Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Göinge Plumset 2013    Utskriftsdatum  08 september 2013   
  Tävlingsort  Broby    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  SS Delfin         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ss Delfin Lag 3  1996  Simsällskapet Delfin            2:26.12   
Vnsk Dam 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.21   
Vnsk Dam 5  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.98   
Karlshamns Lag 1  Karlshamns Simklubb            2:40.16   
Karpen Lag1  Kappsimningsklubben Karpen            2:40.94   
Vnsk Dam 3  Vellinge-Näsets Simklubb            2:42.80   
Ksls Girls  2001  Kristianstads SLS            2:42.87   
Simsällskap Lag 2 Osby  1996  Osby Simsällskap            2:43.16   
Vnsk Dam 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.50   
10  Vnsk Dam 4  Vellinge-Näsets Simklubb            2:48.28   
11  Ss Delfin Lag 1  1996  Simsällskapet Delfin            2:50.16   
12  Ss Delfin Lag 2  1996  Simsällskapet Delfin            3:19.21   
Damer Klippan Lag 1  Klippans Simsällskap            DSQ   
Lag 1 Älmhult SS  2000  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Simsällskap Lag 1 Osby  1996  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klippan Herrar  Klippans Simsällskap            2:14.03   
Ss Delfin Lag 1  1996  Simsällskapet Delfin            2:38.99   
Ksls Boys  2001  Kristianstads SLS            2:47.62   
Vnsk Herr 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:53.32   
Vnsk Herr 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:56.27   
Vnsk Herr 3  Vellinge-Näsets Simklubb            3:10.19   
Herrar Klippan Lag 2  Klippans Simsällskap            3:13.16   
Ss Delfin Lag 3  1996  Simsällskapet Delfin            DNS   
Ronneby Lag 1  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Ss Delfin Lag 2  1996  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Älmhult Simsällskap  2000  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            34.29   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            36.16   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            36.23   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            37.82   
Wilma Nilsson  2004  S71            38.69   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            38.98   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            39.06   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            39.36   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.71   
10  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            40.16   
11  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            41.29   
12  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            43.36   
13  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            43.53   
13  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            43.53   
15  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            44.62   
16  Ida Pettersson  2003  Kristianstads SLS            44.80   
17  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            46.03   
18  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            46.49   
19  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            46.80   
20  Elise Bonthron  2004  Simsällskapet Delfin            49.33   
21  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            49.43   
22  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            50.08   
23  Felicia Cederholm  2004  Simsällskapet Delfin            50.11   
24  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap            50.96   
25  Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            51.23   
26  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            51.49   
27  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            52.40   
28  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            52.41   
29  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            53.06   
30  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            53.46   
31  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            53.49   
32  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            53.65   
33  Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            54.24   
34  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            54.43   
35  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            57.19   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            31.38   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            31.76   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.83   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            32.99   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            33.09   
Tova Nilsson  2002  S71            33.61   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            34.09   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            34.32   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            34.76   
10  Erika Persson Bivall  2001  S71            35.53   
11  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            35.76   
12  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            35.80   
13  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            35.81   
14  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.16   
15  Clara Nilsson  2002  Osby Simsällskap            37.12   
16  Sara Lindhe  2002  S71            37.66   
17  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            37.76   
18  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            37.99   
19  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            38.19   
20  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.19   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.33   
22  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.53   
23  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            39.66   
24  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            39.88   
25  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            40.03   
26  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.06   
27  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            40.49   
28  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.82   
29  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            41.53   
30  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            41.68   
31  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            42.53   
32  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.81   
33  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.46   
34  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb            44.97   
35  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            46.05   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            29.34   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            30.59   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            31.20   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            32.19   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            32.36   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            32.86   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            33.03   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            33.45   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            34.09   
10  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            34.63   
11  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            36.23   
12  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            37.76   
13  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            39.83   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            29.51   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            30.06   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            31.05   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.05   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            31.43   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.90   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.22   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.53   
Linnea Nilsson  1998  Kappsimningsklubben Karpen            34.72   
10  Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            37.23   
Linnea Salamonsen  1998  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            28.50   
Helena Björkman  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            30.47   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            38.38   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.72   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            39.83   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            40.25   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            40.66   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            40.77   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            41.56   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            42.23   
Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            42.56   
10  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            42.95   
11  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            43.27   
12  Noah Malmgren  2004  S71            43.46   
13  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.66   
14  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.42   
15  Anton Karlssonlillienberg  2003  Kristianstads SLS            46.49   
15  Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            46.49   
17  Oscar Bevréus  2006  Osby Simsällskap            47.24   
18  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            48.53   
19  Anton Olsson  2003  Ronneby Simsällskap            48.90   
20  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            49.76   
21  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            52.86   
22  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            54.01   
23  Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.15   
24  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            1:08.33   
25  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.72   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            30.81   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.26   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            34.81   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            34.95   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            35.83   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            36.00   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            36.78   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            37.17   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            37.43   
10  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            39.29   
11  Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            39.78   
12  Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            40.43   
13  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            42.91   
14  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            42.98   
15  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            43.68   
16  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            44.73   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            29.84   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            30.63   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            31.48   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            31.60   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.89   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            32.38   
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            35.10   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            36.84   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            37.02   
10  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            38.37   
11  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.72   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            25.89   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            27.53   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            28.38   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            28.38   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            30.13   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            30.53   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.53   
Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            34.40   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            27.24   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            27.89   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            27.92   
Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            28.19   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            46.51   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            47.35   
Wilma Nilsson  2004  S71            50.77   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            51.75   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            52.14   
Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            53.13   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            54.15   
Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            54.24   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            54.92   
10  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            56.36   
11  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            56.50   
12  Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            57.83   
13  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap            58.53   
14  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            58.63   
15  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            58.75   
16  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            59.21   
17  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            59.31   
18  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            59.90   
19  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:00.92   
20  Ida Pettersson  2003  Kristianstads SLS            1:01.93   
21  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:02.46   
22  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:02.96   
23  Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            1:03.49   
24  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:03.68   
25  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:06.19   
26  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            1:10.36   
Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            41.89   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            42.09   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            43.08   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.59   
Tova Nilsson  2002  S71            43.71   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.76   
Clara Nilsson  2002  Osby Simsällskap            44.34   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            44.86   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            45.06   
10  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            45.23   
11  Erika Persson Bivall  2001  S71            45.86   
12  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            46.16   
13  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.89   
14  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            46.95   
15  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            47.34   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            47.49   
16  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            47.49   
18  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            47.89   
19  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            48.79   
20  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            50.03   
21  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            50.39   
22  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            51.55   
23  Sara Lindhe  2002  S71            51.72   
24  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            52.03   
24  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            52.03   
26  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            52.86   
27  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            54.11   
28  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            55.17   
29  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            55.24   
30  Lina Nilsson  2002  Tyringe Simsällskap            55.49   
31  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb            1:03.31   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            38.65   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            39.88   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            40.15   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            42.69   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            42.78   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            44.00   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            44.14   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            44.51   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            48.60   
10  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            49.56   
11  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            50.25   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            35.16   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            40.69   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            40.72   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            40.92   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.36   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.76   
Linnea Nilsson  1998  Kappsimningsklubben Karpen            43.70   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            44.12   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            50.06   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            35.28   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            51.59   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            52.72   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            52.76   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.70   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            54.49   
Anton Karlssonlillienberg  2003  Kristianstads SLS            55.40   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            55.86   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            56.41   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            57.54   
10  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            57.89   
10  Noah Malmgren  2004  S71            57.89   
12  Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            58.89   
13  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            59.20   
14  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            1:03.66   
15  Oscar Bevréus  2006  Osby Simsällskap            1:06.07   
16  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            1:07.29   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            41.26   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            43.93   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            46.47   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            48.89   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            49.05   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            49.25   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            50.35   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            51.63   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            51.73   
10  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            53.74   
11  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            58.28   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            38.51   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            39.59   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.95   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            45.77   
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            45.84   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            48.07   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            48.56   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            52.07   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            DSQ   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            33.18   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.29   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            36.99   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.35   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            42.56   
Melker Axelsson  1998  Klippans Simsällskap            44.34   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            35.15   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            36.56   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            37.19   
Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            38.53   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            38.98   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            47.23   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.26   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            50.99   
Wilma Nilsson  2004  S71            51.46   
Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            57.17   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            57.56   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            1:07.23   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            35.79   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.90   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            37.03   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.75   
Tova Nilsson  2002  S71            40.00   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.49   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            40.72   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            40.93   
Erika Persson Bivall  2001  S71            41.12   
10  Clara Nilsson  2002  Osby Simsällskap            41.51   
11  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            42.56   
12  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            42.69   
13  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            42.86   
14  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            43.77   
15  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            43.78   
16  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            45.19   
17  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            46.53   
18  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            46.95   
19  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            46.96   
20  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            47.12   
21  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            47.15   
22  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            47.96   
23  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            48.95   
24  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            52.80   
25  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            53.13   
26  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            53.56   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            30.86   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            33.27   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            36.71   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            37.46   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            37.95   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            38.42   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            39.52   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.63   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            41.79   
10  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            42.33   
11  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            42.69   
12  Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            47.26   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            31.57   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            32.69   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.27   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.95   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.97   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.20   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            36.66   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            38.94   
Linnea Nilsson  1998  Kappsimningsklubben Karpen            41.94   
10  Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            43.15   
Linnea Salamonsen  1998  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            30.70   
Helena Björkman  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            32.48   
                     
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klippan Herrar  Klippans Simsällskap            1:57.86   
Vnsk Herr 1  Vellinge-Näsets Simklubb            1:59.76   
Älmhult Simsällskap  2000  Älmhults Simsällskap            2:09.93   
Ss Delfin Lag 1  1996  Simsällskapet Delfin            2:24.03   
Vnsk Herr 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.33   
Herrar Klippan Lag 2  Klippans Simsällskap            2:40.08   
Ksls Boys Lag2  2001  Kristianstads SLS            2:40.39   
Ksls Boys Lag1  2001  Kristianstads SLS            2:50.52   
Ronneby Lag 1  Ronneby Simsällskap            3:03.96   
10  Vnsk Herr 3  Vellinge-Näsets Simklubb            3:32.06   
Ss Delfin Lag 2  1996  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vnsk Dam 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:00.02   
Vnsk Dam 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:03.36   
Ss Delfin Lag 1  1996  Simsällskapet Delfin            2:06.63   
Simsällskap Lag 1 Osby  1996  Osby Simsällskap            2:08.53   
Vnsk Dam 3  Vellinge-Näsets Simklubb            2:13.95   
Tyringe Lag 1  Tyringe Simsällskap            2:25.48   
Damer Klippan Lag 1  Klippans Simsällskap            2:25.89   
Ksls Girls  2001  Kristianstads SLS            2:29.16   
Simsällskap Lag 2 Osby  1996  Osby Simsällskap            2:31.72   
10  Karpen Lag1  Kappsimningsklubben Karpen            2:33.43   
11  Karlshamns Lag 1  Karlshamns Simklubb            2:33.99   
12  Vnsk Dam 4  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.63   
13  Lag 1 Älmhult SS  2000  Älmhults Simsällskap            2:38.66   
14  Ss Delfin Lag 3  1996  Simsällskapet Delfin            3:07.60   
15  Vnsk Dam 5  Vellinge-Näsets Simklubb            3:17.81   
Ss Delfin Lag 2  1996  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.78   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            46.83   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            50.46   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            53.25   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            34.03   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.26   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            40.36   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            42.36   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            45.45   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            48.19   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            48.77   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            37.73   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            37.86   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            40.00   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            41.59   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            44.14   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            44.82   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            47.51   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            48.43   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            53.79   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            27.49   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            30.82   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            31.44   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.86   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            34.63   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            35.43   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            35.73   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            30.89   
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            31.44   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            32.66   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            42.09   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            42.46   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            44.66   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            46.69   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.73   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            46.93   
Wilma Nilsson  2004  S71            48.21   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            49.15   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            49.16   
10  Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            49.65   
11  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            52.74   
12  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            54.57   
13  Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            56.47   
14  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            57.24   
15  Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            58.97   
16  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap            1:00.81   
17  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            1:00.86   
18  Felicia Cederholm  2004  Simsällskapet Delfin            1:01.74   
19  Viola Berntsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:01.98   
20  Elise Bonthron  2004  Simsällskapet Delfin            1:03.65   
21  Lovisa Håkansson  2005  Osby Simsällskap            1:04.71   
22  Mathilda Abrahamsson Dele  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:04.79   
23  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.56   
Amanda Olofsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            DSQ   
Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            38.13   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            39.14   
Tova Nilsson  2002  S71            39.66   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            40.86   
Erika Persson Bivall  2001  S71            41.06   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            41.42   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            42.13   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.10   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.53   
10  Clara Nilsson  2002  Osby Simsällskap            43.89   
11  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.13   
12  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            44.36   
13  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            45.88   
14  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.18   
15  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            46.83   
16  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            48.16   
17  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            48.36   
18  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            49.31   
19  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            49.61   
20  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            51.61   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            53.13   
22  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            54.62   
23  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb            58.26   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            DSQ   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            36.13   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            37.38   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.13   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            39.70   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            40.02   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            40.02   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            40.77   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.96   
Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            41.40   
10  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            42.29   
11  Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            43.46   
12  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            45.29   
13  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            48.32   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            33.25   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            37.03   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            37.83   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            37.86   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            38.23   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            38.24   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            38.26   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.56   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            41.15   
Linnea Nilsson  1998  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            33.14   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            42.55   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.89   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            47.18   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            47.81   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            49.17   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            49.69   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            49.89   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.88   
Noah Malmgren  2004  S71            51.68   
10  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.91   
10  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            52.91   
12  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            52.99   
13  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            53.53   
14  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.26   
15  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:03.51   
16  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:05.08   
17  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            1:06.46   
18  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            1:07.47   
19  Emil Edvinsson  2003  Klippans Simsällskap            1:10.31   
20  Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.93   
21  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.77   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Oscar Bevréus  2006  Osby Simsällskap            DSQ   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            37.90   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.75   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            43.36   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            43.36   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            43.38   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            44.86   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            44.99   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            47.33   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            47.93   
10  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            49.17   
11  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            52.12   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            36.18   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.51   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            38.59   
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            40.90   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            42.69   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            43.56   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            45.14   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            46.29   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            46.44   
10  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            46.95   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            30.45   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.63   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            34.83   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            38.85   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.66   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            32.53   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            33.06   
Gustav Josterud  1994  Simsällskapet Delfin            34.23   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            34.63   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:29.21   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            1:29.22   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.74   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:39.02   
Cornelia Bernspång  2003  Tyringe Simsällskap            1:41.10   
Wilma Nilsson  2004  S71            1:41.99   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            1:42.57   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            1:50.83   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            1:56.82   
10  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            1:58.43   
11  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            2:02.84   
12  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            2:04.03   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:21.56   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:22.05   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.43   
Tova Nilsson  2002  S71            1:26.11   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:27.74   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            1:27.84   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            1:28.26   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.37   
Erika Persson Bivall  2001  S71            1:28.54   
10  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:29.70   
11  Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:30.43   
12  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            1:32.26   
13  Clara Nilsson  2002  Osby Simsällskap            1:32.27   
14  Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            1:34.03   
15  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:35.76   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            1:36.35   
17  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            1:36.56   
18  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:37.97   
19  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            1:40.99   
20  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:42.17   
21  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:42.79   
22  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            1:45.59   
23  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:46.73   
24  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            1:47.08   
25  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:52.01   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:14.33   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            1:21.06   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:21.74   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            1:22.24   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.43   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.79   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.34   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:25.89   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            1:27.84   
10  Thea Aronsson  2000  Tyringe Simsällskap            1:28.65   
11  Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:31.81   
12  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:34.59   
13  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            1:39.18   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:09.73   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.12   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.69   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            1:18.97   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.16   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.69   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb            1:20.63   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.75   
Linnea Nilsson  1998  Kappsimningsklubben Karpen            1:28.80   
10  Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            1:33.86   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.93   
Helena Björkman  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.63   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            1:39.98   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            1:43.03   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:45.44   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            1:46.46   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:57.64   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:19.02   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:28.55   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.62   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            1:33.19   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            1:34.62   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:34.86   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            1:36.37   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            1:36.86   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            1:19.79   
Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap            1:21.16   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:23.31   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            1:25.97   
Filip Lundberg  2000  Kappsimningsklubben Karpen            1:31.07   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            1:33.45   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            1:36.36   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            1:37.86   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:04.29   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.42   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            1:11.64   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.89   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.31   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:21.95   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joseph Lindqvist  1996  Tyringe Simsällskap            1:11.53   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:11.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  08 september 2013 
Licensierad till: Simsällskapet Delfin  Utskriftstid  11:56