Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Interntävling 2 VT15    Utskriftsdatum  15 mars 2015   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  19:03   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 mars 2015         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    32.50  1:09.62  1:47.96    2:27.02   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    33.62  1:11.23  1:49.70    2:27.17   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    36.10  1:18.88  2:04.50    2:50.29   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.32  1:21.29  2:07.14    2:52.78   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.34  1:19.22  2:05.11    2:53.30   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    36.83  1:20.18  2:06.55    2:54.73   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.16  1:25.99  2:17.30    3:07.55   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    39.55  1:27.86  2:18.65    3:09.81   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.48  1:32.61  2:25.34    3:17.61   
10  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.12  1:30.83  2:27.00    3:19.63   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.08  1:37.56  2:30.55    3:23.78   
12  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.94  1:40.97  2:39.03    3:35.41   
13  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.99  1:42.42  2:38.62    3:36.87   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.48  1:45.49  2:43.65    3:40.01   
15  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.42  1:41.28  2:40.56    3:41.65   
16  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    49.96  1:47.00  2:46.72    3:45.41   
17  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.44  2:47.05  3:48.14    3:48.14   
18  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.87  1:55.12  3:00.02    4:01.09   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.29        47.29   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    33.73  1:13.78  1:56.78    2:39.71   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    33.66  1:14.43  1:57.11    2:41.58   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.87  1:20.89  2:07.59    2:52.35   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.91  1:27.40  2:20.07    3:12.00   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.98  1:27.61  2:21.46    3:12.99   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.52  1:38.51  2:38.22    3:35.49   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.10  1:43.23  2:43.65    3:42.30   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.08  2:20.08  3:36.24    4:49.27   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            32.12   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            33.51   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.22   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            36.16   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            37.53   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            37.78   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.39   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            38.55   
Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            39.23   
10  Mathilda Leidersdorff  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.50   
11  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.87   
12  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            41.99   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.51   
14  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.12   
15  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.44   
16  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.47   
17  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.65   
18  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.68   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.06   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            32.22   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.57   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.59   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.94   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            41.47   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.69   
Valentin Stråhed-Wickman  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.49   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.99   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, Egen definierad Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vnsk Lag 1  Vellinge-Näsets Simklubb    40.28  1:28.04  2:14.82    6:38.47   
Vnsk Lag 2  Vellinge-Näsets Simklubb    51.76  1:38.11  2:14.74    6:56.75   
Vnsk Lag 3  Vellinge-Näsets Simklubb    40.81  1:02.70  1:34.26    7:18.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  15 mars 2015 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  19:03