Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Novembersim    Utskriftsdatum  27 oktober 2013   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 oktober 2013         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            30.95   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim            29.44   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            30.18   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Fl 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            29.86   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            30.92   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap            31.14   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            32.13   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            32.30   
Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap            34.43   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap            27.86   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.32   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            28.83   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            30.66   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.13   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub            32.17   
David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap            32.18   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            29.72   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            31.27   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.98   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            32.72   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            33.34   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            33.91   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap            34.51   
Carolina Kvarnhäll  2000  Simklubben Laxen            35.61   
Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            35.89   
10  Zabrina Lindblad  2000  Simklubben Laxen            42.38   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub            30.42   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.03   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap            31.49   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            33.99   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            35.81   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub            37.63   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            DNS   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    37.82  1:21.73  2:10.15    2:46.92   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    38.25  1:27.06  2:17.07    2:58.20   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.44  1:26.34  2:19.58    2:58.83   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    40.35  1:26.07  2:19.94    2:59.75   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.92  1:26.96  2:18.46    2:59.77   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    37.82  1:26.57  2:23.60    3:05.96   
Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.16  1:32.55  2:24.25    3:06.83   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    42.81  1:32.68  2:25.73    3:08.51   
Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    45.92  1:34.57  2:29.68    3:09.47   
10  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.54  1:33.08  2:28.27    3:09.61   
11  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.68  1:31.00  2:28.33    3:12.59   
12  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    43.98  1:32.67  2:33.95    3:16.51   
13  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    47.08  1:40.53  2:36.70    3:20.13   
14  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    45.52  1:39.67  2:33.98    3:20.83   
15  Linn Wolmebrant  2001  Simklubben Laxen    49.26  1:40.68  2:39.33    3:27.06   
16  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap    51.40  1:44.71  2:41.92    3:34.08   
17  Moa Kristiansson  2001  Simklubben Laxen    51.73  1:53.76  2:52.57    3:47.98   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    35.31  1:17.41  2:04.50    2:40.89   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.71  1:22.93  2:19.18    2:57.28   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.18  1:27.53  2:24.68    3:04.57   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    40.00  1:28.90  2:24.60    3:05.16   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    41.99  1:28.24  2:26.83    3:07.72   
Nam Do  2001  Simklubben Laxen    42.59  1:37.65  2:29.34    3:19.19   
Måns Nilsson  2001  Simklubben Laxen    51.36  1:47.11  2:48.02    3:37.12   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    36.46  1:22.35  2:14.37    2:52.08   
Caroline Fraser  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.84  1:22.36  2:12.84    2:52.61   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    36.35  1:21.26  2:10.97    2:52.84   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.78  1:23.32  2:14.94    2:54.17   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.68  1:24.32  2:16.61    2:55.31   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    37.16  1:22.41  2:17.15    2:57.73   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    37.75  1:25.55  2:17.15    2:58.23   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.58  1:23.88  2:15.92    2:58.37   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    42.07  1:28.44  2:26.22    3:08.94   
10  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.53  1:37.31  2:26.15    3:10.97   
11  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.92  1:34.01  2:27.94    3:12.80   
12  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    44.81  1:33.60  2:28.41    3:13.52   
13  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.77  1:32.24  2:36.84    3:16.00   
14  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    48.07  1:39.81  2:32.78    3:17.86   
15  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    43.87  1:34.38  2:34.68    3:18.22   
16  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    40.47  1:34.62  2:34.49    3:18.55   
17  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    44.52  1:36.16  2:32.16    3:19.71   
18  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    48.68  1:40.12  2:38.03    3:23.88   
19  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    46.43  1:35.02  2:37.41    3:24.37   
20  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    47.24  1:39.97  2:40.19    3:28.67   
21  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    49.39  1:42.53  2:42.23    3:32.38   
22  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.15  1:42.32  2:43.05    3:34.54   
23  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    49.72  1:43.35  2:46.49    3:36.50   
24  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    49.66  1:42.64  2:47.99    3:36.75   
25  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    52.48  1:48.49  2:49.42    3:39.10   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    36.17  1:19.21  2:07.79    2:45.78   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.43  1:24.72  2:18.73    2:57.41   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    38.48  1:27.02  2:20.32    3:00.19   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.67  1:27.26  2:23.71    3:04.35   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    40.13  1:30.23  2:21.98    3:07.29   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.98  1:34.55  2:33.10    3:13.62   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    44.88  1:33.54  2:35.12    3:13.72   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.42  1:35.26  2:38.54    3:23.35   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    49.54  1:40.47  2:39.87    3:25.13   
10  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    46.45  1:46.02  2:50.85    3:36.77   
11  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    51.90  1:47.68  2:51.94    3:38.94   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    40.67        1:27.70   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    44.81        1:33.36   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    44.81        1:34.47   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    47.30        1:42.29   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap    47.98        1:43.75   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    49.13        1:47.66   
Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    51.77        1:48.25   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    37.65        1:23.21   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    40.52        1:29.87   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.58        1:34.84   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.20        1:37.38   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    49.36        1:41.67   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    46.89        1:45.01   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    46.54        1:45.03   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    50.93        1:49.86   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    53.63        1:57.87   
10  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    57.19        1:58.89   
11  Malte Kristiansson  2003  Simklubben Laxen    54.68        1:59.68   
Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Dam 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.53   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herr 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    41.24        1:24.11   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    38.52        1:19.23   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    39.21        1:19.62   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.42        1:23.69   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.55        1:23.90   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    40.57        1:24.26   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    41.47        1:24.80   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.48        1:26.99   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    41.99        1:27.84   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.32        1:29.81   
10  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    43.73        1:29.87   
11  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    44.06        1:30.77   
12  Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.02        1:31.29   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.03        1:31.37   
14  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    45.18        1:34.06   
15  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.61        1:34.64   
16  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.71        1:34.74   
17  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    46.78        1:35.56   
18  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    48.78        1:36.20   
19  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.21        1:37.18   
20  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    49.06        1:39.13   
21  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    49.92        1:41.00   
22  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    51.01        1:42.18   
23  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    50.80        1:43.46   
24  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.70        1:46.67   
25  Tuva Bjarme  2002  Simklubben Laxen    51.19        1:48.43   
26  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    54.87        1:50.00   
27  Elsa Mossberger  2002  Simklubben Laxen    57.64        2:03.52   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Siri Kander  2002  Simklubben Laxen            DNS   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Caroline Fraser  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    39.36        1:20.08   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.27        1:22.72   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    41.93        1:24.24   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.64        1:24.52   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    43.61        1:29.74   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    44.48        1:31.49   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    47.79        1:36.45   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    51.37        1:43.77   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap    51.63        1:44.80   
10  Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    51.23        1:48.57   
11  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen    53.29        1:52.05   
12  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    52.99        1:55.21   
13  David Djuric  2002  Simklubben Laxen    56.32        1:58.57   
Christoffer Lindkvist  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Isac Andersson  2002  Simklubben Laxen            DNF   
Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Elias Palmhager  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Fl 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    46.11        1:33.49   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    48.47        1:37.97   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    48.66        1:38.60   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    47.01        1:38.73   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    49.14        1:39.24   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap    52.29        1:48.51   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    53.63        1:51.32   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    54.66        1:51.62   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    56.37        1:58.85   
10  Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    57.50        2:02.85   
11  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    58.42        2:02.89   
12  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    59.40        2:03.45   
13  Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.74        2:04.81   
14  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.70        2:05.16   
15  Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    1:02.93        2:09.68   
16  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    1:03.91        2:17.28   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Clara Laurell  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    40.57        1:24.28   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.70        1:28.78   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.00        1:34.16   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    48.78        1:39.88   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.44        1:40.83   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    49.54        1:41.62   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    51.15        1:42.66   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    51.92        1:46.52   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    52.93        1:48.89   
10  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    53.91        1:53.02   
11  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    58.66        2:00.85   
12  Lukas Waide  2004  Simklubben Laxen    59.50        2:01.34   
13  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    58.00        2:02.90   
14  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    59.96        2:03.58   
15  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen    59.19        2:04.24   
16  Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen    1:00.98        2:05.71   
17  William Silversten  2003  Simklubben Laxen    59.09        2:06.93   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Axel Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Malte Kristiansson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Sydsim Damer Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            5:18.97   
  Kajsa-Elsa Lindestam  2000      38.71  1:19.46      1:19.46   
  Isabella Wivsätter  2001      42.38  1:30.41      2:49.87   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      37.05  1:22.33      4:12.20   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      31.54  1:06.77      5:18.97   
                     
Eslövs SS Damer  2000  Eslövs Simsällskap            5:22.12   
  Olivia Ülger  2000      36.36  1:15.35      1:15.35   
  Irene Savayidis  2000      40.16  1:27.26      2:42.61   
  Josefin Nilsson  1999      37.67  1:24.91      4:07.52   
  Hanna Fridh  1997      35.23  1:14.60      5:22.12   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eslövs SS Herrar  2000  Eslövs Simsällskap            5:20.79   
  Anton Jönsson  2001      44.63  1:30.61      1:30.61   
  David Barjosef  1999      42.03  1:28.85      2:59.46   
  Erik Andrén  1998      33.46  1:13.80      4:13.26   
  Axel Andrén  2001      31.73  1:07.53      5:20.79   
                     
Rønne Drenge 2  2000  Rønne Svømme Klub            5:39.43   
  Daniel Andersen  1999      39.18  1:19.20      1:19.20   
  Karl Christiansen  2000      54.18  1:51.59      3:10.79   
  Oliver Steen  1997      34.94  1:17.64      4:28.43   
  Christian Skøtte Vilhelms  2000      32.79  1:11.00      5:39.43   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Dam 16 år oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.05        1:07.85   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herr 16 år oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    30.98        1:03.26   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Fl 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    31.03        1:05.05   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap    32.46        1:07.05   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    32.13        1:07.16   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    33.13        1:09.08   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap    34.06        1:10.41   
Linnéa Månsson  1998  Simsällskapet Iden    33.41        1:10.64   
Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.25        1:14.14   
Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.25        1:18.95   
Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.40        1:24.67   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    28.71        1:00.91   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    30.54        1:04.04   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    30.22        1:04.31   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    31.09        1:05.96   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap    31.21        1:06.25   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    32.50        1:07.91   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.00        1:08.21   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub    34.29        1:10.65   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap    33.87        1:11.81   
10  David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap    34.66        1:13.69   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    30.85        1:04.32   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.09        1:08.98   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.31        1:09.06   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    35.10        1:13.26   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    35.19        1:14.91   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.77        1:19.83   
Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    38.86        1:20.92   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    38.40        1:21.31   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    37.95        1:21.33   
10  Carolina Kvarnhäll  2000  Simklubben Laxen    39.00        1:21.54   
11  Felicia Holmvik  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.01        1:21.71   
12  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap    38.38        1:22.06   
13  Zabrina Lindblad  2000  Simklubben Laxen    44.55        1:35.53   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    32.59        1:08.51   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.82        1:08.77   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.35        1:09.27   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    37.58        1:22.03   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.39        1:23.46   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    40.97        1:23.55   
Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    40.48        1:24.90   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.28        1:29.38   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    43.33        1:29.48   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    42.61        1:32.08   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    44.43        1:36.21   
Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.82        1:36.90   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    45.80        1:37.32   
Linn Wolmebrant  2001  Simklubben Laxen    46.67        1:37.69   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    46.91        1:38.39   
10  Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    47.36        1:38.80   
11  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.17        1:39.10   
12  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.94        1:39.13   
13  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap    47.62        1:41.11   
14  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.77        1:42.41   
15  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    48.27        1:42.60   
16  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.10        1:42.80   
17  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.33        1:43.89   
18  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap    49.62        1:45.13   
19  Moa Kristiansson  2001  Simklubben Laxen    49.68        1:46.07   
20  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    53.01        1:49.92   
21  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    53.26        1:51.69   
22  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    54.54        1:52.67   
23  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    53.03        1:56.19   
Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            DNS   
Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    42.10        1:29.64   
Nam Do  2001  Simklubben Laxen    45.75        1:36.76   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    47.45        1:40.75   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    52.14        1:48.02   
Måns Nilsson  2001  Simklubben Laxen    52.32        1:51.54   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.90        1:27.30   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.94        1:32.30   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    43.30        1:32.37   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.73        1:34.26   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    44.55        1:34.59   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.65        1:37.11   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    47.20        1:37.95   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    46.49        1:38.10   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.89        1:38.87   
10  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    46.86        1:39.07   
11  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    48.64        1:40.27   
12  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    48.22        1:41.10   
13  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    49.67        1:42.00   
14  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    49.17        1:42.59   
15  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    49.44        1:44.62   
16  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    48.41        1:44.71   
17  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    49.89        1:47.32   
18  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    51.94        1:49.01   
19  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    51.05        1:50.76   
20  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    52.88        1:51.70   
21  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    53.82        1:52.45   
22  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    53.29        1:53.06   
23  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    55.75        1:55.04   
24  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    56.45        1:59.39   
25  Tuva Bjarme  2002  Simklubben Laxen    56.71        2:00.78   
26  Mims Olsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    57.50        2:01.14   
Caroline Fraser  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Siri Kander  2002  Simklubben Laxen            DNS   
Elsa Mossberger  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    42.16        1:29.61   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    44.62        1:33.45   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    48.33        1:40.80   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    47.98        1:41.36   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    49.64        1:44.32   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    49.46        1:44.65   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    52.12        1:46.76   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    51.87        1:48.67   
Walter Hero  2002  Simklubben Laxen    51.21        1:50.07   
10  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    53.78        1:51.88   
11  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    52.72        1:52.29   
12  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    55.05        1:56.01   
13  Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap    58.09        2:06.31   
14  Isac Andersson  2002  Simklubben Laxen    1:05.00        2:18.60   
Christoffer Lindkvist  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Elias Palmhager  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Bröstsim Fl 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    46.84        1:39.74   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.57        1:44.75   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    51.19        1:47.46   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    54.15        1:51.08   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap    54.12        1:53.73   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    54.03        1:54.40   
Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    55.78        1:59.83   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    58.04        2:01.48   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    57.27        2:01.77   
10  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    58.58        2:05.57   
11  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    59.55        2:05.84   
12  Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen    58.67        2:07.09   
13  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    1:01.74        2:11.93   
14  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    1:03.24        2:16.90   
15  Clara Laurell  2004  Simklubben Laxen    1:04.84        2:27.19   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Bröstsim Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    49.62        1:44.36   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    52.60        1:47.96   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    53.33        1:57.70   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:01.05        2:07.52   
Malte Kristiansson  2003  Simklubben Laxen    1:01.55        2:07.87   
Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen    1:01.19        2:10.92   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    59.94        2:11.81   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    1:04.31        2:15.71   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    1:03.28        2:18.68   
10  Lukas Waide  2004  Simklubben Laxen    1:05.95        2:24.29   
11  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    1:13.46        2:36.08   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Axel Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
William Silversten  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Fjärilsim Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    38.20        1:22.53   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    40.35        1:27.61   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.90        1:31.02   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    42.82        1:32.42   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    41.25        1:33.68   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    43.36        1:33.97   
Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    42.42        1:34.36   
Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    47.37        1:40.22   
Wilma Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.93        1:45.17   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    35.91        1:18.00   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.63        1:21.81   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    38.99        1:25.17   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    43.06        1:30.81   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    41.61        1:30.96   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    42.85        1:32.45   
Nam Do  2001  Simklubben Laxen    45.16        1:39.99   
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    35.12        1:16.70   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.87        1:22.94   
Linnéa Månsson  1998  Simsällskapet Iden    37.80        1:24.66   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    38.62        1:24.75   
Anna Åkesson  1999  Helsingborgs Simsällskap    42.01        1:33.77   
                     
 
Gren 36, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    32.63        1:09.53   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    32.35        1:09.82   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    33.92        1:15.51   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    34.90        1:16.36   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    35.65        1:17.38   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    34.98        1:14.57   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap    35.75        1:15.79   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.10        1:24.50   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.11        1:28.47   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    41.28        1:28.70   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    41.08        1:28.55   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.86        1:33.61   
                     
 
Gren 39, 4X50m Frisim Fl 12 oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sjöbo Flickor  2001  Sjöbo Simsällskap            2:10.92   
  Hedda Nilsson  2001      33.35        33.35   
  Ulrika von Buxhoeveden  2001      34.36        1:07.71   
  Minna Larsson  2002      31.60        1:39.31   
  Emmy Jonsson  2001      31.61        2:10.92   
                     
SK Laxen Lag  2001  Simklubben Laxen            2:13.39   
  Tilde Morin  2002      32.40        32.40   
  Mellie Wijk  2002      31.02        1:03.42   
  Emilia Karlberg  2002      35.12        1:38.54   
  Therese Pålsson  2001      34.85        2:13.39   
                     
Vnsk Flickor Y  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:19.13   
  Ida Larsson  2002      32.13        32.13   
  Klara Rödin  2003      38.45        1:10.58   
  Johanna Andersson  2002      34.41        1:44.99   
  Emma Vileus  2001      34.14        2:19.13   
                     
SK Laxen Lag 2  2001  Simklubben Laxen            2:25.04   
  Elsa Wahlbeck  2002      36.38        36.38   
  Josephine Ålenius  2002      36.81        1:13.19   
  Karin Widerberg  2003      37.79        1:50.98   
  Petronella Ottosson  2002      34.06        2:25.04   
                     
SK Laxen Lag 3  2001  Simklubben Laxen            2:28.63   
  Julia Wollentz  2002      35.41        35.41   
  Linn Wolmebrant  2001      37.04        1:12.45   
  Erika Grüneberger  2001      38.41        1:50.86   
  Nathalie Barrington  2002      37.77        2:28.63   
                     
Ess Flickor 1  2002  Eslövs Simsällskap            2:39.74   
  Sara Wilhelmsson  2001      35.77        35.77   
  Elma Kjellin  2003      45.22        1:20.99   
  Emely Nilsson  2001      38.58        1:59.57   
  Mathilda Ülger  2003      40.17        2:39.74   
                     
Ess Flickor 11År  2001  Eslövs Simsällskap            2:42.77   
  Amanda Lindahl Andersson  2002      37.12        37.12   
  Lina Persson Öhlin  2003      47.93        1:25.05   
  Janine Jonasson  2001      42.73        2:07.78   
  Ellen Fridh  2001      34.99        2:42.77   
                     
SK Laxen Lag 5  2001  Simklubben Laxen            3:06.95   
  Maja Schriever-Abeln  2003      45.34        45.34   
  Moa Bergdahl  2003      48.10        1:33.44   
  Tuva Bjarme  2002      43.85        2:17.29   
  Erica Ivansson  2003      49.66        3:06.95   
                     
SK Laxen Lag 6  2001  Simklubben Laxen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Laxen Lag 4  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Po 12 oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 1  2001  Simklubben Laxen            2:18.65   
  Julius Gustavsson  2002      32.58        32.58   
  Hugo Vaide  2003      34.53        1:07.11   
  Isak Vaide  2001      34.86        1:41.97   
  Nam Do  2001      36.68        2:18.65   
                     
SK Laxen Lag 2  2001  Simklubben Laxen            2:30.78   
  Finn Gaudenz  2002      35.17        35.17   
  Anton Swedblom  2002      38.14        1:13.31   
  Gustaf Jonsson  2003      38.19        1:51.50   
  Måns Nilsson  2001      39.28        2:30.78   
                     
Pojkar 11 Oy Eslövs SS  2001  Eslövs Simsällskap            2:39.86   
  Filip Salbrink  2002      33.43        33.43   
  Liam Cederberg  2002      41.29        1:14.72   
  Oskar Strandqvist  2004      44.32        1:59.04   
  Ludwig Saurow  2004      40.82        2:39.86   
                     
SK Laxen Lag 3  2001  Simklubben Laxen            2:46.38   
  Elias Palmhager  2002      40.87        40.87   
  Axel Vaide  2005      41.26        1:22.13   
  Momir Reljanovic  2002      42.22        2:04.35   
  Walter Hero  2002      42.03        2:46.38   
                     
SK Laxen Lag 4  2001  Simklubben Laxen            2:54.59   
  August Anderud  2004      43.85        43.85   
  Edward Björkman  2002      43.60        1:27.45   
  Lukas Waide  2004      44.30        2:11.75   
  David Djuric  2002      42.84        2:54.59   
                     
SK Laxen Lag 5  2001  Simklubben Laxen            2:57.18   
  Erik Olsson  2004      44.15        44.15   
  Lucas Nilsson  2003      46.34        1:30.49   
  Malte Kristiansson  2003      45.13        2:15.62   
  Albin Ekstrand  2004      41.56        2:57.18   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Vnsk Pojkar Y  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap            30.55   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            30.93   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            31.97   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            32.06   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            32.47   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            32.49   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            32.61   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            33.15   
Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            33.70   
10  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.31   
11  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            34.50   
12  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            35.45   
13  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            35.72   
14  Linn Wolmebrant  2001  Simklubben Laxen            36.34   
15  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.76   
16  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            36.87   
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap            37.43   
18  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            38.26   
19  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.74   
20  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            39.39   
21  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap            39.42   
22  Moa Kristiansson  2001  Simklubben Laxen            40.63   
23  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.54   
24  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.88   
25  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap            43.70   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap            29.91   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap            31.18   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.61   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            32.78   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            33.73   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap            34.22   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            34.27   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.99   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.33   
10  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            38.00   
11  Måns Nilsson  2001  Simklubben Laxen            42.05   
                     
 
Gren 43, 50m Frisim Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            31.15   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            31.25   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            31.90   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.19   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub            32.94   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            33.98   
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            35.46   
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            35.52   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            36.19   
10  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            36.89   
11  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap            36.99   
12  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            37.09   
13  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.45   
14  Tuva Bjarme  2002  Simklubben Laxen            43.60   
15  Elsa Mossberger  2002  Simklubben Laxen            44.32   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            31.13   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            31.83   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.44   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.60   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            33.90   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            35.62   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            36.84   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            37.83   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap            37.90   
10  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            40.55   
11  Elias Palmhager  2002  Simklubben Laxen            40.71   
12  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen            40.82   
13  David Djuric  2002  Simklubben Laxen            43.23   
14  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            43.49   
15  Isac Andersson  2002  Simklubben Laxen            44.64   
16  Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen            48.63   
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen            DNS   
Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            33.94   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            36.50   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            37.04   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            38.02   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            38.95   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.07   
Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen            42.03   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            42.60   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            42.82   
10  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            42.95   
11  Clara Laurell  2004  Simklubben Laxen            45.51   
12  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            46.25   
13  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            47.95   
14  Lina Persson Öhlin  2003  Eslövs Simsällskap            48.20   
15  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            49.47   
16  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            49.91   
17  Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.07   
18  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            51.72   
19  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            53.67   
20  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:01.39   
Ellen Johansson  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Josefin Persson Öhlin  2004  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            32.39   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            36.42   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            36.91   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.35   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.46   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            38.86   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            38.97   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            40.70   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            41.85   
10  Lukas Waide  2004  Simklubben Laxen            42.29   
11  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen            43.06   
12  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            43.25   
13  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            43.39   
14  Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen            44.24   
15  Malte Kristiansson  2003  Simklubben Laxen            44.33   
16  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            44.44   
17  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.61   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.82   
19  William Silversten  2003  Simklubben Laxen            46.07   
20  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.40   
21  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen            48.46   
22  Axel Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            49.57   
23  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            56.71   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 48, 200m Medley Herr 16 år oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    30.77  1:11.79  1:57.07    2:34.04   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    35.46  1:19.61  2:10.14    2:48.19   
                     
 
Gren 49, 200m Medley Fl 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.13  1:17.97  2:06.71    2:43.54   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    35.34  1:18.03  2:06.53    2:43.66   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    38.93  1:22.52  2:14.14    2:52.66   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.01  1:20.41  2:14.14    2:54.32   
Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim    44.33  1:33.22  2:29.41    3:19.15   
Erika Nilsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 50, 200m Medley Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    34.51  1:16.95  2:01.48    2:36.55   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    32.47  1:17.22  2:03.32    2:39.04   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    33.60  1:16.97  2:02.56    2:40.61   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    32.65  1:14.98  2:04.08    2:43.42   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.38  1:20.96  2:08.03    2:46.58   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    37.84  1:22.73  2:11.03    2:52.32   
David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap    38.38  1:25.21  2:16.40    2:59.48   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub    43.23  1:28.01  2:23.03    3:01.99   
                     
 
Gren 51, 200m Medley Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    34.58  1:14.71  2:03.77    2:38.82   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    39.10  1:22.49  2:13.59    2:50.39   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap    34.80  1:20.68  2:09.61    2:50.85   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.18  1:22.74  2:16.12    2:53.26   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.41  1:24.79  2:13.78    2:53.50   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    40.46  1:26.09  2:20.41    3:03.14   
                     
 
Gren 52, 200m Medley Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.83  1:29.10  2:18.76    2:56.91   
Christian Skøtte Vilhelms  2000  Rønne Svømme Klub    38.78  1:26.59  2:23.93    3:03.33   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    43.68  1:30.84  2:28.94    3:05.93   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    52.04  1:48.20  2:48.87    3:35.50   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Ryggsim Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    37.14        1:17.04   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    37.60        1:18.17   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.79        1:20.72   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    39.87        1:23.45   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    40.42        1:23.67   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    41.54        1:24.33   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    42.71        1:28.98   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.52        1:29.59   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    43.99        1:30.33   
10  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    45.69        1:31.94   
11  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.92        1:33.62   
12  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.21        1:34.54   
13  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    46.39        1:36.14   
14  Pauline Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    47.77        1:36.68   
15  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    47.17        1:37.63   
16  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    47.22        1:37.93   
17  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    49.64        1:38.28   
18  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap    48.12        1:39.53   
19  Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.08        1:39.63   
20  Linn Wolmebrant  2001  Simklubben Laxen    48.32        1:40.33   
21  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap    51.04        1:44.91   
22  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    52.01        1:46.73   
23  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    52.45        1:50.50   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub            DSQ   
Moa Kristiansson  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    39.25        1:20.47   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    39.56        1:22.12   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.66        1:22.72   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.68        1:23.14   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    43.21        1:27.59   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.81        1:28.76   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.35        1:30.10   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    43.69        1:30.26   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    46.01        1:32.66   
10  Nam Do  2001  Simklubben Laxen    49.23        1:38.73   
11  Måns Nilsson  2001  Simklubben Laxen    50.53        1:43.05   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 55, 100m Ryggsim Fl 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap    37.23        1:16.65   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    38.35        1:18.17   
Diana Prokopic  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.97        1:20.09   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    40.22        1:22.58   
Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim    42.48        1:29.81   
Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    49.58        1:43.40   
                     
 
Gren 56, 100m Ryggsim Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim    35.53        1:14.58   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.78        1:16.15   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub    38.13        1:17.13   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.58        1:21.80   
                     
 
Gren 57, 100m Ryggsim Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    36.47        1:14.81   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    38.15        1:18.28   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    39.01        1:21.45   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.46        1:22.31   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.42        1:26.66   
Carolina Kvarnhäll  2000  Simklubben Laxen    43.28        1:27.48   
Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    43.62        1:28.66   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    44.84        1:32.26   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    47.84        1:38.70   
10  Zabrina Lindblad  2000  Simklubben Laxen    49.74        1:43.84   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 58, 100m Ryggsim Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    41.76        1:23.39   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.29        1:26.82   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    50.65        1:45.29   
                     
 
Gren 59, 4X50m Medley Fl 12 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Sydsim Damer Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            2:26.29   
  Natalie Almasi  2001      36.88        36.88   
  Isabella Wivsätter  2001      40.32        1:17.20   
  Klara Johansson  2001      34.57        1:51.77   
  Gabriella Wivsätter  2003      34.52        2:26.29   
                     
SK Laxen Lag  2001  Simklubben Laxen            2:29.65   
  Mellie Wijk  2002      37.12        37.12   
  Tilde Morin  2002      41.43        1:18.55   
  Julia Wollentz  2002      38.08        1:56.63   
  Petronella Ottosson  2002      33.02        2:29.65   
                     
Sjöbo Flickor  2001  Sjöbo Simsällskap            2:30.47   
  Ulrika von Buxhoeveden  2001      40.25        40.25   
  Emmy Jonsson  2001      42.26        1:22.51   
  Minna Larsson  2002      34.47        1:56.98   
  Hedda Nilsson  2001      33.49        2:30.47   
                     
Vnsk Flickor Y  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.23   
  Klara Rödin  2003      45.80        45.80   
  Emma Vileus  2001      42.11        1:27.91   
  Ida Larsson  2002      37.02        2:04.93   
  Hanna Paulsson  2002      39.30        2:44.23   
                     
SK Laxen Lag 2  2001  Simklubben Laxen            2:44.31   
  Elsa Wahlbeck  2002      40.59        40.59   
  Nathalie Barrington  2002      46.61        1:27.20   
  Erika Grüneberger  2001      41.44        2:08.64   
  Therese Pålsson  2001      35.67        2:44.31   
                     
SK Laxen Lag 3  2001  Simklubben Laxen            2:47.18   
  Cazzandra Lindblad  2003      45.01        45.01   
  Linn Wolmebrant  2001      44.92        1:29.93   
  Emilia Karlberg  2002      41.94        2:11.87   
  Josephine Ålenius  2002      35.31        2:47.18   
                     
SK Laxen Lag 4  2001  Simklubben Laxen            2:54.64   
  Hannah Fritz  2003      43.26        43.26   
  Moa Kristiansson  2001      49.46        1:32.72   
  Karin Widerberg  2003      42.64        2:15.36   
  Henna Kjaergaard  2003      39.28        2:54.64   
                     
Ess Flickor 1  2002  Eslövs Simsällskap            3:05.58   
  Elma Kjellin  2003      1:01.59        1:01.59   
  Emely Nilsson  2001      44.30        1:45.89   
  Sara Wilhelmsson  2001      41.07        2:26.96   
  Mathilda Ülger  2003      38.62        3:05.58   
                     
Ess Flickor 11År  2001  Eslövs Simsällskap            3:10.85   
  Amanda Lindahl Andersson  2002      46.76        46.76   
  Janine Jonasson  2001      49.16        1:35.92   
  Ellen Fridh  2001      44.41        2:20.33   
  Lina Persson Öhlin  2003      50.52        3:10.85   
                     
SK Laxen Lag 6  2001  Simklubben Laxen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Laxen Lag 5  2001  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 60, 4X50m Medley Po 12 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 1  2001  Simklubben Laxen            2:33.00   
  Hugo Vaide  2003      37.65        37.65   
  Julius Gustavsson  2002      42.34        1:19.99   
  Finn Gaudenz  2002      39.14        1:59.13   
  Isak Vaide  2001      33.87        2:33.00   
                     
Vnsk Pojkar Y  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.30   
  Johannes Strömberg  2002      38.05        38.05   
  Gustav Conradsen  2003      53.85        1:31.90   
  Hugo Stenskepp  2003      39.58        2:11.48   
  Emil Svensson  2002      32.82        2:44.30   
                     
SK Laxen Lag 2  2001  Simklubben Laxen            2:48.43   
  Gustaf Jonsson  2003      46.61        46.61   
  Walter Hero  2002      47.12        1:33.73   
  Nam Do  2001      40.12        2:13.85   
  Anton Swedblom  2002      34.58        2:48.43   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  2002  Simklubben Sydsim            2:58.03   
  Felix Rosenkvist  2004      45.61        45.61   
  Jonathan Fröjd  2004      51.15        1:36.76   
  Jens Christiansen  2001      37.64        2:14.40   
  Jesper Franzén  2002      43.63        2:58.03   
                     
Pojkar 11 Oy Eslövs SS  2001  Eslövs Simsällskap            3:05.74   
  Oskar Strandqvist  2004      49.41        49.41   
  Liam Cederberg  2002      57.24        1:46.65   
  Filip Salbrink  2002      38.72        2:25.37   
  Ludwig Saurow  2004      40.37        3:05.74   
                     
SK Laxen Lag 3  2001  Simklubben Laxen            3:07.47   
  Albin Ekstrand  2004      45.48        45.48   
  Edward Björkman  2002      51.58        1:37.06   
  August Anderud  2004      50.21        2:27.27   
  Elias Palmhager  2002      40.20        3:07.47   
                     
SK Laxen Lag 4  2001  Simklubben Laxen            3:15.42   
  Axel Vaide  2005      47.32        47.32   
  Aleksa Kovijanic  2003      55.63        1:42.95   
  Måns Nilsson  2001      50.44        2:33.39   
  Lukas Waide  2004      42.03        3:15.42   
                     
SK Laxen Lag 5  2001  Simklubben Laxen            3:35.50   
  David Djuric  2002      54.42        54.42   
  Lucas Nilsson  2003      1:00.97        1:55.39   
  Malte Kristiansson  2003      58.31        2:53.70   
  Erik Olsson  2004      41.80        3:35.50   
                     
                     
 
Gren 61, 100m Frisim Fl 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    32.06        1:06.25   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    33.06        1:07.63   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.99        1:12.50   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.88        1:12.81   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    35.52        1:13.10   
Frida Toudal  2001  Rønne Svømme Klub    34.80        1:13.13   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    35.64        1:14.50   
Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    37.00        1:14.72   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    35.41        1:14.94   
10  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.62        1:16.37   
11  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.84        1:17.00   
12  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    36.81        1:17.46   
13  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.73        1:18.69   
14  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.96        1:19.00   
15  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    40.65        1:23.00   
16  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen    38.61        1:23.40   
17  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.97        1:24.22   
18  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.06        1:25.41   
19  Linn Wolmebrant  2001  Simklubben Laxen    40.32        1:25.57   
20  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    41.00        1:27.68   
21  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap    41.88        1:29.79   
22  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.31        1:32.55   
23  Moa Kristiansson  2001  Simklubben Laxen    43.48        1:34.10   
24  Janine Jonasson  2001  Eslövs Simsällskap    43.94        1:34.64   
Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 62, 100m Frisim Po 12 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    31.52        1:06.17   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    32.83        1:09.16   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.86        1:09.62   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    36.82        1:17.03   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    37.55        1:17.18   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    36.87        1:17.75   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.47        1:19.06   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.28        1:25.45   
Måns Nilsson  2001  Simklubben Laxen    40.16        1:26.42   
10  Nam Do  2001  Simklubben Laxen    41.53        1:28.21   
                     
 
Gren 63, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    31.94        1:06.74   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.30        1:10.09   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    34.16        1:12.00   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    34.72        1:12.82   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    33.65        1:13.40   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    34.79        1:14.02   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.91        1:14.28   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.25        1:14.61   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    37.82        1:19.36   
10  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    39.86        1:20.69   
11  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    38.52        1:20.81   
12  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.90        1:21.13   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.85        1:21.32   
14  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    39.56        1:23.09   
15  Amanda Lindahl Andersson  2002  Eslövs Simsällskap    38.17        1:23.12   
16  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    40.89        1:24.01   
17  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    39.90        1:26.17   
18  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.45        1:32.17   
19  Tuva Bjarme  2002  Simklubben Laxen    44.62        1:38.75   
20  Elsa Mossberger  2002  Simklubben Laxen    46.67        1:46.97   
                     
 
Gren 64, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    32.63        1:08.56   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.48        1:10.65   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.19        1:11.15   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    33.92        1:12.17   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    34.45        1:13.05   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.12        1:13.89   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    37.69        1:19.47   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    39.71        1:25.65   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    41.21        1:25.66   
10  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.60        1:30.92   
11  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen    44.01        1:31.03   
12  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    43.37        1:32.38   
13  Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    44.07        1:33.88   
14  Liam Cederberg  2002  Eslövs Simsällskap    43.76        1:34.17   
15  Elias Palmhager  2002  Simklubben Laxen    44.91        1:37.50   
16  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    45.72        1:39.19   
17  Lucas Lundvall  2002  Simklubben Laxen    51.38        1:51.94   
David Djuric  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Isac Andersson  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 65, 100m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    36.11        1:16.66   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    39.11        1:22.00   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    40.55        1:26.06   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap    40.22        1:26.23   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    41.00        1:26.70   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    45.91        1:35.15   
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap    44.95        1:36.84   
Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    45.08        1:38.66   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    47.79        1:38.72   
10  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    47.23        1:44.57   
11  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    49.71        1:46.90   
12  Clara Laurell  2004  Simklubben Laxen    48.49        1:47.02   
13  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    51.68        1:48.50   
14  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    50.82        1:50.62   
15  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    53.26        1:53.95   
16  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    55.22        1:57.41   
17  Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    55.47        1:58.77   
                     
 
Gren 66, 100m Frisim Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    34.01        1:11.59   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.43        1:17.61   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    37.38        1:20.99   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    38.72        1:23.16   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    39.90        1:24.22   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.49        1:24.41   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    39.86        1:29.19   
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    43.89        1:32.22   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    44.12        1:34.96   
10  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    44.61        1:36.41   
11  Lukas Waide  2004  Simklubben Laxen    44.45        1:36.59   
12  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    45.58        1:38.27   
13  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    45.28        1:38.94   
14  Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen    47.40        1:41.74   
15  Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    46.20        1:41.89   
16  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    48.24        1:42.43   
17  Malte Kristiansson  2003  Simklubben Laxen    47.27        1:42.62   
18  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.01        1:46.01   
19  Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    50.46        1:46.15   
20  William Silversten  2003  Simklubben Laxen    51.19        1:47.48   
21  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    50.82        1:47.75   
22  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    52.60        1:52.64   
23  Axel Gröndahl  2004  Simklubben Laxen    52.85        1:54.41   
24  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen    56.58        2:03.46   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 68, 100m Bröstsim Herr 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    36.73        1:19.82   
Henrik Johansson  1996  Simklubben Sydsim    39.42        1:23.56   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    42.71        1:30.13   
                     
 
Gren 69, 100m Bröstsim Fl 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.86        1:26.15   
Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    41.08        1:26.43   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    44.36        1:33.79   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    45.64        1:36.97   
Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Rebecca Börjesson  1999  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 70, 100m Bröstsim Po 14-15 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    36.88        1:17.82   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.08        1:22.31   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    39.67        1:22.75   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    39.13        1:23.04   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    39.71        1:23.19   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.42        1:23.24   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    41.20        1:27.03   
David Barjosef  1999  Eslövs Simsällskap    42.19        1:29.79   
Daniel Andersen  1999  Rønne Svømme Klub    45.60        1:36.85   
                     
 
Gren 71, 100m Bröstsim Fl 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    39.46        1:24.47   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap    41.17        1:27.71   
Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    43.67        1:30.18   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    42.97        1:30.36   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim    45.58        1:36.41   
Tove Sjunnesson  2000  Helsingborgs Simsällskap    49.01        1:43.44   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    50.11        1:45.61   
Carolina Kvarnhäll  2000  Simklubben Laxen    48.62        1:45.71   
                     
 
Gren 72, 100m Bröstsim Po 13 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.40        1:26.12   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    48.21        1:44.91   
Karl Christiansen  2000  Rønne Svømme Klub    52.90        1:49.25   
                     
 
Gren 74, 100m Fjärilsim Herr 16 oä, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    31.28        1:08.46   
Oliver Steen  1997  Rønne Svømme Klub    34.78        1:17.11   
                     
 
Gren 75, 100m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    37.49        1:20.91   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    36.67        1:21.06   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    38.09        1:23.97   
Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    40.08        1:25.57   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.37        1:27.33   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    38.92        1:28.90   
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    40.61        1:33.29   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    40.69        1:34.25   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    41.90        1:39.42   
10  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    45.48        1:40.23   
11  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    46.84        1:44.05   
12  Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    45.63        1:45.02   
13  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    51.58        1:52.72   
                     
 
Gren 76, 100m Fjärilsim Po 11 år, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    36.36        1:19.12   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.31        1:25.20   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.42        1:29.30   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    39.75        1:30.45   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    39.48        1:31.24   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    58.67        2:07.02   
                     
 
Gren 77, 50m Fjärilsim Fl 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            39.96   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            43.25   
Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            46.17   
Mathilda Ülger  2003  Eslövs Simsällskap            49.09   
Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen            51.76   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            53.08   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 78, 50m Fjärilsim Po 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.45   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.30   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            40.52   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            43.43   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.05   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            48.03   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            48.24   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.83   
Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            52.16   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Aleksa Kovijanic  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 79, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eslövs SS Damer  2000  Eslövs Simsällskap            4:42.41   
  Olivia Ülger  2000      31.15  1:05.07      1:05.07   
  Ebba Fridh  1995      37.46  1:21.13      2:26.20   
  Irene Savayidis  2000      31.63  1:08.08      3:34.28   
  Josefin Nilsson  1999      32.00  1:08.13      4:42.41   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            4:45.33   
  Tilda Vesterlund Kocsis  1999      31.74  1:07.21      1:07.21   
  Kajsa-Elsa Lindestam  2000      33.59  1:10.31      2:17.52   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      35.11  1:14.18      3:31.70   
  Emma Cerutti  2002      34.05  1:13.63      4:45.33   
                     
                     
 
Gren 80, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Färs o Frosta Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Sydsim Herrar Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            4:28.86   
  Erik Boos  1999      30.35  1:03.84      1:03.84   
  Erik Nilsson  1996      27.80  59.60      2:03.44   
  Melvin Sihlén  2000      36.97  1:22.68      3:26.12   
  Henrik Johansson  1996      30.13  1:02.74      4:28.86   
                     
Eslövs SS Herrar  2000  Eslövs Simsällskap            4:46.23   
  Erik Andrén  1998      30.12  1:03.09      1:03.09   
  Anton Jönsson  2001      36.98  1:16.58      2:19.67   
  David Barjosef  1999      36.93  1:17.81      3:37.48   
  Axel Andrén  2001      31.90  1:08.75      4:46.23   
                     
Rönne Drenge  1999  Rønne Svømme Klub            5:05.48   
  Daniel Andersen  1999      34.12  1:11.84      1:11.84   
  Karl Christiansen  2000      42.88  1:27.36      2:39.20   
  Oliver Steen  1997      33.40  1:09.94      3:49.14   
  Christian Skøtte Vilhelms  2000      35.15  1:16.34      5:05.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 oktober 2013 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  16:38