Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2013   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Simklubben Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2013         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Fl. 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.90   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            51.79   
Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            52.20   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            53.46   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            53.89   
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            55.00   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            55.39   
Julia Svensson  2003  Simsällskapet Iden            55.41   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            56.78   
10  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            57.02   
11  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            57.66   
12  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:00.75   
13  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            1:00.81   
14  Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            1:02.20   
15  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:02.95   
16  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            1:03.37   
17  Sagal Mohamed Ali Warsame  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.28   
18  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:12.17   
Alva Söderberg  2003  Höganäs Simsällskap            DNS   
Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Po 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            54.97   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            58.87   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            59.03   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            59.04   
Emil Rasmusson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.46   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            59.49   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            59.52   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            59.91   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            1:01.24   
10  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            1:01.25   
11  Neo Mujcinovic  2004  Simklubben Sydsim            1:03.75   
12  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            1:08.42   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Mahad Yosufzai  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
Pontus Jurén  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Fl. 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            43.12   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            44.43   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            45.00   
Saga Falk  1999  Helsingborgs Simsällskap            46.25   
Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen            46.94   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            47.47   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            47.58   
Isabelle Lindqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            48.08   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            48.52   
10  Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            48.65   
11  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            48.85   
12  Julia Stille  2000  Helsingborgs Simsällskap            50.19   
13  Julia Arthursson  2000  Höganäs Simsällskap            50.85   
14  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            51.48   
15  Lovisa Strömberg  2000  Simklubben Hajen            52.17   
16  Nelly Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            52.70   
17  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            53.07   
18  Noelle Johansson  2000  Höganäs Simsällskap            53.11   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Po 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            43.35   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            44.52   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            47.96   
Viktor Juhnke  2000  Helsingborgs Simsällskap            50.26   
Hugo Maltesjö  2000  Helsingborgs Simsällskap            51.02   
Alexander Björklund  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Sebastian Saine  2000  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Fl. 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            20.87   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            21.43   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            21.91   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            22.67   
Lisa Rydberg  2003  Höganäs Simsällskap            22.92   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            24.32   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            24.95   
Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            26.47   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            27.66   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Julia Svensson  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Po 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            23.39   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            25.04   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            26.16   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            26.91   
Pontus Jurén  2003  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Vincent Grahn  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Fl. 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            37.75   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            38.93   
Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen            39.94   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            40.41   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            42.43   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            42.65   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            43.55   
Isabelle Lindqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            47.16   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            47.94   
10  Saga Falk  1999  Helsingborgs Simsällskap            48.05   
11  Nelly Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            48.46   
12  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            48.75   
13  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            50.46   
14  Julia Stille  2000  Helsingborgs Simsällskap            54.16   
15  Lovisa Strömberg  2000  Simklubben Hajen            54.75   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Po 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            36.08   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            41.70   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            43.97   
Alexander Björklund  2000  Helsingborgs Simsällskap            44.54   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl. 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            47.24   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.36   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            47.47   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            48.20   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            48.45   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            48.90   
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            49.34   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            50.41   
Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            50.66   
10  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            51.83   
11  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            52.24   
12  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            53.11   
13  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            53.39   
14  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            53.44   
15  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            54.41   
16  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            54.86   
17  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            55.37   
18  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            56.46   
19  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            59.27   
20  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:01.47   
21  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            1:01.91   
22  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:03.35   
23  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            1:03.70   
24  Sagal Mohamed Ali Warsame  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.58   
Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Po 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            47.97   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.69   
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            48.92   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            50.28   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            52.05   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            52.82   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            54.75   
Mahad Yosufzai  2003  Simklubben Sydsim            1:08.05   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:09.67   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Fl. 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            31.11   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            31.69   
Chloe Dion  1999  Simklubben Hajen            31.87   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            32.76   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            33.51   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            34.01   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            34.34   
Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen            36.06   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            36.13   
10  Isabelle Lindqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            39.67   
11  Nelly Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            40.05   
12  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            40.49   
13  Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            41.04   
14  Lovisa Strömberg  2000  Simklubben Hajen            44.40   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Po 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            31.47   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            31.93   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            33.09   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            33.96   
Alexander Björklund  2000  Helsingborgs Simsällskap            36.20   
Hampus Malm  1999  Helsingborgs Simsällskap            37.00   
Gustaf Svensson  2000  Helsingborgs Simsällskap            43.24   
Fredrik Norstedt  1999  Helsingborgs Simsällskap            44.39   
Sebastian Saine  2000  Simklubben Hajen            46.05   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Fl 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            40.07   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            40.77   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            40.77   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap            41.77   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap            42.25   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            42.34   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.34   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            42.84   
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            43.03   
10  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            43.39   
11  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            46.19   
12  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            46.34   
13  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            46.73   
14  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            47.18   
15  Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            47.28   
16  Anna Twedberg  2003  Simsällskapet Iden            49.13   
17  Alessandra Påhlsson  2003  Simklubben Lödde            49.82   
18  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            51.06   
19  Sagal Mohamed Ali Warsame  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.99   
20  Filippa Wigren  2004  Simsällskapet Iden            53.90   
21  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            54.99   
22  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            55.47   
23  Mira Olsson  2003  Tyringe Simsällskap            57.47   
24  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            58.58   
25  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            58.84   
26  Sofie Ahlgren  2004  Simklubben Hajen            1:02.08   
Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Po 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Christiansson  2003  Tyringe Simsällskap            40.33   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            41.59   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            43.55   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            46.72   
Albert Sivtoft  2004  Simklubben Lödde            47.76   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.83   
Neo Mujcinovic  2004  Simklubben Sydsim            52.04   
Mahad Yosufzai  2003  Simklubben Sydsim            1:00.18   
Pontus Jurén  2003  Höganäs Simsällskap            1:01.60   
10  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            1:01.99   
11  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            1:16.28   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Fl 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            36.38   
Emma Bengtsson  1999  Simklubben Spiggarna            36.82   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            36.88   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            39.47   
Ellinor Höjendal  1999  Tyringe Simsällskap            44.16   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            44.89   
Minna Molin  2000  Simklubben Hajen            46.17   
Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen            47.19   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            47.26   
10  Isabelle Lindqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            53.88   
11  Loella Hansson  1999  Helsingborgs Simsällskap            56.51   
12  Lovisa Strömberg  2000  Simklubben Hajen            1:00.99   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Po 13-14 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            36.27   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            38.18   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            39.92   
Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna            43.87   
Fredrik Norstedt  1999  Helsingborgs Simsällskap            48.64   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            44.84   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen            46.26   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            47.61   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            48.22   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            48.22   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            49.17   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            49.52   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            49.57   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            49.73   
10  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap            50.12   
11  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            50.55   
12  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.39   
13  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            53.21   
14  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.50   
15  Thea Wettemark  2002  Simklubben Sydsim            55.29   
16  Tove Olofsson  2002  Simklubben Lödde            55.86   
17  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            56.21   
18  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            56.37   
19  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim            56.98   
20  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim            58.36   
21  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim            58.83   
Hanna Ardemalm  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
Kajsa Lundin  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            DNS   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Molly Brolin  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
My Morin  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Pauline Asker  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            46.75   
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            48.36   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            53.33   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            54.11   
Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.97   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            55.48   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            56.55   
Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim            57.38   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            58.07   
10  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            59.40   
11  Adam Kadoura  2002  Malmö Kappsimningsklubb            59.83   
12  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim            59.98   
13  Matthis Pegreus-Barge  2002  Simklubben Sydsim            1:00.47   
14  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim            1:00.87   
15  Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            1:08.18   
Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Fl 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    39.34        1:21.68   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    39.99        1:26.10   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    42.73        1:30.88   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    43.54        1:31.24   
Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    44.80        1:34.90   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    46.96        1:37.60   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    46.62        1:38.18   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Po 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    37.57        1:19.57   
Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    41.57        1:26.73   
David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    41.05        1:28.05   
Johan Valeur  1996  Simklubben Hajen            DNS   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            18.36   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            19.24   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            19.40   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            19.53   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen            19.90   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            20.36   
Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap            20.51   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            20.61   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            22.07   
10  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            22.31   
11  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            22.44   
12  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            23.04   
13  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            23.19   
14  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            25.69   
15  Tove Olofsson  2002  Simklubben Lödde            31.03   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Hanna Ardemalm  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            19.58   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            20.37   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            20.85   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            22.98   
Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            23.38   
Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            24.53   
Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim            27.85   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    35.31        1:12.60   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    35.25        1:12.89   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    36.28        1:15.25   
Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden    36.62        1:15.62   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    36.90        1:16.07   
Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    36.94        1:17.21   
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    38.28        1:19.43   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    41.69        1:25.92   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    34.18        1:09.16   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    34.32        1:09.39   
Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    36.44        1:14.12   
David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    42.61        1:26.97   
Johan Valeur  1996  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 25, 50m Ryggsim Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            39.79   
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            41.10   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            41.53   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            41.89   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            43.06   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            43.21   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            44.36   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.61   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            46.22   
10  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            48.24   
11  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            48.95   
12  Stella Heffler  2001  Helsingborgs Simsällskap            49.34   
13  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            50.08   
14  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.65   
14  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            50.65   
16  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap            50.75   
17  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            51.90   
18  Pauline Asker  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.08   
19  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            52.22   
20  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim            52.97   
21  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            53.26   
22  Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            55.38   
23  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            56.23   
24  Tove Olofsson  2002  Simklubben Lödde            1:01.27   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            44.01   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            44.61   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            45.86   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            47.50   
Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.32   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            49.01   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            51.40   
Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.69   
Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            52.09   
10  Adam Kadoura  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.97   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            DNS   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DNS   
Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Fl 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    31.47        1:05.16   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    31.41        1:05.37   
Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden    32.14        1:07.14   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    32.25        1:08.64   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    33.95        1:10.73   
Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden    35.88        1:14.99   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    37.06        1:17.32   
Linnéa Månsson  1998  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Po 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    28.70        58.79   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    28.89        59.51   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    29.34        1:00.75   
Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    29.63        1:02.00   
David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    33.19        1:09.51   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Liljeqvist  2001  Höganäs Simsällskap            35.66   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            35.97   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            35.97   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            35.98   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            36.76   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen            36.80   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            38.70   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            38.86   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            39.46   
10  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            40.10   
11  Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            41.09   
12  Lina Sigfridsson  2002  Höganäs Simsällskap            41.33   
13  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.74   
14  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            42.36   
15  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.41   
16  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.65   
17  My Morin  2001  Simsällskapet Iden            42.67   
18  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            44.05   
19  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap            44.54   
20  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            44.72   
21  Stella Heffler  2001  Helsingborgs Simsällskap            45.09   
22  Pauline Asker  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.70   
23  Molly Brolin  2002  Simklubben Hajen            46.77   
24  Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.37   
25  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            49.61   
26  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim            49.70   
27  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim            54.35   
28  Tove Olofsson  2002  Simklubben Lödde            54.49   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            37.12   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.42   
Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap            39.07   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            39.34   
Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.37   
Hugo Olsson  2001  Tyringe Simsällskap            39.53   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.95   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            43.24   
Anton Hansen  2002  Simklubben Lödde            44.28   
10  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim            45.86   
11  Viktor Bille  2001  Simklubben Lödde            46.03   
12  Måns Wiking  2001  Simklubben Lödde            48.20   
13  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.73   
14  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim            50.26   
15  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.95   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            DNS   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            DNS   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DNS   
Adam Kadoura  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            32.91   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen            33.56   
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen            33.86   
Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden            33.96   
Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden            34.06   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen            35.32   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden            36.20   
Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden            38.80   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen            38.98   
Linnéa Månsson  1998  Simsällskapet Iden            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Po 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen            28.18   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen            29.77   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen            31.14   
Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden            31.83   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen            32.71   
David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden            34.39   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    1:09.72  2:21.27  3:32.48    4:42.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  24 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  17:16