Easter Sharks  Vellinge-Näsets Simklubb            4:33.87   
  Hugo Stenskepp  2003      32.61        32.61   
  Kajsa Söderholm  2004      36.37        1:08.98   
  Petter Jörud  2003      33.98        1:42.96   
  Nellie Korunovska Skyttma  2004      36.60        2:19.56   
  Jonatan Holmquist  2003      33.97        2:53.53   
  Klara Rödin  2003      34.57        3:28.10   
  Gustav Conradsen  2003      33.84        4:01.94   
  Lucas Örmon  2003      31.93        4:33.87   
                     
SK Triton Lag 1  2003  Simklubben Triton            4:47.28   
  Siri Bokander  2003      33.18        33.18   
  Isabel Persson  2004      37.42        1:10.60   
  Arvid Nilsson  2003      35.05        1:45.65   
  Maja Blomliden  2004      38.88        2:24.53   
  Ebba Ringström  2004      37.83        3:02.36   
  David Olofsson  2004      36.42        3:38.78   
  Antonia Sandblom  2003      33.83        4:12.61   
  Mica Nolén  2004      34.67        4:47.28   
                     
Hönsligan  Höganäs Simsällskap            4:58.27   
  Julia Andersson  2003      34.26        34.26   
  Ella Persson  2003      34.96        1:09.22   
  Alva Söderberg  2003      33.94        1:43.16   
  Love Andersson  2004      44.31        2:27.47   
  Agnes Risholm  2003      45.29        3:12.76   
  Theo Andersson  2004      35.03        3:47.79   
  Sara Gäbel  2004      38.68        4:26.47   
  Alice Tufvesson  2003      31.80        4:58.27   
                     
SK Triton Lag 2  2003  Simklubben Triton            5:21.76   
  Oskar Lövberg  2003      38.35        38.35   
  Tyra Öhlin  2004      42.23        1:20.58   
  Theo Ceplitis  2004      42.03        2:02.61   
  Malin Olofsson  2004      40.26        2:42.87   
  Markus Qvarfordh  2004      39.89        3:22.76   
  Jonathan Palminger  2004      42.14        4:04.90   
  Mira Ahlberg  2003      38.96        4:43.86   
  Julia Oskarsson  2004      37.90        5:21.76   
                     
Easter Dolphins  Vellinge-Näsets Simklubb            5:23.55   
  Viktor Hansson  2003      35.47        35.47   
  Eddie Nilsson  2003      36.25        1:11.72   
  Nike Källkvist  2004      39.93        1:51.65   
  Tea Bengtsson  2004      55.63        2:47.28   
  Ellen Westerblad  2004      42.25        3:29.53   
  Erik Simonsson  2004      41.35        4:10.88   
  Alice Skoglund  2003      37.27        4:48.15   
  Noel Ahlbin  2004      35.40        5:23.55   
                     
Hönsgården  Höörs Simsällskap            5:33.04   
  Anthon Huasson  2004      43.65        43.65   
  Vincent Hua  2004      46.38        1:30.03   
  Benjamin Huasson  2007      39.08        2:09.11   
  Ida Holst Gerløv  2004      42.63        2:51.74   
  Gabriella Mattsson  2004      35.26        3:27.00   
  Felicia Norrman  2003      46.98        4:13.98   
  Calle Johansson  2004      40.60        4:54.58   
  Elias Mauritzon  2003      38.46        5:33.04   
                     
SK Triton Lag 3  2003  Simklubben Triton            5:59.55   
  Ida Jeppsson  2004      45.59        45.59   
  Neo Palenmark  2003      43.38        1:28.97   
  Jonathan Lindqvist  2003      49.17        2:18.14   
  Max Alm  2003      45.39        3:03.53   
  Juliet Groby Nilsson  2004      1:29.31        4:32.84   
  Filip af Klinteberg  2003      43.23        5:16.07   
  Ida Lindström  2004      43.48        5:59.55   
  Emma Ramic  2004              5:59.55   
                     
                     
 
Gren 22, 25m Frisim F9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            17.81   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            19.69   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            20.21   
Alma Holmqvist  2006  Simklubben Triton            21.21   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            21.78   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            21.98   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            22.57   
Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            22.63   
Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            24.60   
10  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            24.69   
11  Stella Nordborg  2007  Simklubben Triton            27.77   
12  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            29.02   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim P9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            26.06   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            26.25   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            27.33   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            27.92   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            29.08   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            31.39   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            32.48   
Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            34.11   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim F10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            42.44   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            45.96   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            47.96   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005  Simklubben Triton            48.32   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            48.68   
Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            51.29   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            51.32   
Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            55.33   
Lovisa Jönsson  2005  Simklubben Triton            56.51   
10  Julia Horvat  2005  Simklubben Triton            58.01   
11  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            1:04.06   
Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim P10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.03   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            56.20   
                     
 
Gren 26, 25m Bröstsim F9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            24.87   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            25.32   
Alma Holmqvist  2006  Simklubben Triton            26.80   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            27.21   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            29.05   
Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            29.37   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            29.67   
Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            30.43   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            32.29   
10  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            33.00   
11  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            34.11   
Vera Hagström  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Ryggsim P9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            22.86   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            23.95   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            24.10   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            27.23   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            27.53   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            27.62   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            27.79   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            28.82   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            30.23   
10  Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            30.36   
11  Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            30.67   
12  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            35.86   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim F10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            44.32   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            49.37   
Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            55.30   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005  Simklubben Triton            58.46   
Frida Laursen  2005  Simklubben Triton            DNS   
Julia Horvat  2005  Simklubben Triton            DSQ   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim P10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            39.24   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            40.38   
Isaac Barrett  Vellinge-Näsets Simklubb            46.47   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            47.11   
Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            52.53   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            57.36   
Viggo Grönevik  2005  Simklubben Triton            57.36   
Robert Szabo  2005  Simklubben Triton            1:06.30   
                     
 
Gren 30, 25m Ryggsim F9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            21.90   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            22.52   
Matilda Persson  2006  Simklubben Triton            24.98   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            25.45   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            27.69   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            29.16   
Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            29.70   
Stella Nordborg  2007  Simklubben Triton            29.95   
Inez Andersson  2007  Simklubben Triton            31.21   
10  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            31.57   
11  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            32.77   
12  Vera Hagström  2007  Simklubben Triton            33.37   
13  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            33.62   
                     
 
Gren 31, 25m Fjärilsim P9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            21.91   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            27.37   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            30.07   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            35.88   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim F10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            37.86   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            39.18   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            41.47   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005  Simklubben Triton            42.36   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.30   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.39   
Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            43.45   
Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            46.14   
Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            47.73   
10  Julia Horvat  2005  Simklubben Triton            53.39   
11  Lovisa Jönsson  2005  Simklubben Triton            55.21   
12  Emma Persson Vejgården  2005  Simklubben Triton            55.49   
13  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            59.96   
Frida Laursen  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim P10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            56.77   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            58.38   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            1:01.43   
Viggo Grönevik  2005  Simklubben Triton            1:01.72   
Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            1:02.93   
Isaac Barrett  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.01   
Alvin Stenbeck  2005  Simklubben Triton            1:06.42   
Lukas Persson  2005  Simklubben Triton            1:31.87   
                     
 
Gren 34, 25m Fjärilsim F9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            21.71   
Alma Holmqvist  2006  Simklubben Triton            26.49   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            27.72   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Frisim P9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            19.65   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            21.92   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            22.23   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            23.06   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            23.16   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            23.30   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            26.36   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            26.46   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            30.27   
10  Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            31.05   
11  Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            32.12   
12  Elliot Löfqvist  2008  Simklubben Triton            38.08   
Joan Martinez Loza Luen  2006  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            48.12   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            52.40   
Alicia Holmberg Gyllarp  2005  Simklubben Triton            53.02   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            54.58   
Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            55.52   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            56.58   
Julia Horvat  2005  Simklubben Triton            58.85   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            59.21   
Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            1:00.21   
10  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton            1:00.75   
11  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.68   
12  Lovisa Jönsson  2005  Simklubben Triton            1:02.54   
13  My Olsson  2005  Simklubben Triton            1:04.64   
14  Emma Persson Vejgården  2005  Simklubben Triton            1:11.06   
15  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton            1:12.40   
Frida Laursen  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim P10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            48.06   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            50.48   
Isaac Barrett  Vellinge-Näsets Simklubb            54.39   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton            54.92   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            58.77   
Viggo Grönevik  2005  Simklubben Triton            1:00.14   
Alvin Stenbeck  2005  Simklubben Triton            1:02.44   
Robert Szabo  2005  Simklubben Triton            1:05.18   
Oliver Stahlbom  2005  Simklubben Triton            1:05.29   
10  Lukas Persson  2005  Simklubben Triton            1:05.95   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim F9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            40.13   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            44.58   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.52   
Julia Almquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.56   
Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            1:12.32   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim P9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            43.85   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            52.21   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            53.31   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            53.64   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Triton            54.19   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            54.73   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            55.65   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Triton            1:00.91   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim F10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    42.20        1:29.23   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    42.54        1:31.48   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.71        1:39.36   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    47.68        1:39.46   
Thea Wicknert  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    48.45        1:43.74   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim P10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.05        1:31.02   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    45.47        1:35.91   
Isaac Barrett  Vellinge-Näsets Simklubb    52.40        1:53.17   
                     
 
Gren 42, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tritons Pirayor  Simklubben Triton            2:32.80   
  Maja Björnström  2005      36.64        36.64   
  Isa Ståhl  2006      35.53        1:12.17   
  Alicia Holmberg Gyllarp  2005      40.45        1:52.62   
  Zinna Bengtsson Nimander  2005      40.18        2:32.80   
                     
Easter Sharks  Vellinge-Näsets Simklubb            2:45.59   
  Olof Larsson  2005      37.72        37.72   
  Stella Jaran  2005      37.62        1:15.34   
  Julia Primetta  2006      52.93        2:08.27   
  Hugo Stenskepp  2003      37.32        2:45.59   
                     
Tritons Delfiner  Simklubben Triton            3:05.14   
  Viggo Grönevik  2005      50.48        50.48   
  Alma Holmqvist  2006      43.76        1:34.24   
  Julia Nilsson  2006      47.40        2:21.64   
  Isak Jarebrant  2006      43.50        3:05.14   
                     
Tritons Hajar  Simklubben Triton            3:08.94   
  Oliver Stahlbom  2005      45.59        45.59   
  Alvin Stenbeck  2005      50.71        1:36.30   
  Rasmus Mårtensson  2006      45.95        2:22.25   
  Emma Persson Vejgården  2005      46.69        3:08.94   
                     
Tritons Bubbelfiskarna  Simklubben Triton            3:39.81   
  Viktor Lövberg  2007      57.52        57.52   
  Albin Björnström  2007      27.76        1:25.28   
  Amy Clarén  2007      1:17.35        2:42.63   
  Sam Bengtsson Nimander  2008      57.18        3:39.81   
                     
Tritons Sälar  Simklubben Triton            3:46.30   
  Frida Elofsson  2005      1:01.55        1:01.55   
  Vera Hagström  2007      1:41.97        2:43.52   
  Inez Andersson  2007      24.74        3:08.26   
  Nellie Hånell  2006      38.04        3:46.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 april 2015 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  17:35