Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms Grand Prix 3    Utskriftsdatum  01 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Simklubben Ran         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  31 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:10.70        2:26.73   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.49        2:26.92   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:11.33        2:27.06   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:10.40        2:28.22   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:10.72        2:29.22   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:13.17        2:30.52   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.60        2:31.54   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:12.51        2:32.89   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.50        2:34.94   
10  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:15.80        2:35.24   
11  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:19.38        2:44.69   
12  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:17.53        2:44.99   
13  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:22.95        2:48.39   
14  Alva Nilsson  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:21.07        2:49.17   
15  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    1:20.86        2:52.59   
16  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:26.69        2:53.94   
17  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.66        2:55.09   
18  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:24.66        2:56.92   
19  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:25.56        2:57.40   
20  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:27.62        3:02.81   
21  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:27.00        3:05.80   
22  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:28.59        3:08.26   
23  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap    1:31.17        3:10.94   
24  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:33.69        3:12.74   
25  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    1:36.78        3:19.62   
26  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    1:33.90        3:19.87   
Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:08.58        2:26.40   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:12.16        2:29.26   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:11.67        2:30.25   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    1:11.15        2:30.56   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.73        2:31.27   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:11.18        2:32.23   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    1:15.23        2:32.26   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:14.03        2:34.28   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:16.01        2:35.88   
10  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:15.71        2:36.29   
11  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:19.49        2:45.53   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:11.06        2:29.07   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    1:11.42        2:30.97   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:11.59        2:31.53   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:13.50        2:34.24   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:15.21        2:36.24   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.05        2:41.51   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:20.62        2:46.81   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:03.71        2:10.23   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:04.69        2:14.63   
Hanna Cronqvist  1996  Föreningen Trelleborg Sim    1:03.53        2:16.05   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    1:06.94        2:18.67   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:07.71        2:21.80   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:10.71        2:24.30   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.61        2:30.07   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.62        2:30.48   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:12.58        2:33.70   
10  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    1:18.71        2:42.86   
11  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.11        2:48.52   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            DNF   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:09.83   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:15.85   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:16.35   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.39   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:24.08   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            1:24.47   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.40   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:26.63   
Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:28.56   
10  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.93   
11  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.32   
12  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:37.12   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            1:07.92   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:20.47   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.60   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:23.25   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            1:25.08   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNF   
Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Latak  1999  Simklubben Poseidon            1:12.62   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:15.39   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap            57.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            1:02.75   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:05.62   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            1:07.12   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:07.93   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:07.93   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.44   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:09.94   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:10.03   
10  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            1:10.23   
11  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            1:12.03   
12  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            1:12.63   
13  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:17.20   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            DNS   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            59.64   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon            1:10.93   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:26.95   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:27.97   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:31.43   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.26   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:33.22   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:33.38   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.30   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:35.24   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:35.38   
10  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:36.42   
11  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:37.00   
12  Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:38.31   
13  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim            1:38.78   
14  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:40.13   
15  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:40.90   
16  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:44.05   
17  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:46.24   
18  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:47.12   
19  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:47.48   
20  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.49   
21  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:48.64   
22  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:52.46   
23  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:52.64   
24  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            1:53.39   
25  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            1:53.62   
26  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:56.83   
27  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:58.74   
28  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:59.51   
29  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:59.86   
30  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran            2:04.73   
31  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            2:08.39   
Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Meja Wessman  2003  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71            1:23.55   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            1:25.52   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:25.54   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:27.29   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            1:31.76   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:32.63   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:32.75   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.62   
Lina Gäbel  2000  Höganäs Simsällskap            1:41.67   
10  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:51.14   
11  Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:51.90   
12  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:54.05   
Jasmin Tafreshi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:23.30   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:37.36   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:37.59   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:37.78   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:39.69   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap            1:18.48   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.51   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:24.31   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.83   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:39.71   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.51   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.05        2:49.82   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:23.99        2:56.32   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:29.67        3:09.07   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:36.55        3:20.59   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:36.09        3:23.58   
Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:46.89        3:38.98   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    1:45.82        3:42.52   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    1:49.22        3:43.61   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:57.26        3:59.61   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:23.86        2:52.08   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:48.88        3:45.13   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:47.04        3:46.61   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim    1:19.92        2:47.64   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:23.93        2:56.40   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    1:26.65        2:59.87   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:27.73        3:09.48   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:16.70        2:39.22   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    1:17.27        2:40.68   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:17.74        2:40.90   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:17.27        2:46.10   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:20.06        2:50.58   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:26.52        3:01.73   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.62        3:02.66   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:30.51        3:11.78   
Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:42.98        3:37.91   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    1:22.82        2:50.61   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    1:23.53        2:55.24   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:28.77  3:01.08  4:50.97    6:13.33   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:28.02  3:05.92  4:53.68    6:13.46   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:31.65  3:06.48  4:52.57    6:13.72   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:17.32  2:41.38  4:21.97    5:42.38   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:19.33  2:50.68  4:24.68    5:43.64   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:28.65  3:02.43  4:41.41    6:02.51   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    1:16.51  2:50.68  4:29.32    5:49.72   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:24.25  3:04.35  4:53.58    6:21.46   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.58  2:34.80  4:07.86    5:18.92   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:12.61  2:30.39  3:49.45  5:08.54  19:33.67   
          6:27.64  7:46.42  9:05.90  10:25.06     
          11:44.21  13:03.63  14:22.73  15:41.20     
          16:59.60  18:18.06         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:07.32  2:19.02  3:30.50  4:42.89  18:02.93   
          5:55.49  7:09.18  8:22.98  9:36.26     
          10:49.43  12:03.26  13:16.39  14:29.66     
          15:43.24  16:55.77         
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:07.07  2:18.35  3:29.91  4:42.30  18:03.54   
          5:55.67  7:08.57  8:22.51  9:36.12     
          10:49.44  12:02.26  13:15.10  14:28.48     
          15:41.88  16:54.39         
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:06.58  2:18.35  3:31.96  4:46.32  18:32.84   
          6:01.09  7:16.03  8:32.94  9:48.85     
          11:02.37  12:17.63  13:32.43  14:48.00     
          16:03.86  17:19.83         
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:12.31  2:31.35  3:52.15  5:15.25  20:26.04   
          6:36.79  7:59.31  9:22.89  10:46.81     
          12:09.15  13:33.08  14:55.75  16:19.78     
          17:42.59  19:05.36         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:14.12  2:34.02  3:54.26  5:13.58  10:22.42   
          6:32.56  7:51.44  9:09.09       
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.80  2:42.46  4:06.65  5:32.19  11:08.80   
          6:59.05  8:23.19  9:47.23       
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:21.64  2:49.08  4:18.13  5:48.81  11:49.12   
          7:20.27  8:51.22  10:21.25       
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim    1:22.86  2:53.34  4:24.89  5:57.71  12:06.52   
          7:30.73  9:03.47  10:36.76       
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    1:30.66  3:10.44  4:51.78  8:15.13  13:10.95   
          11:36.79  13:12.95         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:07.88  2:20.92  3:34.33  4:48.27  9:45.39   
          6:02.33  7:16.83  8:31.50       
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.57  2:30.54  3:51.10  5:11.67  10:22.41   
          6:29.59  7:49.86  9:08.37       
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:13.23  2:33.76  3:54.59  5:15.42  10:36.98   
          6:36.82  7:57.74  9:18.10       
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:14.14  2:34.59  3:56.90  5:21.81  10:59.05   
          6:45.91  8:11.39  9:36.56       
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:17.85  2:42.23  4:06.31  5:31.54  11:02.33   
          6:55.87  8:21.48  9:43.69       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:11.21  2:28.88  3:47.22  5:06.35  10:22.90   
          6:25.17  7:45.07  9:05.05       
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:14.36  2:34.25  3:55.34  5:17.03  10:46.16   
          6:38.47           
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:17.92  2:41.56  4:08.50  5:34.94  11:24.30   
          7:02.50  8:30.92  9:58.86       
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.48  2:31.69  3:51.50  5:12.27  10:33.32   
          6:32.88  7:53.19  9:14.14       
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    1:13.70  2:34.12  3:55.23  5:16.47  10:45.07   
          6:39.81  8:01.73  9:25.49       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:35.99        3:29.72   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:25.50        3:01.98   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:15.70        2:35.47   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:12.88        2:40.56   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:20.30        2:43.69   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.27        2:45.14   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:27.54        2:57.07   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:26.84        2:57.56   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:29.09        2:59.54   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.46        2:59.95   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:34.08        3:05.16   
10  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:29.62        3:08.16   
11  Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:27.66        3:08.94   
12  Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:34.33        3:14.94   
13  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    1:37.73        3:16.07   
14  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:46.24        3:31.83   
15  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    1:50.24        3:48.23   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    1:11.18        2:30.55   
Philip Chen  2000  S71    1:11.22        2:33.18   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:17.94        2:38.18   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:27.14        3:04.08   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:34.81        3:15.21   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    1:09.88        2:31.55   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:10.54        2:32.08   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim    1:13.33        2:32.65   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    1:14.28        2:33.95   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:22.18        2:53.37   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:06.09        2:21.96   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:07.26        2:24.25   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:09.41        2:26.85   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:13.62        2:30.13   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    1:16.06        2:30.74   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:13.58        2:35.24   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.12        2:35.30   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:13.96        2:36.31   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    1:19.00        2:37.76   
10  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    1:17.75        2:38.26   
11  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:17.95        2:39.19   
12  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.87        2:40.19   
13  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:17.26        2:44.04   
14  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:18.42        2:44.08   
15  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:19.35        2:44.45   
16  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:18.66        2:49.66   
17  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:23.30        2:50.08   
18  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:22.05        2:53.41   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    1:08.04        2:23.01   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    1:16.34        2:36.46   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.01  2:27.47  3:43.93    4:59.44   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:11.61  2:30.95  3:50.79    5:09.19   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:12.93  2:32.45  3:53.49    5:12.10   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:13.23  2:33.37  3:54.31    5:13.39   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.48  2:37.81  4:01.08    5:22.13   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.29  2:38.03  4:01.71    5:26.63   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:18.61  2:44.81  4:09.05    5:28.60   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:15.90  2:40.05  4:05.47    5:29.19   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:14.15  2:39.42  4:05.42    5:32.70   
10  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:23.65  2:53.94  4:25.09    5:49.74   
11  Alva Nilsson  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:22.12  2:52.21  4:22.04    5:50.52   
12  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:22.92  2:54.38  4:26.68    5:55.23   
13  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:24.25  2:58.42  4:31.55    5:59.98   
14  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:30.19  3:04.04  4:39.39    6:14.42   
15  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    1:29.46  3:08.81  4:49.72    6:26.88   
16  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:35.17  3:22.18  5:06.98    6:44.98   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.79  2:28.13  3:45.06    4:59.67   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:11.90  2:26.95  3:43.78    4:59.91   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:10.70  2:27.25  3:46.48    5:01.37   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:12.87  2:32.41  3:52.42    5:09.75   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:13.06  2:32.84  3:52.52    5:10.52   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:15.55  2:36.72  3:55.79    5:11.46   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    1:14.95  2:34.85  3:55.88    5:15.11   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    1:19.72  2:43.70  4:08.75    5:30.79   
Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap    1:30.89  3:13.62  4:58.60    6:41.35   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:10.59  2:28.38  3:47.59    5:04.88   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:13.40  2:32.36  3:52.14    5:10.30   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    1:14.68  2:37.14  4:00.83    5:22.37   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:19.16  2:43.18  4:08.91    5:33.24   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:25.21  2:55.32  4:26.17    5:49.86   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:20.67  2:49.70  4:20.32    5:51.05   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    1:46.07  3:42.65  5:42.00    7:33.64   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:06.75  2:19.02  3:31.53    4:43.19   
Hanna Cronqvist  1996  Föreningen Trelleborg Sim    1:07.70  2:21.92  3:37.76    4:54.87   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:10.48  2:26.27  3:42.99    4:57.70   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon    1:10.05  2:29.31  3:49.93    5:09.43   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.21  2:33.25  3:52.70    5:11.60   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:15.64  2:36.59  3:58.44    5:18.25   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    1:20.37  2:47.38  4:15.13    5:39.87   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:11.77   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.08   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:22.76   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            1:23.15   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.23   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.32   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:25.26   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.43   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.56   
10  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:30.11   
11  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            1:35.44   
12  Gabriel Olsson  2004  Föreningen Trelleborg Sim            1:43.03   
13  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:44.14   
14  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            1:54.10   
15  Amir Salameh  2001  Simklubben Ran            2:03.32   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            1:10.35   
Philip Chen  2000  S71            1:14.53   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:14.98   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.35   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            1:23.37   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            1:23.37   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.11   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:25.55   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:31.01   
10  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:33.56   
11  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:37.77   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:09.55   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:10.78   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:17.19   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            1:17.23   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.44   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:17.82   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:21.34   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.85   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap            1:03.95   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            1:06.91   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            1:07.85   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            1:11.15   
Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            1:13.62   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.02   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:15.43   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:16.10   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.62   
10  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.08   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:18.12        2:40.82   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    1:21.07        2:47.99   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:24.92        2:53.35   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:24.56        2:53.59   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:26.34        2:56.62   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:26.10        2:56.80   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim    1:27.96        2:59.07   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.60        2:59.15   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:30.15        2:59.52   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:30.19        3:02.09   
11  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    1:29.77        3:03.71   
12  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:34.15        3:08.42   
12  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:33.68        3:08.42   
14  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:33.95        3:09.11   
15  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:34.72        3:10.00   
16  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    1:34.46        3:12.10   
17  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:35.22        3:16.27   
18  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:37.43        3:18.39   
19  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:39.82        3:23.87   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    1:44.05        3:31.42   
21  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    1:44.82        3:32.20   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:17.08        2:37.99   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:20.21        2:45.42   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:20.41        2:47.02   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:20.48        2:47.11   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    1:23.41        2:50.68   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:25.90        2:52.66   
Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    1:23.89        2:53.84   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    1:27.56        2:57.95   
Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    1:45.07        3:36.60   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    1:21.08        2:46.41   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:31.37        3:03.04   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:37.34        3:16.76   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:13.87        2:32.13   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    1:19.52        2:44.12   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:25.01        2:51.94   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:26.10        2:57.40   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.36   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:05.70   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.86   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:07.88   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.98   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:08.57   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.22   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.33   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:09.43   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:10.06   
11  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.98   
12  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:12.22   
13  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.54   
14  Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            1:14.91   
15  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:15.63   
16  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.98   
17  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.61   
18  Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:20.97   
19  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            1:21.23   
20  Gabriel Olsson  2004  Föreningen Trelleborg Sim            1:24.29   
21  Max Weichselbaumer  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.62   
22  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:28.69   
23  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            1:33.81   
24  Dusan Vilotic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.35   
25  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            1:37.93   
26  Amir Salameh  2001  Simklubben Ran            1:47.98   
Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            59.52   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.69   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:05.57   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            1:05.86   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            1:08.30   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            1:08.86   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.93   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.95   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            1:11.27   
10  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            1:11.61   
11  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            1:11.71   
12  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:15.32   
13  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.56   
14  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:23.47   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:00.75   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            1:01.21   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            1:01.94   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.39   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:02.49   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            1:04.13   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:05.07   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:06.89   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.05   
10  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:07.52   
11  Henor Ande Johannes  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.29   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            55.04   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap            55.51   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            58.14   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:00.22   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:01.14   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.27   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.30   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:02.16   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:02.97   
10  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            1:02.99   
11  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.40   
12  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            1:03.57   
13  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:04.33   
14  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.38   
15  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:04.65   
16  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:05.21   
17  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            1:05.25   
18  Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon            1:05.28   
19  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.37   
20  Max Andersson  1996  Simklubben Ran            1:07.94   
21  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.10   
Danilo Tot  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            58.35   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            59.92   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon            1:03.56   
Martin Lundström  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.42   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.43        2:23.47   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:10.24        2:25.94   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.31        2:31.62   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.63        2:33.40   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.16        2:34.13   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:13.78        2:35.83   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.66        2:36.88   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.31        2:37.51   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:17.83        2:38.62   
10  Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:15.57        2:39.50   
11  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.07        2:42.27   
12  Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:22.87        2:51.30   
13  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:22.77        2:53.09   
14  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:26.26        2:55.65   
15  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:25.63        2:58.38   
16  Gabriel Olsson  2004  Föreningen Trelleborg Sim    1:28.97        3:06.36   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    1:03.90        2:13.85   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.10        2:22.51   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:10.10        2:31.19   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:12.81        2:32.05   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.44        2:34.28   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    1:16.26        2:38.11   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.05        2:46.29   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:21.41        2:48.72   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:03.33        2:14.32   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.21        2:17.62   
Joel Mörck  1999  S71    1:06.19        2:20.39   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:06.92        2:20.58   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:11.07        2:26.02   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:10.48        2:26.22   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.39        2:28.64   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:02.73        2:07.50   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    1:02.59        2:09.12   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    1:03.15        2:09.33   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:04.08        2:10.04   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:02.80        2:13.02   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    1:06.37        2:16.03   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:03.76        2:16.99   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:05.83        2:19.11   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.26        2:21.10   
10  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:08.69        2:24.62   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:10.44        2:29.10   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:17.41   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            1:18.06   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:20.50   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.67   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.41   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:23.85   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:25.46   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:25.83   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            1:29.08   
10  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.64   
11  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:32.39   
12  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim            1:33.91   
13  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:34.86   
14  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:35.53   
15  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:36.14   
16  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:37.34   
17  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.28   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:12.83   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:12.90   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            1:13.02   
Felicia Huynh  2000  S71            1:14.00   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:15.27   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:21.48   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            1:24.51   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            1:25.79   
Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.17   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:19.84   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:20.23   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:21.13   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            1:21.55   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:21.61   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:23.23   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:28.43   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:29.76   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:43.00   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:09.05   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:09.10   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:09.75   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            1:12.39   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:12.51   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            1:13.75   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            1:15.32   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.13   
Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon            1:19.84   
10  Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.05   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Persson  1993  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:17.92   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:19.74   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.72   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.29   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.87   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            1:41.29   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:43.14   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:44.00   
Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:44.39   
10  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            1:51.53   
11  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            1:56.13   
12  Dusan Vilotic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:11.48   
Max Weichselbaumer  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.85   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            1:30.62   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.69   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:41.80   
Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran            1:45.58   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            1:45.86   
Richard Tegger  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            1:18.77   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            1:18.80   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            1:19.26   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            1:23.02   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:23.46   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:23.69   
Joel Mörck  1999  S71            1:26.66   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.84   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            1:39.96   
10  Henor Ande Johannes  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.28   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap            1:11.76   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:13.13   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:14.57   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:18.88   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            1:20.24   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:21.06   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            1:28.58   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            1:12.59   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon            1:18.01   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            1:18.34   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    1:33.31        3:11.52   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:32.63        3:11.93   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    1:34.23        3:13.09   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:32.24        3:13.51   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:37.28        3:19.59   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    1:37.42        3:19.91   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:37.68        3:21.66   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:39.45        3:24.98   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:40.95        3:26.77   
10  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:42.77        3:30.23   
11  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    1:44.59        3:33.01   
12  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    1:45.25        3:39.16   
13  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:47.89        3:44.31   
14  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:51.72        3:51.63   
15  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    1:56.30        4:00.14   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:22.86        2:56.26   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    1:31.86        3:09.33   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:31.31        3:10.15   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    1:30.93        3:10.24   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    1:37.67        3:21.74   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:34.21        3:24.21   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:25.13        2:58.55   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:37.49        3:19.89   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:40.71        3:31.40   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:43.30        3:33.04   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    1:19.47        2:48.94   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    1:40.93        3:25.88   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:40.18  3:29.55  5:29.12    7:00.88   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:09.56  2:29.08  4:02.49    5:11.10   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:08.59  2:31.29  4:02.57    5:12.81   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:12.91  2:49.85  4:26.63    5:48.41   
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:18.20  2:41.24  4:05.10  5:29.93  21:10.82   
          6:55.38  8:20.43  9:46.15  11:12.75     
          12:38.22  14:03.67  15:29.46  16:55.93     
          18:22.45  19:48.34         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:16.74  2:38.71  4:01.74  5:24.78  20:37.01   
          6:48.87  8:12.31  9:36.00  10:59.37     
          12:22.37  13:45.87  15:08.49  16:31.14     
          17:54.25  19:16.68         
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:09.98  2:27.17  3:45.79  5:03.80  10:10.38   
          6:22.55  7:40.25  8:57.85       
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:11.63  2:29.24  3:46.92  5:04.92  10:12.72   
          6:22.80  7:40.74  8:58.05       
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:16.78  2:41.60  4:07.57  5:32.15  11:10.81   
          6:57.85  8:23.53  9:48.25       
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:22.87  2:53.96  4:25.81  5:57.50  11:48.81   
          7:28.75  8:59.42  10:27.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:16.41  2:39.96  4:02.98  5:27.11  10:56.05   
          6:50.20  8:13.43  9:36.52       
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.89  2:42.62  4:09.16  5:35.63  11:22.71   
          7:02.90  8:30.91  9:58.58       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Joel Mörck  1999  S71    1:09.14  2:27.30  3:47.43  5:06.53  10:09.45   
          6:24.43  7:42.87  8:57.53       
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:11.30  2:29.85  3:47.99  5:07.87  10:26.25   
          6:27.84  7:48.21  9:09.22       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:05.04  2:15.15  3:25.87  4:37.82  9:30.51   
          5:50.78  7:04.78  8:18.42       
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:07.35  2:19.85  3:34.20  4:48.89  9:45.49   
          6:03.37  7:16.30  8:32.15       
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:10.96  2:30.90  3:50.37  5:11.26  10:38.82   
          6:33.09  7:55.97  9:19.04       
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:22.07        2:54.59   
Douglas Romare  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:42.16        3:35.34   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
William Latak  1999  Simklubben Poseidon    1:17.58        2:46.45   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:10.58        2:33.52   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:11.94        2:34.13   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    1:18.85        2:45.24   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    1:17.72        2:45.32   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:20.41        2:51.83   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    1:03.11        2:15.48   
Petter Hansson  1995  Simklubben Poseidon    1:11.31        2:35.64   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:19.28        2:44.60   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    1:19.35        2:46.95   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    1:19.93        2:47.93   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:23.13        2:49.00   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim    1:20.48        2:50.49   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:22.92        2:51.92   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    1:22.74        2:52.28   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:25.71        2:55.06   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:28.21        3:00.13   
10  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim    1:26.24        3:06.34   
11  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    1:30.55        3:08.53   
12  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:34.00        3:08.60   
13  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    1:34.62        3:09.34   
14  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:36.97        3:11.45   
15  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:37.68        3:16.38   
16  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    1:36.63        3:25.15   
17  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    1:36.48        3:25.57   
18  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    1:40.52        3:26.35   
19  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    1:47.41        3:34.14   
Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:14.52        2:35.96   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:14.05        2:38.28   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:17.29        2:40.36   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:12.96        2:40.66   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.20        2:46.36   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:21.84        2:47.51   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:23.30        2:55.07   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    1:25.18        2:57.11   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:29.80        3:05.87   
10  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap    1:32.76        3:05.99   
11  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:31.94        3:15.44   
12  Frida Eilertsson  2000  Föreningen Trelleborg Sim    1:35.59        3:18.63   
13  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    1:32.58        3:23.88   
14  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    1:44.85        3:28.65   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:18.80        2:47.69   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    1:20.45        2:48.90   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:22.83        2:52.38   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:24.03        2:59.89   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    1:27.06        3:03.23   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:34.38        3:06.50   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:30.63        3:06.62   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:32.08        3:10.70   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:14.07        2:36.24   
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    1:18.29        2:41.78   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:19.40        2:45.71   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:20.80        2:51.61   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:22.29        3:01.20   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran    1:29.22        3:02.73   
Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    1:36.82        3:25.09   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:08.43  2:22.87  3:37.65    4:50.06   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    1:11.38  2:29.12  3:46.50    5:02.27   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.89  2:36.80  3:57.45    5:13.89   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:14.37  2:36.34  3:58.69    5:17.72   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.75  2:39.44  4:03.76    5:22.87   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:16.97  2:40.34  4:06.17    5:26.03   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.36  2:41.00  4:05.09    5:27.45   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    1:19.45  2:43.52  4:07.74    5:30.03   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:21.76  2:50.56  4:18.03    5:37.50   
10  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:25.98  2:59.61  4:31.59    6:02.34   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:17.08  2:45.06  4:13.39    5:38.38   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    1:16.90  2:45.79  4:13.90    5:41.30   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:05.97  2:17.47  3:29.08    4:39.94   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.91  2:25.05  3:41.67    4:57.76   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:13.52  2:34.79  3:55.81    5:12.98   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:12.74  2:35.54  3:58.87    5:14.10   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:06.31  2:15.41  3:25.42    4:35.37   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:05.72  2:16.94  3:30.23    4:44.03   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:08.59  2:24.12  3:39.93    4:48.22   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:06.67  2:21.99  3:36.50    4:50.84   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:11.09  2:30.75  3:52.38    5:12.90   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    1:11.59  2:41.41  4:12.93    5:42.03   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:15.20   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:17.91   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:18.00   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.55   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:20.29   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:20.48   
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:20.53   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            1:20.71   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:22.09   
10  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:24.99   
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Sim            1:25.02   
12  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.83   
13  Alva Nilsson  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:26.09   
14  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.12   
15  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:26.44   
16  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:27.32   
17  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.03   
18  Ester Eilertsson  2003  Föreningen Trelleborg Sim            1:28.98   
19  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            1:30.99   
20  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.10   
21  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.19   
22  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:33.22   
23  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.28   
24  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:33.63   
25  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:36.29   
26  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:39.91   
27  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:39.97   
28  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            1:40.10   
29  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.22   
30  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:43.06   
31  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            1:46.78   
32  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:46.84   
33  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran            1:47.51   
34  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:50.06   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            1:13.77   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:14.10   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:14.24   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:16.39   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:17.71   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.64   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.48   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:20.50   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:20.52   
10  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:21.66   
11  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            1:23.17   
12  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:23.67   
13  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            1:25.22   
14  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.63   
15  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.21   
16  Frida Eilertsson  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:35.26   
17  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:41.60   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:20.11   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:23.37   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            1:26.80   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.28   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:09.36   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            1:12.00   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:12.43   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            1:13.43   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:14.78   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.15   
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap            1:22.89   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:23.87   
Julia Schubert  1997  Föreningen Trelleborg Sim            1:29.80   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:15.20        2:48.46   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:25.37        2:48.58   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim    1:10.53        2:49.91   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:25.58        2:51.68   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:26.60        2:58.30   
Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    1:14.56        2:34.28   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    1:16.03        2:37.20   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:23.83        2:51.69   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    1:27.06        2:55.95   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    1:27.57        3:01.90   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    1:30.42        3:02.34   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:13.84        2:32.40   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    1:15.66        2:34.41   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:21.98        2:46.34   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:25.91        2:54.73   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:26.47        2:55.23   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    1:10.48        2:25.55   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:11.21        2:28.18   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    1:11.44        2:30.63   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    1:16.58        2:35.07   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:17.51        2:42.14   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    1:23.74        2:49.39   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap            1:05.41   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Sim            1:05.94   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb            1:06.71   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            1:07.23   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            1:09.56   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            1:09.62   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            1:09.98   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:10.44   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:10.51   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            1:12.01   
11  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            1:12.35   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:12.76   
13  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:13.08   
14  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            1:14.69   
15  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.71   
16  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.92   
17  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            1:16.28   
18  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.35   
19  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:16.38   
20  Ester Eilertsson  2003  Föreningen Trelleborg Sim            1:16.97   
21  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            1:17.47   
22  Alva Nilsson  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:18.84   
23  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.92   
24  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:20.20   
25  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            1:20.22   
26  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.18   
27  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.35   
28  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.83   
29  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            1:23.50   
30  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:24.17   
31  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:25.10   
32  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.16   
33  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            1:26.89   
34  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            1:26.95   
35  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran            1:30.86   
36  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:31.59   
37  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap            1:32.97   
38  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran            1:39.20   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:04.04   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:04.36   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:05.04   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:05.33   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb            1:06.14   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:06.36   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:06.42   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:06.53   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.79   
10  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.41   
11  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:09.49   
12  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            1:10.67   
12  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            1:10.67   
14  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:10.82   
15  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            1:10.99   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:12.12   
17  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:14.43   
18  Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.84   
19  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            1:16.60   
20  Frida Eilertsson  2000  Föreningen Trelleborg Sim            1:17.21   
21  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            1:20.89   
Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            1:06.26   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:07.40   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            1:08.06   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:08.87   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:10.12   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.20   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:10.24   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.79   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:11.67   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:12.12   
11  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            1:12.40   
12  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:15.21   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            1:16.27   
14  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:21.28   
15  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.23   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:02.29   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            1:02.93   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            1:03.25   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon            1:04.96   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:05.69   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            1:06.17   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:06.99   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            1:07.73   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.13   
10  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:10.14   
11  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            1:10.93   
12  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap            1:11.47   
13  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.42   
14  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            1:14.02   
15  Julia Schubert  1997  Föreningen Trelleborg Sim            1:14.42   
16  Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.28   
17  Sanja Ninkovic  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:33.68   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Jönsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.12   
                     
 
Gren 97, 100m Bröstsim Herrar Extr, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:16.01   
                     
 
Gren 98, 50m Bröstsim Herrar Extra, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon            31.93   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon            32.15   
                     
 
Gren 99, 100m Ryggsim Herrar Extra, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Sim            1:10.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  01 juni 2014 
Licensierad till: Simklubben Ran  Utskriftstid  18:25