Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen 3 2015    Utskriftsdatum  07 maj 2015   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  VNSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2015         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.81  2:29.29  3:52.52    5:01.83   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.20  2:29.24  3:55.82    5:08.47   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    1:11.63  2:32.83  4:04.20    5:15.23   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    1:12.15  2:35.24  4:02.54    5:18.45   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.78  2:34.35  4:09.90    5:24.44   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:18.45  2:42.74  4:14.78    5:29.50   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.36  2:39.86  4:19.51    5:33.00   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:18.23  2:43.77  4:19.25    5:37.23   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:22.87  2:46.77  4:29.11    5:42.00   
10  Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:19.33  2:45.78  4:25.22    5:42.36   
11  Vilma Flodfält  1999  Simklubben Sydsim    1:17.11  2:44.54  4:20.81    5:44.41   
12  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim    1:14.61  2:45.32  4:25.96    5:47.93   
13  Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim    1:16.06  2:48.56  4:30.62    5:48.01   
14  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:19.82  2:50.22  4:36.50    5:48.60   
15  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:20.31  2:50.32  4:33.32    5:52.65   
16  Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:19.72  2:52.36  4:37.42    5:58.61   
17  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    1:24.06  2:54.84  4:39.73    6:01.98   
18  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:26.14  3:00.38  4:45.24    6:02.31   
19  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    1:24.74  3:01.49  4:43.88    6:05.76   
20  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:25.66  2:56.89  4:46.00    6:08.17   
21  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.05  2:59.58  4:45.55    6:09.76   
22  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:27.23  3:07.83  4:49.15    6:15.89   
23  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim    1:30.37  3:10.73  5:00.03    6:23.54   
24  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:35.65  3:15.68  4:59.92    6:26.59   
25  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:38.85  3:11.41  5:02.79    6:27.10   
26  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:36.78  3:15.36  5:05.13    6:28.34   
27  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:30.15  3:10.73  5:03.06    6:31.41   
28  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:35.16  3:13.16  5:09.86    6:35.42   
29  Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:28.14  3:12.27  5:14.37    6:46.48   
30  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:42.91  3:28.21  5:24.02    6:58.60   
31  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:39.23  3:27.56  5:25.11    7:02.81   
32  Ellen Johansson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:42.52  3:29.26  5:28.47    7:08.28   
                     
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.80  2:23.84  3:42.45    4:46.92   
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:05.83  2:21.30  3:46.81    4:47.94   
Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:14.04  2:35.88  4:03.10    5:14.92   
Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.63  2:37.42  4:00.45    5:17.05   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim    1:13.50  2:42.22  4:06.61    5:20.79   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.69  2:38.75  4:08.19    5:22.33   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:13.53  2:36.23  4:11.28    5:27.50   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:19.10  2:41.32  4:20.61    5:31.94   
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:19.87  2:42.83  4:21.64    5:33.31   
10  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:12.73  2:39.69  4:16.86    5:34.80   
11  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:20.76  2:48.01  4:18.98    5:36.02   
12  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.38  2:41.14  4:19.43    5:36.18   
13  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:20.61  2:46.78  4:17.27    5:37.75   
14  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:15.41  2:41.21  4:25.00    5:42.04   
15  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim    1:20.64  2:55.65  4:37.53    5:53.32   
16  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim    1:11.85  2:41.80  4:30.67    5:55.57   
17  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:29.72  2:57.90  4:38.75    5:56.00   
18  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:23.29  2:53.56  4:45.16    6:05.98   
19  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    1:21.13  2:57.25  4:46.94    6:07.66   
20  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim    1:18.81  2:55.50  4:38.34    6:11.83   
21  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:35.86  3:03.41  4:53.11    6:17.34   
22  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:24.69  3:05.23  4:56.95    6:24.81   
23  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:32.16  3:12.38  5:00.20    6:26.90   
24  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.04  2:59.72  5:15.83    6:37.32   
25  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:45.90  3:33.42  5:29.88    7:06.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 maj 2015 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  12:13