Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  HP Holding Korsvirkessim    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 mars 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    28.92        1:00.57   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    29.41        1:00.95   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    29.88        1:02.35   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    30.60        1:04.96   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.36        1:06.91   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    32.70        1:07.58   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    30.30        1:02.20   
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    29.77        1:03.08   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    30.44        1:03.72   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    31.05        1:04.56  Deltar ej i final 
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.70  Deltar ej i final 
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    31.14        1:05.86   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    31.79        1:07.51   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    32.35        1:07.56   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    1:09.20        1:09.20   
10  Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran    35.12        1:15.32   
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    28.06        57.98   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    28.37        58.26   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    28.37        58.32   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.77        1:00.42   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    29.04        1:00.46   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    29.64        1:00.57   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Pojkar B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    27.49        57.93   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    28.00        58.80   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    28.43        59.27   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    29.20        1:00.19   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.45        1:00.20   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.50        1:00.22   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    28.66        1:01.13   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    29.70        1:02.21   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    31.47        1:05.20   
10  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    31.52        1:05.51   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:06.85        1:06.85   
12  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    32.03        1:07.08   
13  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.80        1:07.25   
14  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    32.39        1:07.26   
15  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    32.18        1:07.74   
16  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    32.49        1:07.96   
17  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    31.27        1:08.21   
18  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.43        1:08.30   
19  Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.13        1:09.16   
20  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    33.32        1:10.34   
21  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    31.84        1:10.49   
22  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.35        1:13.24   
23  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    1:17.69        1:17.69   
24  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.87        1:18.48   
25  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim    37.95        1:22.30   
26  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    39.46        1:23.96   
27  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    41.12        1:29.01   
28  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap    42.22        1:29.53   
29  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim    40.08        1:30.41   
30  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    43.34        1:34.05   
31  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            1:35.29   
32  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    43.73        1:36.99   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap    32.17        1:08.73   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    32.44        1:10.35   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    33.25        1:10.64   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    33.21        1:11.01   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    33.15        1:11.02   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    33.63        1:12.28   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    33.14        1:11.10   
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap    32.88        1:11.59   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    34.49        1:11.60   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    33.27        1:11.64   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    34.01        1:11.89   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    33.53        1:12.14   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    35.17        1:14.70   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    36.69        1:15.91   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    36.10        1:16.00   
10  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    37.42        1:21.29   
11  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    37.51        1:21.44   
12  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    38.52        1:22.91   
13  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:26.04        1:26.04   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    36.58        1:16.75   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    36.55        1:17.16   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    37.26        1:18.43   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    39.53        1:22.92   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    39.62        1:24.04   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    39.39        1:24.04   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Flickor B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    36.73        1:16.86   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    35.85        1:17.39   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    37.54        1:19.04   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    39.49        1:24.00   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    39.78        1:24.45   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    40.37        1:25.28   
Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    39.64        1:25.49   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    40.33        1:26.13   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    40.69        1:27.26   
10  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.64        1:28.10   
11  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    41.88        1:28.58   
12  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.65        1:29.46   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    42.48        1:30.44   
14  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.10        1:30.55   
15  Hanna Tong Strömberg  2001  Simklubben Ran    41.69        1:30.74   
16  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    43.88        1:31.02   
17  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    43.63        1:31.10   
18  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    43.69        1:31.78   
19  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    42.91        1:31.83   
20  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    44.48        1:34.58   
21  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    44.77        1:35.28   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    46.79        1:39.39   
23  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    46.66        1:39.54   
24  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap    46.94        1:40.56   
25  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    46.91        1:41.16   
26  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    48.61        1:46.18   
27  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    49.83        1:47.42   
28  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    50.80        1:47.85   
29  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    51.75        1:50.80   
30  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    51.99        1:51.38   
31  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    52.33        1:51.55   
32  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran    56.65        1:59.48   
33  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    58.40        2:03.70   
34  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    59.27        2:03.79   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    31.12        1:06.75   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    32.46        1:07.85   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    31.40        1:08.63   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    32.84        1:13.64   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    36.39        1:18.95   
Josefine Johnsson  1996  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Johnsson  1996  Trelleborg Sim    30.31        1:06.58   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    32.72        1:08.51   
Eljena Knutsson  1992  Ystads Simsällskap    31.92        1:09.77   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    32.01        1:10.59   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.49        1:14.20  Deltar ej i final 
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    33.19        1:15.69   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.71        1:17.58  Deltar ej i final 
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    38.00        1:20.43   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    35.35        1:20.57   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran            DNF   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.52        1:01.25   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.65        1:04.94   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.66        1:08.47   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    32.93        1:10.86   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    33.01        1:11.36   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.69        1:16.42   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    29.18        1:02.60   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    29.80        1:05.57   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.19        1:07.75   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    33.63        1:12.74   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    33.74        1:13.67   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.30        1:19.09   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.43        1:20.97   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    36.51        1:21.59   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    38.04        1:22.31   
10  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    37.15        1:23.09   
11  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    40.67        1:24.23   
12  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.02        1:25.35   
13  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    36.99        1:27.57   
14  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    42.44        1:33.47   
15  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    40.87        1:34.33   
16  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    44.15        1:35.25   
17  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    50.71        1:53.21   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    29.32        1:00.39   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.58        1:03.90   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    33.43        1:08.55   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.95        1:10.28   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    36.00        1:14.55   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    36.51        1:14.84   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    29.65        1:01.47   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    31.02        1:03.79   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    31.41        1:06.57  Deltar ej i final 
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.56        1:09.47   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    35.49        1:13.18   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    35.98        1:13.60   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    37.00        1:15.32   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    39.08        1:21.22   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.19        1:08.32   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    34.58        1:10.25   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    35.11        1:11.57   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.66        1:12.35   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    36.17        1:14.28   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    36.33        1:14.50   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Flickor B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.40        1:09.22   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.29        1:10.85   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    34.86        1:11.11   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    34.12        1:11.16   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    34.92        1:12.05   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    36.24        1:14.78   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.77        1:15.29   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    37.43        1:16.86   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    37.20        1:17.84   
10  Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    37.89        1:18.18   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    37.82        1:18.18   
12  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    38.44        1:19.44   
13  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.49        1:21.00   
14  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.83        1:21.66   
15  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    39.90        1:21.76   
16  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    40.63        1:23.14   
17  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    1:25.32        1:25.32   
18  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    41.85        1:27.18   
19  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    42.63        1:27.45   
20  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    41.74        1:27.86   
21  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    43.34        1:29.66   
22  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    44.63        1:29.99   
23  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:31.03        1:31.03   
24  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    45.56        1:32.10   
25  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    45.34        1:32.72   
26  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap    1:33.67        1:33.67   
27  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    1:36.04        1:35.02   
28  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    1:35.07        1:35.07   
29  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    1:37.07        1:37.07   
30  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    47.04        1:37.37   
31  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    1:37.94        1:37.94   
32  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    47.85        1:39.36   
33  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    49.26        1:41.14   
34  Hanna Tong Strömberg  2001  Simklubben Ran            1:42.22   
35  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran    1:50.58        1:50.58   
36  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    55.62        1:53.12   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    31.76  1:09.34  1:56.96    2:32.25   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    32.93  1:13.93  1:58.25    2:34.06   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    33.82  1:16.64  2:06.25    2:44.90   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran              Deltar ej i final 
Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran              Deltar ej i final 
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran              Deltar ej i final 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    32.23  1:08.01  1:50.83    2:24.50   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.20  1:09.32  1:54.50    2:29.35   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    30.36  1:13.42  1:56.34    2:29.76   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.59  1:08.71  1:56.32    2:29.96   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    32.19  1:11.27  2:01.04    2:39.68   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    34.34  1:17.03  2:06.51    2:43.68   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    31.40  1:08.86  1:54.40    2:28.86   
Lars Hallberg  2001  Trelleborg Sim    31.79  1:08.52  1:55.22    2:29.02   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.93  1:10.38  1:55.20    2:30.01   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    30.83  1:13.25  1:59.12    2:34.52   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    33.67  1:16.16  2:02.07    2:37.40   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    32.87  1:11.41  2:02.09    2:38.89   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    36.61  1:18.89  2:04.66    2:41.27   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    34.71  1:16.61  2:06.91    2:44.06   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.74  1:15.79  2:06.51    2:44.18   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.27  1:22.14  2:10.02    2:47.86   
11  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            2:51.21   
12  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    38.11  1:23.29  2:14.47    2:52.63   
13  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.98  1:23.11  2:17.81    2:54.94   
14  Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.67  1:27.45  2:17.56    2:56.00   
15  Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    1:27.79  2:18.08  2:57.18    2:57.18   
16  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.00  1:25.66  2:18.37    2:57.33   
17  Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    39.57  1:28.79  2:19.49    2:58.72   
18  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    1:24.35  2:21.95  3:02.33    3:02.33   
19  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    44.01  1:27.06  2:24.92    3:02.49   
20  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    42.58  1:27.21  2:24.96    3:03.24   
21  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    1:33.36        3:17.81   
22  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    1:39.93        3:20.88   
23  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran    1:36.48        3:32.91   
24  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    1:50.45  2:50.71  3:45.13    3:45.13   
Isak Lindholm  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            DNS   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:01.87  2:07.49  3:13.26    4:19.22   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    1:01.26  2:07.35  3:15.15    4:19.69   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    1:03.80  2:10.79  3:17.96    4:26.91   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:04.91  2:14.38  3:25.57    4:35.56   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:05.49  2:20.47  3:35.46    4:50.22   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran    1:06.26  2:21.69  3:36.20    4:50.30   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    1:05.54  2:19.97  3:36.87    4:53.21   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:04.60  2:14.21  3:24.62    4:34.49   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.09  2:21.52  3:35.79    4:48.43   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:11.13  2:27.14  3:43.81    4:57.25   
Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    1:10.96  2:27.12  3:44.16    4:57.50   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    1:10.62  2:26.83  3:44.09    4:59.68   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.54  2:27.01  3:44.26    5:00.13   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            5:02.93   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:12.55  2:32.03  3:52.76    5:10.51   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.98  2:33.09  3:53.15    5:10.52   
10  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    1:13.99  2:33.50  3:53.68    5:10.61   
11  Emilia Frederiksen  2000  Trelleborg Sim    1:14.29  2:33.86  3:54.13    5:13.12   
12  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.74  2:37.50  3:57.58    5:15.21   
13  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.57  2:39.56  3:59.01    5:17.62   
14  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.71  2:37.04  3:59.21    5:19.44   
15  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    1:16.29  2:40.35  4:04.93    5:27.78   
16  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    1:17.87  2:42.20  4:07.29    5:28.70   
17  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.71  2:44.65  4:10.25    5:36.22   
18  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    1:22.02  2:49.45  4:17.45    5:41.81   
19  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:19.37  2:46.52  4:14.77    5:45.19   
20  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    2:05.85  3:35.34  5:05.90    5:49.30   
21  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    2:09.03  3:38.46  5:07.95    5:52.83   
22  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    2:09.77  3:41.43  5:13.83    5:53.65   
23  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:24.51  2:56.78  4:29.15    5:55.08   
24  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    2:10.23  3:43.11  5:16.04    5:58.38   
25  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    2:14.28  3:47.38  5:17.36    6:02.08   
26  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    2:22.19  4:02.75  5:43.40    6:29.69   
Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim            DNS   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar/pojkar, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            24.65   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            24.98   
Pawel Kleszczynski  1991  Ystads Simsällskap            25.78   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            25.83   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            25.89   
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap            26.04   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar/pojkar, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            24.54   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap            25.38   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            25.40   
Pawel Kleszczynski  1991  Ystads Simsällskap            25.46   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap            25.49   
Joel Gustavsson  1992  Ystads Simsällskap            25.73   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            26.25   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            26.78   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            27.25   
10  Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            27.44   
11  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            27.56   
12  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            27.70   
13  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            27.96   
14  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            27.99   
15  Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton            28.16   
16  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            29.19   
17  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            29.72   
18  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim            30.08   
19  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            30.71   
20  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            31.06   
21  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.94   
22  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            33.82   
23  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            38.62   
24  David Elfvin  2002  Simklubben Ran            39.96   
25  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran            40.11   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    25.80        53.74   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    25.64        54.13   
Pawel Kleszczynski  1991  Ystads Simsällskap    26.81        55.20   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    27.37        56.50   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    27.50        57.54   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    27.63        57.76   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pawel Kleszczynski  1991  Ystads Simsällskap    27.05        55.52   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    27.35        55.65   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    26.99        56.35   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    26.81        56.57   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    27.98        57.43   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    27.63        57.80   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    28.23        58.93   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    28.33        59.31   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    28.42        59.31   
10  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    28.02        59.35   
11  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    28.50        1:00.16   
12  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    28.72        1:00.27   
13  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    29.14        1:00.43   
14  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    29.82        1:02.18   
15  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    29.33        1:02.47   
16  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    30.61        1:04.79   
17  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    33.46        1:10.66   
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    29.83        1:01.75   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    30.73        1:04.82   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    31.67        1:05.27   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.71        1:06.47   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    32.12        1:06.56   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    32.24        1:07.45   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Flickor B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.35        1:01.45  Deltar ej i final 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    30.63        1:03.39   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    30.18        1:04.46   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    31.33        1:05.67   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    31.71        1:06.18   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    31.97        1:06.75   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.67        1:07.21  Deltar ej i final 
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    31.77        1:07.52   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.69        1:07.57   
10  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    32.41        1:09.03   
11  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    33.34        1:10.02   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.19        1:11.18   
13  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.75        1:11.67   
14  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    33.72        1:11.74   
15  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    34.09        1:11.78   
16  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    34.13        1:12.89   
17  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    34.91        1:13.18   
18  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    35.21        1:13.58   
19  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    34.58        1:14.74   
20  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    35.93        1:15.57   
21  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    36.09        1:15.62   
22  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    37.03        1:15.75   
23  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    36.38        1:16.20   
24  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    36.57        1:16.31   
25  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap    37.15        1:18.04   
26  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    36.96        1:18.09   
27  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    37.15        1:18.32   
28  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap    36.58        1:20.01   
29  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    37.95        1:20.26   
30  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    38.25        1:22.83   
31  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap    38.39        1:23.12   
32  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    39.59        1:24.63   
33  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    40.47        1:25.55   
34  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    42.24        1:29.20   
35  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap    42.04        1:29.65   
36  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    42.47        1:31.17   
37  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap    46.75        1:36.72   
38  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap    45.43        1:38.77   
39  Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran    44.90        1:40.00   
40  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    49.78        1:46.17   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran    40.81        1:27.72   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    42.19        1:30.32   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    39.96        1:25.25  Deltar ej i final 
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran    42.14        1:30.06   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    42.08        1:30.66   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.39        1:12.55   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    36.15        1:16.50   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    35.64        1:16.84   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.17        1:18.84   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.94        1:19.24   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.68        1:24.54   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    34.72        1:15.72   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    35.64        1:16.10   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    36.26        1:18.72   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    36.75        1:19.19   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.80        1:20.69   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.58        1:25.07   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    40.46        1:25.72   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.70        1:26.27   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap    40.13        1:26.90   
10  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    43.02        1:30.97   
11  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    44.30        1:32.91   
12  Rafael Korowajczyk  2000  Föreningen Österlen Sim    44.48        1:34.85   
13  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    44.79        1:35.53   
14  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    43.79        1:35.93   
15  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    45.38        1:37.29   
16  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    45.70        1:39.07   
17  Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran    47.63        1:41.47   
18  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    48.40        1:41.96   
19  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim    48.18        1:44.37   
19  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    49.72        1:44.37   
21  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap    49.14        1:46.16   
22  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    50.94        1:49.48   
23  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran    51.74        1:49.82   
24  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    52.26        1:50.33   
25  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran    53.35        1:52.79   
26  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim    54.32        1:55.04   
27  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    55.33        1:55.70   
28  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap    56.16        2:06.31   
29  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    1:00.07        2:06.89   
30  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap    56.16        2:07.08   
David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.13        1:00.33   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    28.52        1:00.61   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    29.72        1:04.71   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    28.93        1:05.28   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    29.66        1:05.60   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    30.82        1:07.88   
                     
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    29.01        1:01.47   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    28.29        1:01.92  Deltar ej i final 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    29.15        1:02.21   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap    29.69        1:05.05   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    29.90        1:05.45   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.32        1:06.49   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap    30.06        1:06.98   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap    31.60        1:07.83   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    31.25        1:09.92   
10  Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.02        1:11.11   
11  Max Andersson  1996  Simklubben Ran    34.77        1:15.78   
                     
 
Gren 19, 100 m Fjärilsim Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    33.66        1:11.75   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.00        1:12.23   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    35.94        1:18.09   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.20        1:20.96   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.51        1:22.11   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    39.70        1:25.78   
                     
 
Gren 19, 100 m Fjärilsim Flickor B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    31.31        1:07.67  Deltar ej i final 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    32.81        1:11.25  Deltar ej i final 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    33.06        1:13.44   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    34.37        1:14.58   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    34.84        1:16.66   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.85        1:20.61  Deltar ej i final 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.47        1:22.88   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.49        1:23.46   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    38.95        1:26.32   
10  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.15        1:26.42   
11  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim    38.68        1:26.56   
12  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    39.41        1:26.76   
13  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    39.75        1:27.92   
14  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    40.39        1:28.51   
15  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    41.56        1:30.09   
16  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    41.63        1:31.11   
17  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    46.91        1:38.16   
18  Victoria Evaldsson  2000  Ystads Simsällskap    42.48        1:40.44   
19  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    45.29        1:40.64   
20  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    43.91        1:41.00   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    33.01        1:08.37   
Tove Andersson  1995  Trelleborg Sim    33.50        1:08.93   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap    34.06        1:09.90   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    35.04        1:13.10   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    35.42        1:14.88   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    35.14        1:15.10   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborg Sim    33.78        1:09.81   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap    34.64        1:10.66   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    33.96        1:10.73   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    35.37        1:13.89   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap    35.07        1:14.25   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    36.21        1:16.27   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    38.22        1:18.12   
Eloise Ryon  1997  Simklubben Ran    36.98        1:18.31   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    37.95        1:18.35   
10  Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran    42.47        1:27.51   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.11        1:04.18   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    32.10        1:04.96   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    33.25        1:09.00   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.74        1:10.42   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.49        1:12.18   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.22        1:16.20   
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Pojkar B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    32.28        1:06.66   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:08.18   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    33.55        1:09.25   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            1:10.10   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.34        1:11.04   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.71        1:18.73   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    38.09        1:19.95   
Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    38.48        1:21.11   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.31        1:21.21   
10  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    40.14        1:22.31   
11  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:22.39   
12  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    41.10        1:23.23   
13  Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.11        1:24.50   
14  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    41.26        1:25.36   
15  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.03        1:26.16   
16  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.70        1:26.35   
17  Kristian Miladinovic  2002  Simklubben Ran    43.67        1:29.08   
18  Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran    44.14        1:29.72   
19  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim    45.98        1:33.20   
20  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    46.76        1:33.36   
21  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    44.95        1:35.33   
22  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    46.29        1:37.70   
23  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    48.94        1:39.50   
24  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    49.16        1:39.97   
25  David Grönqvist  2000  Trelleborg Sim    48.26        1:39.99   
26  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap    52.27        1:46.45   
27  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap    52.69        1:48.71   
28  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    52.07        1:51.41   
29  Alexander Acevski  2002  Simklubben Ran    1:55.87        1:55.87   
30  Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap    55.27        1:55.95   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.96  1:03.91  1:43.00    2:14.36   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    30.30  1:04.19  1:46.54    2:18.37   
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.06  1:05.37  1:47.19    2:18.96   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    29.70  1:05.79  1:46.46    2:19.95   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    32.05  1:10.10  1:55.71    2:30.45   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    30.89  1:13.65  1:55.91    2:32.61   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar A, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    29.71  1:04.56  1:45.71    2:18.71   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    30.56  1:05.08  1:48.09    2:19.52   
Max Peterson  1994  Trelleborg Sim    29.43  1:06.76  1:45.66    2:19.98  Deltar ej i final 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    30.02  1:05.41  1:47.64    2:21.51   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    30.19  1:07.98  1:49.19    2:23.41   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.02  1:10.29  1:55.52    2:29.70  Deltar ej i final 
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap    31.17  1:13.17  1:55.22    2:31.71   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    32.32  1:11.04  1:56.98    2:31.92   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    33.97  1:12.58  1:58.00    2:36.32   
10  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    33.83  1:14.10  2:03.24    2:39.74   
11  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    42.96  1:28.46  2:20.99    3:00.62   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Flickor B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    33.57  1:10.37  1:56.13    2:30.26   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    34.24  1:16.11  2:02.31    2:38.79   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    35.39  1:16.66  2:05.14    2:40.82   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    35.44  1:19.55  2:07.24    2:44.39   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    37.14  1:20.73  2:12.91    2:50.25   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Flickor B, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    31.69  1:12.06  1:58.89    2:35.80  Deltar ej i final 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    34.90  1:13.97  2:01.23    2:37.12   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap    33.14  1:13.22  2:00.72    2:37.80  Deltar ej i final 
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    33.43  1:15.34  2:02.46    2:39.42   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    34.92  1:16.21  2:03.00    2:40.26   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    34.93  1:16.29  2:04.27    2:40.76   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:19.28  2:06.30  2:45.41    2:45.41   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    37.13  1:19.89  2:12.12    2:49.30   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.37  1:22.69  2:11.16    2:50.94   
10  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    37.09  1:21.63  2:16.35    2:52.90   
11  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.33  1:22.67  2:15.83    2:54.07  Deltar ej i final 
12  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.04  1:24.60  2:16.10    2:54.59   
13  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    36.58  1:20.60  2:12.82    2:55.66   
14  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.19  1:25.52  2:19.47    2:58.25   
15  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    40.39  1:31.95  2:20.62    3:01.86   
16  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    41.80  1:29.94  2:21.00    3:02.21   
17  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap    40.04  1:25.34  2:23.44    3:05.74   
18  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    39.46  1:33.42  2:24.55    3:07.28   
19  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    43.42  1:31.98  2:28.10    3:09.96   
20  Frida Eilertsson  2000  Trelleborg Sim    42.39  1:30.45  2:26.08    3:11.33   
21  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    43.98  1:33.87  2:32.09    3:13.12   
22  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    41.38  1:30.59  2:31.74    3:14.62   
23  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    49.65  1:40.73  2:38.49    3:18.42   
24  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran    45.08  1:42.30  2:40.25    3:23.66   
25  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    44.19  1:38.81  2:38.95    3:24.69   
26  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran    47.61  1:40.57  2:41.99    3:26.56   
27  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    50.78  1:42.21  2:42.60    3:30.00   
28  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    47.22  1:47.30  2:46.82    3:40.08   
29  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    50.12  1:45.88  2:55.22    3:40.53   
30  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap    49.16  1:49.26  2:49.04    3:43.08   
31  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    51.64  1:50.16  2:55.11    3:46.65   
Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran            DSQ   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 24, 400m Frisim Damer A, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborg Sim    1:06.53  2:16.66  3:27.85    4:39.51   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:09.26  2:25.50  3:43.23    4:57.76   
Emmy Lundh  1995  Trelleborg Sim    1:09.50  2:22.95  3:40.02    4:57.92   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap    1:08.80  2:23.65  3:40.85    4:58.59   
                     
 
Gren 25, 400m Frisim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:03.16  2:11.00  3:18.48    4:25.72   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:05.09  2:15.39  3:24.30    4:34.39   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:05.63  2:16.97  3:28.57    4:38.07   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:05.84  2:18.44  3:31.31    4:42.75   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.30  2:17.89  3:32.95    4:47.25   
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    1:05.40  2:20.69  3:37.48    4:48.71   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborg Sim    1:09.42  2:24.52  3:40.62    4:54.60   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:09.02  2:25.66  3:41.26    4:56.37   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:07.20  2:24.14  3:42.53    4:56.96   
10  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:12.67  2:30.44  3:46.66    5:00.99   
11  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    1:11.26  2:31.36  3:52.90    5:10.66   
12  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:13.03  2:34.81  3:56.55    5:11.41   
13  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.47  2:38.06  3:59.54    5:16.75   
14  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    1:14.78  2:39.18  4:02.07    5:22.22   
15  Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    1:12.72  2:37.04  4:02.12    5:22.41   
16  Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.49  2:40.23  4:02.61    5:27.68   
17  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran    1:17.17  2:42.34  4:08.33    5:30.96   
18  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    1:14.96  2:39.70  4:06.02    5:32.45   
19  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    1:22.56  2:54.48  4:27.85    6:03.26   
20  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    1:25.56  3:01.11  4:36.61    6:10.90   
21  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:30.62  3:10.20  4:50.61    6:25.04   
22  Leonidas Athanasoulias  2001  Simklubben Ran    1:27.40  3:08.41  4:51.74    6:31.08   
23  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    1:35.46  3:22.44  5:10.01    6:52.80   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer/flickor, Finaler 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborg Sim            28.28   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            28.57   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            28.97   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            29.16   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            29.93   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            30.00   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer/flickor, Försök 
Sponsor: HP Holding 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborg Sim            28.12   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            29.05   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap            29.19   
Therese Svensson  1991  Sjöbo Simsällskap            29.59   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            29.64   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            29.93   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            30.15   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            30.64   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            30.93   
10  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            31.03   
11  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            31.50   
12  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            31.74   
13  Tilde Anderberg-Rickard  1999  Föreningen Österlen Sim            32.28   
14  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            32.56   
15  Eleonora Zdravkovic  2000  Simklubben Ran            36.23   
16  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            36.65   
17  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            37.22   
18  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            39.87   
Malin Ericsson  1989  Ystads Simsällskap            DNS   
Felicia Hogea  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:13