Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Palmracet    Utskriftsdatum  23 mars 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  18:41   
  Arrangör  Trelleborgs SS, Trelleborgs KS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2013         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap          33.95   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap          37.62   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap          37.96   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran          39.46   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          44.57   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap          50.39   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb          39.71   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap          42.46   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap          58.19   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          34.80   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran          37.54   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          42.25   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          43.00   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          43.00   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap          43.96   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          45.01   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran          46.10   
Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap          46.15   
10  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap          47.93   
11  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          51.59   
12  Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap          52.79   
13  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap          55.96   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          47.46   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          47.83   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          50.44   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          52.56   
Yrsa Andersson  2002  Trelleborgs Simsällskap          54.13   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap          56.28   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap          57.60   
Frida Larsson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          57.66   
Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          58.16   
10  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap          58.68   
11  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap          58.84   
12  Vilma Andersson  2004  Trelleborgs Simsällskap          59.92   
13  Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:01.10   
14  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:05.00   
15  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap          1:05.89   
16  Leona Wastrell  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:05.98   
17  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap          1:06.10   
18  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:10.31   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Ines Vuijica  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Kajsa Sjöström Andersson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap          DSQ   
Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Wanja Biewer  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb          33.16   
Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb          34.05   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran          39.76   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap          34.23   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap          37.76   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          42.00   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap          42.35   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap          44.16   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap          57.53   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap          39.61   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          44.82   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap          48.71   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          49.79   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap          53.72   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap          53.83   
Oscar Dahlberg  2001  Trelleborgs Simsällskap          1:00.35   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          47.81   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          48.35   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap          51.69   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          53.62   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          55.10   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          56.08   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          58.44   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          59.76   
Ludvig Romare  2004  Trelleborgs Simsällskap          1:01.97   
10  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap          1:06.46   
11  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:15.49   
Cedrik Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap  1:07.12        1:07.12   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap  33.94        1:11.07   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap  36.21        1:15.03   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  1:19.69        1:19.69   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  38.63        1:20.17   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran  41.01        1:22.93   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  33.74        1:11.28   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran  36.79        1:17.30   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  38.07        1:19.18   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap  40.35        1:22.81   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.30        1:23.79   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  40.03        1:23.86   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  42.12        1:26.76   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  42.26        1:27.64   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  43.22        1:29.00   
10  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:33.32        1:33.32   
11  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap  1:55.70        1:55.70   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  42.51        1:26.47   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  41.91        1:27.35   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  43.53        1:27.95   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  44.60        1:34.40   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  45.38        1:36.00   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  47.19        1:39.20   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborgs Simsällskap  50.15        1:47.20   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  53.49        1:48.35   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap  58.82        2:01.86   
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:05.17        1:05.17   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb  33.32        1:08.58   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  34.25        1:09.92   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  35.73        1:13.68   
Felix Linné-Westman  1999  Trelleborgs Simsällskap  37.29        1:19.99   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap  39.87        1:21.26   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran  39.14        1:21.80   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran  41.93        1:24.57   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  38.11        1:18.17   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  38.38        1:18.24   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap  1:27.82        1:27.82   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap  45.99        1:35.41   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  48.17        1:37.25   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:37.43        1:37.43   
Lucas Karlstedt  2001  Trelleborgs Simsällskap  55.27        1:55.50   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  41.53        1:25.60   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  42.66        1:27.12   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap  50.48        1:46.21   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:50.24        1:50.24   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap  55.04        1:53.75   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap  1:54.17        1:54.17   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap          29.19   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap          32.12   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          35.03   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran          37.38   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim          37.54   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb          31.50   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran          35.91   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap          37.31   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb          38.44   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          32.37   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap          35.37   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          37.65   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap          39.57   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          40.25   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          40.79   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran          40.79   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          41.80   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          42.55   
10  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap          46.18   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          38.72   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          42.60   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          44.17   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          46.30   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap          51.08   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap          52.43   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          53.44   
Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          53.75   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap          1:01.78   
10  Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:02.69   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb          27.90   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap          28.24   
Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborgs Simsällskap          29.83   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb          30.83   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran          33.27   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap          29.47   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          33.34   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          36.08   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          38.06   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          39.30   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap          42.13   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          34.84   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap          41.95   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap          45.24   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          45.80   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          DNS   
Oscar Dahlberg  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          42.91   
Hampus Jönsson  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          54.15   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap          55.10   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap  58.90        58.90   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap  28.92        1:00.12   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap  33.70        1:11.36   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim  33.82        1:11.70   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  33.54        1:12.07   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  30.61        1:03.97   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  30.95        1:05.35   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  33.26        1:09.53   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap  34.32        1:10.35   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  34.64        1:14.61   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap  53.36        1:52.15   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  29.49        1:01.61   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran  32.20        1:08.91   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  33.62        1:10.59   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:10.65        1:10.65   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.31        1:13.44   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap  1:14.68        1:14.68   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  35.57        1:14.81   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:16.00        1:16.00   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  36.68        1:16.89   
10  Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  37.70        1:16.90   
11  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran  37.60        1:18.57   
12  Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap  41.44        1:29.26   
13  Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap  41.85        1:31.01   
14  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb  43.29        1:33.21   
15  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap  43.46        1:36.64   
16  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap  47.76        1:44.44   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  35.40        1:14.36   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  36.64        1:16.44   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  35.64        1:19.17   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  37.45        1:19.43   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  38.16        1:20.17   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  39.38        1:24.45   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborgs Simsällskap  1:30.54        1:30.54   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:32.58        1:32.58   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap  1:35.84        1:35.84   
10  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap  45.56        1:36.33   
11  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap  47.12        1:39.67   
12  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap  48.18        1:43.03   
13  Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap  50.30        1:50.90   
14  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap  55.49        1:57.08   
15  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap  52.95        1:57.92   
16  Leona Wastrell  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:00.37        2:05.27   
17  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap  1:00.51        2:07.11   
18  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim  2:31.22        2:31.22   
Ines Vuijica  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  27.60        56.60   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb  28.13        59.05   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb  28.18        59.24   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran  31.84        1:06.89   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  55.87        55.87   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  28.88        1:01.24   
Felix Linné-Westman  1999  Trelleborgs Simsällskap  30.80        1:05.51   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap  1:07.45        1:07.45   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran  34.11        1:11.35   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran  34.48        1:11.77   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap  35.40        1:16.15   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap  37.78        1:22.11   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap  40.53        1:26.91   
10  Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap  43.86        1:34.94   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  33.36        1:07.67   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  32.90        1:08.04   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  34.88        1:11.53   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap  36.30        1:17.91   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap  39.57        1:22.82   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  41.01        1:25.49   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:27.14        1:27.14   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap  43.73        1:38.18   
Lucas Karlstedt  2001  Trelleborgs Simsällskap  46.29        1:44.27   
10  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap  48.12        1:44.49   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  36.02        1:16.21   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:19.69        1:19.69   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  38.85        1:23.90   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap  42.69        1:30.26   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap  45.74        1:37.53   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap  1:39.94        1:39.94   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap  47.34        1:41.58   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  47.62        1:43.43   
Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap  59.04        2:16.29   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap  30.59        1:08.94   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap  31.99        1:10.66   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap  1:11.91        1:11.91   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap  35.35        1:17.51   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran  38.54        1:21.55   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap  1:24.79        1:24.79   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb  36.30        1:15.94   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  36.03        1:16.82   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  37.07        1:18.34   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap  38.70        1:21.68   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran  37.41        1:23.15   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  40.74        1:25.80   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  34.31        1:15.00   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:19.93        1:19.93   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  38.89        1:23.98   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  39.15        1:25.15   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  40.81        1:26.44   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  41.84        1:27.80   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  42.79        1:30.30   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb  45.45        1:34.66   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap  47.67        1:39.47   
10  Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap  47.96        1:42.78   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  42.05        1:24.23   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  42.29        1:28.97   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  43.06        1:29.64   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  45.27        1:37.12   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  48.23        1:41.62   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  50.42        1:43.81   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  48.78        1:44.47   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap  55.25        1:55.70   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:00.98        1:59.41   
10  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap  54.98        2:00.89   
11  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap  58.50        2:03.03   
12  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:06.97        2:11.79   
13  Vilma Andersson  2004  Trelleborgs Simsällskap  1:06.93        2:19.83   
Frida Larsson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  29.52        1:04.27   
Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb  1:05.00        1:05.00   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb  32.32        1:08.35   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb  32.44        1:09.94   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap  32.92        1:06.85   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  34.39        1:13.48   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap  36.54        1:19.74   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap  1:22.40        1:22.40   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap  42.69        1:26.68   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  37.45        1:19.64   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  40.85        1:22.35   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  39.40        1:22.95   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap  39.48        1:28.76   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:36.31        1:36.31   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  47.26        1:38.49   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  49.30        1:41.49   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  41.82        1:31.02   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap  53.97        1:53.23   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  54.70        1:56.00   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  56.94        1:56.24   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Hampus Jönsson  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap  1:14.85        1:14.85   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran  43.11        1:31.14   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  41.49        1:25.21   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.67        1:14.82   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  38.51        1:21.64   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran  38.79        1:22.72   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  42.96        1:30.95   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  1:31.89        1:31.89   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  43.62        1:32.87   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  45.23        1:34.69   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap  46.09        1:39.77   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb  46.08        1:39.82   
10  Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap  48.30        1:43.80   
11  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb  54.34        1:56.53   
12  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap  58.13        2:03.57   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  42.53        1:30.20   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  1:41.87        1:41.87   
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  50.78        1:44.37   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  51.25        1:44.45   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  49.88        1:45.75   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap  52.86        1:51.01   
Ines Vuijica  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  56.67        2:00.22   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap  2:04.58        2:04.58   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap  59.99        2:05.32   
10  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap  1:02.16        2:09.39   
11  Leona Wastrell  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:11.85        2:30.41   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  36.78        1:16.30   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb  1:16.94        1:16.94   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran  41.95        1:29.18   
Nils Tangvald  1997  Vellinge-Näsets Simklubb  45.00        1:35.44   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  40.34        1:24.64   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap  43.61        1:34.84   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap  1:34.96        1:34.96   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap  59.68        2:10.50   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  42.94        1:29.33   
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  47.24        1:38.94   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  48.61        1:40.77   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  1:52.99        1:52.99   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap  57.27        2:00.49   
William Fransson  2000  Ystads Simsällskap  56.18        2:03.41   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  48.94        1:45.73   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap  50.99        1:46.45   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb  51.03        1:50.68   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap  58.03        2:00.37   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap  55.79        2:01.43   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  2:02.92        2:02.92   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap  1:00.34        2:07.30   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim  2:07.60        2:07.60   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap          31.02   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap          34.04   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap          35.61   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          39.04   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap          40.09   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran          37.81   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap          38.18   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap          1:00.53   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          37.27   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          38.51   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          39.29   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          40.56   
Vickie Berg  2000  Simklubben Ran          42.79   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap          43.40   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          47.33   
Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap          47.65   
Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap          48.74   
10  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap          49.26   
Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          40.82   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          42.27   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          45.97   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          49.64   
Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap          50.13   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          50.62   
Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap          51.67   
Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap          54.43   
Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap          55.33   
10  Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          55.38   
11  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap          55.73   
12  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          56.15   
13  Wanja Biewer  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          57.66   
14  Frida Larsson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          57.99   
15  Emma Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          58.39   
16  Alicia Sjögren  2005  Trelleborgs Simsällskap          58.75   
17  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim          59.76   
18  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:01.30   
19  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap          1:02.91   
20  Felicia Rosberg  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:03.59   
21  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:17.18   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          DNS   
Yrsa Andersson  2002  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb          33.33   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb          33.48   
Nils Tangvald  1997  Vellinge-Näsets Simklubb          40.76   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Linné-Westman  1999  Trelleborgs Simsällskap          36.37   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          37.97   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          38.61   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          39.87   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap          40.63   
Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap          49.09   
Jakob Elgen  1999  Ystads Simsällskap          57.37   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          37.01   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap          40.77   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap          41.72   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          43.46   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          44.44   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          49.76   
Lucas Karlstedt  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          39.40   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          40.19   
Hampus Jönsson  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          49.30   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          50.90   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          51.31   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          54.63   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          55.17   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap          55.74   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          56.77   
10  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          57.34   
11  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap          59.77   
Cedrik Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
Ludvig Romare  2004  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:05.90        1:05.90   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap  36.00        1:17.49   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim  40.03        1:29.37   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  36.23        1:18.89   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  38.04        1:22.06   
Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran  38.28        1:23.62   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb  40.58        1:32.73   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  35.68        1:17.13   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran  35.91        1:20.05   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:26.56        1:26.56   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  1:27.49        1:27.49   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim  43.57        1:32.60   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb  43.55        1:35.88   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim  40.81        1:29.69   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim  45.53        1:35.78   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap  47.41        1:49.25   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap  1:03.23        1:03.23   
Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb  30.09        1:03.41   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb  33.01        1:11.04   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap  36.15        1:16.79   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim  37.64        1:19.43   
Jonathan Hiltonsson  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:32.85        1:32.85   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap  1:35.40        1:35.40   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap  49.81        1:46.11   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap          DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap          27.64   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap          27.98   
Linda Fagermar  1989  Trelleborgs Simsällskap          30.26   
Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap          31.59   
Julia Schubert  1997  Trelleborgs Simsällskap          32.15   
Matilda Sandberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          32.16   
Julia Ström  1997  Föreningen Trelleborg Kappsim          32.49   
Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran          32.89   
Sofia Sjöberg  1997  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb          30.76   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap          31.67   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb          32.24   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb          33.57   
Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap          50.69   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          30.46   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran          30.82   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          31.95   
Evelina Cronqvist  2000  Trelleborgs Simsällskap          32.07   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          33.01   
Alice Meckelburg  2000  Trelleborgs Simsällskap          33.99   
Frida Eilertsson  2000  Trelleborgs Simsällskap          34.31   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          34.45   
Alva Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          34.56   
10  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          34.79   
11  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb          34.83   
12  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran          36.15   
13  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap          36.95   
14  Heidi Gingsjö  2000  Ystads Simsällskap          38.06   
15  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          38.55   
16  Kajsa Broberg  2001  Trelleborgs Simsällskap          40.15   
17  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap          41.42   
18  Evelina Kronquist  2001  Trelleborgs Simsällskap          42.03   
19  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb          42.56   
20  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap          45.45   
Felicia Schubert  2001  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Holmdahl  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          34.77   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          36.36   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          36.78   
Emilla Ninevska  2002  Trelleborgs Simsällskap          37.01   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          38.13   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          38.33   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          40.14   
Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap          41.06   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          41.72   
10  Leah Nasilovska  2003  Trelleborgs Simsällskap          42.24   
11  Ellen Johansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          45.16   
12  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborgs Simsällskap          45.64   
13  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap          45.78   
14  Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          47.29   
15  Yrsa Andersson  2002  Trelleborgs Simsällskap          48.08   
16  Olga Kertzscher Erlandsso  2004  Ystads Simsällskap          50.43   
17  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          51.85   
18  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap          52.24   
19  Wanja Biewer  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          52.95   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap          54.75   
21  Leona Wastrell  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          55.24   
22  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap          57.52   
23  Alicia Sjögren  2005  Trelleborgs Simsällskap          58.24   
24  Emma Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          58.79   
25  Vilma Andersson  2004  Trelleborgs Simsällskap          58.88   
26  Felicia Rosberg  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:01.68   
27  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:10.08   
28  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          1:32.30   
Karolina Clair  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          DNS   
Ines Vuijica  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torbjörn Paulsson  1987  Trelleborgs Simsällskap          24.86   
Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap          26.46   
Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborgs Simsällskap          26.62   
Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb          27.26   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb          27.83   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran          30.82   
Nils Tangvald  1997  Vellinge-Näsets Simklubb          34.96   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cebastian Christensen  1998  Trelleborgs Simsällskap          26.00   
Axel Lloyd  1999  Trelleborgs Simsällskap          29.32   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          30.09   
Felix Linné-Westman  1999  Trelleborgs Simsällskap          30.15   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap          31.90   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          32.15   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran          33.39   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap          34.76   
Collin Gingsjö  1999  Ystads Simsällskap          36.17   
10  Gustav Fredlund  1999  Trelleborgs Simsällskap          37.08   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          31.66   
Lukas Blennow  2001  Trelleborgs Simsällskap          33.67   
David Grönqvist  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim          35.60   
Isak Lindholm  2000  Trelleborgs Simsällskap          37.46   
Marcus Olsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          37.54   
David Nilsson  2001  Trelleborgs Simsällskap          39.43   
Asterix Brüggemann  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim          39.63   
Douglas Romare  2001  Trelleborgs Simsällskap          39.76   
Jesper Ingelström  2000  Ystads Simsällskap          41.61   
10  Lucas Karlstedt  2001  Trelleborgs Simsällskap          43.35   
11  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap          43.40   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          33.51   
Oscar Klittbo  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          35.99   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb          38.54   
Philip Primetta  2002  Trelleborgs Simsällskap          39.70   
Anton Jansson  2002  Trelleborgs Simsällskap          42.61   
Hampus Jönsson  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim          43.52   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborgs Simsällskap          45.43   
Hampus Nilsson  2003  Trelleborgs Simsällskap          45.77   
Erik Olsson  2002  Trelleborgs Simsällskap          46.42   
10  Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim          50.35   
11  Cedrik Nilsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          51.43   
12  Ludvig Romare  2004  Trelleborgs Simsällskap          53.92   
13  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap          56.46   
14  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim          56.96   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborgs Simsällskap          DNS   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tss Lag 1  Trelleborgs Simsällskap            2:06.80   
  Tove Andersson  1995      28.37        28.37   
  Julia Schubert  1997      1:04.27        1:32.64   
  Evelina Cronqvist  2000      34.16        2:06.80   
  Linn Olsson  2002              2:06.80   
                     
Ran Lag 1  Simklubben Ran            2:12.06   
  Stina Lindberg  2000      30.99        30.99   
  Hanna Hinderup  1996      32.27        1:03.26   
  Philippa Revstedt  1999      34.47        1:37.73   
  Vickie Berg  2000      34.33        2:12.06   
                     
Tss Lag 2  Trelleborgs Simsällskap            2:14.05   
  Hanna Cronqvist  1996      28.39        28.39   
  Alice Meckelburg  2000      34.13        1:02.52   
  Alva Nilsson  2001      35.16        1:37.68   
  Bianca Nilsson  2002      36.37        2:14.05   
                     
Ystads Simsällskap Lag 1  Ystads Simsällskap            3:05.53   
  Heidi Gingsjö  2000      38.57        38.57   
  Nora Persson  1999      49.34        1:27.91   
  Ellen Jespersen  2003      50.99        2:18.90   
  Alva Hansson  2003      46.63        3:05.53   
                     
Ystads Simsällskap Lag 2  Ystads Simsällskap            3:09.84   
  Sonja Persson  2001      3:09.84        3:09.84   
  Ronja Gingsjö  2002                 
  Olga Kertzscher Erlandsso  2004                 
  Elvira Eriksson  2003      3:09.84        3:09.84   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tss Lag 1  Trelleborgs Simsällskap            2:02.81   
  Tobias Laffrenzen  1995      2:02.81        2:02.81   
  Cebastian Christensen  1998                 
  Mattias Rydqvist  2000                 
  Philip Primetta  2002      2:02.81        2:02.81   
                     
Ystads Simsällskap  Ystads Simsällskap            2:59.15   
  Collin Gingsjö  1999      2:59.15        2:59.15   
  Julius Ingelström  2002                 
  Jesper Ingelström  2000                 
  William Fransson  2000      2:59.15        2:59.15   
                     
Tss Lag 2  Trelleborgs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  23 mars 2013 
Licensierad till: Trelleborgs Simsällskap  Utskriftstid  18:41