Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  MiniMax    Utskriftsdatum  29 september 2013   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Simklubben Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefina Widerström  1994  Simklubben Poseidon    29.64        1:02.83   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    30.40        1:05.23   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.94        1:12.27   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    34.31        1:13.31   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.05        1:15.14   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    36.64        1:17.76   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    37.40        1:20.96   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    38.71        1:22.68   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    39.24        1:24.32   
10  Pia Ekman  2002  Simklubben Poseidon    42.09        1:26.70   
11  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    40.17        1:26.76   
12  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    41.04        1:27.17   
13  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    41.05        1:27.48   
14  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    40.29        1:28.01   
15  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.22        1:28.96   
16  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    42.38        1:29.06   
17  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    43.64        1:31.30   
18  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    43.29        1:32.76   
19  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.62        1:33.87   
20  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    44.53        1:34.87   
21  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon    45.71        1:34.92   
22  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    45.06        1:35.24   
23  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    44.39        1:36.54   
24  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    49.65        1:46.90   
25  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    49.56        1:50.62   
26  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    50.80        1:50.89   
27  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    50.26        1:51.07   
28  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    55.29        1:58.39   
29  Maja Anton  2004  Simklubben Poseidon    1:03.32        2:16.59   
30  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon    1:04.15        2:17.48   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            DNF   
Sara Ståhl  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    28.89        1:01.01   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon    30.59        1:03.63   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    29.70        1:03.69   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    37.28        1:17.17   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.97        1:17.87   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    37.56        1:19.83   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    37.96        1:23.66   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.69        1:23.82   
Nils Severinson  2000  Simklubben Triton    39.78        1:23.91   
10  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.41        1:27.65   
11  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    41.30        1:28.12   
12  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    41.67        1:28.87   
13  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.02        1:31.07   
14  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.11        1:32.49   
15  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    43.57        1:35.44   
16  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    46.01        1:38.97   
17  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    48.58        1:47.86   
18  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    55.61        2:05.09   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    42.32        1:29.64   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.88        1:32.49   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    44.00        1:33.58   
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    44.71        1:34.73   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    45.05        1:35.69   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    45.14        1:36.37   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    48.01        1:41.73   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    48.99        1:43.87   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    53.00        1:50.03   
10  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon    53.41        1:50.59   
11  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    54.27        1:54.94   
12  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    54.29        1:55.62   
13  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    54.75        1:56.08   
14  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    54.71        1:56.92   
15  Sara Ståhl  2002  Simklubben Poseidon    53.72        1:57.75   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    57.06        1:58.67   
17  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    56.17        1:59.38   
18  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    57.92        2:00.22   
19  Mila Nölev  2002  Simklubben Sydsim    57.15        2:02.58   
20  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    59.43        2:04.68   
21  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    58.98        2:06.95   
22  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:11.00        2:28.94   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            DNS   
Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.60        1:11.73   
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    41.32        1:27.60   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.78        1:39.15   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    47.17        1:40.55   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    48.38        1:41.88   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    48.13        1:42.83   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    47.28        1:45.00   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    51.35        1:49.83   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    53.80        1:50.97   
10  Nils Severinson  2000  Simklubben Triton    52.03        1:52.81   
11  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    54.73        1:54.03   
12  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    55.15        1:56.07   
13  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    57.04        1:57.13   
14  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    56.53        1:58.04   
15  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    58.34        2:01.18   
16  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    56.38        2:04.57   
17  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    1:01.51        2:11.35   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    41.34        1:25.96   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.33        1:26.47   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    42.87        1:27.89   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    42.56        1:28.53   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    43.43        1:30.85   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    44.19        1:33.22   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    47.09        1:35.88   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    46.49        1:36.56   
Astrid Hemmingsson  2000  Simklubben Poseidon    46.87        1:36.83   
10  Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon    48.49        1:36.96   
11  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    45.75        1:38.00   
12  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    49.14        1:39.74   
13  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    50.93        1:44.83   
14  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    50.54        1:47.81   
15  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    53.93        1:51.07   
16  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    57.69        2:00.07   
17  Arianna Hall  2004  Simklubben Poseidon    1:03.57        2:13.23   
Maja Anton  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    35.33        1:14.89   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    38.22        1:17.45   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    42.29        1:28.05   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.76        1:35.41   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    49.57        1:40.78   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.47        1:41.96   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    50.09        1:44.34   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefina Widerström  1994  Simklubben Poseidon            31.97   
Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon            32.17   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            38.30   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton            42.02   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim            43.31   
Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            45.64   
Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            46.13   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            46.54   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.51   
10  Sara Ståhl  2002  Simklubben Poseidon            49.85   
11  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            52.37   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            55.49   
13  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon            1:01.49   
Agnes Ekfors-Elvin  1995  Simklubben Poseidon            DNS   
Isabelle Bengtsson  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon            32.09   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon            32.25   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            39.16   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton            41.74   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            44.78   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.35   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.06   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            50.35   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            54.64   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    32.61        1:09.14   
Natalie Varady  1997  Simklubben Poseidon    35.18        1:14.90   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    38.24        1:21.80   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    37.64        1:23.19   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    37.80        1:23.62   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.94        1:23.69   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.42        1:26.60   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.51        1:28.57   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    41.22        1:28.98   
10  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    41.02        1:29.30   
11  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    42.82        1:30.06   
12  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    41.74        1:32.06   
13  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    45.17        1:32.43   
14  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    43.60        1:34.27   
15  Pia Ekman  2002  Simklubben Poseidon    45.65        1:36.98   
16  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    45.01        1:37.76   
17  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    46.20        1:39.53   
18  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.59        1:40.09   
19  Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    49.05        1:41.03   
20  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.67        1:42.51   
21  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    48.62        1:44.82   
22  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    49.05        1:46.14   
23  Emma Persson  2002  Simklubben Poseidon    52.29        1:46.90   
24  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    49.11        1:47.13   
25  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    53.84        1:47.20   
26  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    52.80        1:47.22   
27  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon    52.39        1:53.34   
28  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    54.03        1:54.20   
29  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    59.10        1:57.13   
30  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    56.79        1:58.31   
31  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    55.89        1:59.12   
32  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    56.27        2:03.44   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    33.10        1:06.06   
Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon    32.56        1:09.58   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    40.17        1:26.69   
Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    46.04        1:30.78   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    43.38        1:31.17   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    42.49        1:31.56   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    41.76        1:31.80   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    47.31        1:41.42   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    50.14        1:42.35   
10  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    49.27        1:42.41   
11  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    50.57        1:48.31   
12  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    51.79        1:53.59   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  29 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  17:46