Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Seriesim Div 3B omgång 4    Utskriftsdatum  04 maj 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 mars 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vellinge Tjejer  1999  18            2:14.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Frida Rödin  2000      34.74        34.74   
  Emma Vileus  2001      40.20        1:14.94   
  Matilda Klintberg  1999      29.62        1:44.56   
  Ida Larsson  2002      29.79        2:14.35   
                     
Ksls Tjejer  1999  14            2:18.71   
  Kristianstads SLS                   
  Josefine Bengtsson  2000      35.53        35.53   
  Thilde Lantz  2001      38.47        1:14.00   
  Hanna Olsson  1999      31.91        1:45.91   
  Annie Thulin  2003      32.80        2:18.71   
                     
Hajen Tjejer  1999  12            2:27.85   
  Simklubben Hajen                   
  Malin Svensson  1999      36.21        36.21   
  Elsa Bitzén  2003      43.71        1:19.92   
  Elin Lackegård  2000      35.12        1:55.04   
  Lovisa Christerson  2002      32.81        2:27.85   
                     
Iden Tjejer  1999  10            2:34.51   
  Simsällskapet Iden                   
  Louise Dellhede  1999      37.54        37.54   
  Kajsa Persson  2000      44.66        1:22.20   
  Moa Törneman  2001      37.23        1:59.43   
  Viktoria Dellhede  2003      35.08        2:34.51   
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Iden Killar  1999  18            2:18.84   
  Simsällskapet Iden                   
  Christoffer Dellhede  2001      34.71        34.71   
  Joel von Post  2001      40.66        1:15.37   
  Alexander Dahlén  1999      29.76        1:45.13   
  Gustav Lidbäck  2002      33.71        2:18.84   
                     
Vellinge Killar  1999  14            2:24.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Johannes Strömberg  2002      35.80        35.80   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      38.78        1:14.58   
  Hugo Stenskepp  2003      36.68        1:51.26   
  Emil Svensson  2002      33.69        2:24.95   
                     
Hajen Killar  1999  12            2:36.15   
  Simklubben Hajen                   
  Andreas Aminoff  2000      35.87        35.87   
  Joar Modigh  2001      45.30        1:21.17   
  Hugo Rogmark  1999      35.67        1:56.84   
  Gabriel Agardh  2003      39.31        2:36.15   
                     
Ksls Killar  1999              DSQ   
  Kristianstads SLS                   
  Erik Dahlberg  2002      39.74        39.74   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Nyborg  2003            32.11   
  Kristianstads SLS                   
Ella Jeppsson  2003            34.66   
  Simklubben Hajen                   
Olivia Jarl Halvarsson  2003            35.28   
  Kristianstads SLS                   
Viktoria Dellhede  2003            36.01   
  Simsällskapet Iden                   
Thea Dahlqvist  2003            36.22   
  Simklubben Hajen                   
Josefin Dellhede  2003            37.12   
  Simsällskapet Iden                   
Nellie Korunovska Skyttma  2004            39.08   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nike Källkvist  2004            42.62   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Örmon  2003            34.89   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Liam Dzambas  2004            34.91   
  Kristianstads SLS                   
Hugo Stenskepp  2003            35.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Herman Modig  2003            37.26   
  Kristianstads SLS                   
Anton Witzell  2004            39.89   
  Simsällskapet Iden                   
Axel Dahlén  2004            43.15   
  Simklubben Hajen                   
Jakob Roszko  2004            46.59   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Larsson  2002    31.76        1:06.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Moa Törneman  2001    34.24        1:11.36   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Thilde Lantz  2001    34.96        1:12.68   
  Kristianstads SLS                   
                     
Ellinor Ahlgren  2001    35.56        1:16.18   
  Simklubben Hajen                   
                     
Vilma Larson  2001    37.63        1:17.63   
  Simklubben Hajen                   
                     
Elin Svensson  2002    37.04        1:20.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Tuva Rosén Sundström  2002    41.46        1:28.75   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johannes Strömberg  2002    32.61        1:07.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Andreas Bendrén  2001    33.43        1:11.55   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Gustav Lidbäck  2002    34.49        1:11.57   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Joar Modigh  2001    35.16        1:12.18   
  Simklubben Hajen                   
                     
Jacob El Mokri  2001    37.43        1:19.28   
  Kristianstads SLS                   
                     
Harry Petersson  2002    37.76        1:19.81   
  Kristianstads SLS                   
                     
Viktor Hansson  2003    39.20        1:23.92   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Modig  1999    31.49        1:04.82   
  Kristianstads SLS                   
                     
Frida Rödin  2000    31.46        1:05.79   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Linnéa Högberg  1999    32.05        1:06.31   
  Kristianstads SLS                   
                     
Rebecca Örmon  2000    31.65        1:07.16   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Malin Svensson  1999    33.25        1:09.70   
  Simklubben Hajen                   
                     
Louise Dellhede  1999    33.92        1:09.86   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Elin Lackegård  2000    33.35        1:10.75   
  Simklubben Hajen                   
                     
Elin Hansen  2000    33.31        1:13.31   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Andreas Aminoff  2000    30.08        1:02.10   
  Simklubben Hajen                   
                     
Roy Hangård  1999    29.83        1:02.78   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Hugo Rogmark  1999    31.93        1:07.92   
  Simklubben Hajen                   
                     
Tim Linck-Riedhamer  2000    33.82        1:10.20   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Joel Johnsson  2000    34.12        1:10.45   
  Kristianstads SLS                   
                     
Oliver Betz  1999    34.94        1:16.01   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Omar Aganbegovic  2001    38.08        1:23.09   
  Kristianstads SLS                   
                     
Eskil Ramäng  2004    47.73        1:55.82   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Annie Thulin  2003            43.07   
  Kristianstads SLS                   
Aliah Moberg  2003            43.67   
  Simklubben Hajen                   
Elsa Bitzén  2003            43.70   
  Simklubben Hajen                   
Frida Jarl Halvarsson  2003            45.94   
  Kristianstads SLS                   
Klara Rödin  2003            48.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nike Källkvist  2004            49.52   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Emelie Persson  2003            51.65   
  Simsällskapet Iden                   
Ella Persson  2004              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel von Post  2003            49.77   
  Simsällskapet Iden                   
Tomislav Corluka  2003            49.79   
  Kristianstads SLS                   
Gustav Conradsen  2003            50.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Måns Burmester-Lysell  2004            51.25   
  Simklubben Hajen                   
Petter Jörud  2003            51.65   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Jakob Kristersson  2003            56.69   
  Simsällskapet Iden                   
Johan Dahlberg  2005            57.67   
  Kristianstads SLS                   
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Thilde Lantz  2001    40.92        1:26.43   
  Kristianstads SLS                   
                     
Emma Vileus  2001    41.94        1:27.25   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Johanna Andersson  2002    42.75        1:29.23   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Ellinor Ahlgren  2001    47.10        1:39.09   
  Simklubben Hajen                   
                     
Vilma Larson  2001    46.94        1:40.10   
  Simklubben Hajen                   
                     
Elin Sjö  2001    47.26        1:41.71   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Michelle Nguyen  2002    48.75        1:44.38   
  Kristianstads SLS                   
                     
Thea Wallén  2002    52.32        1:53.54   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tobias Dahlberg  2001    42.60        1:31.18   
  Kristianstads SLS                   
                     
Joel von Post  2001    43.28        1:32.82   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Erik Dahlberg  2002    46.25        1:39.70   
  Kristianstads SLS                   
                     
Alfred Jarvi  2002    47.99        1:43.17   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Eddie Nilsson  2003    51.61        1:51.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Jacob Hansson  2002    56.54        1:57.85   
  Simklubben Hajen                   
                     
Erik Simonsson  2004              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Matilda Klintberg  1999    39.17        1:23.36   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Hanna Olsson  1999    41.97        1:30.51   
  Kristianstads SLS                   
                     
Sofia Christerson  1999    43.16        1:32.19   
  Simklubben Hajen                   
                     
Alicia Virgili  2000    43.47        1:32.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Josefine Bengtsson  2000    43.66        1:32.37   
  Kristianstads SLS                   
                     
Kajsa Persson  2000    45.96        1:36.41   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Hanna Nilsson  2000    45.20        1:37.54   
  Simklubben Hajen                   
                     
Natalie Israelsson  2001    58.94        2:06.48   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Dahlén  1999    38.49        1:21.68   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Roy Hangård  1999    39.81        1:24.16   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Tim Linck-Riedhamer  2000    41.89        1:27.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Hugo Rogmark  1999    41.98        1:29.46   
  Simklubben Hajen                   
                     
Eskil Ramäng  2004    1:17.62        2:41.44   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Kasper Jörgensen  2000              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
                     
Omar Aganbegovic  2001              DSQ   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Annie Thulin  2003            37.64   
  Kristianstads SLS                   
Ella Jeppsson  2003            39.52   
  Simklubben Hajen                   
Josefin Dellhede  2003            42.21   
  Simsällskapet Iden                   
Clara Huston  2003            42.71   
  Simklubben Hajen                   
Anna Twedberg  2003            43.51   
  Simsällskapet Iden                   
Frida Jarl Halvarsson  2003            43.87   
  Kristianstads SLS                   
Maya Wallström  2004            46.73   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Nellie Korunovska Skyttma  2004            47.88   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tomislav Corluka  2003            39.20   
  Kristianstads SLS                   
Gustav Conradsen  2003            39.92   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Gabriel Agardh  2003            42.59   
  Simklubben Hajen                   
Jacob Glans  2006            43.67   
  Kristianstads SLS                   
Lucas Örmon  2003            44.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Axel Dahlén  2004            55.53   
  Simklubben Hajen                   
Daniel von Post  2003            58.60   
  Simsällskapet Iden                   
Jakob Kristersson  2003            1:03.55   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Andersson  2002    39.39        1:20.75   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Lovisa Christerson  2002    39.83        1:22.47   
  Simklubben Hajen                   
                     
Lisa Hansson  2001    43.85        1:31.23   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Linnea Dolmark  2002    45.00        1:32.66   
  Simklubben Hajen                   
                     
Maja Fling  2001    45.97        1:34.71   
  Kristianstads SLS                   
                     
Michelle Nguyen  2002    47.64        1:37.12   
  Kristianstads SLS                   
                     
Angelica Böhme  2003    53.14        1:47.67   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Christoffer Dellhede  2001    37.27        1:15.73   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Johannes Strömberg  2002    38.16        1:17.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Andreas Bendrén  2001    39.89        1:23.25   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Emil Svensson  2002    43.07        1:27.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Harry Petersson  2002    43.92        1:27.96   
  Kristianstads SLS                   
                     
Erik Dahlberg  2002              DSQ   
  Kristianstads SLS                   
                     
Jacob Hansson  2002              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Modig  1999    37.66        1:16.86   
  Kristianstads SLS                   
                     
Frida Rödin  2000    37.26        1:17.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Maja Karlsson  1999    37.65        1:18.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Malin Svensson  1999    38.88        1:19.84   
  Simklubben Hajen                   
                     
Linnéa Högberg  1999    38.33        1:19.85   
  Kristianstads SLS                   
                     
Hanna Nilsson  2000    41.57        1:24.35   
  Simklubben Hajen                   
                     
Louise Dellhede  1999    42.29        1:29.29   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Natalie Israelsson  2001    57.75        1:58.66   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Dahlén  1999    34.76        1:09.04   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Andreas Aminoff  2000    34.71        1:09.81   
  Simklubben Hajen                   
                     
Axel Ståhl  2000    42.93        1:29.67   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Johan Axelsson  2000    44.30        1:31.08   
  Simklubben Hajen                   
                     
Oliver Betz  1999    46.13        1:36.34   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Olof Larsson  2005              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Nyborg  2003            15.80   
  Kristianstads SLS                   
Elsa Bitzén  2003            16.30   
  Simklubben Hajen                   
Viktoria Dellhede  2003            18.20   
  Simsällskapet Iden                   
Klara Rödin  2003            18.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Olivia Jarl Halvarsson  2003            19.04   
  Kristianstads SLS                   
Thea Dahlqvist  2003            19.96   
  Simklubben Hajen                   
Emelie Persson  2003            20.08   
  Simsällskapet Iden                   
Maya Wallström  2004            20.23   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Stenskepp  2003            17.21   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Liam Dzambas  2004            18.96   
  Kristianstads SLS                   
Anton Witzell  2004            19.55   
  Simsällskapet Iden                   
Måns Burmester-Lysell  2004            19.96   
  Simklubben Hajen                   
Herman Modig  2003            20.20   
  Kristianstads SLS                   
Petter Jörud  2003            21.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Gabriel Agardh  2003            21.68   
  Simklubben Hajen                   
Jakob Roszko  2004            27.63   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Vileus  2001            34.54   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ida Larsson  2002            35.27   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Lovisa Christerson  2002            36.93   
  Simklubben Hajen                   
Moa Törneman  2001            37.20   
  Simsällskapet Iden                   
Elin Sjö  2001            38.02   
  Simsällskapet Iden                   
Maja Fling  2001            44.18   
  Kristianstads SLS                   
Linnea Dolmark  2002            44.94   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Christoffer Dellhede  2001            34.91   
  Simsällskapet Iden                   
Joel von Post  2001            37.00   
  Simsällskapet Iden                   
Joar Modigh  2001            37.05   
  Simklubben Hajen                   
Emil Svensson  2002            39.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Jacob El Mokri  2001            40.52   
  Kristianstads SLS                   
Tobias Dahlberg  2001            41.24   
  Kristianstads SLS                   
Viktor Hansson  2003            45.69   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Matilda Klintberg  1999            30.26   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Hanna Olsson  1999            32.98   
  Kristianstads SLS                   
Elin Lackegård  2000            35.19   
  Simklubben Hajen                   
Rebecca Örmon  2000            36.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Sofia Christerson  1999            36.23   
  Simklubben Hajen                   
Josefine Bengtsson  2000            36.31   
  Kristianstads SLS                   
Elin Hansen  2000            39.30   
  Simsällskapet Iden                   
Kajsa Persson  2000            39.54   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Dahlén  1999            31.88   
  Simsällskapet Iden                   
Joel Johnsson  2000            33.08   
  Kristianstads SLS                   
Daniel Dahlén  1999            34.38   
  Simsällskapet Iden                   
Kasper Jörgensen  2000            34.85   
  Simklubben Hajen                   
Axel Ståhl  2000            43.65   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Johan Axelsson  2000            44.07   
  Simklubben Hajen                   
Olof Larsson  2005            54.91   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 27, 5X50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vellinge Tjejer  1999  18            2:37.31   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Emma Vileus  2001      31.87        31.87   
  Frida Rödin  2000      30.78        1:02.65   
  Klara Rödin  2003      36.65        1:39.30   
  Matilda Klintberg  1999      28.16        2:07.46   
  Ida Larsson  2002      29.85        2:37.31   
                     
Ksls Tjejer  1999  14            2:39.57   
  Kristianstads SLS                   
  Amanda Modig  1999      30.67        30.67   
  Thilde Lantz  2001      33.09        1:03.76   
  Saga Nyborg  2003      32.18        1:35.94   
  Josefine Bengtsson  2000      30.61        2:06.55   
  Annie Thulin  2003      33.02        2:39.57   
                     
Hajen Tjejer  1999  12            2:46.28   
  Simklubben Hajen                   
  Malin Svensson  1999      31.56        31.56   
  Elin Lackegård  2000      32.66        1:04.22   
  Ellinor Ahlgren  2001      34.31        1:38.53   
  Elsa Bitzén  2003      34.69        2:13.22   
  Lovisa Christerson  2002      33.06        2:46.28   
                     
Iden Tjejer  1999  10            2:51.58   
  Simsällskapet Iden                   
  Louise Dellhede  1999      33.70        33.70   
  Moa Törneman  2001      31.61        1:05.31   
  Elin Hansen  2000      32.76        1:38.07   
  Viktoria Dellhede  2003      36.87        2:14.94   
  Josefin Dellhede  2003      36.64        2:51.58   
                     
 
Gren 28, 5X50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs och Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Iden Killar  1999  18            2:41.52   
  Simsällskapet Iden                   
  Alexander Dahlén  1999      28.17        28.17   
  Andreas Bendrén  2001      31.79        59.96   
  Christoffer Dellhede  2001      30.38        1:30.34   
  Gustav Lidbäck  2002      33.25        2:03.59   
  Anton Witzell  2004      37.93        2:41.52   
                     
Hajen Killar  1999  14            2:48.20   
  Simklubben Hajen                   
  Andreas Aminoff  2000      29.29        29.29   
  Hugo Rogmark  1999      29.98        59.27   
  Gabriel Agardh  2003      39.29        1:38.56   
  Måns Burmester-Lysell  2004      36.93        2:15.49   
  Joar Modigh  2001      32.71        2:48.20   
                     
Ksls Killar  1999  12            2:57.10   
  Kristianstads SLS                   
  Joel Johnsson  2000      32.77        32.77   
  Liam Dzambas  2004      36.13        1:08.90   
  Tomislav Corluka  2003      36.36        1:45.26   
  Jacob El Mokri  2001      35.93        2:21.19   
  Harry Petersson  2002      35.91        2:57.10   
                     
Vellinge Killar  1999              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Johannes Strömberg  2002      31.03        31.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 maj 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  12:17