Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ISM BERLIN    Utskriftsdatum  08 mars 2016   
  Tävlingsort  Berlin    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Berlin         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 mars 2016         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            5:05.45   
                     
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            4:48.98   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            4:49.06   
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb            4:55.40   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            4:57.16   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen            27.62   
Ronja Wikström  1996  Helsingborgs Simsällskap            28.37   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            28.72   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            28.90   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.22   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.45   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            29.68   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.89   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.63   
10  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            30.98   
11  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            31.62   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            26.04   
Jonas Holmström  1992  Helsingborgs Simsällskap            26.42   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            26.46   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon            27.05   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            27.11   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            27.24   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            27.90   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            27.98   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            28.55   
10  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.61   
11  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.22   
12  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            29.62   
                     
 
Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            2:47.09   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            2:50.12   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            2:19.84   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            2:29.97   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            2:34.30   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            4:23.12   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            4:34.69   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            4:35.29   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            4:35.39   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap            4:08.80   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            4:11.00   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            4:21.62   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.96   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:08.28   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            1:08.70   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:12.57   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:17.92   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:05.41   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            1:07.73   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            1:11.79   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            1:15.89   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen            27.11   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            27.35   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            28.14   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.14   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            28.26   
Ronja Wikström  1996  Helsingborgs Simsällskap            28.37   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            28.48   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            28.77   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.22   
10  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            29.38   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            29.38   
12  Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.62   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.21   
Jonas Holmström  1992  Helsingborgs Simsällskap            24.61   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            25.11   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon            25.37   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            25.40   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            25.83   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            26.14   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            26.40   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            26.87   
10  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            27.17   
11  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.36   
12  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            27.41   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen            1:02.24   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            1:03.96   
Ronja Wikström  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:04.76   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:07.20   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:07.40   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            1:07.70   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            1:08.76   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:09.00   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            58.36   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:00.63   
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.87   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:01.13   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:01.95   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            1:05.37   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:07.37   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            1:10.76   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.15   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            33.83   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.51   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            34.53   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            28.20   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.38   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            31.88   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            32.34   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            32.68   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            2:08.72   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            2:10.73   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            2:12.00   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            2:12.34   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            2:12.44   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            2:14.54   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            2:17.15   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap            1:57.90   
Jonas Holmström  1992  Helsingborgs Simsällskap            1:57.92   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            1:58.96   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            1:59.82   
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.34   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            2:06.71   
                     
 
Gren 22, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            9:31.62   
                     
                     
 
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            2:23.58   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            2:31.78   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            2:33.56   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            2:38.79   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            2:10.05   
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap            2:13.61   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            2:14.44   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon            1:13.58   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:15.04   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:16.33   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:16.82   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:17.57   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:20.46   
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            1:00.48   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            1:04.03   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            1:07.26   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            1:09.17   
Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.49   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johansson  1991  Simklubben Hajen            30.69   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            31.10   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.62   
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            32.23   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            33.05   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            35.95   
                     
 
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            29.58   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap            30.27   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            30.69   
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            32.80   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.79   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            34.88   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS            58.43   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            58.47   
Ronja Wikström  1996  Helsingborgs Simsällskap            59.04   
My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap            59.91   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap            1:00.36   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:00.58   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            1:00.58   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.82   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:00.93   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:02.33   
11  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            1:02.34   
12  Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            1:02.77   
13  Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap            1:03.83   
14  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            1:04.21   
15  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            1:05.34   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            52.53   
Jonas Holmström  1992  Helsingborgs Simsällskap            52.98   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            53.97   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon            54.07   
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap            54.19   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            54.33   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            55.58   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            56.06   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon            56.74   
10  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap            57.30   
11  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            57.75   
12  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            58.36   
13  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            58.52   
14  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            58.58   
                     
 
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            2:31.60   
                     
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb            2:23.89   
                     
 
Gren 34, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap            17:09.14   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  08 mars 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:58