Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP-4    Utskriftsdatum  15 oktober 2012   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:17.09   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:21.74   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            2:25.83   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            2:26.42   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            2:28.26   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:28.31   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            2:30.27   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            2:31.74   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:31.96   
10  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:34.35   
11  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            2:36.58   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            2:37.77   
13  Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            2:39.05   
14  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:40.58   
15  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:41.10   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            2:41.84   
17  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            2:44.49   
18  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:44.58   
19  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            2:45.06   
20  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            2:47.41   
21  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:53.67   
22  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            2:59.61   
23  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            3:01.40   
24  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            3:04.80   
25  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            3:05.99   
26  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            3:14.29   
27  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            3:27.83   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:20.08   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.70   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            2:24.74   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            2:26.77   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.06   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:34.87   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:48.84   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:53.03   
Fredrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:54.48   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:09.56   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            2:13.02   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            2:18.31   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:19.76   
Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:20.86   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.16   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.37   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            2:31.52   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.51   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            2:14.83   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:15.34   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:17.94   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            2:20.58   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            2:23.55   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:24.91   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            2:34.59   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            2:37.77   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            2:16.61   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde            2:19.07   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:10.42   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:18.78   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            1:19.48   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:19.55   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:19.59   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:20.46   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.74   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            1:25.11   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.60   
10  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:29.01   
11  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.39   
12  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            1:37.99   
13  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:39.59   
14  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:43.76   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.91   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            1:01.95   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.76   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.92   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:14.13   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            1:17.91   
Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            1:21.56   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.60   
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            1:04.61   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.34   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.78   
Filip Svennblad  1997  Landskrona Simsällskap            1:17.66   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            1:29.80   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            59.87   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde            1:02.74   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:03.91   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:04.25   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.89   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            1:05.54   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:06.30   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:07.06   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            1:08.18   
10  Oscar Fridh  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.10   
11  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:12.18   
12  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            1:16.63   
13  Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.31   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.70   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:22.56   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:24.63   
Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.22   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            1:27.53   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:28.42   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:30.56   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:31.99   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:33.76   
10  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            1:34.24   
11  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:34.89   
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:35.64   
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:36.34   
14  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            1:38.06   
15  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:38.16   
16  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.34   
17  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.89   
18  Johanna Lundqvist  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:41.27   
19  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            1:43.00   
20  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            1:44.99   
21  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:45.09   
22  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:45.44   
23  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:46.75   
24  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:48.45   
25  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            1:49.35   
26  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:50.40   
27  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:50.59   
28  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:50.61   
29  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            1:51.95   
30  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            1:53.14   
31  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            1:55.41   
32  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:56.59   
Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Charlotte Larmark  2000  Landskrona Simsällskap            DNS   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:25.52   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.16   
Fredrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:35.68   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.47   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            1:17.26   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.27   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            1:25.51   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:32.89   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            1:15.74   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.24   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            1:19.87   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            1:24.81   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:32.49   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            1:32.57   
Linnea Lundquist  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            1:37.70   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            1:16.93   
Minna Fagermar  1993  Trelleborgs Simsällskap            1:18.98   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            1:28.27   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            1:07.05   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:09.95   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:10.82   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.86   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:13.25   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.48   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            1:17.08   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.65   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:20.66   
10  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.43   
11  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.50   
12  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:25.91   
13  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.40   
14  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.81   
15  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:26.93   
16  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.93   
17  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.37   
18  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:29.31   
19  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.57   
20  Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:30.20   
21  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:30.70   
22  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            1:31.34   
23  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            1:31.43   
24  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            1:31.53   
25  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:32.27   
26  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.02   
27  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:35.34   
28  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen            1:35.48   
29  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            1:36.60   
30  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:40.66   
31  Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:42.20   
32  David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:43.00   
33  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            1:44.27   
34  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.66   
35  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:47.32   
36  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:51.33   
37  Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            2:01.18   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Nick Vossoghi  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.11   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            1:06.48   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.32   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:14.39   
Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            1:16.61   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:16.77   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:17.56   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:21.41   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:27.04   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:11.49   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.45   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            1:12.50   
Denni Vejzovic  1997  Simklubben Sydsim            1:15.41   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:15.77   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            1:22.66   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.41   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim            1:03.61   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            1:04.59   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            1:07.70   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde            1:09.03   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            1:12.45   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            1:17.81   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            1:02.13   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            5:43.58   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            5:50.85   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            5:52.86   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            5:57.25   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            5:58.02   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            6:13.71   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            6:14.48   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            6:17.92   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            6:34.72   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            5:40.09   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            6:06.31   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            6:11.25   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            5:16.88   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:56.74   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:57.72   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim            5:13.38   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            5:36.00   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            5:44.53   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            5:52.13   
Linnea Lundquist  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            6:43.43   
                     
 
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            10:23.90   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            10:26.75   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            10:27.97   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            10:28.22   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            10:37.91   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            10:38.22   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            10:55.87   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            11:03.36   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            11:07.34   
10  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            11:08.66   
11  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            11:18.86   
12  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            11:19.82   
13  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            11:59.81   
14  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            12:14.66   
15  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            12:35.91   
                     
 
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            9:06.91   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            9:35.90   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            9:44.38   
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen            10:16.86   
                     
 
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Denni Vejzovic  1997  Simklubben Sydsim            10:44.24   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            9:09.08   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            9:13.51   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            9:17.47   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            9:22.92   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            9:23.02   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde            9:29.49   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            9:40.23   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            10:03.92   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            2:48.15   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:53.82   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:54.71   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            3:07.52   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:54.35   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.20   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:29.46   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.65   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Johnsson  1996  Simklubben Ran            2:27.45   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim            2:28.86   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            2:30.87   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            2:35.45   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            2:33.73   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            2:36.89   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            2:43.25   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            2:43.67   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            2:47.45   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:51.19   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:51.36   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            2:54.14   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:57.68   
10  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:59.75   
11  Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            3:01.48   
12  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            3:01.66   
13  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            3:02.58   
14  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            3:03.07   
15  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            3:06.07   
16  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            3:06.22   
17  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            3:06.25   
18  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:06.96   
19  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            3:13.83   
20  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            3:14.03   
21  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            3:14.70   
22  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            3:15.23   
23  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            3:18.30   
24  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            3:20.48   
25  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            3:20.80   
26  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            3:23.89   
27  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen            3:24.66   
28  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            3:25.91   
29  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            3:27.35   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            2:22.20   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:26.40   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            2:31.95   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.61   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:34.13   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            2:40.43   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            2:40.83   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            2:42.03   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            2:47.86   
10  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.01   
11  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            2:49.74   
12  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            2:51.53   
13  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            2:57.90   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.12   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            2:34.96   
Denni Vejzovic  1997  Simklubben Sydsim            2:44.17   
Filip Svennblad  1997  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb            2:15.63   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde            2:17.40   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            2:18.01   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:22.68   
Anton Fransson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.21   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:26.37   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap            2:27.24   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            2:29.45   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:55.11   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            2:17.10   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            4:44.84   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            4:52.11   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            5:03.53   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            5:07.25   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            5:07.69   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            5:07.81   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            5:10.58   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            5:11.71   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            5:12.63   
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            5:16.22   
11  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            5:19.38   
12  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            5:19.51   
13  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            5:25.52   
14  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            5:26.87   
15  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            5:32.80   
16  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            5:33.95   
17  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            5:40.15   
18  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            5:40.76   
19  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            5:46.31   
20  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            5:50.88   
21  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            5:51.04   
22  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            5:54.38   
23  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            6:04.25   
24  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            6:11.22   
25  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            6:11.33   
26  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            6:12.35   
27  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            6:15.00   
28  Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            6:16.99   
29  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            6:19.92   
30  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            6:23.60   
31  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            6:24.55   
32  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            6:25.76   
33  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            6:41.95   
34  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            6:42.10   
35  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            6:48.04   
36  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            7:02.78   
37  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            7:08.71   
38  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            7:08.83   
Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:54.53   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            5:03.99   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            5:09.81   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            5:23.66   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            5:25.69   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            5:33.34   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            4:42.51   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            5:03.36   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            5:04.19   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            5:09.34   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:20.05   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            4:47.07   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            5:02.85   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:50.49   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            2:59.41   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            3:07.63   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            3:10.77   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            3:15.76   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            3:18.55   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            3:20.64   
Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            3:24.24   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:25.10   
10  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            3:29.94   
11  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen            3:36.77   
12  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            3:40.75   
13  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            3:44.34   
14  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            3:59.14   
15  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            3:59.22   
Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            2:48.01   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            2:54.56   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:15.03   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:37.45   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            2:31.03   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.95   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            2:36.99   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            2:37.14   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim            2:38.45   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:39.41   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            2:39.75   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            3:03.38   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            3:07.12   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:25.09   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:43.09   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            2:47.46   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:47.71   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            2:48.70   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:49.42   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            2:50.77   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:51.95   
Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            2:53.28   
10  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            2:54.85   
11  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            2:59.10   
12  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:59.70   
13  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            3:00.26   
14  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:04.07   
15  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            3:05.06   
16  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            3:05.20   
17  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            3:09.39   
18  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:11.37   
19  Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            3:14.20   
20  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            3:16.86   
21  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            3:17.11   
22  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            3:25.81   
23  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            3:26.04   
24  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            3:27.05   
25  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            3:31.79   
26  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            3:32.32   
27  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            3:33.74   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            2:40.95   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:45.96   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            2:48.78   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:54.36   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:55.20   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:56.19   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:10.90   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            2:25.09  TL 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            2:26.76   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.32   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.39   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            2:26.94   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde            2:33.15   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:38.71   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            2:43.05   
Linnea Lundquist  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            3:07.06   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            59.88   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            1:00.86   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:01.99   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:03.63   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:04.05   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:04.29   
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            1:04.44   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:05.42   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.90   
10  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            1:07.21   
11  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            1:07.36   
12  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.98   
13  Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.49   
14  Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:09.65   
15  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:10.23   
16  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:11.14   
17  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.20   
18  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:11.54   
19  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.94   
20  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            1:12.19   
21  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:12.23   
22  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.95   
23  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            1:13.22   
24  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:16.24   
25  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.40   
26  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.82   
27  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.63   
28  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.12   
29  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.29   
30  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            1:20.41   
31  Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:21.65   
32  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            1:23.60   
33  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.99   
34  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen            1:28.02   
35  Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:29.12   
36  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:32.62   
37  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:34.16   
38  Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:34.25   
39  David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:35.10   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            57.69   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            58.19   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            58.28   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            58.77   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.38   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            1:04.02   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.06   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            1:04.31   
Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.46   
10  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:04.70   
11  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.04   
12  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:08.25   
13  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.44   
14  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            1:08.62   
15  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:09.16   
16  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:11.10   
17  Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            1:20.53   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            56.88   
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            57.42   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            57.96   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            58.98   
Björn Forslin  1997  Ystads Simsällskap            1:00.97   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.40   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:02.87   
Denni Vejzovic  1997  Simklubben Sydsim            1:04.01   
Daniel Karlsson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:04.93   
10  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde            1:07.04   
Filip Svennblad  1997  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            55.80   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            57.12   
Anton Fransson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            57.60   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            58.07   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            58.31   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            58.47   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            59.81   
Oscar Fridh  1996  Malmö Kappsimningsklubb            59.84   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            1:00.70   
10  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            1:02.90   
11  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:02.93   
12  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.18   
13  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:08.70   
Dragomir Petrov  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Marcus Andersson-Arvidsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            55.68   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            56.38   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            2:14.06   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            2:19.59   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            2:21.02   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            2:21.47   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            2:22.09   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            2:23.16   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            2:26.80   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:31.02   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            2:32.29   
10  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:34.64   
11  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:37.26   
12  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            2:37.90   
13  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.36   
14  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            2:40.35   
15  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            2:44.30   
16  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:45.84   
17  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.43   
18  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.99   
19  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:56.71   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            2:05.20   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:07.12   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:07.19   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            2:09.10   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            2:11.10   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:11.67   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            2:17.85   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            2:20.26   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            2:20.29   
10  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            2:23.59   
11  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:24.67   
12  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:25.02   
13  Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            2:25.68   
14  Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:25.73   
15  Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            2:56.32   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen            2:02.13   
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.50   
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            2:06.42   
Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:12.99   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:14.10   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            2:19.13   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.97   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            2:05.35   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            2:05.49   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:07.77   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            2:11.67   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            2:13.67   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            2:18.88   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            2:24.03   
Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            2:32.08   
Oscar Fridh  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            2:06.10   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            2:09.16   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.17   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.56   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:15.97   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            1:16.70   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:17.60   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.87   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            1:19.65   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.96   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:20.08   
10  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            1:21.41   
11  Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.85   
12  Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:23.25   
13  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:23.92   
14  Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            1:25.07   
15  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:25.71   
16  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:27.44   
17  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.00   
18  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:31.62   
19  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:31.93   
20  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde            1:34.04   
21  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:34.06   
22  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            1:34.74   
23  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:37.73   
24  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:38.09   
25  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:39.14   
26  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:41.34   
27  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:42.93   
28  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:45.75   
29  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:45.83   
30  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:45.84   
Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:11.83   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            1:15.48   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:17.59   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:18.05   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.74   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:26.08   
Fredrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.88   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            1:07.81   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:10.64   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:10.77   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            1:18.71   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            1:21.03   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:22.88   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:09.02   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:09.91   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim            1:11.18   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            1:13.73   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:19.67   
Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde            1:20.87   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.24   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:21.16   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:21.53   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:22.03   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.46   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:25.79   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:29.69   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.81   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:30.27   
10  Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:30.68   
11  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:31.82   
12  Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:33.59   
13  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            1:36.24   
14  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:37.45   
15  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:38.52   
16  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:42.46   
17  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:43.14   
18  Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:48.12   
19  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim            1:50.59   
20  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            1:50.95   
21  David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:56.36   
22  Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:56.80   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Henor Ande Johannes  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:18.77   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:19.98   
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            1:20.97   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:22.47   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:23.04   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.63   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            1:28.16   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:29.36   
Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.52   
10  Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            1:30.66   
11  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            1:44.96   
12  Anton Sandmark  1998  Ystads Simsällskap            1:50.80   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.60   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:18.87   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:19.14   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.53   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            1:10.81   
Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim            1:12.05   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            1:12.10   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            1:12.12   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            1:12.28   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            1:13.74   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            1:14.13   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:14.49   
10  Philip Thornberg  1996  Simklubben Sydsim            1:15.64   
11  Oliver Pålsson  1996  Sjöbo Simsällskap            1:24.56   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            1:12.08   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.92   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:14.42   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:15.06   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:17.08   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:17.28   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:17.54   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:18.17   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            1:18.40   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:19.46   
10  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:19.77   
11  Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.07   
12  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.28   
13  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.12   
14  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:21.18   
15  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:21.51   
16  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:21.86   
17  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.76   
18  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:22.82   
19  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:23.90   
20  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            1:25.81   
21  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:27.76   
22  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:27.95   
23  Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:28.89   
24  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:29.60   
25  Johanna Lundqvist  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:29.65   
26  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            1:30.71   
27  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:31.02   
28  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:31.04   
29  Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:31.09   
30  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:31.46   
30  Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:31.46   
32  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:32.51   
33  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde            1:33.00   
34  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:34.24   
35  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:34.30   
36  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:34.64   
37  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            1:35.64   
38  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:35.82   
39  Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:37.98   
40  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:38.22   
41  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            1:39.74   
42  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:40.03   
43  Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:40.81   
44  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:41.80   
45  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:42.35   
46  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:42.87   
47  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:46.28   
48  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:46.68   
49  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            1:49.54   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:09.35   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.09   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:15.22   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:18.70   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde            1:19.44   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:23.35   
Fredrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            1:07.64   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.10   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            1:18.57   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:23.37   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.16   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:10.76   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            1:11.89   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            1:12.89   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:13.63   
Felicia Hantorp  1995  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.96   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            1:14.61   
Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim            1:16.01   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde            1:19.70   
10  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde            1:23.67   
11  Karolina Tuesson  1996  Föreningen Österlen Sim            1:28.35   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            1:12.18   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Andersson  1999  Simklubben Sydsim            5:46.23   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            6:06.62   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            6:11.17   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            6:24.46   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            6:32.22   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            6:10.58   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen            4:48.91   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:15.74   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            5:23.91   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            6:05.42   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb            4:53.31   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap            4:55.36   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            9:45.18   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            10:30.76   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            10:36.56   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            10:42.15   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            10:42.42   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            10:53.00   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            11:09.82   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            11:10.42   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            11:13.89   
10  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            11:24.94   
11  Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            11:33.17   
12  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            11:47.74   
13  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            11:49.50   
14  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            12:35.42   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            10:59.25   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            9:45.07   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            10:40.51   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            10:57.93   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            10:20.40   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            10:31.72   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            11:19.31   
                     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            2:55.52   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:09.20   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            2:20.23   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            2:46.48   
                     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            2:29.48   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.04   
                     
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            2:24.76   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.72   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:34.04   
Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:33.76   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            2:40.50   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            2:44.46   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:45.79   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            2:45.83   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:46.18   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            2:48.23   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            2:49.21   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:49.25   
10  Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:49.34   
11  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            2:50.48   
12  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            2:50.58   
13  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:53.65   
14  Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:54.16   
15  Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            2:54.53   
16  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            2:55.02   
17  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            2:58.24   
18  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            3:00.30   
19  Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            3:01.09   
20  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            3:01.34   
21  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            3:02.38   
22  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:05.75   
23  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            3:06.23   
24  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            3:07.24   
25  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde            3:07.70   
26  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:07.88   
27  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            3:08.20   
28  Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            3:09.52   
29  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            3:10.68   
30  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:12.18   
31  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            3:13.06   
32  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            3:14.36   
33  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:17.80   
34  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            3:20.32   
35  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            3:22.76   
36  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            3:22.85   
37  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            3:23.13   
38  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:24.01   
39  Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            3:28.51   
40  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            3:30.02   
41  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            3:31.56   
42  Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            3:37.39   
43  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            3:38.84   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            DNF   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            DNF   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            2:34.48   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:42.75   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            2:44.15   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            3:01.84   
Fredrika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:19.48   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            2:30.39   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            2:37.94   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde            2:52.08   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            2:55.00   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            2:31.13   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            2:31.97   
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            2:32.43   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            2:36.61   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            2:43.02   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            2:44.25   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            2:45.09   
Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde            2:53.63   
Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            2:59.05   
10  Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde            2:59.73   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            2:34.37   
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            2:38.97   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb            4:40.96   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            4:52.55   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap            4:53.29   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            4:57.20   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            5:01.46   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            5:02.79   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            5:02.82   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            5:05.50   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            5:06.67   
10  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            5:10.35   
11  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            5:19.83   
12  David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            5:22.95   
13  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            5:23.74   
14  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            5:23.99   
15  Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            5:28.25   
16  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            5:30.25   
17  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            5:32.06   
18  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            5:35.56   
19  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            5:37.40   
20  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            5:40.28   
21  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            5:41.32   
22  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            5:43.56   
23  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            5:46.80   
24  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            6:03.51   
25  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap            6:19.59   
26  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            6:19.69   
27  Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            6:20.08   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap            4:20.74   
David Olsen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:34.64   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:35.81   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            4:45.86   
Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            5:00.55   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            5:06.22   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            5:10.76   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            6:28.23   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            4:28.76   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            4:34.77   
Hugo Gustafsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            4:53.85   
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen            4:27.28   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            4:31.17   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            4:52.41   
Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:47.25   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            2:54.07   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            3:05.55   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            3:06.77   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:09.56   
Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            3:09.66   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            3:09.92   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            3:20.75   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:22.91   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            3:26.65   
11  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            3:36.47   
12  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            3:38.00   
13  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            3:39.46   
14  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            3:50.71   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            3:31.33   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            3:14.66   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde            2:39.90   
Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap            2:58.66   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            3:21.15   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            2:50.67   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            2:26.73   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            2:27.72   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:47.44   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            2:49.23   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:52.96   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            2:57.13   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            3:00.74   
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            3:01.75   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            3:03.08   
10  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            3:21.61   
11  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            3:31.31   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:17.35   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            2:25.30   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.80   
Victor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            2:40.44   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            2:55.08   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap            3:17.74   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen            2:09.68   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.22   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            2:36.43   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            2:44.35   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            2:12.18   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.42   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde            1:05.27   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap            1:06.29   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            1:06.96   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.21   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            1:08.05   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:08.25   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:09.15   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:09.58   
10  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.84   
11  Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.07   
12  Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.15   
13  Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:10.16   
13  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:10.16   
15  Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            1:10.26   
16  Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            1:10.42   
17  Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            1:11.79   
18  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.97   
19  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:12.20   
20  Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            1:12.77   
21  Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:12.90   
22  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:13.04   
23  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.55   
24  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            1:14.39   
25  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            1:14.59   
26  Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:15.24   
27  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            1:16.68   
28  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:17.60   
29  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde            1:18.17   
30  Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap            1:18.26   
31  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.33   
32  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:19.48   
33  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            1:19.64   
34  Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:20.17   
35  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.05   
36  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:21.07   
37  Matilda Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap            1:21.93   
38  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            1:22.79   
39  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            1:24.51   
40  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            1:24.94   
41  Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:25.08   
42  Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:25.50   
43  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:25.62   
44  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap            1:26.31   
45  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.99   
46  Cajsa Andersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:28.90   
47  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap            1:29.02   
48  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:30.29   
49  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:39.06   
Johanna Lundqvist  1999  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:03.19   
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            1:06.00   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:06.83   
Emelie Rosen  1998  Sjöbo Simsällskap            1:07.16   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            1:13.43   
Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.83   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            59.97   
Felicia Sandström  1997  Sjöbo Simsällskap            1:01.29   
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            1:01.77   
Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.94   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            1:03.24   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.56   
Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.51   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            1:04.80   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            1:05.71   
10  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.68   
11  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:07.42   
12  Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap            1:09.33   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Tärnhuvud  1994  Simklubben Lödde            1:00.16   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap            1:00.49   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.17   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim            1:01.32   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde            1:03.79   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            1:04.19   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap            1:07.45   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap            1:08.68   
Erica Johnsson  1996  Simklubben Lödde            1:09.24   
10  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde            1:13.12   
11  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap            1:13.46   
Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            1:02.55   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde            1:03.12   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap            1:07.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2012 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  18:21