Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim div.3b omg.1    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  12:55   
  Arrangör  VNSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Flickor Vnsk  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:13.76   
  Frida Rödin  2000      34.60        34.60   
  Johanna Andersson  2002      39.12        1:13.72   
  Matilda Klintberg  1999      29.61        1:43.33   
  Ida Larsson  2002      30.43        2:13.76   
                     
SK Ran Flickor  1999  Simklubben Ran            2:25.58   
  Embla Luani  2002      42.61        42.61   
  Mathilda Herlin  2001      39.09        1:21.70   
  Philippa Revstedt  1999      33.22        1:54.92   
  Vickie Berg  2000      30.66        2:25.58   
                     
Sk Hajen Flickor  2012  Simklubben Hajen            2:26.71   
  Malin Svensson  1999      37.76        37.76   
  Aliah Moberg  2003      42.69        1:20.45   
  Elin Lackegård  2000      34.30        1:54.75   
  Lovisa Christerson  2002      31.96        2:26.71   
                     
Mkk Flickor  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:42.23   
  Augusta Jansson  2000      39.45        39.45   
  Julia Szekely  2002      48.22        1:27.67   
  Alice Kron Larsson  2001      39.26        2:06.93   
  Felicia Kennbäck  2001      35.30        2:42.23   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Pojkar  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:16.28   
  Tim Hagerström  1999      34.17        34.17   
  Gustav Englund  2001      37.48        1:11.65   
  Filip Kutlesovski  2000      33.50        1:45.15   
  Carl Gerstenfeld  2002      31.13        2:16.28   
                     
Sk Ran Pojkar  1999  Simklubben Ran            2:18.04   
  Leonardo Nilsson  2000      35.43        35.43   
  Emil Bergman  2001      40.31        1:15.74   
  Primus Olsson  2000      29.98        1:45.72   
  Joel Dahlgren  2002      32.32        2:18.04   
                     
Pojkar Vnsk  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.11   
  Johannes Strömberg  2002      34.21        34.21   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      37.15        1:11.36   
  Hugo Stenskepp  2003      37.56        1:48.92   
  Emil Svensson  2002      33.19        2:22.11   
                     
Sk Hajen Pojkar  2001  Simklubben Hajen            2:32.58   
  Måns Burmester-Lysell  2004      42.37        42.37   
  Joar Modigh  2001      42.69        1:25.06   
  Hugo Rogmark  1999      32.75        1:57.81   
  Joel Wall  2001      34.77        2:32.58   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            33.81   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            34.29   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            36.60   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            39.30   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.39   
Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.21   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.98   
Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            52.61   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            33.69   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.64   
Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            41.55   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            42.98   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.34   
Linas Zigmantas  2004  Simklubben Hajen            44.58   
Isak Lindestam  2003  Simklubben Ran            45.21   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            47.20   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    31.57        1:06.86   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.46        1:14.05   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    35.88        1:14.14   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    35.91        1:16.36   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    35.99        1:16.83   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    36.77        1:18.23   
Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.59        1:18.43   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    37.91        1:22.55   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.30        1:08.93   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.06        1:09.21   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    34.22        1:10.95   
Behar Luani  2001  Simklubben Ran    34.86        1:13.02   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.05        1:14.58   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    34.71        1:15.60   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.64        1:16.29   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    47.98        1:39.65   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Flickor 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.55        1:01.85   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.01        1:05.73   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    33.53        1:09.29   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    33.09        1:10.36   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    33.87        1:10.37   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    33.81        1:11.06   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.39        1:21.49   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Pojkar 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    27.61        59.08   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    29.95        1:03.64   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    30.73        1:03.78   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    31.07        1:05.79   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    31.55        1:06.96   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    32.37        1:09.22   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    35.37        1:18.44   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            41.65   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            42.42   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.76   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            49.14   
Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            58.85   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.89   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.89   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            52.01   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.71   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            54.33   
Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            56.06   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            1:00.94   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    40.00        1:25.66   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.42        1:26.21   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    46.07        1:36.83   
Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    48.22        1:45.14   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    49.91        1:45.51   
Embla Luani  2002  Simklubben Ran    50.43        1:46.05   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DNF   
Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.18        1:24.42   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    40.40        1:26.17   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.25        1:28.40   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    47.75        1:41.53   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    48.74        1:41.62   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    49.88        1:44.55   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    56.76        1:56.62   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Flickor 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.37        1:23.18   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    40.05        1:27.23   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    42.62        1:29.65   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    43.00        1:31.21   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.88        1:31.45   
Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran    43.49        1:33.41   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    45.17        1:38.38   
Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    46.92        1:39.40   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Pojkar 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.47        1:25.79   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    41.28        1:28.20   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    43.13        1:31.23   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    43.37        1:31.26   
Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    44.89        1:36.13   
Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    44.40        1:36.86   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            38.63   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            40.84   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.93   
Mathilda Edman  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.81   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.12   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.84   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            43.39   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.85   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            46.31   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.80   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            50.12   
Ebbe Persson  2003  Simklubben Ran            50.62   
David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            53.39   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.02        1:19.33   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    39.28        1:20.71   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    39.63        1:21.83   
Annie Runesson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.78        1:29.62   
Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    44.55        1:31.21   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    44.94        1:32.65   
Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    46.12        1:35.69   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb    48.52        1:41.64   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.30        1:12.48   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.60        1:19.47   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.03        1:21.81   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    43.17        1:27.62   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.33        1:27.90   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    46.12        1:33.08   
Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Flickor 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.70        1:13.57   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran    36.41        1:14.88   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    38.59        1:19.99   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    39.60        1:21.43   
Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran    42.29        1:27.36   
Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    42.67        1:27.39   
Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    41.57        1:27.49   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen    46.01        1:32.60   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Pojkar 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    35.26        1:12.99   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    37.77        1:15.57   
Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.41        1:16.07   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.95        1:22.17   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    47.77        1:41.20   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            15.69   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            16.93   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            17.65   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            19.46   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            20.94   
Adna Curan  2003  Malmö Kappsimningsklubb            22.33   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            23.96   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            17.08   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            17.45   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            20.47   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb            23.09   
Lukas Kron Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            25.75   
Axel Dahlén  2004  Simklubben Hajen            26.70   
Isak Lindestam  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            33.40   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.21   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.23   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            37.15   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.25   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            39.81   
Mia Lang  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.56   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.80   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            34.80   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.84   
Behar Luani  2001  Simklubben Ran            36.08   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.65   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen            42.87   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.03   
Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran            45.27   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Flickor 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            29.86   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            33.13   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            33.75   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            33.93   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            35.11   
Madeleine Olsson  2000  Simklubben Ran            43.14   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.80   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Pojkar 15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            30.49   
Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            31.49   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            34.11   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            41.00   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.20   
Albert Nyhlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 5x50 Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Flickor Vnsk  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:35.52   
  Klara Rödin  2003      36.23        36.23   
  Matilda Klintberg  1999      28.44        1:04.67   
  Emma Vileus  2001      30.54        1:35.21   
  Frida Rödin  2000      30.43        2:05.64   
  Ida Larsson  2002      29.88        2:35.52   
                     
Sk Hajen Flickor  2012  Simklubben Hajen            2:43.01   
  Malin Svensson  1999      31.77        31.77   
  Elin Lackegård  2000      31.52        1:03.29   
  Lovisa Christerson  2002      31.94        1:35.23   
  Ella Jeppsson  2003      34.19        2:09.42   
  Elsa Bitzén  2003      33.59        2:43.01   
                     
Mkk Flickor  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:53.13   
  Bachira El-Laham  2002      35.79        35.79   
  Nicole Olofsson  1999      33.38        1:09.17   
  Julia Osterman  2004      36.42        1:45.59   
  Alice Kron Larsson  2001      33.83        2:19.42   
  Augusta Jansson  2000      33.71        2:53.13   
                     
SK Ran Flickor  1999  Simklubben Ran            2:56.79   
  Isabella Revstedt  2001      35.37        35.37   
  Embla Luani  2002      38.16        1:13.53   
  Sofia Dzudovic  2003      39.55        1:53.08   
  Lovisa Sjögren  1999      31.93        2:25.01   
  Vickie Berg  2000      31.78        2:56.79   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pojkar Vnsk  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.39   
  Axel Ståhl  2000      31.99        31.99   
  Lucas Örmon  2003      33.81        1:05.80   
  Johannes Strömberg  2002      29.69        1:35.49   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      28.83        2:04.32   
  Emil Svensson  2002      34.07        2:38.39   
                     
Sk Ran Pojkar  1999  Simklubben Ran            2:38.96   
  Joel Dahlgren  2002      32.62        32.62   
  Emil Bergman  2001      30.51        1:03.13   
  Arvid Axelsson  2003      41.57        1:44.70   
  Primus Olsson  2000      28.26        2:12.96   
  Artin Shahsavar  1999      26.00        2:38.96   
                     
Mkk Pojkar  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:41.99   
  Tim Hagerström  1999      29.28        29.28   
  Anders Ludvigsson  2000      28.63        57.91   
  Carl Gerstenfeld  2002      31.84        1:29.75   
  Elias Persson  2002      30.95        2:00.70   
  Svante Vilhelmsson  2003      41.29        2:41.99   
                     
Sk Hajen Pojkar  2001  Simklubben Hajen            3:00.05   
  Hugo Rogmark  1999      30.90        30.90   
  Joar Modigh  2001      31.42        1:02.32   
  Joel Wall  2001      34.37        1:36.69   
  Axel Dahlén  2004      45.29        2:21.98   
  Måns Burmester-Lysell  2004      38.07        3:00.05   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  12:55