Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim div.3b Omg 2    Utskriftsdatum  30 november 2013   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Vellinge-Näsets SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 november 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Damer  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:14.69   
  Emma Taylor  1998      35.41        35.41   
  Rebecca Örmon  2000      37.28        1:12.69   
  Matilda Klintberg  1999      29.90        1:42.59   
  Ida Larsson  2002      32.10        2:14.69   
                     
Ksls Damer  1998  Kristianstads SLS            2:21.75   
  Josefine Bengtsson  2000      36.39        36.39   
  Josefine Bengtsson  2000      39.01        1:15.40   
  Saga Nyborg  2003      41.13        1:56.53   
  Amanda Modig  1999      25.22        2:21.75   
                     
SK Hajen Damer  1998  Simklubben Hajen            2:25.67   
  Malin Svensson  1999      37.07        37.07   
  Amanda Karlsson  1998      39.35        1:16.42   
  Elin Lackegård  2000      35.51        1:51.93   
  Lovisa Christerson  2002      33.74        2:25.67   
                     
SS Iden Töser 1  Simsällskapet Iden            2:29.98   
  Louise Dellhede  1999      37.54        37.54   
  Kajsa Persson  2000      46.33        1:23.87   
  Sara Nilsson  1998      33.49        1:57.36   
  Moa Törneman  2001      32.62        2:29.98   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Herrar  1998  Kristianstads SLS            2:14.91   
  Erik Engström  1999      33.12        33.12   
  Ahmed Sadoon  2002      42.12        1:15.24   
  Joel Johnsson  2000      32.18        1:47.42   
  Arvid Elmberg  1998      27.49        2:14.91   
                     
Idens Pågar  Simsällskapet Iden            2:17.53   
  Christoffer Dellhede  2001      37.19        37.19   
  Roy Hangård  1999      39.30        1:16.49   
  Alexander Dahlén  1999      31.26        1:47.75   
  Simon Ljungbeck  2000      29.78        2:17.53   
                     
Vnsk Herrar  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:19.05   
  Johannes Strömberg  2002      37.17        37.17   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      38.02        1:15.19   
  Filip Henriksson  1998      30.83        1:46.02   
  Emil Svensson  2002      33.03        2:19.05   
                     
SK Hajen Herrar  1998  Simklubben Hajen            2:20.60   
  Andreas Aminoff  2000      34.16        34.16   
  Kasper Jörgensen  2000      42.45        1:16.61   
  Felix Midlöv  1998      29.31        1:45.92   
  Joar Modigh  2001      34.68        2:20.60   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            31.76   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            33.47   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            34.21   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            35.33   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.00   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            36.07   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            39.96   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            43.12   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            32.12   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            33.67   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.82   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            35.34   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            36.94   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            43.57   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            48.54   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    32.51        1:08.38   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    33.57        1:09.19   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    34.43        1:12.30   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden    33.97        1:12.46   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    34.64        1:12.57   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen    36.98        1:17.57   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    37.51        1:18.74   
Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    40.08        1:26.51   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    31.76        1:05.90   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    33.04        1:08.43   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.47        1:11.34   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    34.98        1:12.70   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    34.56        1:13.74   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    38.32        1:19.77   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    38.15        1:21.89   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.84        1:02.15   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    29.83        1:04.25   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    30.52        1:05.22   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    31.44        1:05.68   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    32.25        1:05.93   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    33.76        1:08.72   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    32.91        1:08.96   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    33.38        1:10.14   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    27.32        58.26   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    29.50        1:00.81   
Arvid Elmberg  1998  Kristianstads SLS    29.54        1:02.38   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    29.94        1:03.44   
Hakob Hakopian  1998  Kristianstads SLS    31.93        1:09.05   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    35.76        1:19.24   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden    38.21        1:22.55   
Jacopo Cozza  2001  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.26   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            45.01   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            45.26   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.60   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            50.24   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            50.34   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            51.56   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            53.15   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            48.77   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            49.43   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            50.45   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.52   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.07   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            55.39   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            57.94   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.39        1:22.76   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    42.47        1:28.82   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.08        1:30.77   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    45.62        1:38.10   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    47.59        1:40.22   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen    48.63        1:42.80   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    49.17        1:43.18   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    50.51        1:48.06   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.30        1:25.71   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    42.02        1:29.08   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    44.22        1:33.84   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen    43.91        1:36.38   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen    48.98        1:44.91   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    55.88        2:01.90   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.41        1:23.70   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    39.94        1:24.48   
Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    40.19        1:26.26   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    42.34        1:27.46   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    41.62        1:27.75   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    44.13        1:34.65   
Ellinor Andersson  1998  Kristianstads SLS    45.93        1:39.77   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden    54.62        1:57.39   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    41.67        1:26.56   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    43.06        1:29.35   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden    44.20        1:32.09   
Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    42.71        1:33.43   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    43.51        1:33.65   
Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    44.83        1:37.70   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    54.66        1:56.83   
Emil Karlsson-Lillienberg  2001  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.13   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            39.20   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            40.24   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            41.49   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            42.16   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.63   
Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            46.37   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            47.93   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.81   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.34   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            40.51   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            42.82   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            45.51   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            51.44   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            59.51   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.17        1:19.86   
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    40.02        1:21.04   
Josefine Bengtsson  2000  Kristianstads SLS    39.46        1:21.57   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.49        1:24.16   
Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    42.33        1:27.56   
Vilma Larson  2001  Simklubben Hajen    44.45        1:32.02   
Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden    46.41        1:36.19   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    47.11        1:36.60   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    34.74        1:12.99   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    41.61        1:25.45   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden    42.65        1:26.85   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.81        1:27.47   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    43.15        1:29.68   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    45.28        1:32.61   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    56.33        1:58.03   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    37.54        1:17.12   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    37.78        1:17.48   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    37.49        1:17.58   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.46        1:18.80   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen    38.64        1:20.40   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    39.95        1:21.63   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    40.27        1:22.89   
Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    58.49        1:59.61   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    31.91        1:07.04   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS    34.67        1:11.41   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    35.39        1:11.88   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    37.60        1:18.54   
Hakob Hakopian  1998  Kristianstads SLS    40.64        1:23.72   
Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    44.89        1:33.08   
Lukas Fajerson  1998  Simsällskapet Iden    1:42.05        1:42.05   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    51.32        1:49.69   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            16.14   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            16.23   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            16.63   
Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            17.69   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            17.94   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            18.33   
Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            19.49   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            19.79   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            16.82   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            21.00   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            21.03   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            21.20   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            21.61   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            21.84   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            21.94   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            35.77   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.92   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            36.79   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            39.17   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            39.55   
Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden            39.61   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            41.52   
Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            44.53   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.19   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            36.35   
Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden            36.88   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            39.03   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            45.06   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.83   
Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen            46.03   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            30.30   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            30.82   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            34.20   
Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            36.60   
Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS            39.14   
Ellinor Andersson  1998  Kristianstads SLS            43.11   
Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            54.96   
Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            1:00.35   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            31.05   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            31.14   
Erik Engström  1999  Kristianstads SLS            31.20   
Arvid Elmberg  1998  Kristianstads SLS            32.41   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            33.10   
Oliver Betz  1999  Simsällskapet Iden            35.97   
Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen            37.43   
                     
 
Gren 27, 5X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Damer  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:34.57   
  Frida Rödin  2000      31.91        31.91   
  Emma Vileus  2001      33.15        1:05.06   
  Matilda Klintberg  1999      28.25        1:33.31   
  Vilma Nilsson  1998      29.69        2:03.00   
  Ida Larsson  2002      31.57        2:34.57   
                     
SK Hajen Damer  1998  Simklubben Hajen            2:41.73   
  Malin Svensson  1999      31.71        31.71   
  Li Björner Oh  1998      28.90        1:00.61   
  Lovisa Christerson  2002      33.64        1:34.25   
  Elin Lackegård  2000      32.97        2:07.22   
  Vilma Larson  2001      34.51        2:41.73   
                     
SS Iden Töser 1  Simsällskapet Iden            2:43.53   
  Sara Nilsson  1998      29.70        29.70   
  Louise Dellhede  1999      32.17        1:01.87   
  Moa Törneman  2001      33.40        1:35.27   
  Elin Hansen  2000      32.63        2:07.90   
  Josefin Dellhede  2003      35.63        2:43.53   
                     
Ksls Damer  1998  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 28, 5X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Idens Pågar  Simsällskapet Iden            2:32.34   
  Alexander Dahlén  1999      28.90        28.90   
  Roy Hangård  1999      29.26        58.16   
  Simon Ljungbeck  2000      29.39        1:27.55   
  Christoffer Dellhede  2001      31.56        1:59.11   
  Gustav Lidbäck  2002      33.23        2:32.34   
                     
Vnsk Herrar  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.37   
  Johannes Strömberg  2002      32.56        32.56   
  Filip Henriksson  1998      27.34        59.90   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      30.08        1:29.98   
  Emil Svensson  2002      34.25        2:04.23   
  Marcus Paulsson  1999      34.14        2:38.37   
                     
Ksls Herrar  1998  Kristianstads SLS            2:38.53   
  Erik Engström  1999      29.09        29.09   
  Harry Petersson  2002      34.66        1:03.75   
  Arvid Elmberg  1998      28.26        1:32.01   
  Joel Johnsson  2000      32.47        2:04.48   
  Ahmed Sadoon  2002      34.05        2:38.53   
                     
SK Hajen Herrar  1998  Simklubben Hajen            2:47.17   
  Felix Midlöv  1998      26.30        26.30   
  Andreas Aminoff  2000      30.27        56.57   
  Joar Modigh  2001      36.22        1:32.79   
  Kasper Jörgensen  2000      30.10        2:02.89   
  Gabriel Agardh  2003      44.28        2:47.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  30 november 2013 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  12:02