Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms Grand Prix 1    Utskriftsdatum  29 januari 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Trelleborgs Simsällskap & Trelleborgs Kappsim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim  Ö  29.63        1:01.82   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap  Ö  31.64        1:05.37   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim  29.77        1:01.85   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim  30.00        1:03.04   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim  30.33        1:03.50   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap  30.67        1:04.71   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  31.70        1:07.16   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap  32.85        1:09.01   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  32.14        1:09.03   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap  33.55        1:10.77   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim  33.71        1:11.29   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  33.24        1:10.08   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  33.67        1:10.27   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  32.95        1:10.28   
Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen  35.05        1:14.55   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb  35.44        1:15.35   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen  36.36        1:16.87   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb  37.70        1:19.79   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap  30.79        1:05.08   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  31.55        1:05.47   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  32.78        1:09.04   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap  32.82        1:09.08   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  34.09        1:11.75   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim  34.50        1:13.28   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim  32.62        1:13.60   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb  35.01        1:16.11   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  36.62        1:17.19   
10  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb  36.43        1:18.83   
11  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap  37.88        1:19.03   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  29.62        1:03.74   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim  32.28        1:07.70   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  33.15        1:09.98   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap  33.64        1:10.17   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim  33.74        1:11.97   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  34.55        1:12.00   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  34.98        1:13.72   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim  35.35        1:13.74   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb  34.93        1:13.77   
10  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim  34.62        1:13.93   
11  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.60        1:13.94   
12  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  34.53        1:14.01   
13  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.80        1:14.16   
14  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen  36.67        1:16.67   
15  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim  35.69        1:16.85   
16  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  36.36        1:16.93   
17  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim  36.33        1:16.94   
18  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen  36.41        1:17.00   
19  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  37.24        1:17.12   
20  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap  36.22        1:17.77   
21  Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  38.33        1:20.72   
22  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen  38.20        1:20.98   
23  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  37.66        1:21.14   
24  Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen  37.71        1:23.34   
25  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  38.07        1:23.47   
26  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap  39.75        1:24.41   
27  Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap  39.90        1:24.82   
28  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap  38.84        1:25.56   
29  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.40        1:28.56   
30  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap  42.29        1:32.36   
31  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap  43.55        1:32.60   
32  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap  50.17        1:51.46   
33  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  51.71        1:53.05   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen  1:03.02  2:11.53  3:19.78  4:27.87  9:02.89   
          5:36.60  6:45.62  7:55.56       
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:03.59  2:12.42  3:21.20  4:31.10  9:12.17   
          5:40.98  6:51.95  8:02.70       
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim  1:09.43  2:27.75  3:47.94  5:10.33  10:39.52   
          6:33.37  7:56.87  9:19.69       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  1:36.94  2:45.44  3:53.10  5:00.09  8:51.41   
          6:07.65  7:14.15  8:20.91       
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap  1:07.95  2:20.48  3:34.04  4:47.52  9:39.14   
          6:01.44  7:14.58  8:28.07       
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap  1:08.88  2:25.69  3:42.97  5:01.15  10:08.47   
          6:20.01  7:37.86  8:55.62       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  1:08.28  2:21.35  3:35.15  4:48.45  9:37.31   
          6:01.51  7:14.52  8:26.63       
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim  1:14.75  2:39.25  4:04.62  5:31.22  11:22.31   
          6:56.75  8:23.49  9:49.69       
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim  1:18.43  2:44.72  4:12.63  5:42.56  11:35.64   
          7:11.50  8:42.03  10:10.10       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:14.94  2:35.95  3:58.37  5:20.44  10:43.10   
          6:41.42  8:03.33  9:25.49       
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:17.13  2:40.29  4:03.57  5:27.46  10:57.15   
          6:50.78  8:14.40  9:37.06       
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim  1:18.62  2:47.89  4:19.38  5:51.89  11:58.84   
          7:24.64  8:57.01  10:29.15       
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim  33.60  1:12.32  1:54.81    2:36.02   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap  40.43  1:28.73  2:22.00    3:12.70   
Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen  43.22  1:32.73  2:27.04    3:23.45   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  34.43  1:14.57  1:59.71    2:43.88   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap  34.88  1:15.59  2:01.34    2:47.69   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap  40.66  1:26.30  2:17.19    3:11.14   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim  43.11  1:35.72  2:29.22    3:21.05   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  37.60  1:21.16  2:05.03    2:48.65   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap  38.49  1:23.70  2:10.65    2:58.01   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim  40.82  1:33.32  2:26.09    3:18.31   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  30.78        1:04.06   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap  30.57        1:06.16   
Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap  31.09        1:06.66   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen  30.59        1:08.89   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap  32.65        1:11.80   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap  33.61        1:13.10   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  31.05        1:05.92   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap  34.01        1:15.42   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  37.41        1:21.23   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap  35.62        1:16.70   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  36.29        1:18.32   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim  35.82        1:20.24   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim  39.84        1:29.76   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb  41.01        1:30.75   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  37.06        1:19.72   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap  39.98        1:24.61   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim  1:26.87        1:26.87   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap  39.68        1:28.21   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb  40.82        1:30.99   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim  43.57        1:32.00   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  40.96        1:32.10   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb  43.44        1:39.46   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap  45.60        1:43.41   
10  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  49.05        1:45.32   
11  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb  45.91        1:45.47   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim          DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  34.26  1:10.13  1:47.34    2:24.36   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen  35.11  1:14.11  1:53.10    2:30.87   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap  35.49  1:14.36  1:53.54    2:31.83   
Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim  37.66  1:18.96  2:01.41    2:43.11   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  37.89  1:19.99  2:03.94    2:44.50   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap  44.21  1:33.50  2:23.50    3:11.99   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap  35.35  1:15.42  1:56.01    2:35.77   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim  37.42  1:17.30  1:57.98    2:36.99   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim  41.99  1:26.24  2:10.24    2:53.58   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb  42.15  1:27.51  2:14.07    2:58.65   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  45.88  1:36.21  2:27.69    3:17.37   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  38.72  1:20.63  2:03.60    2:44.53   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  40.04  1:22.43  2:04.86    2:45.28   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb  43.53  1:30.74  2:16.22    2:59.82   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb  43.15  1:31.23  2:18.93    3:04.62   
Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          DSQ   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim  33.34        1:09.04   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim  34.62        1:11.99   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen  35.10        1:12.09   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap  34.22        1:12.54   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim  35.42        1:13.14   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  1:20.27        1:20.27   
Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap  1:21.77        1:21.77   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  40.20        1:23.28   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap  41.69        1:26.54   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  38.21        1:17.38   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  39.26        1:20.09   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap  1:22.81        1:22.81   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  39.28        1:22.94   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen  41.78        1:26.47   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb  43.52        1:29.24   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb  44.65        1:32.07   
Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen  45.41        1:32.48   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap  1:16.35        1:16.35   
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  37.42        1:16.90   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  40.55        1:23.19   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap  41.30        1:25.20   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim  42.21        1:27.28   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  43.08        1:28.11   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb  44.85        1:33.64   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb  46.33        1:37.38   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  34.47        1:11.43   
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  36.01        1:13.61   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:18.86        1:18.86   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim  1:22.08        1:22.08   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim  1:22.35        1:22.35   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  40.96        1:22.48   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.16        1:23.30   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim  41.36        1:23.94   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.71        1:25.23   
10  Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  42.06        1:26.36   
11  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  41.22        1:26.49   
12  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  42.64        1:27.68   
13  Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.63        1:28.36   
14  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  43.88        1:28.97   
15  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim  43.88        1:29.08   
16  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen  43.28        1:29.24   
17  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim  43.08        1:29.38   
18  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb  43.69        1:30.20   
19  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen  44.04        1:30.42   
20  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen  44.56        1:33.38   
21  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen  46.01        1:34.00   
22  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim  46.25        1:35.09   
23  Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap  47.01        1:36.78   
24  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  46.25        1:37.04   
25  Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen  49.25        1:39.77   
26  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap  48.98        1:41.40   
27  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap  50.18        1:45.07   
28  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  51.43        1:45.41   
29  Linnéa Nilsson  2002  Ystads Simsällskap  54.07        1:48.20   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen  28.57  59.78  1:31.98    2:03.80   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen  28.92  1:01.27  1:34.36    2:06.99   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen  29.22  1:01.60  1:35.65    2:08.62   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap  29.29  1:01.84  1:35.78    2:10.15   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap  30.71  1:04.49  1:39.67    2:15.08   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap  31.51  1:06.83  1:42.74    2:17.40   
Björn Forslin  1997  Ystads Simsällskap  29.58  1:02.76  1:39.36    2:18.20   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  28.44  59.32  1:30.50    1:59.85   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap  30.45  1:05.48  1:41.83    2:16.23   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap  31.40  1:07.67  1:43.99    2:19.17   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  32.64  1:10.21  1:49.30    2:25.31   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  34.87  1:13.68  1:53.63    2:32.63   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap  41.58  1:29.22  2:16.11    3:01.10   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  31.03  1:05.14  1:39.58    2:13.08   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim  33.35  1:09.31  1:45.24    2:18.46   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap  32.36  1:08.31  1:44.25    2:18.54   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb  35.30  1:15.76  1:58.11    2:38.40   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim  37.34  1:19.20  1:59.60    2:39.24   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen  36.00  1:18.58  2:02.25    2:43.32   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  38.02  1:21.16  2:05.09    2:46.04   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb  36.99  1:20.27  2:05.56    2:49.36   
Henric Ihr  1999  Simklubben Hajen          DNS   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap  33.51  1:11.87  1:51.10    2:27.84   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  34.51  1:12.63  1:51.59    2:28.66   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap  34.22  1:13.02  1:52.50    2:31.09   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.80  1:16.50  1:56.43    2:35.58   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb  36.09  1:17.03  1:57.36    2:36.29   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  35.87  1:17.07  1:58.53    2:39.20   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap  35.14  1:18.11  2:01.19    2:40.77   
Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  36.76  1:20.13  2:04.09    2:43.93   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap  35.74  1:18.48  2:02.01    2:44.97   
10  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb  37.69  1:21.18  2:05.40    2:46.52   
11  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb  36.29  1:18.15  2:04.05    2:46.98   
12  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb  40.08  1:24.84  2:10.72    2:55.89   
13  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim  41.30  1:27.86  2:14.46    2:58.80   
14  Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap  39.13  1:29.33  2:14.09    3:05.30   
15  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  42.38  1:31.63  2:22.78    3:11.28   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap  Ö  34.90  1:16.32  1:58.28    2:36.48   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim  33.68  1:13.44  1:59.63    2:33.41   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim  34.66  1:15.13  2:03.89    2:38.50   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap  32.44  1:13.66  2:05.10    2:43.24   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen  37.06  1:15.84  2:08.72    2:46.99   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  36.09  1:19.15  2:10.41    2:48.55   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  38.03  1:25.54  2:23.67    3:01.76   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap  40.43  1:26.88  2:22.96    3:02.07   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim  34.73  1:15.61  2:04.06    2:39.53   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  37.76  1:21.41  2:10.19    2:49.75   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  38.77  1:22.94  2:12.54    2:51.55   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap  38.53  1:22.88  2:19.20    2:58.69   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  42.04  1:25.76  2:20.46    3:00.63   
Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen  40.83  1:27.11  2:26.76    3:06.89   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb  40.52  1:29.45  2:24.28    3:07.03   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb  45.85  1:36.80  2:31.76    3:14.69   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  32.94  1:15.45  2:02.60    2:40.26   
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap  36.44  1:18.55  2:07.27    2:44.42   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap  34.86  1:18.80  2:06.15    2:44.70   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap  38.29  1:23.51  2:11.26    2:50.02   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  37.67  1:20.78  2:14.54    2:52.91   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  42.49  1:26.35  2:22.38    3:01.48   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim  39.18  1:26.72  2:23.00    3:02.71   
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap  40.45  1:27.09  2:22.17    3:02.85   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  44.54  1:32.46  2:23.45    3:04.02   
10  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap  46.78  1:36.08  2:32.61    3:13.73   
11  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb  49.32  1:40.63  2:40.59    3:25.01   
12  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb  46.34  1:39.42  2:42.68    3:26.88   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  34.74  1:14.13  1:59.38    2:34.47   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  36.79  1:17.21  2:03.47    2:40.20   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap  35.59  1:16.34  2:08.09    2:44.71   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim  36.96  1:21.69  2:13.05    2:48.78   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  39.98  1:23.41  2:14.39    2:54.01   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap  37.27  1:25.06  2:16.22    2:55.85   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.76  1:26.70  2:17.00    2:56.96   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim  40.72  1:23.97  2:19.56    3:00.30   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim  42.22  1:27.58  2:23.39    3:01.81   
10  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  41.85  1:26.78  2:19.60    3:01.84   
11  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap  43.27  1:29.58  2:22.34    3:02.65   
12  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  42.36  1:27.00  2:24.59    3:04.63   
13  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  44.44  1:32.38  2:24.82    3:05.34   
14  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim  44.45  1:31.75  2:24.81    3:05.45   
15  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb  42.78  1:31.88  2:27.26    3:06.17   
16  Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  40.28  1:27.68  2:26.46    3:06.63   
17  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim  44.05  1:32.97  2:27.67    3:10.66   
18  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  42.26  1:32.41  2:31.78    3:14.28   
19  Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen  43.84  1:34.08  2:33.09    3:14.76   
20  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen  45.75  1:35.62  2:30.83    3:14.98   
21  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen  46.74  1:31.73  2:31.95    3:18.18   
22  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim  48.38  1:42.92  2:37.75    3:19.60   
23  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap  52.88  1:46.07  2:45.57    3:30.64   
24  Ellen Fridh  2001  Eslövs Simsällskap  49.39  1:47.81  2:48.81    3:34.22   
25  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen  51.46  1:47.52  2:49.10    3:34.33   
26  Emely Nilsson  2001  Eslövs Simsällskap  50.94  1:47.33  2:46.35    3:36.25   
27  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  55.47  1:51.08  2:52.09    3:40.74   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap          DSQ   
Maria Euström  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen          DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:09.74  2:26.01  3:51.79    5:00.31   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap  1:20.13  2:49.00  4:26.43    5:35.39   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  1:21.80  2:48.85  4:23.65    5:35.12   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:25.14  2:56.87  4:44.42    6:04.18   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:38.51  3:16.52  4:59.88    6:22.18   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim          DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen  34.01        1:11.26   
Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap  34.53        1:12.93   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap  36.02        1:13.51   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen  35.26        1:15.16   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  36.94        1:16.59   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap  37.04        1:17.55   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen  37.62        1:19.92   
Björn Forslin  1997  Ystads Simsällskap  37.84        1:22.65   
Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim  41.69        1:25.63   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  37.01        1:16.48   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap  37.25        1:17.87   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  39.43        1:23.18   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  41.57        1:27.93   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap  48.44        1:44.09   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  39.39        1:24.34   
Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim  41.12        1:30.23   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  45.76        1:33.46   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb  45.54        1:36.19   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen  46.92        1:38.24   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap  47.71        1:41.06   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  41.25        1:28.43   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap  41.99        1:28.43   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  42.94        1:30.44   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  44.75        1:34.39   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap  44.65        1:35.78   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb  45.50        1:36.56   
Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  44.38        1:38.08   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen  47.34        1:38.10   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap  46.41        1:38.85   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap  45.65        1:38.98   
11  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim  47.35        1:41.18   
12  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap  52.07        1:44.32   
13  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb  48.57        1:45.46   
14  Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  52.91        1:52.17   
15  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim  54.60        1:52.68   
Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb          DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb  46.64  1:38.27  2:30.95    3:23.20   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb  45.50  1:37.51  2:32.12    3:26.76   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap  42.35  1:30.26  2:18.72    3:06.92   
Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  45.55  1:36.79  2:27.70    3:19.09   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap  46.35  1:38.56  2:32.44    3:26.70   
Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim  47.45  1:41.95  2:38.37    3:34.62   
Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap  50.49  1:47.70  2:45.50    3:42.09   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  39.56  1:21.02  2:04.64    2:46.69   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim  43.98  1:34.32  2:25.20    3:14.63   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  44.51  1:34.90  2:25.72    3:16.05   
Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap  44.66  1:35.19  2:28.32    3:20.87   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  44.11  1:34.59  2:27.91    3:22.09   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap  47.04  1:39.17  2:31.79    3:22.20   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  46.46  1:40.42  2:34.64    3:27.90   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  50.20  1:45.06  2:40.17    3:34.80   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap  52.53  1:52.79  2:51.94    3:48.25   
10  Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  50.74  1:49.41  2:50.74    3:51.10   
11  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap  1:00.54  2:07.97  3:16.09    4:22.85   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen  1:01.98  2:08.32  3:16.08    4:22.83   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:01.96  2:09.22  3:16.70    4:23.55   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen  1:02.81  2:10.73  3:20.27    4:30.04   
Björn Forslin  1997  Ystads Simsällskap  1:16.70  2:39.97  3:58.30    5:20.18   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  1:01.48  2:05.31  3:09.74    4:12.34   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap  1:06.77  2:18.30  3:31.33    4:42.37   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap  1:07.26  2:22.80  3:38.49    4:51.55   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  1:11.35  2:31.75  3:52.05    5:10.32   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  1:17.52  2:40.52  4:04.19    5:22.52   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  1:06.45  2:17.69  3:29.52    4:39.77   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap  1:09.19  2:25.32  3:41.29    4:53.55   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim  1:12.78  2:30.82  3:47.70    5:00.01   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim  1:15.90  2:39.94  4:04.32    5:27.09   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb  1:18.68  2:47.41  4:16.93    5:42.25   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:11.77  2:30.77  3:50.19    5:07.86   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:13.69  2:34.25  3:54.05    5:12.73   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap  1:16.07  2:39.01  4:02.02    5:19.69   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap  1:16.86  2:40.17  4:02.34    5:20.00   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb  1:22.27  2:49.85  4:17.53    5:44.26   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb  1:23.36  2:53.74  4:23.83    5:50.73   
Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb  1:22.65  2:54.04  4:25.48    5:53.89   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap  1:22.52  2:55.45  4:27.28    5:56.08   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen  1:21.61  2:54.66  4:30.79    6:08.34   
10  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb  1:27.13  3:01.94  4:38.02    6:11.65   
11  Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap  1:29.09  3:05.39  4:41.88    6:15.00   
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap  Ö  1:10.89  2:27.29  3:44.08  5:01.92  19:42.84   
          6:20.27  7:39.37  8:58.10  10:18.08     
          11:38.64  12:59.59  14:20.67  15:41.69     
          17:02.53  18:22.96         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim  1:07.46  2:22.13  3:37.95  4:54.32  18:59.13   
          6:10.75  7:27.75  8:45.56  10:02.21     
          11:19.29  12:36.74  13:53.78  15:10.19     
          16:26.99  17:44.64         
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  1:15.32  2:37.41  4:00.40  5:25.10  21:02.56   
          6:50.31  8:15.63  9:38.88  11:06.39     
          12:33.16  13:57.49  15:21.50  16:46.38     
          18:10.92  19:36.22         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
My Grewell  1998  Simklubben Sydsim  1:14.82  2:36.18  3:56.17  5:16.19  19:59.63   
          6:36.96  7:56.96  9:17.33  10:37.86     
          12:00.53  13:20.37  14:40.11  15:59.42     
          17:20.00  18:41.64         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ida Enehov  1999  Trelleborgs Simsällskap  1:11.56  2:30.00  3:49.51  5:09.11  20:11.34   
          6:29.28  7:49.68  9:10.75  10:31.76     
          11:53.55  13:14.98  14:37.52  16:00.70     
          17:23.36  18:46.24         
Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap  1:17.46  2:40.78  4:05.08  5:29.58  21:18.29   
          6:54.13  8:20.13  9:45.70  11:11.35     
          12:37.00  14:03.97  15:31.12  16:57.77     
          18:25.06  19:52.34         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:12.42  2:30.27  3:48.45  5:07.10  19:10.78   
          6:26.18  7:42.85  8:59.66  10:16.66     
          11:33.77  12:50.90  14:07.64  15:24.68     
          16:41.24  17:58.68         
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap  1:13.69  2:32.49  3:50.42  5:09.17  19:44.90   
          6:28.21  7:47.05  9:06.42  10:26.46     
          11:45.81  13:05.91  14:26.39  15:47.17     
          17:07.42  18:27.98         
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:16.33  2:37.36  3:57.03  5:16.63  19:50.15   
          6:36.67  7:56.13  9:15.37  10:34.29     
          11:54.50  13:14.19  14:34.26  15:53.73     
          17:12.84  18:31.65         
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:18.94  2:43.53  4:08.62  5:33.77  20:57.09   
          6:58.61  8:23.03  9:46.91  11:12.09     
          12:36.45  14:00.72  15:23.99  16:48.73     
          18:12.77  19:35.98         
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim  1:16.29  2:40.08  4:04.92  5:30.09  21:08.03   
          6:55.30  8:21.23  9:44.99  11:09.75     
          12:34.65  13:59.77  15:26.43  16:52.80     
          18:18.22  19:45.01         
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:18.44  2:42.39  4:07.51  5:32.54  21:21.88   
          6:58.17  8:24.06  9:49.28  11:15.48     
          12:41.83  14:09.10  15:35.83  17:02.53     
          18:30.50  19:57.15         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  29 januari 2013 
Licensierad till: Trelleborgs Simsällskap  Utskriftstid  10:50