Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Swim Meet    Utskriftsdatum  11 januari 2015   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  Höganäs SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 januari 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim H 14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Herrar Lag 1  1998  Höganäs Simsällskap            1:46.16   
  Erik Lycke  2000      27.49        27.49   
  Erik Juliusson  1998      27.80        55.29   
  Eric Schollin  1997      25.53        1:20.82   
  Victor Möller  1996      25.34        1:46.16   
                     
Klippan Herrar  1996  Klippans Simsällskap            1:49.31   
  Marcus Skog  1996      27.12        27.12   
  Jonathan Skog  2000      28.20        55.32   
  Filip Lundin  1997      27.58        1:22.90   
  Erik Kronkvist  1999      26.41        1:49.31   
                     
Alingsås Herrar [1916]  Alingsås SLS            1:50.58   
  David Wollersjö  2000      27.08        27.08   
  Albin Edvardsson  2000      26.89        53.97   
  Elias Hyvönen  2000      27.30        1:21.27   
  Axel Lindmark  1999      29.31        1:50.58   
                     
Höganäs SS Herrar Lag 2  Höganäs Simsällskap            1:56.30   
  Mikael Johansson  1999      28.18        28.18   
  Jesper Lundqvist  1999      29.17        57.35   
  Jacob Engström  2000      29.88        1:27.23   
  Kacper Figas  2000      29.07        1:56.30   
                     
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.54        1:13.79   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.20        1:17.19   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    35.65        1:17.66   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    36.81        1:21.46   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    37.60        1:23.66   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    38.90        1:27.57   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    41.86        1:32.18   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS            32.61   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            32.67   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS            33.47   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            33.65   
Victor Möller  1996  Höganäs Simsällskap            33.72   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            33.93   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            34.39   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            34.71   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            35.90   
10  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            36.47   
11  Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            37.05   
12  Kristian Wollersjö  1969  Alingsås SLS            37.74   
13  William Bevréus  2003  S71            38.36   
14  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            39.28   
15  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            39.92   
16  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            40.31   
17  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            41.44   
18  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            42.06   
19  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.22   
20  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            42.29   
21  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            42.81   
22  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            42.90   
23  Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            43.21   
24  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            43.61   
25  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.63   
26  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            43.92   
27  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.18   
28  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            46.45   
29  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.08   
30  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.46   
31  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            47.87   
32  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            47.98   
33  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            48.55   
34  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            49.60   
35  Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            50.05   
36  Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            50.19   
37  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.65   
38  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS            51.32   
39  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            51.98   
40  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            52.69   
41  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            53.11   
42  Malte Rönningdal  2005  S71            53.23   
43  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            53.73   
44  Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            57.57   
45  Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            58.07   
46  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.72   
Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap            DNS   
Isak Hjärpe  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    37.01        1:20.77   
Tova Nilsson  2002  S71    39.71        1:24.36   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.14        1:25.79   
Moa Karlsson  2002  S71    41.88        1:26.82   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.91        1:27.83   
Fanny Lindfors  2002  S71    42.94        1:29.31   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    42.73        1:31.23   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    42.83        1:31.48   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    44.77        1:32.69   
10  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    44.09        1:33.78   
11  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    43.01        1:33.97   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    45.19        1:35.90   
13  Michaela Ruzic  2003  S71    44.97        1:36.03   
14  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    46.16        1:37.08   
15  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    46.16        1:37.10   
16  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    46.29        1:38.25   
17  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    47.20        1:39.14   
18  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    46.93        1:39.52   
19  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.47        1:40.54   
20  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.76        1:40.98   
21  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    48.63        1:43.14   
22  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    48.52        1:43.55   
23  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.69        1:44.02   
24  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    49.45        1:45.41   
25  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    50.37        1:45.48   
26  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    50.05        1:45.76   
27  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.33        1:47.23   
28  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.23        1:47.53   
29  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna    50.60        1:47.59   
30  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    49.01        1:47.71   
31  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    51.60        1:50.46   
32  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    54.22        1:55.71   
33  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    55.89        2:00.05   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim H 16 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    27.44  59.27  1:32.94    2:04.97   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    29.57  1:01.97  1:35.33    2:08.72   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    29.42  1:02.00  1:36.14    2:09.66   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    29.77  1:03.31  1:38.00    2:13.08   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    29.19  1:02.50  1:38.81    2:13.18   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    30.86  1:05.33  1:41.50    2:17.06   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    33.88  1:13.09  1:54.40    2:31.38   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    34.64  1:15.22  1:57.18    2:35.02   
Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    33.60  1:13.21  1:55.62    2:35.31   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    32.41  1:11.15  1:53.45    2:28.87   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.18  1:16.45  1:59.65    2:33.19   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    34.12  1:17.89  1:57.98    2:33.77   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    35.14  1:17.29  2:04.19    2:40.91   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    33.71  1:18.19  2:06.94    2:44.56   
Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS    35.46  1:17.95  2:07.82    2:48.91   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    39.01  1:24.00  2:15.73    2:54.87   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    40.23  1:24.54  2:17.63    2:57.58   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    41.59  1:28.54  2:18.04    3:02.00   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            33.23   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            34.06   
Victoria Jönsson  1999  S71            34.60   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            36.65   
Micaela Jönsson  2001  S71            36.69   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            36.88   
Emilia Rönningdal  2002  S71            37.20   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            37.54   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            37.57   
10  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            37.94   
11  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.07   
12  Tova Nilsson  2002  S71            38.49   
13  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            39.23   
14  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            39.69   
15  Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            39.81   
16  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            40.22   
17  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            40.45   
18  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.74   
19  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.34   
20  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.24   
21  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            42.48   
22  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            42.82   
23  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            42.94   
24  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            42.96   
25  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            43.27   
26  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            43.45   
27  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            43.47   
28  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            43.60   
29  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.65   
30  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            44.69   
31  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            45.05   
32  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            45.24   
33  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            45.48   
34  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            45.76   
35  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            45.96   
36  Wilma Nilsson  2004  S71            46.32   
37  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.37   
38  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.39   
39  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            46.51   
40  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.08   
41  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            47.14   
42  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            47.50   
43  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            47.56   
44  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            47.64   
45  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            48.05   
46  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            48.24   
47  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            48.35   
48  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            48.44   
49  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            48.78   
50  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            48.94   
51  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            49.08   
52  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.16   
53  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            49.48   
54  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.54   
55  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            51.08   
56  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            53.45   
57  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            53.58   
58  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap            54.87   
59  Veronika Ruzic  2006  S71            55.46   
60  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            55.90   
61  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            58.17   
62  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            59.84   
63  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:00.79   
Arianna Bardelli  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
Vera Sommelius  2001  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.44        1:01.13   
William Bevréus  2003  S71    29.72        1:03.53   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    34.29        1:11.45   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.20        1:11.53   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.24        1:12.68   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    35.03        1:13.02   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    36.17        1:14.53   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.47        1:15.53   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    36.60        1:15.81   
10  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    36.31        1:17.20   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.65        1:17.64   
12  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS    37.26        1:18.53   
13  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    37.10        1:19.34   
14  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    37.87        1:19.85   
15  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    37.10        1:20.11   
16  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.12        1:20.46   
17  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.46        1:20.70   
18  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.50        1:21.53   
19  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    38.69        1:22.07   
20  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    37.62        1:22.54   
21  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    43.64        1:31.75   
22  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    43.70        1:35.33   
Isak Hjärpe  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    30.77        1:03.68   
Micaela Jönsson  2001  S71    31.19        1:04.45   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.49        1:04.91   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    31.58        1:05.58   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    31.62        1:05.80   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.30        1:06.86   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    32.64        1:07.14   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    32.73        1:07.67   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    33.24        1:08.81   
10  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.09        1:10.69   
11  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.96        1:11.31   
12  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.46        1:12.53   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    35.71        1:13.61   
14  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    35.54        1:14.51   
15  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    35.37        1:14.65   
16  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    36.56        1:17.12   
17  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.70        1:17.36   
18  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    38.76        1:20.29   
19  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    39.16        1:21.59   
20  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    37.54        1:23.45   
21  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    40.58        1:25.72   
22  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap    40.76        1:26.86   
23  Vera Sommelius  2001  Höganäs Simsällskap    42.78        1:31.03   
24  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap    45.40        1:36.69   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Po 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.00        1:30.98   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    42.39        1:31.51   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.73        1:39.17   
Malte Rönningdal  2005  S71    54.54        1:50.54   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    52.09        1:51.36   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    54.46        1:52.24   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    55.14        2:00.69   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    30.67        1:05.19   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    33.25        1:07.69   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    33.82        1:12.57   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    33.59        1:12.63   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    33.74        1:12.97   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    34.65        1:13.38   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.71        1:15.35   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    34.88        1:15.40   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    38.19        1:22.54   
10  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    38.67        1:26.64   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    34.86        1:14.00   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    35.27        1:14.32   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    34.47        1:14.71   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.69        1:14.98   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    36.56        1:18.79   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    37.05        1:19.14   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    37.28        1:19.61   
Kristian Wollersjö  1969  Alingsås SLS    37.81        1:22.28   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    38.72        1:22.88   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Fl 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Nilsson  2004  S71    43.02        1:30.39   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.56        1:31.79   
Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.83        1:33.50   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap    45.79        1:34.28   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    45.84        1:34.45   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    43.05        1:34.58   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    44.97        1:34.84   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap    51.32        1:43.02   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    53.49        1:48.00   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    35.46        1:15.64   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.65        1:17.19   
Fanny Lindfors  2002  S71    36.48        1:17.34   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    36.41        1:18.38   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    38.17        1:21.68   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    37.39        1:22.91   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.81        1:23.22   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.19        1:24.10   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    41.82        1:26.92   
10  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    40.99        1:27.16   
11  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.31        1:28.34   
12  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.88        1:30.22   
13  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.00        1:30.92   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    43.18        1:30.94   
15  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    43.34        1:30.98   
16  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    42.77        1:31.25   
17  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    42.48        1:31.80   
18  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.93        1:32.19   
19  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap    43.12        1:33.04   
20  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.41        1:33.06   
21  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    41.77        1:34.04   
22  Michaela Ruzic  2003  S71    44.80        1:34.06   
23  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna    43.49        1:36.36   
24  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna    46.23        1:36.72   
25  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.77        1:38.90   
26  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    49.13        1:39.23   
27  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    50.04        1:39.78   
28  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    50.67        1:39.91   
29  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    49.62        1:40.97   
30  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap    52.93        1:50.75   
Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            DSQ   
Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley D14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Damer Lag 1  1999  Höganäs Simsällskap            2:03.53   
  Elin Widén  1998      32.86        32.86   
  Klara Juliusson  1997      33.59        1:06.45   
  Ida Liljeqvist  1999      28.43        1:34.88   
  Maja Johansson  1999      28.65        2:03.53   
                     
Höganäs SS Damer Lag 2  1999  Höganäs Simsällskap            2:12.99   
  Ida Widén  2001      33.58        33.58   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      37.00        1:10.58   
  Moa Liljeqvist  2001      33.05        1:43.63   
  Thelma Jöhncke  1999      29.36        2:12.99   
                     
Vnsk Lagg Dam  Vellinge-Näsets Simklubb            2:13.68   
  Julia Virgili  1998      36.78        36.78   
  Rebecca Håkansson  1996      34.28        1:11.06   
  Julia Karlsson  1997      32.56        1:43.62   
  Frida Rödin  2000      30.06        2:13.68   
                     
Äss Damer  Ängelholms Simsällskap            2:19.33   
  Matilda Andersson  1999      35.99        35.99   
  Louise Grönborg  1999      41.15        1:17.14   
  Annie Jensen  1999      32.58        1:49.72   
  Filippa Sundström  2001      29.61        2:19.33   
                     
Alingsås Damer [1916]  Alingsås SLS            2:36.64   
  Emilia Esborn  2003      43.53        43.53   
  Emma Tegstam  1998      45.01        1:28.54   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      30.25        1:58.79   
  Hanna Rohrmüller  2002      37.85        2:36.64   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Fl 13år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71 Damer [2002] Lag 1  2002  S71            2:02.39   
  Emilia Rönningdal  2002      29.29        29.29   
  Tova Nilsson  2002      31.16        1:00.45   
  Moa Karlsson  2002      31.39        1:31.84   
  Fanny Lindfors  2002      30.55        2:02.39   
                     
Höganäs SS Damer Lag1  2002  Höganäs Simsällskap            2:14.92   
  Julia Andersson  2003      34.59        34.59   
  Agnes Risholm  2003      34.44        1:09.03   
  Alva Söderberg  2003      34.17        1:43.20   
  Alice Tufvesson  2003      31.72        2:14.92   
                     
Ksls Damer [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:15.41   
  Annie Thulin  2003      32.79        32.79   
  Michelle Nguyen  2002      36.70        1:09.49   
  Saga Nyborg  2003      31.16        1:40.65   
  Astrid Olsson  2002      34.76        2:15.41   
                     
Höganäs SS Damer Lag 2  2002  Höganäs Simsällskap            2:19.86   
  Ella Persson  2003      34.85        34.85   
  Lina Sigfridsson  2002      36.15        1:11.00   
  Anna Elming  2002      35.86        1:46.86   
  Tilda Johansson  2002      33.00        2:19.86   
                     
KK Karpen Damer [2002]  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:31.79   
  Emilia Olsson  2002      34.91        34.91   
  Vilma Rudolf  2002      35.62        1:10.53   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      35.14        1:45.67   
  Mathilda Abrahamsson Dele  2004      46.12        2:31.79   
                     
Spiggarna Damer  Simklubben Spiggarna            2:33.84   
  Matilda Olsson  2003      38.93        38.93   
  Anja Schönbäck  2003      39.72        1:18.65   
  Patricia Tibemo  2002      38.83        1:57.48   
  Victoria Björnstedt  2001      36.36        2:33.84   
                     
                     
 
Gren 17, 200m Medley Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    33.84  1:12.66  1:58.34    2:34.03   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.15  1:13.89  2:03.55    2:38.82   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    39.43  1:24.81  2:16.78    2:55.70   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    41.06  1:24.06  2:13.91    2:56.68   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.10  1:22.51  2:15.80    2:56.82   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.29  1:25.70  2:22.23    3:01.97   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.69  1:25.26  2:24.35    3:05.47   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    44.19  1:29.38  2:26.05    3:06.74   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    42.53  1:32.75  2:23.72    3:06.93   
10  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    44.45  1:33.60  2:25.94    3:08.98   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.61  1:34.09  2:28.96    3:12.00   
12  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.77  1:36.38  2:31.16    3:14.27   
13  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.05  1:37.14  2:32.25    3:17.50   
14  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.94  1:41.08  2:34.72    3:17.71   
15  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    49.42  1:40.64  2:36.81    3:23.93   
16  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    47.83  1:38.32  2:42.63    3:25.56   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    35.39        1:12.79   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.73        1:13.76   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    35.90        1:14.30   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.45        1:14.90   
Micaela Jönsson  2001  S71    36.77        1:16.55   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    37.94        1:17.97   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    37.81        1:18.09   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    38.66        1:19.44   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    39.99        1:19.91   
10  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    40.23        1:21.91   
11  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.70        1:22.64   
12  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    40.75        1:24.32   
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    41.22        1:24.54   
14  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.63        1:24.63   
15  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.84        1:26.98   
16  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    43.15        1:28.05   
17  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    45.41        1:31.90   
18  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    47.52        1:38.69   
Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    33.41        1:11.26   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    34.55        1:12.59   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    36.16        1:15.58   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.26        1:16.54   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    36.46        1:18.50   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    41.58        1:26.91   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    41.65        1:27.86   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    42.76        1:29.05   
Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    43.55        1:32.76   
10  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    44.75        1:33.89   
11  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    44.45        1:36.92   
12  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap    46.46        1:39.32   
                     
 
Gren 20, 100m Medley D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    30.76        1:05.75   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    30.98        1:06.87   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    32.03        1:09.90   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    33.67        1:11.19   
Victoria Jönsson  1999  S71    33.57        1:11.61   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    35.65        1:13.40   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    34.10        1:14.73   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.98        1:15.67   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    36.93        1:19.38   
10  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.67        1:19.50   
11  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    38.39        1:22.31   
12  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    37.81        1:23.44   
13  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS    41.40        1:26.54   
Tove Persson Bivall  1997  S71            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.02        1:17.84   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    36.20        1:18.52   
Moa Karlsson  2002  S71    36.80        1:20.40   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    39.16        1:27.34   
Fanny Lindfors  2002  S71    41.28        1:27.92   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    40.78        1:28.51   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.05        1:30.74   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    41.85        1:32.16   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.24        1:35.38   
10  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.19        1:35.63   
Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    29.62        1:01.50   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.11        1:07.68   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    32.23        1:08.78   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    33.82        1:09.86   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    34.90        1:11.87   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.19        1:12.76   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    35.33        1:13.27   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    36.84        1:13.36   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    35.62        1:13.96   
10  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    37.19        1:15.01   
11  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    36.37        1:15.33   
12  Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    37.58        1:15.80   
13  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    37.09        1:17.46   
14  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    38.11        1:19.61   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            31.10   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            31.66   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            32.12   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            32.33   
Emilia Andreasson  1996  S71            33.60   
Victoria Jönsson  1999  S71            34.10   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            34.65   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.73   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.48   
10  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            36.01   
11  Tova Nilsson  2002  S71            36.10   
12  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            36.32   
13  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.42   
14  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            36.81   
15  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            37.14   
16  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            37.24   
17  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            37.38   
18  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            37.65   
19  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            38.17   
20  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            38.59   
21  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.62   
22  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.84   
23  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap            39.21   
24  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.18   
25  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            40.38   
26  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.15   
27  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.47   
28  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.48   
29  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            42.39   
30  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            42.43   
31  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.83   
32  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.90   
33  Anja Schönbäck  2003  Simklubben Spiggarna            42.91   
34  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            42.93   
35  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            42.96   
36  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            43.29   
37  Wilma Nilsson  2004  S71            43.33   
38  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            43.34   
39  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.49   
40  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            43.53   
41  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.89   
42  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.07   
43  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            44.15   
44  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.35   
45  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            44.36   
46  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.55   
47  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            44.99   
48  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.28   
49  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.72   
50  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            45.92   
51  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            46.13   
52  Michaela Ruzic  2003  S71            46.85   
53  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            46.97   
54  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS            46.98   
55  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.14   
56  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            47.96   
57  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            48.33   
58  Vera Sommelius  2001  Höganäs Simsällskap            49.53   
59  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            54.92   
60  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            57.00   
61  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:08.14   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            DNS   
Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.13  1:05.76  1:41.92    2:17.83   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.23  1:07.79  1:44.63    2:21.13   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    33.68  1:11.31  1:49.59    2:26.16   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.11  1:11.23  1:50.14    2:28.17   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    33.19  1:10.19  1:49.30    2:28.49   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    34.34  1:13.26  1:53.85    2:31.69   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    34.50  1:13.19  1:53.64    2:32.09   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    35.38  1:13.28  1:52.96    2:33.12   
Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    36.40  1:16.53  1:58.74    2:39.38   
10  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    35.53  1:17.26  2:00.08    2:40.81   
11  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    37.63  1:19.94  2:03.45    2:47.68   
12  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.21  1:22.11  2:07.05    2:50.53   
13  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.11  1:26.90  2:13.41    2:58.42   
14  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna    39.63  1:25.05  2:13.19    3:01.27   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar Öppe, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            27.40   
Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap            27.40   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            29.60   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            29.94   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS            30.29   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            30.40   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            30.64   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            30.83   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            31.65   
10  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.91   
11  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            32.05   
12  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS            32.48   
13  William Bevréus  2003  S71            32.53   
14  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            33.08   
15  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.29   
16  Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS            34.28   
17  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.82   
18  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            35.01   
19  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            35.14   
20  Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            35.72   
21  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            36.48   
22  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            36.84   
23  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            37.30   
24  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.63   
25  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            37.66   
26  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.37   
27  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            40.03   
28  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.16   
29  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            41.09   
30  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            42.09   
31  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.23   
32  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            42.33   
33  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.86   
34  Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            43.10   
35  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            43.97   
36  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.56   
37  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.34   
38  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            46.77   
39  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS            46.95   
40  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            48.78   
Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            DNS   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            DNS   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    29.21        59.13   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    28.97        59.98   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    29.52        1:00.95   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    29.40        1:01.54   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    30.58        1:02.91   
Emilia Andreasson  1996  S71    30.12        1:04.21   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    31.04        1:04.50   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    31.35        1:05.76   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.09        1:07.43   
10  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    32.72        1:07.62   
11  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    31.97        1:07.84   
12  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    32.42        1:08.07   
13  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    32.62        1:08.20   
14  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    34.99        1:12.60   
15  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    46.85        1:38.37   
Tove Persson Bivall  1997  S71            DNS   
                     
 
Gren 27, 200m Medley H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.51  1:08.64  1:51.36    2:24.87   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    32.93  1:14.08  1:58.59    2:33.35   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    32.54  1:13.12  1:59.97    2:34.63   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.25  1:16.60  2:00.51    2:35.53   
Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    33.86  1:17.99  2:09.07    2:46.97   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    38.01  1:18.63  2:14.62    2:53.25   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            DNS   
Mikael Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Karlsson  2002  S71    36.78        1:15.25   
Emilia Rönningdal  2002  S71    35.97        1:15.51   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    39.44        1:18.83   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.41        1:19.65   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    39.52        1:21.75   
Fanny Lindfors  2002  S71    40.10        1:21.91   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.89        1:22.11   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    40.11        1:22.58   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    42.17        1:28.15   
10  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.53        1:28.71   
11  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    43.82        1:29.36   
12  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.94        1:30.80   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.13        1:31.39   
14  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    43.45        1:31.87   
15  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    46.07        1:34.16   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.97        1:34.28   
17  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap    45.26        1:35.25   
18  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.12        1:35.27   
19  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    47.05        1:37.36   
20  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    48.35        1:39.14   
21  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    50.99        1:43.31   
22  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    52.84        1:47.74   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            29.17   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            30.10   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            31.01   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            31.40   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            32.68   
Emilia Rönningdal  2002  S71            33.30   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.38   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            33.56   
Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap            34.30   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            34.30   
11  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            34.36   
12  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            34.42   
13  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.70   
14  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            34.90   
15  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.41   
16  Tova Nilsson  2002  S71            35.69   
17  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            36.01   
18  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap            36.10   
19  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            37.12   
20  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            38.04   
21  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.35   
22  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            38.55   
23  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            39.45   
24  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.97   
25  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            41.22   
25  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            41.22   
27  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.29   
28  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.30   
29  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            41.50   
30  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.55   
31  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.58   
32  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            41.90   
33  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.50   
34  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.53   
35  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.60   
36  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            43.03   
37  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.47   
38  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.85   
39  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.47   
40  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.50   
41  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            44.71   
42  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.94   
43  Michaela Ruzic  2003  S71            45.48   
44  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            47.19   
45  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            47.21   
46  Veronika Ruzic  2006  S71            47.29   
47  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.56   
48  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            48.53   
49  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            52.33   
50  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            55.53   
Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            DNS   
Tove Persson Bivall  1997  S71            DNS   
                     
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13å o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:24.24   
  Johannes Strömberg  2002      33.29        33.29   
  Linus Hiltonsson  2002      42.72        1:16.01   
  Hugo Stenskepp  2003      35.64        1:51.65   
  Lucas Örmon  2003      32.59        2:24.24   
                     
Ksls Herrar [2002]  2002  Kristianstads SLS            2:28.53   
  Harry Petersson  2002      38.44        38.44   
  Erik Dahlberg  2002      39.33        1:17.77   
  Ahmed Sadoon  2002      35.54        1:53.31   
  Herman Modig  2003      35.22        2:28.53   
                     
Vnsk Lag2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.45   
  Petter Jörud  2003      43.26        43.26   
  Eddie Nilsson  2003      47.58        1:30.84   
  Noel Ahlbin  2004      41.54        2:12.38   
  Philip Primetta  2002      35.07        2:47.45   
                     
Alingsås Herrar [2002]  2002  Alingsås SLS            2:49.38   
  Noel Bohlin  2003      46.10        46.10   
  Hampus Klebom  2004      51.27        1:37.37   
  Noah Emanuelsson  2003      37.20        2:14.57   
  Arvid Lindmark  2002      34.81        2:49.38   
                     
                     
 
Gren 31, 4X50m Frisim Po 13år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:08.78   
  Lucas Örmon  2003      32.43        32.43   
  Johannes Strömberg  2002      28.49        1:00.92   
  Hugo Stenskepp  2003      32.66        1:33.58   
  Gustav Conradsen  2003      35.20        2:08.78   
                     
Vnsk Lag2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:21.28   
  Linus Hiltonsson  2002      33.40        33.40   
  Noel Ahlbin  2004      36.26        1:09.66   
  Philip Primetta  2002      34.98        1:44.64   
  Eddie Nilsson  2003      36.64        2:21.28   
                     
Alingsås Herrar [2002]  2002  Alingsås SLS            2:27.21   
  Noah Emanuelsson  2003      33.76        33.76   
  Arvid Lindmark  2002      35.22        1:08.98   
  Hampus Klebom  2004      38.44        1:47.42   
  Noel Bohlin  2003      39.79        2:27.21   
                     
Höganäs SS Herrar [2002]  2002  Höganäs Simsällskap            2:37.44   
  Viggo Winberg  2002      34.29        34.29   
  Edward Gudmundsson  2003      35.91        1:10.20   
  Love Andersson  2004      43.77        1:53.97   
  Theo Andersson  2004      43.47        2:37.44   
                     
Höganäs SS Herrar Lag 2  2002  Höganäs Simsällskap            2:46.18   
  Eimantas Erlandsson  2003      39.38        39.38   
  Vincent Grahn  2004      40.39        1:19.77   
  Calle Johansson  2004      43.87        2:03.64   
  Marco Lindström  2004      42.54        2:46.18   
                     
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    30.57        1:05.70   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    31.32        1:09.27   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    33.47        1:10.09   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    33.12        1:12.35   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.16        1:29.91   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Fl 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    36.19        1:17.79   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.25        1:22.16   
Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.03        1:22.93   
Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap    39.39        1:25.79   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.26        1:27.64   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.15        1:28.16   
Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen    43.59        1:33.79   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.78        1:38.08   
Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen    47.17        1:39.90   
Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    40.09        1:26.22   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.16        1:30.51   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    44.32        1:35.07   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.56        1:35.46   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    46.49        1:36.31   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    45.88        1:37.82   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.20        1:40.27   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    49.39        1:43.14   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.77        1:43.87   
10  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    48.50        1:45.26   
11  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    50.58        1:45.41   
12  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    51.45        1:46.05   
13  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    52.08        1:48.61   
14  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS    52.53        1:51.54   
15  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    53.61        1:54.70   
16  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    53.22        1:54.73   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Po 11år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.36        1:21.69   
Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap    40.40        1:25.31   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap    42.45        1:27.63   
Malte Rönningdal  2005  S71    42.09        1:31.52   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    45.52        1:36.13   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    48.65        1:37.38   
Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    44.95        1:39.93   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    51.28        1:42.59   
Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap    48.48        1:43.96   
10  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    47.58        1:43.98   
11  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    50.83        1:46.35   
12  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    49.65        1:48.27   
                     
 
Gren 36, 200m Medley Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    33.32  1:14.47  1:57.67    2:34.65   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    37.92  1:16.93  2:06.97    2:43.09   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    35.36  1:18.52  2:06.29    2:45.89   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    37.24  1:20.58  2:08.39    2:47.57   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    37.96  1:22.02  2:12.74    2:51.38   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    39.44  1:24.68  2:17.16    3:00.89   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.27  1:28.75  2:21.71    3:04.99   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    45.10  1:35.86  2:34.67    3:16.89   
Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    41.96  1:35.11  2:35.39    3:21.18   
10  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.14  1:37.94  2:38.03    3:23.78   
11  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap    49.43  1:47.89  2:48.25    3:39.43   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    30.45  1:04.16  1:38.85    2:12.82   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    32.02  1:07.92  1:45.18    2:20.98   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    31.81  1:07.41  1:44.93    2:22.01   
Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap    33.56  1:10.48  1:49.36    2:28.77   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    34.27  1:13.47  1:53.36    2:30.72   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    46.55  1:39.00  2:34.96    3:32.84   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            29.05   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            31.59   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            31.82   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            32.44   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.99   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.48   
Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            34.19   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            34.37   
Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS            34.72   
10  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.25   
11  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            35.40   
12  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            35.64   
13  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS            36.32   
14  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            37.13   
15  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.21   
16  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            38.71   
17  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.35   
18  Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap            40.66   
19  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            40.72   
20  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.92   
21  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.96   
22  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap            41.34   
23  Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            41.54   
24  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            41.56   
25  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            42.50   
26  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.13   
27  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            43.22   
28  Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.03   
29  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.13   
30  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.50   
31  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            46.29   
32  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS            46.65   
33  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            47.31   
34  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            47.45   
35  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            47.99   
36  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            48.21   
37  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.38   
38  Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            48.55   
39  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            50.80   
40  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            51.34   
41  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.76   
42  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            54.95   
43  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            56.41   
44  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            57.91   
45  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            1:00.83   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    27.45        56.47   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    27.60        58.43   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    28.75        1:00.62   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    29.02        1:00.90   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    29.69        1:01.82   
Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS    31.45        1:07.30   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.06        1:07.30   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    33.27        1:08.06   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    33.22        1:08.39   
10  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    33.45        1:11.52   
11  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    38.14        1:18.66   
12  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    38.30        1:19.65   
13  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap    36.47        1:20.35   
14  Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    40.25        1:27.97   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.54        1:03.80   
Moa Karlsson  2002  S71    31.60        1:05.48   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.63        1:06.11   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    33.80        1:10.82   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    35.05        1:13.36   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    34.66        1:13.40   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.25        1:16.30   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.50        1:16.31   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.07        1:16.67   
10  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    36.58        1:16.75   
11  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    37.02        1:16.81   
12  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.46        1:17.40   
13  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    36.71        1:17.60   
14  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.64        1:19.08   
15  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap    36.66        1:20.05   
16  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    38.36        1:20.27   
17  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    37.95        1:21.47   
18  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.20        1:22.26   
19  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.80        1:22.88   
20  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    40.04        1:24.61   
21  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    42.04        1:24.89   
22  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.91        1:25.88   
23  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap    40.22        1:26.18   
24  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna    40.82        1:26.64   
25  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS    41.32        1:26.75   
26  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.70        1:27.15   
27  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.68        1:31.33   
28  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap    43.32        1:32.57   
29  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap    45.99        1:35.26   
Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap            25.73   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            26.54   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            26.61   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            27.00   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            27.15   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            27.56   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap            27.60   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            27.76   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            28.32   
10  Kristian Wollersjö  1969  Alingsås SLS            28.38   
11  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS            28.52   
12  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            28.55   
13  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            28.66   
14  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            28.97   
14  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            28.97   
16  William Bevréus  2003  S71            29.04   
17  Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS            29.78   
18  Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap            30.19   
19  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap            30.24   
20  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            30.49   
21  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap            31.00   
22  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.40   
23  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            32.94   
24  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap            32.96   
25  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.00   
26  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.65   
27  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap            33.73   
28  Felix Tjärnberg  2005  Simklubben Spiggarna            34.43   
28  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            34.43   
30  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            34.86   
31  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            35.57   
32  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.64   
33  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.76   
34  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.93   
35  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            36.45   
36  Anthon Huasson  2004  Höörs Simsällskap            37.13   
37  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.20   
38  Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.98   
39  Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            38.45   
40  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            39.92   
41  Tim Larsson  2003  Simklubben Spiggarna            40.07   
42  Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            40.35   
43  Malte Rönningdal  2005  S71            41.08   
44  Liam Blomgren  2003  Simklubben Spiggarna            41.57   
45  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS            42.15   
46  Carl Nordholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.88   
46  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.88   
48  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            44.07   
49  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap            44.75   
50  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            44.96   
51  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            45.58   
52  Benjamin Huasson  2007  Höörs Simsällskap            45.84   
53  Calle Johansson  2004  Höganäs Simsällskap            45.92   
54  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            50.26   
                     
 
Gren 42, 100m Bröstsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    34.03        1:12.76   
Victoria Jönsson  1999  S71    35.96        1:16.41   
Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    36.82        1:17.30   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    37.97        1:19.83   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    38.64        1:21.69   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    40.14        1:25.21   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    40.04        1:26.81   
                     
 
Gren 43, 100m Medley Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.10        1:14.71   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.23        1:21.42   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    38.32        1:21.53   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.66        1:22.33   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.68        1:25.85   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    40.18        1:26.30   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.03        1:28.69   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.07        1:29.36   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    42.61        1:30.39   
10  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.14        1:30.67   
11  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    42.91        1:31.65   
12  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.36        1:34.61   
13  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    47.40        1:36.63   
14  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    48.61        1:42.30   
15  Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap    54.75        1:48.74   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap            27.61   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap            28.22   
Victoria Jönsson  1999  S71            28.60   
Emilia Rönningdal  2002  S71            28.94   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            29.20   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap            29.39   
Micaela Jönsson  2001  S71            29.48   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap            29.80   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap            29.83   
10  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap            29.88   
11  Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen            30.57   
12  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap            30.59   
13  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.68   
14  Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            30.93   
14  Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            30.93   
16  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap            31.04   
17  Moa Karlsson  2002  S71            31.37   
18  Karin Sandin  1995  Höganäs Simsällskap            31.38   
19  Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            31.93   
20  Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna            32.84   
21  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            33.02   
22  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            33.07   
23  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            33.62   
24  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS            33.91   
25  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.07   
26  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            34.32   
27  Agnes Risholm  2003  Höganäs Simsällskap            34.36   
28  Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            34.61   
29  Ella Persson  2003  Höganäs Simsällskap            34.78   
29  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            34.78   
31  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            35.05   
32  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            35.08   
33  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            35.31   
34  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            35.42   
35  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            35.44   
36  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.46   
37  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.76   
38  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna            35.99   
39  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            36.24   
40  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap            36.77   
41  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            36.82   
42  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.88   
43  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.17   
44  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.34   
45  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            37.66   
46  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.79   
47  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.00   
48  Vera Sommelius  2001  Höganäs Simsällskap            38.19   
49  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS            38.42   
50  Tindra D´aubigné  2004  Höörs Simsällskap            38.54   
51  Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.62   
52  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            38.65   
53  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.86   
54  Maja Edvardsson  2003  Alingsås SLS            39.06   
55  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            39.27   
56  Felicia Adler  2002  Höörs Simsällskap            39.35   
57  Rebecca Kokko  2004  Kappsimningsklubben Karpen            39.85   
58  Elina Pålsson  2002  Höörs Simsällskap            41.87   
59  Estelle Johansson  2001  Höganäs Simsällskap            41.89   
60  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            42.42   
61  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            43.41   
62  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            45.62   
63  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            45.95   
64  Gabriella Mattsson  2004  Höganäs Simsällskap            49.52   
65  Signe Delen Abrahamsson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            57.21   
                     
 
Gren 45, 100m Fjärilsim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    29.95        1:04.11   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    32.80        1:10.32   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    32.67        1:11.59   
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Fl 13år å y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Damer Lag 1  2002  Höganäs Simsällskap            2:31.20   
  Alice Tufvesson  2003      38.19        38.19   
  Agnes Risholm  2003      43.94        1:22.13   
  Alva Söderberg  2003      35.65        1:57.78   
  Julia Andersson  2003      33.42        2:31.20   
                     
KK Karpen Damer [2002]  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:35.67   
  Emilia Olsson  2002      38.30        38.30   
  Vilma Rudolf  2002      39.69        1:17.99   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      39.22        1:57.21   
  Rebecca Kokko  2004      38.46        2:35.67   
                     
Vnsk Lag 1 Damer  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.43   
  Mathilda Leidersdorff  2002      41.89        41.89   
  Nike Källkvist  2004      48.36        1:30.25   
  Ida Larsson  2002      34.11        2:04.36   
  Hanna Paulsson  2002      34.07        2:38.43   
                     
Höganäs SS Damer Lag 2  2002  Höganäs Simsällskap            2:39.18   
  Lina Sigfridsson  2002      43.08        43.08   
  Anna Elming  2002      44.33        1:27.41   
  Tilda Johansson  2002      38.74        2:06.15   
  Ella Persson  2003      33.03        2:39.18   
                     
Vnsk Lag 2 Damer  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.04   
  Alice Skoglund  2003      44.05        44.05   
  Nellie Korunovska-Skyttma  2004      49.68        1:33.73   
  Maya Wallström  2004      42.25        2:15.98   
  Mathilda Kamper-Johnsson  2002      36.06        2:52.04   
                     
                     
 
Gren 47, 4X50m Frisim D 14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Damer Lag 2  Höganäs Simsällskap            1:53.41   
  Ida Liljeqvist  1999      27.22        27.22   
  Thelma Jöhncke  1999      29.25        56.47   
  Ida Widén  2001      29.16        1:25.63   
  Elin Widén  1998      27.78        1:53.41   
                     
Höganäs SS Damer Lag 1  1999  Höganäs Simsällskap            1:53.68   
  Klara Juliusson  1997      27.12        27.12   
  Maja Johansson  1999      28.51        55.63   
  Heidi Winberg  1999      29.87        1:25.50   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      28.18        1:53.68   
                     
Vnsk Lag 1 Damer  Vellinge-Näsets Simklubb            2:11.95   
  Emma Vileus  2001      30.04        30.04   
  Ebba Löfgren  2001      33.18        1:03.22   
  Kajsa Berglind  2001      32.24        1:35.46   
  Annie Runesson  2001      36.49        2:11.95   
                     
Alingsås Damer [1916]  Alingsås SLS            2:13.54   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      28.42        28.42   
  Emma Tegstam  1998      32.39        1:00.81   
  Emilia Esborn  2003      36.26        1:37.07   
  Hanna Rohrmüller  2002      36.47        2:13.54   
                     
                     
 
Gren 48, 200m Medley Fl 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    34.31  1:15.29  2:02.68    2:38.60   
Moa Karlsson  2002  S71    36.90  1:16.71  2:03.79    2:39.29   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.43  1:19.61  2:10.75    2:51.29   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.42  1:22.78  2:13.46    2:54.17   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.13  1:28.98  2:15.48    2:57.86   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    41.00  1:25.86  2:21.35    3:02.05   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap    38.83  1:28.38  2:20.01    3:04.42   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.74  1:33.41  2:30.79    3:11.78   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    42.40  1:32.36  2:28.34    3:11.80   
10  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.91  1:35.00  2:28.96    3:13.00   
11  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    43.17  1:33.19  2:30.95    3:14.69   
12  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.98  1:32.70  2:32.17    3:16.31   
13  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.09  1:36.31  2:32.62    3:16.43   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    43.91  1:35.14  2:28.52    3:16.68   
15  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap    46.58  1:35.49  2:31.99    3:17.09   
16  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.57  1:35.75  2:33.16    3:20.99   
17  Anna Elming  2002  Höganäs Simsällskap    48.25  1:42.11  2:37.49    3:24.94   
18  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.84  1:35.75  2:38.40    3:26.19   
19  Hanna Rohrmüller  2002  Alingsås SLS    50.50  1:45.26  2:50.17    3:35.62   
Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 49, 100m Ryggsim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    33.40        1:08.60   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    36.62        1:15.68   
Erik Lycke  2000  Höganäs Simsällskap    37.46        1:17.23   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.67        1:19.55   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    39.11        1:19.65   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    39.35        1:21.25   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    39.30        1:21.98   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    41.48        1:24.53   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    44.61        1:31.62   
10  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    44.66        1:33.63   
11  Erik Persson  2000  Höganäs Simsällskap    47.02        1:34.54   
12  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    53.77        1:45.79   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS            DNS   
                     
 
Gren 50, 100m Bröstsim Fl 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    37.22        1:18.37   
Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    38.43        1:21.00   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    40.27        1:24.69   
Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    42.62        1:28.77   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.99        1:31.49   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap    44.27        1:32.79   
Alicia Darell  2000  Simklubben Spiggarna    44.90        1:34.21   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    44.66        1:34.66   
Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap    49.71        1:44.63   
10  Vera Sommelius  2001  Höganäs Simsällskap    49.97        1:45.86   
11  Louise Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    50.60        1:48.90   
12  Caroline Andersson  2001  Simklubben Spiggarna    50.35        1:48.99   
13  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    53.39        1:49.56   
14  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    51.66        1:49.69   
                     
 
Gren 51, 100m Medley H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    28.54        1:03.98   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    31.05        1:07.15   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    32.38        1:08.13   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    32.11        1:08.90   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    32.09        1:09.11   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    33.48        1:10.38   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    32.29        1:10.88   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    34.43        1:11.84   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    33.57        1:12.01   
10  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    33.37        1:14.01   
11  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    34.62        1:16.60   
12  Kristian Wollersjö  1969  Alingsås SLS    36.06        1:17.93   
13  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    35.01        1:19.80   
                     
 
Gren 52, 100m Ryggsim D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    33.22        1:07.96   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    33.26        1:08.82   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    34.73        1:11.40   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    34.31        1:12.45   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    35.72        1:13.97   
Jenny Vagerstam  1998  Kappsimningsklubben Karpen    36.32        1:16.32   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    39.33        1:19.78   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    40.43        1:23.77   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    58.62        1:59.46   
                     
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    33.97        1:14.69   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.04        1:18.17   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    37.27        1:21.94   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    41.56        1:27.35   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.86        1:27.55   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.38        1:33.18   
                     
 
Gren 54, 200m Frisim Po 14 15år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    28.09  59.12  1:31.20    2:03.29   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    29.82  1:02.64  1:37.08    2:11.54   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    30.37  1:05.03  1:41.48    2:18.03   
Alexander Vandija  2000  Alingsås SLS    31.48  1:07.20  1:47.95    2:27.40   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.82  1:09.97  1:49.88    2:29.46   
Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    35.17  1:14.91  1:54.89    2:31.53   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    34.80  1:14.67  1:54.04    2:33.95   
Kacper Figas  2000  Höganäs Simsällskap    35.34  1:15.95  2:01.49    2:41.57   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    41.69  1:28.18  2:16.16    2:58.08   
                     
 
Gren 55, 100m Frisim H 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    27.34        56.69   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    28.13        58.74   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    28.35        58.93   
Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    28.36        59.14   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    29.52        1:00.35   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    28.88        1:00.42   
Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    30.47        1:04.17   
Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS    30.68        1:04.28   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    32.21        1:05.35   
10  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    30.22        1:05.47   
11  Axel Lindmark  1999  Alingsås SLS    30.73        1:05.94   
12  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    32.87        1:10.00   
                     
 
Gren 56, 200m Medley D 16år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    33.38  1:12.93  1:54.47    2:29.14   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    32.93  1:12.42  1:56.46    2:29.79   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    34.87  1:16.15  2:03.13    2:39.92   
Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    33.93  1:15.15  2:03.73    2:39.96   
Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    36.33  1:17.96  2:04.45    2:41.74   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    37.28  1:21.83  2:06.92    2:47.39   
Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    37.70  1:23.89  2:16.30    2:59.37   
                     
 
Gren 57, 100m Ryggsim Po 12 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.41        1:10.25   
William Bevréus  2003  S71    34.71        1:11.58   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    41.01        1:22.22   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    40.24        1:22.54   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.58        1:23.36   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    41.53        1:26.77   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.39        1:26.84   
Albin Nilsson  2002  Klippans Simsällskap    43.01        1:29.02   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.04        1:31.87   
10  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    44.90        1:33.64   
11  Arvid Lindmark  2002  Alingsås SLS    44.36        1:33.78   
12  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.62        1:34.47   
13  Noel Bohlin  2003  Alingsås SLS    49.81        1:39.78   
Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Eimantas Erlandsson  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 58, 4X50m Medley H 14år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Höganäs SS Herrar Lag 1  1998  Höganäs Simsällskap            1:58.98   
  Eric Schollin  1997      29.72        29.72   
  Erik Juliusson  1998      34.31        1:04.03   
  Victor Möller  1996      27.85        1:31.88   
  Erik Lycke  2000      27.10        1:58.98   
                     
Klippan Herrar  1996  Klippans Simsällskap            2:03.62   
  Marcus Skog  1996      31.52        31.52   
  Jonathan Skog  2000      34.58        1:06.10   
  Filip Lundin  1997      30.73        1:36.83   
  Erik Kronkvist  1999      26.79        2:03.62   
                     
Alingsås Herrar [1916]  Alingsås SLS            2:07.77   
  Alexander Vandija  2000      35.16        35.16   
  Elias Hyvönen  2000      33.04        1:08.20   
  Arvid Lundgren  1997      32.08        1:40.28   
  David Wollersjö  2000      27.49        2:07.77   
                     
Höganäs SS Herrar Lag 2  Höganäs Simsällskap            2:25.52   
  Jesper Lundqvist  1999      36.08        36.08   
  Kacper Figas  2000      39.76        1:15.84   
  Jacob Engström  2000      37.22        1:53.06   
  Erik Persson  2000      32.46        2:25.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  11 januari 2015 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  18:38