Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Seriesim 1    Utskriftsdatum  21 september 2013   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  14:45   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ksls Damer    373          2:21.73   
  Kristianstads SLS                   
  Josefine Bengtsson  2000      36.54        36.54   
  Thilde Lantz  2001      41.76        1:18.30   
  Hanna Olsson  1999      34.04        1:52.34   
  Elin Nilsson  1999      29.39        2:21.73   
                     
Velling Näsets Damer    348          2:25.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Frida Rödin  2000      36.95        36.95   
  Karin Palade  1998      39.97        1:16.92   
  Rebecca Örmon  2000      35.74        1:52.66   
  Ida Larsson  2002      32.41        2:25.07   
                     
SK Hajen Damer    330          2:27.67   
  Simklubben Hajen                   
  Malin Svensson  1999      37.52        37.52   
  Amanda Karlsson  1998      39.78        1:17.30   
  Elin Lackegård  2000      36.24        1:53.54   
  Ellinor Ahlgren  2001      34.13        2:27.67   
                     
SS Iden Damer    307          2:31.21   
  Simsällskapet Iden                   
  Moa Cronsjö  1998      34.61        34.61   
  Elin Hansen  2000      45.61        1:20.22   
  Moa Törneman  2001      38.72        1:58.94   
  Louise Dellhede  1999      32.27        2:31.21   
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ksls Herrar    255          2:18.30   
  Kristianstads SLS                   
  Erik Engström  1999      34.17        34.17   
  Ahmed Sadoon  2002      42.59        1:16.76   
  Joel Johnsson  2000      33.67        1:50.43   
  Arvid Elmberg  1998      27.87        2:18.30   
                     
SK Hajen Herrar    228          2:23.63   
  Simklubben Hajen                   
  Andreas Aminoff  2000      34.55        34.55   
  Kasper Jörgensen  2000      42.07        1:16.62   
  Felix Midlöv  1998      29.47        1:46.09   
  Joar Modigh  2001      37.54        2:23.63   
                     
Vellinge-Näsets Simklubb Herrar    223          2:24.68   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Filip Henriksson  1998      33.70        33.70   
  Tim Linck-Riedhamer  2000      39.12        1:12.82   
  Emil Svensson  2002      39.77        1:52.59   
  Johannes Strömberg  2002      32.09        2:24.68   
                     
SS Iden Herrar    208          2:28.10   
  Simsällskapet Iden                   
  Christoffer Dellhede  2001      38.36        38.36   
  Alfred Jarvi  2002      48.76        1:27.12   
  Alexander Dahlén  1999      31.55        1:58.67   
  Roy Hangård  1999      29.43        2:28.10   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Larsson  2002    332          33.55   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Saga Nyborg  2003    300          34.72   
  Kristianstads SLS                   
Julia Larsson  2002    261          36.37   
  Simklubben Hajen                   
Elin Svensson  2002    233          37.76   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Linnea Dolmark  2002    206          39.35   
  Simklubben Hajen                   
Olivia Jarl Halvarsson  2003    175          41.50   
  Kristianstads SLS                   
Tuva Rosén Sundström  2002    162          42.59   
  Simsällskapet Iden                   
Angelica Böhme  2003    70          56.16   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johannes Strömberg  2002    241          32.59   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Emil Svensson  2002    185          35.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ian Hangård  2002    183          35.72   
  Simsällskapet Iden                   
Harry Petersson  2002    163          37.15   
  Kristianstads SLS                   
Tomislav Corluka  2003    155          37.77   
  Kristianstads SLS                   
Alfred Jarvi  2002    119          41.16   
  Simsällskapet Iden                   
Måns Burmester-Lysell  2004    118          41.30   
  Simklubben Hajen                   
Gabriel Agardh  2003    107          42.66   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Rödin  2000    388  33.14        1:09.89   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Josefine Bengtsson  2000    363  34.36        1:11.45   
  Kristianstads SLS                   
                     
Hanna Nilsson  2000    319  35.39        1:14.65   
  Simklubben Hajen                   
                     
Alicia Virgili  2000    318  35.74        1:14.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Moa Törneman  2001    317  34.85        1:14.75   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Elin Hansen  2000    280  35.48        1:17.96   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Ellinor Ahlgren  2001    270  38.73        1:18.83   
  Simklubben Hajen                   
                     
Astrid Olsson  2002    204  39.98        1:26.65   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Andreas Aminoff  2000    294  32.43        1:07.56   
  Simklubben Hajen                   
                     
Tim Linck-Riedhamer  2000    251  34.44        1:11.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Joel Johnsson  2000    233  34.86        1:12.93   
  Kristianstads SLS                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    198  36.87        1:17.02   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Andreas Bendrén  2001    196  37.22        1:17.36   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Joar Modigh  2001    145  41.26        1:25.45   
  Simklubben Hajen                   
                     
Hugo Stenskepp  2003    135  41.06        1:27.52   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Jacob El Mokri  2001    131  41.80        1:28.44   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Li Björner Oh  1998    503  29.72        1:04.13   
  Simklubben Hajen                   
                     
Vilma Nilsson  1998    476  30.76        1:05.32   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Amanda Modig  1999    445  32.28        1:06.80   
  Kristianstads SLS                   
                     
Elin Nilsson  1999    421  31.74        1:08.01   
  Kristianstads SLS                   
                     
Julia Virgili  1998    399  32.43        1:09.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Malin Svensson  1999    398  32.97        1:09.31   
  Simklubben Hajen                   
                     
Louise Dellhede  1999    397  33.70        1:09.39   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Moa Cronsjö  1998    309  35.66        1:15.42   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Henriksson  1998    409  28.94        1:00.52   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Arvid Elmberg  1998    331  31.00        1:04.92   
  Kristianstads SLS                   
                     
Roy Hangård  1999    321  31.44        1:05.61   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Daniel Dahlén  1999    283  32.53        1:08.43   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Hakob Hakopian  1998    282  31.54        1:08.53   
  Kristianstads SLS                   
                     
Hugo Rogmark  1999    260  33.73        1:10.37   
  Simklubben Hajen                   
                     
Axel Ståhl  2000    145  38.09        1:25.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Andersson  2002    276          44.22   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Aliah Moberg  2003    224          47.40   
  Simklubben Hajen                   
Klara Rödin  2003    196          49.56   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Tilda Fredriksson  2003    189          50.15   
  Simklubben Hajen                   
Frida Jarl Halvarsson  2003    186          50.40   
  Kristianstads SLS                   
Olivia Jarl Halvarsson  2003    180          50.93   
  Kristianstads SLS                   
Hanne Husby  2004    170          51.91   
  Simsällskapet Iden                   
Siri Gunnarsson  2002    158          53.26   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Haris Jazavac  2002    132          49.54   
  Kristianstads SLS                   
Alfred Jarvi  2002    125          50.44   
  Simsällskapet Iden                   
Harry Petersson  2002    113          52.17   
  Kristianstads SLS                   
Eddie Nilsson  2003    105          53.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Måns Burmester-Lysell  2004    97          54.80   
  Simklubben Hajen                   
Lucas Örmon  2003    97          54.94   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Jacob Hansson  2002    85          57.28   
  Simklubben Hajen                   
Anton Witzell  2004    73          1:00.22   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Örmon  2000    406  39.94        1:24.67   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Emma Vileus  2001    310  43.39        1:32.57   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Thilde Lantz  2001    300  44.90        1:33.57   
  Kristianstads SLS                   
                     
Hanna Nilsson  2000    254  46.37        1:38.90   
  Simklubben Hajen                   
                     
Ella Laurén  2001    226  49.37        1:42.82   
  Simklubben Hajen                   
                     
Elin Sjö  2001    218  48.67        1:44.14   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Natalie Israelsson  2001    95  1:03.92        2:17.37   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Maja Fling  2001              DSQ   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tim Linck-Riedhamer  2000    248  41.92        1:28.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Ahmed Sadoon  2002    215  43.72        1:32.70   
  Kristianstads SLS                   
                     
Joel Von Post  2001    155  48.71        1:43.44   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Johan Axelsson  2000    142  49.99        1:46.35   
  Simklubben Hajen                   
                     
Erik Dahlberg  2002    138  50.23        1:47.55   
  Kristianstads SLS                   
                     
Joar Modigh  2001    121  52.42        1:52.20   
  Simklubben Hajen                   
                     
Erik Martell  2000    54  1:09.10        2:26.88   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Karlsson  1998    382  41.77        1:26.40   
  Simklubben Hajen                   
                     
Karin Palade  1998    371  41.55        1:27.25   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Emma Taylor  1998    353  41.79        1:28.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Sara Nilsson  1998    351  43.56        1:28.81   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Kitty Thai  1998    344  41.77        1:29.43   
  Kristianstads SLS                   
                     
Sofia Christerson  1999    325  42.90        1:31.13   
  Simklubben Hajen                   
                     
Elin Nilsson  1999    318  43.06        1:31.77   
  Kristianstads SLS                   
                     
Emelie Persson  2003    194  51.57        1:48.16   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Persson  1998    300  38.55        1:23.07   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Henric Ihr  1999    247  41.35        1:28.52   
  Simklubben Hajen                   
                     
Hugo Rogmark  1999    209  44.99        1:33.63   
  Simklubben Hajen                   
                     
Oliver Betz  1999    208  45.07        1:33.74   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Emil Karlsson-Lillienberg  2001    195  45.02        1:35.85   
  Kristianstads SLS                   
                     
Tobias Dahlberg  2001    179  45.12        1:38.54   
  Kristianstads SLS                   
                     
Daniel Dahlén  1999              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Andersson  2002    262          40.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Annie Thulin  2003    261          40.20   
  Kristianstads SLS                   
Julia Larsson  2002    243          41.13   
  Simklubben Hajen                   
Ella Jeppsson  2003    243          41.15   
  Simklubben Hajen                   
Josefin Dellhede  2003    191          44.57   
  Simsällskapet Iden                   
Klara Rödin  2003    165          46.79   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ella Fridsell  2003    138          49.72   
  Kristianstads SLS                   
Filippa Wigren  2004              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johannes Strömberg  2002    206          38.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Tomislav Corluka  2003    165          41.15   
  Kristianstads SLS                   
Gustav Lidbäck  2002    159          41.67   
  Simsällskapet Iden                   
Herman Modig  2003    118          46.00   
  Kristianstads SLS                   
Lucas Örmon  2003    110          47.05   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Jacob Hansson  2002    52          1:00.24   
  Simklubben Hajen                   
Daniel Von Post  2003    52          1:00.27   
  Simsällskapet Iden                   
Malte Laurén  2004              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Rödin  2000    324  39.01        1:20.37   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Josefine Bengtsson  2000    320  38.82        1:20.69   
  Kristianstads SLS                   
                     
Elin Lackegård  2000    277  41.90        1:24.65   
  Simklubben Hajen                   
                     
Alicia Virgili  2000    259  42.56        1:26.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Elin Hansen  2000    211  44.30        1:32.76   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Ellinor Ahlgren  2001    186  47.20        1:36.64   
  Simklubben Hajen                   
                     
Michelle Nguyen  2002    148  48.86        1:44.37   
  Kristianstads SLS                   
                     
Natalie Israelsson  2001              DSQ   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Andreas Aminoff  2000    294  35.28        1:13.54   
  Simklubben Hajen                   
                     
Kasper Jörgensen  2000    233  37.65        1:19.47   
  Simklubben Hajen                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    180  42.43        1:26.52   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Andreas Bendrén  2001    175  42.65        1:27.34   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Erik Dahlberg  2002    138  47.30        1:34.59   
  Kristianstads SLS                   
                     
Jacob El Mokri  2001    105  51.10        1:43.67   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Karlsson  1998    383  36.77        1:16.00   
  Simklubben Hajen                   
                     
Emma Taylor  1998    380  37.50        1:16.24   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Hanna Olsson  1999    362  37.45        1:17.44   
  Kristianstads SLS                   
                     
Amanda Modig  1999    338  38.61        1:19.26   
  Kristianstads SLS                   
                     
Malin Svensson  1999    324  38.81        1:20.35   
  Simklubben Hajen                   
                     
Karin Palade  1998    319  39.41        1:20.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Emelie Persson  2003    159  50.87        1:41.86   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Felix Midlöv  1998    386  32.34        1:07.21   
  Simklubben Hajen                   
                     
Alexander Dahlén  1999    286  36.16        1:14.28   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Filip Henriksson  1998    280  36.66        1:14.76   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Erik Engström  1999    274  36.34        1:15.29   
  Kristianstads SLS                   
                     
Hakob Hakopian  1998    199  40.20        1:23.78   
  Kristianstads SLS                   
                     
Oliver Betz  1999    115  50.58        1:40.56   
  Simsällskapet Iden                   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Larsson  2002              16.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Saga Nyborg  2003              16.63   
  Kristianstads SLS                   
Elsa Bitzén  2003              17.25   
  Simklubben Hajen                   
Annie Thulin  2003              18.00   
  Kristianstads SLS                   
Ella Jeppsson  2003              18.47   
  Simklubben Hajen                   
Viktoria Dellhede  2003              18.84   
  Simsällskapet Iden                   
Josefin Dellhede  2003              20.34   
  Simsällskapet Iden                   
Hanna Paulsson  2002              21.15   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Svensson  2002              17.13   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Ian Hangård  2002              17.69   
  Simsällskapet Iden                   
Gustav Lidbäck  2002              18.50   
  Simsällskapet Iden                   
Gabriel Agardh  2003              20.81   
  Simklubben Hajen                   
Herman Modig  2003              22.22   
  Kristianstads SLS                   
Haris Jazavac  2002              22.44   
  Kristianstads SLS                   
Eddie Nilsson  2003              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Örmon  2000    283          37.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Elin Lackegård  2000    268          37.81   
  Simklubben Hajen                   
Emma Vileus  2001    251          38.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Elin Sjö  2001    219          40.42   
  Simsällskapet Iden                   
Moa Törneman  2001    218          40.50   
  Simsällskapet Iden                   
Thilde Lantz  2001    194          42.10   
  Kristianstads SLS                   
Maja Fling  2001    158          45.09   
  Kristianstads SLS                   
Minna Molin  2000    122          49.03   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joel Johnsson  2000    249          34.61   
  Kristianstads SLS                   
Kasper Jörgensen  2000    236          35.25   
  Simklubben Hajen                   
Ahmed Sadoon  2002    170          39.28   
  Kristianstads SLS                   
Joel Von Post  2001    147          41.26   
  Simsällskapet Iden                   
Johan Axelsson  2000    106          46.05   
  Simklubben Hajen                   
Hugo Stenskepp  2003    89          48.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Li Björner Oh  1998    476          31.22   
  Simklubben Hajen                   
Sara Nilsson  1998    376          33.75   
  Simsällskapet Iden                   
Hanna Olsson  1999    359          34.28   
  Kristianstads SLS                   
Vilma Nilsson  1998    326          35.42   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Sofia Christerson  1999    306          36.14   
  Simklubben Hajen                   
Julia Virgili  1998    253          38.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Louise Dellhede  1999    249          38.72   
  Simsällskapet Iden                   
Kitty Thai  1998    247          38.84   
  Kristianstads SLS                   
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Felix Midlöv  1998    365          30.50   
  Simklubben Hajen                   
Erik Engström  1999    347          31.00   
  Kristianstads SLS                   
Alexander Dahlén  1999    291          32.89   
  Simsällskapet Iden                   
Arvid Elmberg  1998    276          33.46   
  Kristianstads SLS                   
Johan Persson  1998    269          33.75   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Roy Hangård  1999    251          34.55   
  Simsällskapet Iden                   
Henric Ihr  1999    205          36.95   
  Simklubben Hajen                   
Axel Ståhl  2000    80          50.45   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 september 2013 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  14:45