Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim omgång 1    Utskriftsdatum  03 oktober 2012   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  22:35   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap  1997  Landskrona Simsällskap            2:13.17   
  Elin Rundblad  1999      35.72        35.72   
  Sara Linné  1997                 
  My Rydgren  1999                 
  Ida Sandwång  2001      2:13.17        2:13.17   
                     
Vellinge-Näsets SK  Vellinge-Näsets Simklubb            2:17.16   
  Jenny Thalin  1997      32.48        32.48   
  Rebecca Örmon  2000                 
  Matilda Klintberg  1999                 
  Vilma Nilsson  1998      2:17.16        2:17.16   
                     
Ystads SS Damer  1960  Ystads Simsällskap            2:21.14   
  Dinah Jönsson  1998      31.82        31.82   
  Tilde Larsson  2001                 
  Vilma Flodfält  1999                 
  Julia Olsson  1997      2:21.14        2:21.14   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            2:21.43   
  Malin Johansson  1997      33.86        33.86   
  Thea Lindström  2000                 
  Wilma Heij-Lindholm  1999                 
  Frida Nordefell  2000      2:21.43        2:21.43   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            2:23.64   
  Rebecka Östlund  1999      37.53        37.53   
  Jenny Le  2000                 
  Lula Mccaughey  1998                 
  Hanna Bergman  2001      2:23.64        2:23.64   
                     
Helsingborg  Helsingborgs Simsällskap            2:25.27   
  Hanna Holmqvist  1998      37.11        37.11   
  Maja Danielsson  1999                 
  Julia Wiktor  1997                 
  Ebba Hallbäck  2000      2:25.27        2:25.27   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap  1999  Landskrona Simsällskap            2:03.04   
  Hampus Svensson  1999      31.69        31.69   
  Emil Hassling  2000                 
  Alfred Christensson  1998                 
  Filip Tretonius  1999      2:03.04        2:03.04   
                     
Ystads SS Lag I Herrar  1960  Ystads Simsällskap            2:11.78   
  Filip Christiansson  1999      34.08        34.08   
  Max Persson  2001                 
  Sebastian Olsson Hansson  1998                 
  Björn Forslin  1997      2:11.78        2:11.78   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            2:13.85   
  Mihail Simis  1998      31.60        31.60   
  Erik Boos  1999                 
  Marcos Cerutti  1997                 
  Dennie Halilovic  2002      2:13.85        2:13.85   
                     
Helsingborg  Helsingborgs Simsällskap            2:17.98   
  Simon Hansson  1997      32.07        32.07   
  Dennis Åberg  1998                 
  Filip Tanaskovic  2000                 
  Martin Wahlberg  1999      2:17.98        2:17.98   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            2:19.18   
  Nicolas Nolén  2000      37.53        37.53   
  Sigge Ivarsson  1999                 
                   
  Hugo Cedervall  1997      2:19.18        2:19.18   
                     
Vellinge-Näsets SK  Vellinge-Näsets Simklubb            2:20.99   
  Jesper Lundell  1999      36.50        36.50   
  Anton Andersson  1997                 
  Johan Persson  1998                 
  Tim Linck-Riedhamer  2000      2:20.99        2:20.99   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            30.74   
Felicity Fridh  2001  Simklubben Poseidon            32.89   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            35.02   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            35.42   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.55   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.69   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            35.76   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            36.00   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.87   
10  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            40.39   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.58   
12  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            50.06   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.85   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            32.87   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            35.48   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            36.53   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            36.88   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.04   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.18   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.71   
Morten Röstin  2002  Landskrona Simsällskap            41.75   
10  Neo Dalholm  2002  Simklubben Poseidon            46.81   
11  Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            55.16   
Christoffer Lindkvist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.30   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:09.86   
Sweden C. Llupa  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:11.10   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            1:11.83   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            1:11.92   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:12.28   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.80   
Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon            1:13.69   
Filippa Fridh  1999  Simklubben Poseidon            1:14.80   
10  Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:16.03   
11  Maja Iversen  1999  Landskrona Simsällskap            1:16.13   
12  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            1:22.13   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:03.26   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:05.80   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon            1:08.95   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:09.38   
Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.02   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            1:11.25   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            1:11.50   
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:12.38   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:13.35   
10  Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            1:13.91   
11  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.91   
12  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            1:55.09   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            1:00.15   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            1:02.98   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.97   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:06.66   
Hanna Andersson  1998  Simklubben Poseidon            1:07.00   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.73   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:08.19   
Jessica Andersson  1997  Simklubben Poseidon            1:15.21   
Kajsa Wengelin  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:15.45   
10  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:15.97   
11  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            1:23.51   
12  Charlotte Larmark  2000  Landskrona Simsällskap            1:23.81   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            57.93   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            59.48   
Simon Hansson  1997  Helsingborgs Simsällskap            59.90   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.58   
Björn Forslin  1997  Ystads Simsällskap            1:01.17   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap            1:02.40   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:02.52   
Denni Vejzovic  1997  Simklubben Sydsim            1:04.85   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            1:04.95   
10  Viktor Schagerlöf  1998  Landskrona Simsällskap            1:05.49   
11  Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:07.26   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.72   
Sofi Severin  2001  Simklubben Poseidon            42.84   
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            43.72   
Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap            44.31   
Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            45.35   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            45.51   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            46.32   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            46.46   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.49   
10  Katarina Huang  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            47.76   
11  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            50.57   
12  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            53.52   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            41.52   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            48.59   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            48.64   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            48.66   
Gustav Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap            49.00   
Leif Malmus  2001  Helsingborgs Simsällskap            51.05   
Christoffer Lindkvist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.31   
Esben Metzsch  2002  Simklubben Poseidon            54.99   
Danilo Orlandic  2001  Simklubben Sydsim            55.07   
10  Elias Khanamidi  2003  Simklubben Poseidon            57.28   
11  Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            58.79   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            1:26.86   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:28.17   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            1:30.02   
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:31.62   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            1:32.20   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            1:32.78   
Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            1:33.39   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.48   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:35.54   
10  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:35.89   
11  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            1:36.97   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            1:21.83   
Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap            1:22.60   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:29.05   
Jesper Lundell  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:30.06   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:30.17   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:30.21   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            1:33.17   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            1:33.72   
Alexander Lilford  1999  Simklubben Poseidon            1:34.79   
10  Eddie Halilovic  1999  Simklubben Sydsim            1:35.96   
11  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            1:41.43   
12  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:42.94   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap            1:16.54   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.45   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.41   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            1:30.35   
Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon            1:32.70   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap            1:33.40   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:33.69   
Charlotte Larmark  2000  Landskrona Simsällskap            1:36.01   
Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon            1:37.13   
10  Kajsa Wengelin  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:38.83   
11  Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim            1:44.85   
12  Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            1:51.54   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:17.26   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.52   
Jacob Hesslevik  1997  Helsingborgs Simsällskap            1:18.97   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            1:20.47   
Salim Celikovic  1998  Landskrona Simsällskap            1:20.97   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            1:22.40   
Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            1:23.01   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:23.28   
Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            1:24.34   
10  Erik Henningsson  1997  Simklubben Sydsim            1:25.96   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon            1:30.27   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap            39.93   
Felicity Fridh  2001  Simklubben Poseidon            40.71   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            41.93   
Katarina Huang  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.10   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            42.42   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            43.24   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.04   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            45.61   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim            45.87   
10  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            46.13   
11  Ida Kroon  2001  Helsingborgs Simsällskap            46.89   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            39.28   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            40.45   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            43.24   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            47.74   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.78   
Morten Röstin  2002  Landskrona Simsällskap            50.20   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            51.00   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.52   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            53.15   
10  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            56.96   
11  Neo Dalholm  2002  Simklubben Poseidon            57.85   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            1:17.59   
Elin Rundblad  1999  Landskrona Simsällskap            1:17.88   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:18.29   
Thea Lindström  2000  Simklubben Sydsim            1:20.43   
Kajsa-Elsa Lindestam  2000  Simklubben Sydsim            1:20.75   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:22.11   
Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon            1:22.11   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            1:24.31   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            1:26.37   
10  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:26.87   
11  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.06   
12  Melinda Andersson  2000  Landskrona Simsällskap            1:36.82   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            1:09.88   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            1:12.64   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            1:16.81   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon            1:19.73   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:22.00   
Julian Kasapov Alexis  1999  Simklubben Sydsim            1:27.35   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.38   
Alexander Lilford  1999  Simklubben Poseidon            1:31.15   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:31.30   
10  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            1:35.43   
11  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:37.86   
Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            1:07.32   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            1:08.56   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            1:09.31   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.54   
Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            1:14.84   
Julia Wiktor  1997  Helsingborgs Simsällskap            1:16.40   
Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            1:16.57   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.49   
Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            1:22.79   
10  Hanna Andersson  1998  Simklubben Poseidon            1:22.87   
11  Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:23.24   
12  Jessica Andersson  1997  Simklubben Poseidon            1:31.41   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            1:06.63   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            1:07.67   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon            1:09.70   
Philip Hermansson-Barak  1997  Simklubben Poseidon            1:09.99   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            1:11.47   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:11.59   
Simon Hansson  1997  Helsingborgs Simsällskap            1:11.68   
Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.39   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.49   
10  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            1:13.42   
11  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            1:13.86   
12  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            1:20.78   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            14.66   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            16.92   
Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsällskap            17.19   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            17.33   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            17.37   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            17.57   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            18.18   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            19.33   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            19.53   
10  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            19.89   
11  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            20.27   
12  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            20.69   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            16.03   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            16.89   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap            17.40   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            17.95   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            18.38   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            19.70   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            19.88   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            19.90   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            23.42   
10  Elias Khanamidi  2003  Simklubben Poseidon            23.53   
11  Kayvan Souzani  2001  Simklubben Poseidon            24.28   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            32.17   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            33.70   
Vilma Flodfält  1999  Ystads Simsällskap            34.47   
Wilma Heij-Lindholm  1999  Simklubben Sydsim            35.05   
Louise Bengtsson  2000  Landskrona Simsällskap            35.88   
Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            36.24   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap            36.28   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            36.62   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            36.77   
10  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            36.81   
11  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon            37.49   
12  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.41   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap            33.45   
Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            33.70   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            34.81   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            34.97   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap            35.92   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            36.58   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap            37.14   
Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            37.41   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon            38.09   
10  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.17   
11  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            43.12   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Vater  1997  Landskrona Simsällskap            30.33   
Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim            32.45   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            32.50   
Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon            33.13   
Julia Wiktor  1997  Helsingborgs Simsällskap            34.04   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            34.45   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.23   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.52   
Julia Öhrström-Grönlund  1997  Ystads Simsällskap            36.02   
10  Ninwa Somi  1998  Landskrona Simsällskap            38.41   
11  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon            41.46   
12  Emma Svensson  1999  Simklubben Sydsim            45.60   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap            27.89   
Marcos Cerutti  1997  Simklubben Sydsim            28.96   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            29.65   
Mihail Simis  1998  Simklubben Sydsim            31.08   
Philip Hermansson-Barak  1997  Simklubben Poseidon            31.34   
Filip Svennblad  1997  Landskrona Simsällskap            31.83   
Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            32.80   
Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            32.89   
Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap            33.19   
10  Gustav Ridderman  Ystads Simsällskap            35.31   
11  Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.06   
12  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.85   
                     
 
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap  1997  Landskrona Simsällskap            2:32.71   
  My Rydgren  1999      31.28        31.28   
  Ida Sandwång  2001                 
  Sara Linné  1997                 
  Ninwa Somi  1998                 
  Louise Bengtsson  2000      2:32.71        2:32.71   
                     
Vellinge-Näsets SK  Vellinge-Näsets Simklubb            2:39.15   
  Vilma Nilsson  1998      30.89        30.89   
  Jenny Thalin  1997                 
  Frida Rödin  2000                 
  Matilda Klintberg  1999                 
  Ida Larsson  2002      2:39.15        2:39.15   
                     
SK Sydsim Damer Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            2:40.08   
  Sofia Heimsten  1997      29.63        29.63   
  Frida Nordefell  2000                 
  Wilma Heij-Lindholm  1999                 
  Thea Lindström  2000                 
  Klara Johansson  2001      2:40.08        2:40.08   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            2:40.51   
  Felicity Fridh  2001      32.79        32.79   
  Hanna Bergman  2001                 
  Lula Mccaughey  1998                 
  Elin Moberg  1999                 
  Hanna Andersson  1998      2:40.51        2:40.51   
                     
Helsingborg  Helsingborgs Simsällskap            2:47.09   
  Julia Wiktor  1997      32.08        32.08   
  Maja Danielsson  1999                 
  Sweden C. Llupa  1999                 
  Ebba Hallbäck  2000                 
  Clara Thomasson  2001      2:47.09        2:47.09   
                     
Ystads SS Damer  1960  Ystads Simsällskap            2:50.41   
  Dinah Jönsson  1998      28.79        28.79   
  Vilma Flodfält  1999                 
  Julia Olsson  1997                 
  Tilde Larsson  2001                 
  Maja Åkesson  2002      2:50.41        2:50.41   
                     
                     
 
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Landskrona Simsällskap  1999  Landskrona Simsällskap            2:28.04   
  Alfred Christensson  1998      26.70        26.70   
  Emil Hassling  2000                 
  Dzevad Celikovic  2001                 
  Hampus Svensson  1999                 
  Filip Tretonius  1999      2:28.04        2:28.04   
                     
Ystads SS Lag I Herrar  1960  Ystads Simsällskap            2:30.06   
  Björn Forslin  1997      27.09        27.09   
  Felix Hansson  2000                 
  Filip Christiansson  1999                 
  Sebastian Olsson Hansson  1998                 
  Max Persson  2001      2:30.06        2:30.06   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  1999  Simklubben Sydsim            2:34.15   
  Marcos Cerutti  1997      26.80        26.80   
  Mihail Simis  1998                 
  Teodor Cvijic  1999                 
  Dennie Halilovic  2002                 
  Jens Christiansen  2001      2:34.15        2:34.15   
                     
Helsingborg  Helsingborgs Simsällskap            2:39.11   
  Simon Hansson  1997      27.61        27.61   
  Gustav Arvidsson  1998                 
  Filip Eriksson  1999                 
  Filip Tanaskovic  2000                 
  Lukas Mirsch  2001      2:39.11        2:39.11   
                     
Vellinge-Näsets SK  Vellinge-Näsets Simklubb            2:43.71   
  Hampus Persson  1997      28.66        28.66   
  Filip Henriksson  1998                 
  Jesper Lundell  1999                 
  Tim Linck-Riedhamer  2000                 
  Emil Svensson  2002      2:43.71        2:43.71   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            2:46.77   
  Hugo Cedervall  1997      27.55        27.55   
  Neo Dalholm  2002                 
                   
  Sigge Ivarsson  1999                 
  Nicolas Nolén  2000      2:46.77        2:46.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2012 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  22:35