Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Serie-Sim Divisin 3 omgång 3    Utskriftsdatum  19 januari 2014   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 januari 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Flickor  Kristianstads SLS            2:21.42   
  Saga Nyborg  2003      38.92        38.92   
  Thilde Lantz  2001      39.08        1:18.00   
  Elin Nilsson  1999      31.96        1:49.96   
  Josefine Bengtsson  2000      31.46        2:21.42   
                     
Vellinge-Näset Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:24.34   
  Johanna Andersson  2002      38.86        38.86   
  Rebecca Örmon  2000      38.03        1:16.89   
  Ida Larsson  2002      36.37        1:53.26   
  Frida Rödin  2000      31.08        2:24.34   
                     
SK Hajen Flickor  Simklubben Hajen            2:29.28   
  Malin Svensson  1999      37.16        37.16   
  Elsa Bitzèn  2003      43.47        1:20.63   
  Elin Lackegård  2000      35.26        1:55.89   
  Lovisa Christerson  2002      33.39        2:29.28   
                     
SS Iden Flickor  Simsällskapet Iden            2:39.36   
  Josefin Dellhede  2003      41.66        41.66   
  Kajsa Persson  2000      44.56        1:26.22   
  Louise Dellhede  1999      36.71        2:02.93   
  Viktoria Dellhede  2003      36.43        2:39.36   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Iden Pojkar  Simsällskapet Iden            2:21.04   
  Christoffer Dellhede  2001      36.29        36.29   
  Simon Ljungbeck  2000      41.46        1:17.75   
  Alexander Dahlen  2000      30.20        1:47.95   
  Gustav Lidbäck  2002      33.09        2:21.04   
                     
Ksls Pojkar  Kristianstads SLS            2:23.56   
  Erik Engström  1999      32.96        32.96   
  Ahmed Sadoon  2002      42.66        1:15.62   
  Joel Johnsson  2000      33.57        1:49.19   
  Jacob El Mokri  2001      34.37        2:23.56   
                     
Vellinge-Näset Pojkar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:27.23   
  Johannes Strömberg  2002      37.18        37.18   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      38.27        1:15.45   
  Hugo Stenskepp  2003      38.38        1:53.83   
  Emil Svensson  2002      33.40        2:27.23   
                     
SK Hajen Pojkar  Simklubben Hajen            2:38.31   
  Joar Modigh  2001      41.14        41.14   
  Andreas Aminoff  2000      41.70        1:22.84   
  Kasper Jörgensen  2000      35.24        1:58.08   
  Gabriel Agardh  2003      40.23        2:38.31   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            34.05   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            34.06   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            34.97   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.58   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            36.60   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.61   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.82   
Nellie Kouronovs-S  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.41   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.39   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            37.19   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.30   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            47.48   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.76        1:09.07   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    35.41        1:13.97   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    36.87        1:16.11   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    37.02        1:17.26   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen    36.82        1:18.14   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.57        1:21.95   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    39.24        1:25.00   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    56.52        1:59.45   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.99        1:09.18   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    36.67        1:16.01   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    35.56        1:16.54   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    39.16        1:19.83   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    37.46        1:20.18   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    39.51        1:22.74   
Victor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.96        1:32.87   
Philip Norling  2001  Simklubben Hajen    47.97        1:47.12   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Nilsson  1999  Kristianstads SLS    30.05        1:03.58   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    32.74        1:08.00   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.68        1:08.29   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    34.09        1:08.60   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    33.10        1:10.19   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    34.22        1:12.92   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.65        1:13.06   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    34.49        1:13.63   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    30.55        1:04.22   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.02        1:05.24   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.63        1:07.23   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    32.47        1:07.35   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.76        1:11.55   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.53        1:11.60   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    36.91        1:19.74   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    39.76        1:27.58   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bitzèn  2003  Simklubben Hajen            44.36   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            44.60   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            46.95   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            50.91   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            51.22   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.65   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            57.01   
Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            49.20   
Petter Jörrud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.74   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            1:02.61   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    40.93        1:26.89   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.14        1:32.72   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    44.06        1:34.21   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    47.50        1:39.59   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    47.66        1:40.32   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.38        1:43.18   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    1:00.52        2:09.14   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    44.01        1:33.25   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden    45.04        1:35.95   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    44.89        1:36.31   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden    48.51        1:45.52   
Kevin Ponné  2001  Simklubben Hajen    49.86        1:49.66   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    53.15        1:54.27   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    55.62        1:57.93   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    58.52        2:05.32   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.28        1:22.77   
Elin Nilsson  1999  Kristianstads SLS    41.06        1:27.02   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    43.95        1:32.44   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.98        1:32.89   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    45.26        1:36.70   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    46.33        1:38.52   
Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    48.08        1:40.17   
Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    40.23        1:25.02   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    41.34        1:27.89   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.04        1:29.61   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    44.01        1:31.66   
Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    44.47        1:37.27   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    45.32        1:39.14   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    51.30        1:49.21   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    52.37        1:49.45   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            39.04   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            40.95   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            42.44   
Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            43.60   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            47.37   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            49.71   
Nellie Kouronovs-S  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.43   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.72   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            40.45   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            41.79   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            44.45   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.52   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            45.57   
Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.93        1:23.31   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    42.66        1:27.03   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen    44.85        1:33.77   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    47.78        1:37.07   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.01        1:38.63   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    48.69        1:39.20   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    1:25.67        1:23.99   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:46.16        1:24.16   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    41.68        1:25.67   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    1:30.93        1:29.80   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    44.37        1:30.93   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    2:07.85        1:34.06   
Philip Norling  2001  Simklubben Hajen    1:01.07        2:07.85   
Victor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:21.17        1:15.75   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    1:21.26        1:16.02   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.52        1:17.19   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    38.11        1:18.52   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    2:12.54        1:20.84   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    39.23        1:21.17   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    39.34        1:21.26   
Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden    1:06.93        2:12.54   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Dahlen  2000  Simsällskapet Iden    35.03        1:10.61   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS    33.92        1:11.03   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    35.16        1:14.06   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen    37.73        1:16.81   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    38.33        1:19.96   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    43.31        1:28.26   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    44.62        1:32.74   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bitzèn  2003  Simklubben Hajen            17.94   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            18.53   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            18.54   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            18.98   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            20.94   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            21.00   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            22.01   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            18.06   
Petter Jörrud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.73   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            21.09   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            21.35   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            21.91   
Daniel von Post  2003  Simsällskapet Iden            22.20   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.96   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            37.22   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            38.90   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.84   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            45.21   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            45.48   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            46.04   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            36.24   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.67   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            38.59   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.72   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            39.75   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            40.73   
Kevin Ponné  2001  Simklubben Hajen            47.36   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.73   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            36.02   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            36.02   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            36.25   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            36.79   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            36.90   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            39.06   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            41.66   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Dahlen  2000  Simsällskapet Iden            30.86   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS            30.93   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.27   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            36.41   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            37.26   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            45.50   
Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 27, 5x50 m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Flickor  Kristianstads SLS            2:42.81   
  Elin Nilsson  1999      29.65        29.65   
  Thilde Lantz  2001      33.30        1:02.95   
  Josefine Bengtsson  2000      32.65        1:35.60   
  Annie Thulin  2003      34.16        2:09.76   
  Saga Nyborg  2003      33.05        2:42.81   
                     
Vellinge-Näset Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:48.60   
  Rebecca Örmon  2000      31.73        31.73   
  Elin Svensson  2002      35.77        1:07.50   
  Frida Rödin  2000      32.23        1:39.73   
  Klara Rödin  2003      37.32        2:17.05   
  Ida Larsson  2002      31.55        2:48.60   
                     
SK Hajen Flickor  Simklubben Hajen            2:54.05   
  Malin Svensson  1999      33.64        33.64   
  Elin Lackegård  2000      33.90        1:07.54   
  Vilma Larson  2001      36.98        1:44.52   
  Lovisa Christerson  2002      34.99        2:19.51   
  Ella Jeppsson  2003      34.54        2:54.05   
                     
SS Iden Flickor  Simsällskapet Iden            3:04.20   
  Louise Dellhede  1999      32.70        32.70   
  Elin Hansen  2000      33.62        1:06.32   
  Emelie Persson  2003      43.42        1:49.74   
  Viktoria Dellhede  2003      37.36        2:27.10   
  Josefin Dellhede  2003      37.10        3:04.20   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Pojkar  Kristianstads SLS            2:49.41   
  Erik Engström  1999      28.55        28.55   
  Joel Johnsson  2000      33.02        1:01.57   
  Jacob El Mokri  2001      36.41        1:37.98   
  Ahmed Sadoon  2002      34.23        2:12.21   
  Tomislav Corluka  2003      37.20        2:49.41   
                     
SS Iden Pojkar  Simsällskapet Iden            2:49.84   
  Alexander Dahlen  2000      28.06        28.06   
  Simon Ljungbeck  2000      30.28        58.34   
  Christoffer Dellhede  2001      31.74        1:30.08   
  Gustav Lidbäck  2002      33.85        2:03.93   
  Daniel von Post  2003      45.91        2:49.84   
                     
Vellinge-Näset Pojkar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:54.47   
  Johannes Strömberg  2002      32.25        32.25   
  Emil Svensson  2002      36.13        1:08.38   
  Hugo Stenskepp  2003      36.05        1:44.43   
  Axel Ståhl  2000      35.75        2:20.18   
  Marcus Paulsson  1999      34.29        2:54.47   
                     
SK Hajen Pojkar  Simklubben Hajen            3:13.25   
  Andreas Aminoff  2000      30.88        30.88   
  Kevin Ponné  2001      38.58        1:09.46   
  Jacob Hansson  2002      50.85        2:00.31   
  Gabriel Agardh  2003      43.13        2:43.44   
  Kasper Jörgensen  2000      29.81        3:13.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  19 januari 2014 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:44