Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  07 oktober 2012   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  19:33   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    30.62        1:07.46   
Sandra Hörberg-Zdanowski  1992  Simsällskapet Iden    31.25        1:07.68   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    31.80        1:07.96   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.91        1:08.81   
Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    31.40        1:09.00   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simsällskapet Iden    32.25        1:10.05   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.66        1:11.26   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde    33.46        1:13.91   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    34.78        1:14.32   
10  Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde    35.54        1:15.42   
11  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    36.00        1:18.17   
12  Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap    35.29        1:18.83   
13  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    36.18        1:19.47   
14  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    36.14        1:20.65   
15  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde    37.66        1:22.00   
16  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    37.51        1:22.25   
17  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    38.06        1:23.09   
18  Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    38.30        1:25.95   
Nelly Hansson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.24        59.57   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    29.49        1:03.22   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.65        1:04.07   
Filip Christensson  1991  Landskrona Simsällskap    29.43        1:04.13   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde    29.30        1:04.13   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    30.97        1:05.75   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    31.30        1:07.06   
Jesper Olsson  1998  Simsällskapet Iden    31.47        1:07.27   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    31.61        1:07.99   
10  Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    32.74        1:09.24   
11  Victor Lanzinger  1997  Simklubben Poseidon    33.90        1:14.76   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.65        1:20.79   
August Ström  1995  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    35.22        1:14.41   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.60        1:16.29   
Vilma Larsson  1997  Simklubben Hajen    35.88        1:19.64   
Eloïse Ryon  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.35        1:22.89   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.19        1:23.15   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.61        1:24.22   
Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon    37.71        1:24.51   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.83        1:25.16   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    38.68        1:26.99   
10  Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen    42.94        1:30.52   
11  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb    42.59        1:32.36   
12  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    45.45        1:40.80   
13  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    48.83        1:46.66   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    31.97        1:10.52   
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    32.64        1:11.20   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    32.53        1:11.28   
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden    34.63        1:14.51   
Vidar Åsly  1997  Simklubben Lödde    35.73        1:20.64   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    39.09        1:25.99   
David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    39.58        1:28.00   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    41.48        1:29.62   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    30.73        1:03.85   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.51        1:06.22   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.39        1:11.62   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    35.14        1:11.70   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.45        1:11.84   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    35.36        1:11.96   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    34.70        1:12.21   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    35.39        1:13.11   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    36.33        1:13.83   
10  Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden    35.35        1:14.14   
11  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    35.79        1:14.60   
12  Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    36.14        1:14.62   
13  Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    35.99        1:14.74   
14  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    36.24        1:15.62   
15  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    38.20        1:18.34   
16  Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    37.71        1:18.37   
17  Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.41        1:21.40   
18  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb    41.00        1:23.73   
19  Marlina Degirmenci  1994  Malmö Kappsimningsklubb    43.95        1:31.35   
20  Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    45.22        1:32.26   
Nelly Hansson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Hjelm  1992  Malmö Kappsimningsklubb    26.84        55.59   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.73        58.91   
Julius Hjelm  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.48        1:00.34   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    29.76        1:00.96   
David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    30.11        1:01.87   
Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap    30.93        1:03.79   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    31.10        1:05.12   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    32.07        1:06.17   
Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    33.11        1:08.53   
10  Filip Christensson  1991  Landskrona Simsällskap    34.44        1:09.55   
11  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    34.29        1:09.57   
12  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden    33.40        1:10.14   
13  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    33.71        1:11.58   
14  Marko Vasilijevic  1999  Simsällskapet Iden    35.73        1:14.02   
15  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.18        1:14.56   
16  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    36.73        1:16.86   
17  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    44.02        1:31.68   
18  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.72        1:33.30   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    38.28        1:17.62   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    38.20        1:17.67   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    37.86        1:18.32   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    40.29        1:21.27   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    39.96        1:21.36   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde    40.39        1:21.55   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    39.67        1:23.50   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    41.15        1:23.58   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    41.75        1:25.22   
10  Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen    45.65        1:31.32   
11  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    44.56        1:31.66   
12  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb    45.40        1:32.00   
13  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    46.47        1:32.86   
14  Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden    45.26        1:33.09   
15  Kassandra Larsson  1998  Simsällskapet Iden    50.81        1:41.03   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    34.97        1:11.09   
Jacob Greiff  1997  Simklubben Poseidon    35.20        1:13.73   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    38.98        1:17.09   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    39.53        1:19.43   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    38.57        1:19.57   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    38.66        1:20.21   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    40.55        1:21.29   
Vidar Åsly  1997  Simklubben Lödde    40.73        1:25.04   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    43.50        1:27.71   
10  David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    44.37        1:32.29   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    35.04        1:13.67   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    35.63        1:14.11   
Petra Wennberg  1993  Simsällskapet Iden    36.10        1:15.21   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    36.14        1:16.51   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    36.75        1:17.26   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    36.20        1:18.07   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    37.07        1:18.77   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    38.80        1:21.06   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    37.69        1:21.35   
10  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    39.23        1:22.32   
11  Natalie Varady  1997  Simsällskapet Iden    39.25        1:23.53   
12  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    39.65        1:24.76   
13  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.58        1:29.16   
14  Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen    41.63        1:29.64   
15  Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    43.19        1:29.84   
16  Elin Nilsson  1994  Simklubben Spiggarna    43.00        1:30.38   
17  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap    43.94        1:33.01   
18  Olivia Persson  1996  Simklubben Spiggarna    45.06        1:34.30   
19  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    44.37        1:34.84   
20  Marlina Degirmenci  1994  Malmö Kappsimningsklubb    45.44        1:37.68   
21  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    46.07        1:37.87   
22  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb    45.87        1:42.36   
23  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen    53.96        1:52.60   
Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    33.37        1:10.33   
Simon Boman  1994  Simsällskapet Iden    33.31        1:11.08   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    34.42        1:12.52   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    34.45        1:13.83   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    35.32        1:14.09   
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden    37.32        1:17.99   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    38.33        1:20.01   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    37.45        1:20.18   
Victor Lanzinger  1997  Simklubben Poseidon    37.70        1:20.63   
10  Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna    45.42        1:35.93   
11  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    46.13        1:37.78   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.81  1:02.15  1:34.82    2:07.42   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.72  1:03.66  1:36.78    2:10.16   
Sandra Hörberg-Zdanowski  1992  Simsällskapet Iden    31.43  1:05.32  1:39.83    2:14.49   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    32.33  1:06.75  1:41.18    2:15.60   
Josefina Widerström  1994  Simklubben Poseidon    32.59  1:07.93  1:08.07    2:19.88   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    32.92  1:09.16  1:46.09    2:21.88   
Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    32.75  1:08.89  1:45.98    2:21.89   
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    33.43  1:10.28  1:47.22    2:22.08   
Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    33.43  1:10.28  1:47.19    2:22.99   
10  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    32.57  1:09.56  1:47.11    2:23.36   
11  Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.51  1:09.15  1:47.00    2:23.74   
12  Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    33.46  1:10.32  1:47.33    2:24.15   
13  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    33.05  1:10.35  1:48.79    2:25.15   
14  Vilma Larsson  1997  Simklubben Hajen    33.51  1:10.79  1:49.31    2:27.11   
15  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    34.06  1:12.27  1:50.94    2:27.15   
16  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    34.82  1:13.39  1:52.97    2:32.18   
17  Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    34.50  1:13.54  1:54.16    2:32.86   
18  Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.00  1:14.17  1:54.66    2:34.04   
19  Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap    35.90  1:14.96  1:55.46    2:34.44   
20  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.41  1:16.52  1:57.67    2:36.21   
21  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde    36.73  1:16.92  1:57.57    2:37.84   
22  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    37.20  1:18.25  2:00.40    2:41.63   
23  Isabella Kharraziha  1995  Simklubben Hajen    35.82  1:16.22  1:59.37    2:43.94   
24  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    38.51  1:22.72  2:08.21    2:51.56   
25  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    39.56  1:23.93  2:10.54    2:55.60   
26  Anna-Lena Johansson  1999  Simklubben Lödde    40.41  1:27.54  2:18.08    3:06.41   
27  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    46.21  1:38.37  2:33.07    3:24.04   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap    28.97  59.69  1:30.14    1:59.29   
Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.76  59.34  1:29.56    1:59.76   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.61  1:00.81  1:33.02    2:05.34   
Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde    29.73  1:02.61  1:35.40    2:07.03   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.52  1:02.80  1:35.68    2:07.17   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    29.52  1:01.17  1:34.16    2:07.50   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    28.94  1:01.52  1:35.58    2:08.38   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    29.56  1:01.66  1:35.64    2:08.78   
Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    30.14  1:03.09  1:37.54    2:10.07   
10  Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    30.51  1:03.69  1:37.64    2:11.62   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.90  1:07.23  1:43.13    2:15.92   
12  Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    31.27  1:07.08  1:42.72    2:16.35   
13  Jesper Olsson  1998  Simsällskapet Iden    31.96  1:07.11  1:42.13    2:16.86   
14  Filip Wejfeldt  1997  Simsällskapet Iden    30.84  1:05.66  1:41.43    2:17.91   
15  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    33.52  1:10.90  1:47.84    2:23.23   
16  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.23  1:09.12  1:46.75    2:23.63   
17  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    32.05  1:09.39  1:49.14    2:27.32   
18  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    35.32  1:12.89  1:50.90    2:27.61   
19  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.67  1:13.03  1:53.14    2:30.22   
20  Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.20  1:13.25  1:52.64    2:31.07   
21  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.82  1:14.44  1:55.52    2:35.70   
22  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    35.66  1:16.24  1:59.75    2:42.60   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.71        1:07.80   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    33.21        1:09.70   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    32.97        1:10.11   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    34.03        1:12.20   
Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden    33.63        1:12.38   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    36.09        1:13.23   
Josefina Widerström  1994  Simklubben Poseidon    35.23        1:15.32   
Agnes Ekfors-Elvin  1995  Simklubben Poseidon    35.97        1:15.55   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    35.33        1:16.46   
10  Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    35.35        1:16.62   
11  Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen    35.30        1:16.89   
12  Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.33        1:17.07   
13  Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    34.56        1:17.24   
14  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    36.45        1:17.91   
15  Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    37.00        1:18.85   
16  Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    35.24        1:19.06   
17  Eloïse Ryon  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.82        1:19.94   
18  Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon    36.84        1:20.28   
19  Megan Lloyd  1999  Malmö Kappsimningsklubb    36.96        1:21.81   
20  Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.44        1:21.82   
21  Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.81        1:22.58   
22  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    38.60        1:22.62   
23  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    38.78        1:23.21   
24  Elin Nilsson  1994  Simklubben Spiggarna    39.85        1:23.34   
25  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.19        1:23.49   
26  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap    40.42        1:24.23   
27  Isabella Kharraziha  1995  Simklubben Hajen    38.02        1:24.97   
28  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    38.38        1:26.11   
29  Jessica Lindkvist  1997  Simklubben Spiggarna    40.40        1:26.45   
30  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    40.43        1:26.61   
31  Olivia Persson  1996  Simklubben Spiggarna    42.19        1:26.71   
32  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    42.23        1:28.02   
33  Malin Jönsson  1997  Simsällskapet Iden    42.33        1:32.07   
34  Moa Lager  1999  Simklubben Poseidon    41.86        1:37.99   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Hjelm  1992  Malmö Kappsimningsklubb    26.47        57.09   
Julius Hjelm  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.15        1:00.72   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    29.88        1:04.01   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    31.90        1:06.39   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    31.67        1:06.49   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    29.78        1:07.77   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    31.85        1:08.06   
Jacob Greiff  1997  Simklubben Poseidon    32.73        1:13.87   
Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    32.27        1:14.04   
10  Marko Vasilijevic  1999  Simsällskapet Iden    33.97        1:14.22   
11  Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    35.73        1:16.53   
12  Victor Lanzinger  1997  Simklubben Poseidon    36.72        1:16.62   
13  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.86        1:18.92   
14  Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.15        1:23.55   
15  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    40.32        1:24.96   
16  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.02        1:29.89   
17  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    44.11        1:38.92   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 1 SK Lödde  1983  Simklubben Lödde            4:08.43   
  Elin Mähl  1994      29.58  1:01.14      1:01.14   
  Karin Ademar  1993      30.31  1:03.70      2:04.84   
  Johanna Holmberg  1993      29.47  1:01.77      3:06.61   
  Sandra Engberg  1995      29.05  1:01.82      4:08.43   
                     
SS Iden Lag 1 Damer  Simsällskapet Iden            4:08.78   
  Sandra Hörberg-Zdanowski  1992      29.21  1:00.52      1:00.52   
  Maria Persson  1993      30.08  1:02.51      2:03.03   
  Ella Nygren  1996      30.00  1:03.75      3:06.78   
  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996      29.83  1:02.00      4:08.78   
                     
SS Iden Lag 2 Damer  Simsällskapet Iden            4:19.92   
  Petra Wennberg  1993      30.56  1:03.63      1:03.63   
  Jenny Christensson  1996      30.22  1:04.76      2:08.39   
  Rebecca Nordberg  1996      32.11  1:06.82      3:15.21   
  Sara Nilsson  1998      30.86  1:04.71      4:19.92   
                     
SK Lödde Lag 2  1990  Simklubben Lödde            4:22.46   
  Michelle Lövdahl  1995      31.29  1:04.35      1:04.35   
  Nellie Ternblad  1995      30.26  1:03.63      2:07.98   
  Erika Sällberg  1997      31.52  1:06.83      3:14.81   
  Vilma Segerdahl  1998      32.44  1:07.65      4:22.46   
                     
Lag 1 SK Hajen  2012  Simklubben Hajen            4:23.53   
  Elin Lundgren  1995      30.72  1:03.15      1:03.15   
  Amanda Karlsson  1998      31.04  1:04.94      2:08.09   
  Isabella Kharraziha  1995      33.55  1:11.47      3:19.56   
  Li Björner Oh  1998      29.93  1:03.97      4:23.53   
                     
SK Poseidon L1  1996  Simklubben Poseidon            4:30.44   
  Josefina Widerström  1994      31.73  1:05.53      1:05.53   
  Agnes Ekfors-Elvin  1995      30.75  1:04.18      2:09.71   
  Lula Mccaughey  1998      35.19  1:12.79      3:22.50   
  Elin Moberg  1999      32.56  1:07.94      4:30.44   
                     
Mkk Lag 1 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            4:41.92   
  Annika Lundh  1997      32.65  1:08.09      1:08.09   
  Eloïse Ryon  1997      32.43  1:08.54      2:16.63   
  Megan Lloyd  1999      34.93  1:13.63      3:30.26   
  Nathalie Lind  1998      33.64  1:11.66      4:41.92   
                     
Lag 2 SK Hajen  2003  Simklubben Hajen            4:45.10   
  Vilma Larsson  1997      32.67  1:07.96      1:07.96   
  Emma Broberg  1997      34.07  1:11.51      2:19.47   
  Sara Edenfelt  1992      33.38  1:11.44      3:30.91   
  Caroline Båghammar  1998      35.60  1:14.19      4:45.10   
                     
SS Iden Lag 3 Damer  Simsällskapet Iden            5:00.07   
  Natalie Varady  1997      31.68  1:06.93      1:06.93   
  Moa Cronsjö  1998      33.10  1:11.04      2:17.97   
  Malin Jönsson  1997      37.96  1:18.92      3:36.89   
  Kassandra Larsson  1998      38.55  1:23.18      5:00.07   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Hajen Herrar  1971  Simklubben Hajen            3:51.60   
  Petter Fredriksson  1997      27.80  57.37      57.37   
  Johan Jönsson  1995      28.14  58.24      1:55.61   
  Martin Rogmark  1996      28.31  59.94      2:55.55   
  Per Christerson  1995      27.15  56.05      3:51.60   
                     
SS Iden Herrar  Simsällskapet Iden            3:52.27   
  Fredrik Hansen  1992      26.00  53.98      53.98   
  Simon Boman  1994      27.55  58.47      1:52.45   
  Robin Jönsson  1994      28.82  1:00.75      2:53.20   
  Filip Wejfeldt  1997      27.40  59.07      3:52.27   
                     
SK Lödde Pojkar  1992  Simklubben Lödde            4:03.36   
  Gustav Holmström  1996      28.02  58.89      58.89   
  Oskar Strömberg  1994      26.54  55.98      1:54.87   
  Vidar Åsly  1997      29.70  1:03.52      2:58.39   
  Lukas Gunnarsson  1998      30.79  1:04.97      4:03.36   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            4:07.21   
  Philip Hermansson-Barak  1997      30.34  1:03.98      1:03.98   
  Simon Pettersson  1998      31.29  1:04.74      2:08.72   
  Gustav Östlund  1997      27.44  59.08      3:07.80   
  Hugo Cedervall  1997      28.55  59.41      4:07.21   
                     
Mkk Lag 1 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            4:32.11   
  Viktor Hansson  1998      30.59  1:06.12      1:06.12   
  Sten Ludvigsson  1998      31.64  1:07.94      2:14.06   
  Ali Al Saedi Pettersson  1999      32.83  1:09.41      3:23.47   
  Rickard Wemlén  2000      32.80  1:08.64      4:32.11   
                     
                     
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.38  1:09.08  1:47.97    2:26.57   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    33.94  1:12.47  1:52.34    2:31.74   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    35.77  1:17.04  1:59.48    2:41.91   
Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde    36.39  1:18.67  2:01.71    2:45.30   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    36.89  1:21.09  2:04.57    2:48.63   
Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    40.16  1:28.29  2:17.72    3:06.57   
Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen    47.22  1:41.11  2:36.99    3:31.38   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb    30.10  1:03.76  1:37.91    2:12.48   
Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    31.86  1:06.87  1:42.86    2:19.35   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    32.51  1:09.89  1:48.25    2:25.26   
Jesper Olsson  1998  Simsällskapet Iden    34.45  1:13.83  1:55.13    2:37.98   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon    39.62  1:34.31  2:31.54    3:27.53   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    32.18  1:07.39  1:42.14    2:16.08   
Linnéa Månsson  1996  Simsällskapet Iden    34.89  1:10.60  1:48.40    2:26.91   
Cecilia Boman  1996  Simsällskapet Iden    34.77  1:12.33  1:50.60    2:28.76   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    34.38  1:12.48  1:51.53    2:29.53   
Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    35.49  1:14.41  1:54.40    2:34.31   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    36.47  1:16.47  1:56.19    2:34.94   
Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    37.17  1:17.41  1:58.32    2:37.76   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    37.01  1:17.07  1:57.67    2:38.41   
Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    38.31  1:19.68  2:01.79    2:43.61   
10  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    37.73  1:20.07  2:02.60    2:44.23   
11  Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    41.41  1:24.56  2:08.00    2:51.55   
12  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    41.32  1:26.49  2:10.51    2:52.54   
13  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    42.01  1:26.33  2:10.77    2:53.00   
14  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde    41.58  1:25.94  2:10.50    2:53.72   
15  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    41.89  1:26.41  2:12.32    2:56.37   
16  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    41.81  1:27.09  2:13.69    2:57.50   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    31.44  1:04.57  1:38.55    2:11.60   
David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    31.26  1:04.42  1:38.50    2:11.94   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    31.52  1:04.55  1:38.21    2:12.40   
Fredrik Hansen  1992  Simsällskapet Iden    33.22  1:09.58  1:46.53    2:25.66   
Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    34.02  1:11.01  1:48.65    2:26.75   
Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    37.26  1:15.48  1:54.99    2:34.02   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.92  1:17.21  1:57.06    2:34.80   
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    37.34  1:17.37  1:57.70    2:35.03   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    35.69  1:15.48  1:56.03    2:35.04   
10  Marko Vasilijevic  1999  Simsällskapet Iden    37.61  1:18.09  1:58.65    2:38.13   
11  Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    41.07  1:25.70  2:08.71    2:49.06   
12  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    41.53  1:25.58  2:09.14    2:51.32   
13  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    44.28  1:31.78  2:20.22    3:07.35   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Wennberg  1993  Simsällskapet Iden    37.12  1:18.50  1:59.47    2:39.71   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    37.25  1:18.53  1:59.61    2:40.11   
Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    37.04  1:18.76  2:00.02    2:40.72   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    37.73  1:19.53  2:01.52    2:43.28   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    38.91  1:22.02  2:05.43    2:47.96   
Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    40.38  1:24.45  2:08.93    2:52.65   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    40.13  1:26.25  2:12.90    2:58.44   
Natalie Varady  1997  Simsällskapet Iden    40.15  1:25.47  2:13.04    3:00.62   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    42.05  1:29.03  2:17.69    3:06.58   
10  Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    43.67  1:32.17  2:20.74    3:08.67   
11  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    42.63  1:31.89  2:21.11    3:10.47   
12  Kate Rova  1996  Simklubben Poseidon    44.67  1:36.09  2:28.54    3:19.64   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde            DSQ   
Sara Edenfelt  1992  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    35.30  1:13.75  1:53.75    2:33.90   
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden    38.83  1:22.54  2:06.56    2:49.35   
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    37.29  1:20.62  2:05.35    2:49.45   
Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    38.53  1:22.73  2:08.17    2:54.71   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    41.30  1:29.86  2:20.26    3:08.83   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    43.20  1:32.25  2:22.65    3:09.83   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb    43.58  1:33.64  2:24.83    3:14.76   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    42.87        1:29.61   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    42.71        1:29.67   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    42.70        1:29.70   
Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    43.30        1:31.15   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde    44.18        1:32.52   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    44.31        1:33.71   
Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    43.14        1:33.83   
Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    45.66        1:36.63   
Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    46.60        1:38.44   
10  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    46.84        1:38.89   
11  Kassandra Larsson  1998  Simsällskapet Iden    50.17        1:47.23   
Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Greiff  1997  Simklubben Poseidon    40.03        1:24.99   
Hugo Cedervall  1997  Simklubben Poseidon    40.51        1:25.26   
Jesper Olsson  1998  Simsällskapet Iden    41.44        1:25.40   
Christoffer Heimbrand  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    41.21        1:27.38   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    41.93        1:29.71   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    42.60        1:29.93   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    42.50        1:31.34   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    43.87        1:32.69   
Vidar Åsly  1997  Simklubben Lödde    43.59        1:34.99   
10  David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    45.51        1:37.31   
11  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    50.50        2:00.11   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    28.59        58.72   
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.50        58.90   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    29.00        1:00.08   
Elin Mähl  1994  Simklubben Lödde    29.48        1:00.78   
Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden    29.25        1:01.52   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    29.08        1:01.73   
Cecilia Boman  1996  Simsällskapet Iden    30.41        1:01.85   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    30.56        1:03.17   
Jenny Christensson  1996  Simsällskapet Iden    30.95        1:04.01   
10  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    30.98        1:04.24   
11  Michelle Lövdahl  1995  Simklubben Lödde    31.76        1:05.07   
12  Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    31.41        1:05.08   
13  Elin Lundgren  1995  Simklubben Hajen    31.87        1:05.37   
14  Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    31.27        1:05.43   
15  Amanda Karlsson  1998  Simklubben Hajen    31.71        1:05.52   
16  Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    31.40        1:05.57   
17  Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.69        1:05.70   
18  Natalie Varady  1997  Simsällskapet Iden    31.98        1:06.04   
19  Ella Nygren  1996  Simsällskapet Iden    32.32        1:06.70   
20  Rebecca Nordberg  1996  Simsällskapet Iden    32.72        1:06.71   
21  Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.24        1:06.72   
22  Hanna Dahl  1991  Simsällskapet Iden    32.32        1:06.91   
23  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    32.95        1:08.59   
24  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    32.92        1:08.78   
25  Elin Nilsson  1994  Simklubben Spiggarna    33.37        1:09.91   
26  Johanna Nilsson  1996  Ystads Simsällskap    34.01        1:09.98   
27  Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    33.27        1:10.30   
28  Emelie Hohenberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb    33.64        1:11.84   
29  Elin Önnestam  1996  Simklubben Lödde    35.40        1:13.26   
30  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    34.58        1:13.61   
31  Selina Degirmenci  1996  Malmö Kappsimningsklubb    34.55        1:14.34   
32  Olivia Persson  1996  Simklubben Spiggarna    35.31        1:14.49   
33  Madeleine Ivarsson  1994  Ystads Simsällskap    36.02        1:14.65   
34  Marlina Degirmenci  1994  Malmö Kappsimningsklubb    35.51        1:14.81   
35  Kate Rova  1996  Simklubben Poseidon    36.16        1:16.63   
36  Sara Johansson  1995  Ystads Simsällskap    36.17        1:16.69   
37  Hanna Nilsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    45.36        1:36.34   
Li Björner Oh  1998  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Hjelm  1992  Malmö Kappsimningsklubb    24.65        51.56   
Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap    25.60        54.96   
Julius Hjelm  1994  Malmö Kappsimningsklubb    26.63        56.07   
Per Christerson  1995  Simklubben Hajen    27.58        56.86   
Tobias Lindbom  1979  Malmö Kappsimningsklubb    27.32        57.04   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    27.61        57.46   
Filip Christensson  1991  Landskrona Simsällskap    28.07        57.67   
David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    27.38        57.68   
Petter Fredriksson  1997  Simklubben Hajen    28.19        58.65   
10  Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    28.53        58.83   
11  Gustav Holmström  1996  Simklubben Lödde    28.31        58.98   
12  Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    28.75        1:00.08   
13  Marko Vasilijevic  1999  Simsällskapet Iden    29.11        1:00.34   
13  Martin Rogmark  1996  Simklubben Hajen    29.37        1:00.34   
15  Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    29.28        1:00.59   
16  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden    29.03        1:00.72   
17  Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    30.14        1:02.26   
18  Marcus Henriksson  1997  Simklubben Hajen    30.47        1:02.62   
19  Alexander Olsson  1996  Simsällskapet Iden    30.94        1:02.65   
20  Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    32.12        1:07.97   
21  Victor Lanzinger  1997  Simklubben Poseidon    32.72        1:09.50   
22  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.21        1:15.25   
23  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.58        1:18.71   
24  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.67        1:29.12   
25  Sebastian Påhlsson  2001  Simklubben Lödde    41.92        1:32.86   
26  Mikael Wemmert  1993  Simklubben Spiggarna    42.89        1:35.19   
Mohamed Yaseen Abbas  1993  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nilsson  1998  Simsällskapet Iden    30.82        1:04.41   
Annika Lundh  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.55        1:07.01   
Amanda Styff  1997  Simklubben Lödde    32.69        1:07.19   
Moa Cronsjö  1998  Simsällskapet Iden    32.47        1:07.56   
Vilma Larsson  1997  Simklubben Hajen    32.57        1:07.64   
Erika Sällberg  1997  Simklubben Lödde    32.47        1:07.65   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    32.77        1:07.67   
Amanda Werthén  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.86        1:08.37   
Eloïse Ryon  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.54        1:08.64   
10  Vilma Segerdahl  1998  Simklubben Lödde    33.50        1:09.52   
11  Emma Broberg  1997  Simklubben Hajen    34.67        1:11.27   
12  Lula Mccaughey  1998  Simklubben Poseidon    35.09        1:11.42   
13  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.51        1:12.38   
14  Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.42        1:12.66   
15  Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.46        1:14.12   
16  Tove Kolare  1997  Ystads Simsällskap    35.08        1:14.17   
17  Caroline Båghammar  1998  Simklubben Hajen    36.82        1:15.43   
18  Angela Östlund  1998  Simklubben Hajen    36.94        1:17.04   
19  Noemi Ströhagen  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.92        1:17.33   
20  Jessica Lindkvist  1997  Simklubben Spiggarna    35.35        1:17.50   
21  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb    37.23        1:17.87   
22  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb    38.54        1:20.89   
23  Kassandra Larsson  1998  Simsällskapet Iden    42.04        1:28.80   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Simsällskapet Iden    30.15        1:01.28   
Felix Midlöv  1998  Simklubben Hajen    29.35        1:01.50   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    30.53        1:02.00   
Jacob Greiff  1997  Simklubben Poseidon    29.31        1:02.12   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    31.08        1:04.41   
Edvin Paul  1998  Simklubben Poseidon    30.99        1:04.70   
Vidar Åsly  1997  Simklubben Lödde    31.31        1:06.69   
Lukas Gunnarsson  1998  Simklubben Lödde    32.41        1:07.87   
Elias Mårtensson  1997  Simklubben Lödde    33.82        1:08.10   
10  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    33.00        1:08.52   
11  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.56        1:08.68   
12  Ali Al-Raiss  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.91        1:09.47   
13  David Zamora Torres  1998  Simsällskapet Iden    33.36        1:09.93   
14  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    34.38        1:11.43   
15  Arvid Johansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    39.63        1:30.68   
                     
 
Gren 29, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SS Iden Lag 1 Damer  Simsällskapet Iden            4:35.08   
  Linnéa Månsson  1996      32.48  1:06.62      1:06.62   
  Petra Wennberg  1993      35.14  1:14.42      2:21.04   
  Cecilia Boman  1996      33.49  1:12.44      3:33.48   
  Maria Persson  1993      29.54  1:01.60      4:35.08   
                     
SK Lödde Flickor  1992  Simklubben Lödde            4:35.26   
  Karin Ademar  1993      34.66  1:12.90      1:12.90   
  Nellie Ternblad  1995      35.35  1:16.15      2:29.05   
  Sandra Engberg  1995      31.25  1:06.05      3:35.10   
  Elin Mähl  1994      28.97  1:00.16      4:35.26   
                     
Lag 1 SK Hajen  2012  Simklubben Hajen            4:58.59   
  Emma Broberg  1997      36.09  1:13.89      1:13.89   
  Elin Lundgren  1995      39.73  1:22.85      2:36.74   
  Li Björner Oh  1998      34.60  1:17.25      3:53.99   
  Amanda Karlsson  1998      31.08  1:04.60      4:58.59   
                     
SS Iden Lag 2 Damer  Simsällskapet Iden            4:58.75   
  Moa Cronsjö  1998      36.60  1:16.37      1:16.37   
  Jenny Christensson  1996      36.84  1:19.79      2:36.16   
  Sara Nilsson  1998      35.18  1:15.73      3:51.89   
  Ella Nygren  1996      32.10  1:06.86      4:58.75   
                     
SK Lödde Lag 2  1990  Simklubben Lödde            5:06.28   
  Michelle Lövdahl  1995      35.66  1:14.16      1:14.16   
  Johanna Holmberg  1993      39.02  1:24.06      2:38.22   
  Erika Sällberg  1997      35.75  1:19.52      3:57.74   
  Amanda Styff  1997      32.93  1:08.54      5:06.28   
                     
Mkk Lag 1 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            5:25.42   
  Nathalie Lind  1998      39.40  1:21.00      1:21.00   
  Annika Lundh  1997      41.13  1:27.21      2:48.21   
  Eloïse Ryon  1997      35.48  1:19.83      4:08.04   
  Noemi Ströhagen  1998      36.50  1:17.38      5:25.42   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            5:30.64   
  Rebecka Östlund  1999      40.84  1:23.13      1:23.13   
  Kate Rova  1996      42.34  1:31.61      2:54.74   
  Lula Mccaughey  1998      35.45  1:19.66      4:14.40   
  Elin Melin  2000      35.47  1:16.24      5:30.64   
                     
Ystad SS  Ystads Simsällskap            5:34.58   
  Sara Göransson  1998      41.46  1:24.53      1:24.53   
  Tove Kolare  1997      43.68  1:34.84      2:59.37   
  Johanna Nilsson  1996      35.70  1:19.59      4:18.96   
  Sara Johansson  1995      35.47  1:15.62      5:34.58   
                     
                     
 
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Hajen Herrar  1971  Simklubben Hajen            4:22.46   
  Petter Fredriksson  1997      30.51  1:02.83      1:02.83   
  Martin Rogmark  1996      34.25  1:14.03      2:16.86   
  Per Christerson  1995      31.25  1:06.69      3:23.55   
  Johan Jönsson  1995      27.94  58.91      4:22.46   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            4:40.16   
  Philip Hermansson-Barak  1997      33.96  1:10.89      1:10.89   
  Victor Lanzinger  1997      37.75  1:21.78      2:32.67   
  Hugo Cedervall  1997      30.33  1:07.22      3:39.89   
  Gustav Östlund  1997      27.87  1:00.27      4:40.16   
                     
SK Lödde Pojkar  1992  Simklubben Lödde            4:45.19   
  Alexander Hedre  1999      35.26  1:14.20      1:14.20   
  Oskar Strömberg  1994      37.19  1:20.46      2:34.66   
  Lukas Gunnarsson  1998      32.80  1:11.79      3:46.45   
  Gustav Holmström  1996      27.47  58.74      4:45.19   
                     
Mkk Lag 1 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Sten Ludvigsson  1998      36.12  1:13.70      1:13.70   
  Viktor Hansson  1998              2:45.33   
                     
SS Iden Herrar  Simsällskapet Iden            DSQ   
  Filip Wejfeldt  1997      32.75        1:08.29   
                     
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde            33.44   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            33.57   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            33.90   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde            34.13   
Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde            36.76   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon            37.55   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            37.56   
Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon            37.58   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.61   
10  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon            38.14   
11  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            38.21   
12  Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden            38.37   
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            38.59   
14  Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.63   
15  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde            38.74   
16  Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon            38.77   
17  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.79   
18  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen            39.00   
19  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde            39.41   
20  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            39.48   
21  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen            39.70   
22  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            39.82   
23  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde            40.29   
24  Hilda Hegardt  1999  Simklubben Poseidon            40.38   
25  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.59   
26  Moa Lager  1999  Simklubben Poseidon            41.69   
27  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon            43.07   
28  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon            43.09   
29  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden            43.96   
30  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.29   
31  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            44.58   
32  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen            44.87   
33  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            44.93   
34  Anna-Lena Johansson  1999  Simklubben Lödde            46.08   
35  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            46.30   
36  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            46.93   
37  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.41   
38  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            47.46   
39  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            51.91   
40  Hanna Karlsson  2000  Simklubben Poseidon            52.08   
Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde            33.32   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden            34.17   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.89   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            35.23   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            35.48   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            35.49   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            36.87   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde            36.90   
William Latak  1999  Simklubben Poseidon            37.17   
10  Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon            37.34   
11  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon            38.35   
12  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb            38.94   
13  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb            39.42   
14  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            39.84   
15  Filip Sjöbeck  1999  Simklubben Poseidon            40.54   
16  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            41.41   
17  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            41.44   
18  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            41.52   
19  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.61   
20  Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.44   
21  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            43.47   
22  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            44.19   
23  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde            54.40   
24  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.86   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Yasin Rai  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            39.08   
Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            40.46   
Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            41.07   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.94   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.13   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            43.09   
Isabella Khanamidi  2001  Simklubben Poseidon            43.67   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            43.94   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            44.07   
10  Emelie Engdahl  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.16   
11  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            45.56   
12  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            45.72   
13  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            46.32   
14  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            46.90   
15  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.00   
16  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.14   
17  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            49.32   
18  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            49.68   
19  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap            49.74   
20  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            50.05   
21  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.44   
22  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            50.86   
23  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.07   
24  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            55.02   
25  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon            55.38   
26  Patricia Tibemo  2002  Simklubben Spiggarna            55.66   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            DNS   
Moa Andersson  2001  Simklubben Lödde            DNF   
Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.80   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.49   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.41   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            44.77   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.36   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.54   
Ludwig Johnsson  2001  Simklubben Lödde            46.02   
Ian Hangård  2002  Simsällskapet Iden            46.64   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            46.93   
10  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.73   
11  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            49.14   
12  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            49.99   
13  Erik Carlstedt  2001  Simsällskapet Iden            52.91   
14  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            55.56   
15  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            56.31   
16  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            59.37   
17  Viktor Johansson  2001  Simklubben Lödde            1:04.31   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            19.52   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            20.09   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            21.18   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            21.31   
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            21.77   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            21.90   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            21.91   
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            23.09   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            23.19   
10  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.21   
11  Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            23.33   
12  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            24.05   
13  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            24.80   
14  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            25.46   
15  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            26.31   
16  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            28.93   
                     
 
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            22.51   
Måns Wittström  2003  Simklubben Lödde            24.52   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.18   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            33.08   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    38.50        1:18.54   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.08        1:18.87   
Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    39.21        1:20.21   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    39.40        1:20.91   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    40.24        1:22.38   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb    39.58        1:22.53   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    41.98        1:22.85   
Louise Dellhede  1999  Simsällskapet Iden    40.51        1:22.86   
Vilma Rodman  1999  Simklubben Lödde    40.59        1:23.38   
10  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    40.78        1:23.45   
11  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    40.24        1:23.68   
12  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    42.63        1:26.47   
13  Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon    42.87        1:27.11   
14  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    42.69        1:27.36   
15  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    42.23        1:27.57   
16  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon    43.44        1:28.46   
17  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    44.61        1:28.83   
18  Hilda Hegardt  1999  Simklubben Poseidon    43.85        1:29.26   
19  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    42.82        1:29.43   
20  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen    44.40        1:30.59   
21  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    44.85        1:30.62   
22  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon    44.79        1:31.08   
23  Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb    44.09        1:31.49   
24  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    45.38        1:32.38   
25  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde    45.95        1:32.64   
26  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    45.91        1:33.56   
27  Moa Lager  1999  Simklubben Poseidon    44.96        1:33.82   
28  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    48.36        1:36.14   
29  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    46.69        1:37.23   
30  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    47.54        1:37.26   
31  Anna-Lena Johansson  1999  Simklubben Lödde    49.51        1:40.39   
32  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    49.79        1:41.54   
33  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    50.25        1:41.62   
34  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    49.21        1:42.36   
35  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    50.89        1:43.57   
Delina Ande Johannes  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            DSQ   
Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna            DSQ   
Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.93        1:17.93   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen    38.52        1:19.00   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    40.08        1:20.35   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    39.55        1:20.43   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    39.34        1:20.91   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    40.13        1:23.41   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    41.30        1:23.98   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    41.86        1:23.99   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    42.09        1:25.03   
10  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    41.86        1:25.16   
11  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.11        1:28.02   
12  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    42.60        1:28.19   
13  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    44.10        1:28.65   
14  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    43.76        1:31.00   
15  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    43.72        1:31.24   
16  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    42.39        1:31.44   
17  Filip Sjöbeck  1999  Simklubben Poseidon    45.13        1:31.45   
18  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    45.52        1:31.58   
19  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    44.99        1:31.84   
20  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    45.27        1:33.10   
21  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    45.97        1:33.14   
22  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    48.62        1:38.23   
23  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    47.66        1:38.73   
24  Kevin Fransson  1999  Simklubben Spiggarna    48.51        1:40.56   
25  Tim Györei Andersson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    46.64        1:41.43   
26  Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen    50.41        1:45.58   
David Petrovic  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Robert Jensen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Yasin Rai  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden            DSQ   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            40.90   
Emelie Engdahl  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.30   
Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            42.96   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            42.97   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            43.10   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.26   
Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            44.13   
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            45.12   
Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            45.24   
10  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.62   
11  Moa Andersson  2001  Simklubben Lödde            45.69   
12  Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            45.71   
13  Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.04   
14  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            46.13   
15  Isabella Khanamidi  2001  Simklubben Poseidon            46.42   
16  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            46.79   
17  Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            46.81   
18  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            46.84   
19  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            47.99   
20  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.13   
21  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.43   
22  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap            49.59   
23  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            50.07   
24  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            50.31   
25  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            52.27   
26  Rebecca Baker  2001  Simsällskapet Iden            52.55   
27  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            52.73   
28  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            55.48   
29  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            1:02.54   
30  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap            1:02.67   
31  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            1:03.56   
32  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.43   
Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde            41.41   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.01   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.26   
Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.99   
Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            44.12   
Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            44.48   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            44.64   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.27   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            45.54   
10  Ian Hangård  2002  Simsällskapet Iden            47.58   
11  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            47.89   
12  Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.09   
13  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            49.15   
14  Morten Röstin  2002  Landskrona Simsällskap            49.23   
15  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.19   
16  Erik Carlstedt  2001  Simsällskapet Iden            51.92   
17  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            52.05   
18  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            52.12   
19  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            52.42   
20  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            57.57   
21  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            1:13.54   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Viktor Johansson  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            43.57   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.23   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            44.40   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            45.82   
Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.90   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            48.42   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            48.94   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.51   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            50.98   
10  Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            53.07   
11  Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            53.33   
12  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            54.43   
13  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            56.80   
14  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            59.96   
15  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:00.00   
16  Kajsa Teahan  2003  Simsällskapet Iden            1:00.06   
17  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            1:00.40   
18  Petronella Svenmar  2003  Simklubben Hajen            1:00.60   
19  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            1:02.17   
20  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:03.89   
21  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            1:06.16   
22  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:09.54   
23  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:11.16   
24  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:18.67   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            DNS   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            47.86   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.23   
Måns Wittström  2003  Simklubben Lödde            49.37   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            52.58   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.04   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.82   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            55.82   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.59   
Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Flickor B Lag 1  1999  Simklubben Lödde            2:03.12   
  Louise Ranevi  1999      30.91        30.91   
  Emma Persson  1999      31.24        1:02.15   
  Vilma Rodman  1999      30.79        1:32.94   
  Elin Johannesson  1999      30.18        2:03.12   
                     
Mkk Lag 1 Flickor  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:08.51   
  Nicole Adamah  1999      32.71        32.71   
  Tove Lennartsson  2000      31.39        1:04.10   
  Anna Grahovac  1999      32.00        1:36.10   
  Alexandra Kowalska  1999      32.41        2:08.51   
                     
SK Lödde Flickor B Lag 2  1999  Simklubben Lödde            2:12.43   
  Julia Brinkhagen  1999      31.45        31.45   
  Emilia Johnsson  1999      34.22        1:05.67   
  Saga Palmgren  1999      32.87        1:38.54   
  Vivianne Olsson  2000      33.89        2:12.43   
                     
SK Poseidon Lag 1  1999  Simklubben Poseidon            2:12.67   
  Elin Moberg  1999      31.54        31.54   
  Rebecka Östlund  1999      33.61        1:05.15   
  Déspina Karida  1999      33.85        1:39.00   
  Elin Melin  2000      33.67        2:12.67   
                     
SK Hajen Lag 1  1999  Simklubben Hajen            2:21.30   
  Sofia Christerson  1999      33.61        33.61   
  Elin Lackegård  2000      36.87        1:10.48   
  Hanna Nilsson  2000      34.93        1:45.41   
  Alice Hovenberg  2000      35.89        2:21.30   
                     
SK Poseidon Lag 2 Flickor  1999  Simklubben Poseidon            2:22.28   
  Moa Lager  1999      37.04        37.04   
  Fiona Olsson  2000      36.21        1:13.25   
  Hilda Hegardt  1999      35.10        1:48.35   
  Annamaria Bontidean  2000      33.93        2:22.28   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lag 1 Pojkar  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.81   
  Anton Andersson Arvidsson  1999      30.98        30.98   
  Rickard Wemlén  2000      30.98        1:01.96   
  Ali Al Saedi Pettersson  1999      30.42        1:32.38   
  Tim Hagerström  1999      31.43        2:03.81   
                     
SS Iden  1999  Simsällskapet Iden            2:05.73   
  Marko Vasilijevic  1999      27.25        27.25   
  Alexander Dahlén  1999      31.29        58.54   
  Roy Hangård  1999      32.90        1:31.44   
  Daniel Dahlén  1999      34.29        2:05.73   
                     
SK Lödde Pojkar B  1999  Simklubben Lödde            2:09.30   
  Alexander Hedre  1999      31.03        31.03   
  Gustav Östlund  2000      31.73        1:02.76   
  Tobias Ranevi  1999      31.62        1:34.38   
  Elliot Larsson  2000      34.92        2:09.30   
                     
Mkk Lag 2 Pojkar  1999  Malmö Kappsimningsklubb            2:13.03   
  Robert Jensen  1999      32.04        32.04   
  Amin Halilovic  1999      34.12        1:06.16   
  Filip Kutlesovski  2000      34.22        1:40.38   
  Lucas Hansen  1999      32.65        2:13.03   
                     
SK Poseidon Lag 1  1999  Simklubben Poseidon            2:17.23   
  Oscar Johansson  2000      34.93        34.93   
  William Latak  1999      34.04        1:08.97   
  Filip Sjöbeck  1999      36.24        1:45.21   
  Sigge Ivarsson  1999      32.02        2:17.23   
                     
SK Hajen Pojkar  2000  Simklubben Hajen            2:19.84   
  Kasper Jörgensen  2000      33.03        33.03   
  Andreas Aminoff  2000      35.03        1:08.06   
  Henrik Leijon  1999      37.18        1:45.24   
  Hugo Rogmark  1999      34.60        2:19.84   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Flickor C-D  2001  Simklubben Lödde            2:29.68   
  Sara Sällberg  2001      35.74        35.74   
  Amanda Önnestam  2001      39.63        1:15.37   
  Louise Lindoff  2001      37.46        1:52.83   
  Victoria Segerdahl  2001      36.85        2:29.68   
                     
SK Poseidon 1  2001  Simklubben Poseidon            2:30.71   
  Mary Lagoguez  2001      36.41        36.41   
  Ebba Billing  2002      41.37        1:17.78   
  Klara Borgqvist  2001      37.38        1:55.16   
  Amanda Björkman  2001      35.55        2:30.71   
                     
Mkk Lag 1 Flickor C-D  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.31   
  Alice Kron Larsson  2001      39.03        39.03   
  Josephine Mikkelsen  2002      34.43        1:13.46   
  Kristina Kulcsar  2001      40.62        1:54.08   
  Emelie Engdahl  2001      37.23        2:31.31   
                     
Tks Flickor C-D  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            2:35.25   
  Isabelle Sering  2002      34.39        34.39   
  Julia Frederiksen  2001      38.23        1:12.62   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      38.67        1:51.29   
  Linnea Liljenfors  2004      43.96        2:35.25   
                     
Lag 1 SK Hajen  2012  Simklubben Hajen            2:37.70   
  Lovisa Christerson  2002      36.99        36.99   
  Ellinor Ahlgren  2001      40.05        1:17.04   
  Julia Larsson  2002      40.20        1:57.24   
  Ella Jeppsson  2003      40.46        2:37.70   
                     
Vnsk Flickor  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:40.90   
  Klara Rödin  2003      42.90        42.90   
  Ida Larsson  2002      34.71        1:17.61   
  Johanna Andersson  2002      39.09        1:56.70   
  Hanna Paulsson  2002      44.20        2:40.90   
                     
Mkk Lag 2 Flickor C-D  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.57   
  Johanna Ingner  2002      45.45        45.45   
  Felicia Kennbäck  2001      40.47        1:25.92   
  Mollie Morfelt  2003      42.56        2:08.48   
  Ida Björkdahl  2002      41.09        2:49.57   
                     
Ls Lag 2 Flickor  2001  Landskrona Simsällskap            2:56.04   
  Tilde Röiseth  2003      40.28        40.28   
  Fanny Moreau  2003      46.92        1:27.20   
  Matilda Hoff  2003      42.92        2:10.12   
  Linnéa Lindh  2003      45.92        2:56.04   
                     
Ls Lag 1 Flickor  2001  Landskrona Simsällskap            2:57.64   
  Laura Dorenda  2001      38.31        38.31   
  Hanna Lundius  2001      40.00        1:18.31   
  Elizabeth Barkijevic  2002      51.80        2:10.11   
  Fanny Hess  2004      47.53        2:57.64   
                     
10  SS Iden Lag 1 Flickor C-D  2001  Simsällskapet Iden            3:08.46   
  Elin Sjö  2001      43.07        43.07   
  Josefin Dellhede  2003      43.14        1:26.21   
  Kajsa Teahan  2003      51.19        2:17.40   
  Rebecca Baker  2001      51.06        3:08.46   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lag 1 Pojkar C-D  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:27.76   
  Arvid Scott  2001      39.43        39.43   
  Carl Gerstenfeld  2002      37.94        1:17.37   
  Joaquin Diaz  2001      33.53        1:50.90   
  Lukas Patzer  2002      36.86        2:27.76   
                     
SS Iden Pojkar C-D  2001  Simsällskapet Iden            2:32.42   
  Christoffer Dellhede  2001      35.39        35.39   
  Gustav Lidbäck  2002      36.54        1:11.93   
  Ian Hangård  2002      39.14        1:51.07   
  Erik Carlstedt  2001      41.35        2:32.42   
                     
SK Lödde Pojkar C-D  2001  Simklubben Lödde            2:33.73   
  Tim Brinkhagen  2001      34.49        34.49   
  Ludwig Johnsson  2001      21.98        56.47   
  Isak Paulsson  2002      57.48        1:53.95   
  Lukas Miderbäck  2003      39.78        2:33.73   
                     
Ls Lag 1 Pojkar  2001  Landskrona Simsällskap            2:46.62   
  Dzevad Celikovic  2001      37.77        37.77   
  Casper Svärd  2001      39.55        1:17.32   
  Morten Röstin  2002      43.97        2:01.29   
  Jesper Ring  2003      45.33        2:46.62   
                     
Mkk Lag 2 Pojkar C-D  2001  Malmö Kappsimningsklubb            2:48.34   
  Gustav Englund  2001      43.24        43.24   
  Bo Beckman  2002      44.78        1:28.02   
  Ludvig Ahlström  2002      42.13        2:10.15   
  Elias Persson  2002      38.19        2:48.34   
                     
Vnsk Pojkar  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:49.36   
  Johannes Strömberg  2002      35.74        35.74   
  Emil Svensson  2002      40.47        1:16.21   
  Lucas Örmon  2003      45.65        2:01.86   
  Hugo Stenskepp  2003      47.50        2:49.36   
                     
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.07        1:27.54   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb    42.06        1:28.36   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    42.67        1:29.53   
Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    42.83        1:30.10   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    44.60        1:32.61   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.54        1:33.19   
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    44.31        1:33.22   
Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    45.14        1:34.88   
Hilda Hegardt  1999  Simklubben Poseidon    45.53        1:34.97   
10  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    45.51        1:35.33   
11  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    45.30        1:35.81   
12  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    45.66        1:36.21   
13  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde    45.83        1:37.03   
14  Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon    45.92        1:37.58   
15  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    47.76        1:38.69   
16  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    47.56        1:38.76   
17  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    47.01        1:39.08   
18  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    47.38        1:39.47   
19  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon    46.91        1:39.88   
20  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    47.80        1:39.91   
21  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    47.62        1:40.04   
22  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    48.25        1:41.46   
23  Valentina Barkijevic  1999  Landskrona Simsällskap    48.46        1:43.08   
24  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    48.57        1:43.19   
25  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen    49.62        1:44.17   
26  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    50.72        1:46.24   
27  Kajsa Persson  2000  Simsällskapet Iden    49.66        1:46.93   
28  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon    50.71        1:47.03   
29  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    50.13        1:47.08   
30  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    52.97        1:49.25   
31  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    51.14        1:51.00   
32  Anna-Lena Johansson  1999  Simklubben Lödde    51.86        1:51.30   
33  Hanna Karlsson  2000  Simklubben Poseidon    52.46        1:51.42   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    41.27        1:29.50   
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    40.65        1:29.64   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    44.29        1:31.23   
Henric Ihr  1999  Simklubben Hajen    43.97        1:31.91   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    43.80        1:31.99   
Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    43.65        1:32.32   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    44.29        1:32.42   
Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    45.44        1:35.85   
Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    46.14        1:36.44   
10  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    46.20        1:36.85   
11  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    45.51        1:37.66   
12  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    46.33        1:38.01   
13  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    47.47        1:39.99   
14  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    47.06        1:40.82   
15  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    47.17        1:40.86   
16  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    47.58        1:41.35   
17  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    49.07        1:41.63   
18  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    47.95        1:42.12   
19  Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    50.16        1:42.87   
20  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    47.86        1:43.20   
21  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    49.76        1:43.91   
22  Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb    48.51        1:44.94   
23  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    51.05        1:46.30   
24  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    52.43        1:52.85   
25  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    52.51        1:53.08   
26  Sebastian Saine  2000  Simklubben Hajen    55.49        2:00.01   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen            DSQ   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Filip Sjöbeck  1999  Simklubben Poseidon            DSQ   
Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen            DSQ   
Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 49, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            45.20   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            45.63   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.03   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            46.66   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.72   
Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap            47.60   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            48.08   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            48.20   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.28   
10  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            48.53   
11  Isabelle Sering  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            48.60   
12  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            49.34   
13  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.61   
14  Sara Sällberg  2001  Simklubben Lödde            49.97   
15  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb            50.53   
16  Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            50.56   
17  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            50.71   
18  Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            50.93   
19  Rebecca Baker  2001  Simsällskapet Iden            51.04   
20  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            51.50   
21  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            51.81   
22  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            51.83   
23  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.87   
24  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.72   
25  Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            52.82   
26  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            52.92   
27  Izabella Shakhova  2001  Landskrona Simsällskap            54.69   
28  Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            55.07   
29  Rebecka Hägerlöf  2002  Malmö Kappsimningsklubb            55.26   
30  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            55.92   
31  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon            56.25   
32  Hanna Ryback  2001  Malmö Kappsimningsklubb            57.28   
33  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            57.57   
34  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            58.14   
35  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            59.28   
36  Emelie Engdahl  2001  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.20   
37  Felicia Rosberg  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:01.30   
38  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap            1:13.32   
39  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            1:17.16   
Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            DSQ   
Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            DSQ   
                     
 
Gren 50, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.94   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            48.42   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            48.73   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            49.03   
Ludwig Johnsson  2001  Simklubben Lödde            49.21   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            49.47   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.07   
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden            50.93   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            51.23   
10  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            51.83   
11  Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.10   
12  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            53.01   
13  Mattias Samsäter  2001  Malmö Kappsimningsklubb            53.40   
14  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            53.92   
15  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            54.12   
16  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            54.32   
17  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb            54.51   
18  Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            56.12   
19  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            56.43   
20  Ian Hangård  2002  Simsällskapet Iden            57.10   
21  Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            58.52   
22  Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden            58.84   
23  Viktor Johansson  2001  Simklubben Lödde            1:01.89   
24  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            1:02.78   
25  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap            1:06.80   
26  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            1:08.36   
Sebastian Lidman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 51, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            49.49   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            49.53   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            49.81   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            49.90   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            50.51   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            52.19   
Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            52.26   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            53.12   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            53.94   
10  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            56.35   
11  Julia Svensson  2003  Simsällskapet Iden            56.82   
12  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            57.21   
13  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            57.53   
14  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            58.79   
15  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            59.15   
16  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.51   
17  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            59.53   
18  Frida Larsson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.21   
19  Nora Liljegren  2003  Simklubben Hajen            1:00.71   
20  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            1:01.26   
21  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            1:01.61   
22  Emma Hybholt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.00   
23  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:02.40   
24  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            1:03.53   
25  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            1:03.84   
26  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            1:03.87   
27  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.00   
28  Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            1:05.85   
29  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            1:11.71   
30  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:13.14   
31  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:16.02   
Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Kajsa Teahan  2003  Simsällskapet Iden            DSQ   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Petronella Svenmar  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 52, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Wittström  2003  Simklubben Lödde            56.69   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            57.40   
Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            58.37   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            59.64   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.01   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.35   
Fred Linnér  2004  Simklubben Hajen            1:01.29   
Lars-Belvin Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.88   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            1:02.68   
10  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            1:03.80   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.63   
12  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            1:12.41   
13  Daniel Choinski Nielsen  2005  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:22.85   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            DSQ   
Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    32.49        1:07.69   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    32.74        1:07.70   
Anna Grahovac  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.24        1:09.19   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    33.49        1:09.35   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.22        1:10.41   
Felicia Brandao  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.43        1:10.53   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    34.90        1:12.16   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.50        1:12.56   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    34.45        1:12.66   
10  Felicia Huynh  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.47        1:12.78   
11  Nicole Adamah  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.81        1:12.79   
12  Saga Palmgren  1999  Simklubben Lödde    35.40        1:14.11   
13  Vivianne Olsson  2000  Simklubben Lödde    36.69        1:14.93   
14  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    36.32        1:15.49   
15  Annamaria Bontidean  2000  Simklubben Poseidon    36.36        1:15.93   
16  Hilda Hegardt  1999  Simklubben Poseidon    36.74        1:16.20   
17  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    36.31        1:16.43   
18  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon    36.94        1:16.68   
19  Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon    36.64        1:17.22   
20  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon    37.14        1:17.31   
21  Emilia Frederiksen  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    37.61        1:17.76   
22  Sofia Christerson  1999  Simklubben Hajen    37.19        1:18.27   
23  Emilia Johnsson  1999  Simklubben Lödde    38.57        1:19.01   
24  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    38.13        1:20.18   
25  Elin Lackegård  2000  Simklubben Hajen    39.32        1:20.35   
26  Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb    37.74        1:20.70   
27  Saga Miderbäck  2000  Simklubben Lödde    38.41        1:20.88   
28  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen    39.66        1:22.29   
29  Julia Forell  2000  Simklubben Lödde    38.88        1:22.40   
30  Anna-Lena Johansson  1999  Simklubben Lödde    40.79        1:23.47   
31  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap    40.62        1:23.50   
32  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.81        1:23.72   
33  Linn Steen  2000  Simklubben Spiggarna    40.89        1:23.81   
34  Alice Hovenberg  2000  Simklubben Hajen    40.21        1:23.89   
35  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    40.78        1:24.33   
36  Moa Lundgren  2000  Simklubben Spiggarna    40.63        1:24.86   
37  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    40.32        1:25.71   
38  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    40.23        1:25.83   
39  Matilda Johansdotter  2000  Simklubben Lödde    41.25        1:27.18   
40  Elin Hansen  2000  Simsällskapet Iden    41.21        1:29.18   
41  Valentina Barkijevic  1999  Landskrona Simsällskap    42.51        1:31.37   
42  Hanna Karlsson  2000  Simklubben Poseidon    44.86        1:34.13   
Moa Lager  1999  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 54, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Hedre  1999  Simklubben Lödde    31.07        1:05.68   
Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    32.26        1:06.43   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    32.76        1:07.86   
David Siöland  2000  Malmö Kappsimningsklubb    33.12        1:09.36   
Ali Al Saedi Pettersson  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.44        1:09.59   
Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde    33.46        1:09.82   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    33.71        1:10.81   
Sigge Ivarsson  1999  Simklubben Poseidon    34.89        1:11.10   
Gustav Östlund  2000  Simklubben Lödde    35.02        1:11.41   
10  Kasper Jörgensen  2000  Simklubben Hajen    34.16        1:12.01   
11  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.85        1:12.37   
12  Roy Hangård  1999  Simsällskapet Iden    35.05        1:12.95   
13  Tim Hagerström  1999  Malmö Kappsimningsklubb    35.34        1:13.20   
14  Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    35.88        1:14.69   
15  Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    36.34        1:14.78   
16  Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    37.52        1:15.46   
17  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    35.81        1:15.58   
18  Filip Kutlesovski  2000  Malmö Kappsimningsklubb    35.66        1:15.60   
19  William Latak  1999  Simklubben Poseidon    36.43        1:15.91   
20  Henric Ihr  1999  Simklubben Hajen    37.32        1:15.99   
21  Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.22        1:18.05   
22  Filip Sjöbeck  1999  Simklubben Poseidon    37.24        1:19.35   
23  Simon Ljungbeck  2000  Simsällskapet Iden    36.59        1:19.95   
24  Amin Halilovic  1999  Malmö Kappsimningsklubb    38.27        1:21.54   
25  Hugo Rogmark  1999  Simklubben Hajen    39.86        1:22.30   
26  Daniel Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    38.16        1:22.68   
27  Marcus Paulsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    39.39        1:22.74   
28  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    39.20        1:24.49   
29  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    41.37        1:24.82   
30  Henrik Leijon  1999  Simklubben Hajen    41.01        1:27.28   
31  Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    44.16        1:30.48   
32  Marco Smith  2000  Simklubben Lödde    43.80        1:34.93   
33  Johan Axelsson  2000  Simklubben Hajen    42.60        1:35.16   
34  Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    49.01        1:41.24   
                     
 
Gren 55, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.05   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            35.17   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            35.18   
Laura Dorenda  2001  Landskrona Simsällskap            36.71   
Moa Törneman  2001  Simsällskapet Iden            36.75   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            36.77   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            37.16   
Louise Lindoff  2001  Simklubben Lödde            37.84   
Julia Frederiksen  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim            37.87   
10  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen            38.31   
11  Ellinor Ahlgren  2001  Simklubben Hajen            38.86   
12  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            38.91   
13  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.96   
14  Victoria Segerdahl  2001  Simklubben Lödde            39.00   
15  Amanda Önnestam  2001  Simklubben Lödde            39.93   
16  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            40.48   
17  Hanna Lundius  2001  Landskrona Simsällskap            40.63   
18  Olivia Skog  2002  Simklubben Lödde            40.74   
19  Linnea Moberg  2001  Simklubben Poseidon            41.19   
20  Elin Sjö  2001  Simsällskapet Iden            42.00   
21  Zerina Imamovic  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.27   
22  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            42.29   
23  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon            43.00   
24  Agnes Dansdotter  2002  Simklubben Lödde            43.59   
25  Victoria Björnstedt  2001  Simklubben Spiggarna            43.85   
26  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            44.46   
27  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.13   
28  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.96   
29  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.23   
30  Hanna Ryback  2001  Malmö Kappsimningsklubb            47.09   
31  Rebecca Baker  2001  Simsällskapet Iden            48.16   
32  Kristjana Lind Olafsdotti  2002  Malmö Kappsimningsklubb            48.47   
33  Mikaela Reis  2001  Simklubben Hajen            50.87   
34  Izabella Shakhova  2001  Landskrona Simsällskap            51.36   
35  Siri Gunnarsson  2002  Simsällskapet Iden            51.97   
36  Elizabeth Barkijevic  2002  Landskrona Simsällskap            53.27   
37  Tuva Rosén Sundström  2002  Simsällskapet Iden            54.73   
38  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            54.84   
39  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.91   
40  Felicia Rosberg  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:07.92   
Desiré Grönqvist  2002  Föreningen Trelleborg Kappsim            DSQ   
Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 56, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            34.62   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            36.32   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.79   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.95   
Ian Hangård  2002  Simsällskapet Iden            39.28   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            39.31   
Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap            39.77   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.50   
Elliot Jönsson  2001  Simklubben Lödde            41.65   
10  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde            41.76   
11  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.96   
12  Ludvig Ahlström  2002  Malmö Kappsimningsklubb            41.98   
13  Andreas Bendrén  2001  Simsällskapet Iden            42.07   
14  Sebastian Lidman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.08   
15  Morten Röstin  2002  Landskrona Simsällskap            43.57   
16  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            43.76   
17  Joel von Post  2001  Simsällskapet Iden            44.25   
18  Mattias Samsäter  2001  Malmö Kappsimningsklubb            46.29   
19  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            46.42   
20  Viktor Johansson  2001  Simklubben Lödde            49.74   
21  Johan Sandberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb            50.77   
22  Philip Norling  2001  Simklubben Hajen            57.01   
23  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap            1:02.14   
Erik Carlstedt  2001  Simsällskapet Iden            DSQ   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            39.47   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            39.64   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            40.22   
Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            41.56   
Hanna Karlsson  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            42.99   
Matilda Olsson  2003  Simklubben Spiggarna            42.99   
Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            43.38   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.31   
Johanna Lundell  2004  Simklubben Lödde            44.40   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            45.19   
11  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            45.85   
12  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            45.94   
13  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            46.84   
14  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            47.26   
14  Linnea Liljenfors  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            47.26   
16  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            47.31   
17  Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.59   
18  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            48.87   
19  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            50.06   
20  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            50.71   
21  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            53.62   
22  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            53.87   
23  Kajsa Teahan  2003  Simsällskapet Iden            54.36   
24  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            54.83   
25  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.30   
26  Nicole Ahlbäck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            56.43   
27  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            56.58   
28  Sanna Westerberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:00.04   
29  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            1:02.39   
30  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            1:03.22   
31  Tova Kjellberg  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:04.62   
32  Frida Larsson  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:05.59   
33  Nora Liljegren  2003  Simklubben Hajen            1:07.76   
34  Angelica Böhme  2003  Simsällskapet Iden            1:12.08   
35  Alva Helenius  2006  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:13.64   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Wittström  2003  Simklubben Lödde            44.00   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.90   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.55   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.94   
Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap            47.35   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            50.81   
Lars-Belvin Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.81   
Alexander Tengberg  2003  Landskrona Simsällskap            52.87   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Föreningen Trelleborg Kappsim            53.17   
10  Fred Linnér  2004  Simklubben Hajen            57.30   
11  Hampus Bengtsson  2003  Landskrona Simsällskap            1:01.16   
12  Artur Euström  2003  Föreningen Trelleborg Kappsim            1:08.54   
                     
 
Gren 59, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Lödde Flickor B Lag 1  1999  Simklubben Lödde            2:18.02   
  Emma Persson  1999      35.27        35.27   
  Louise Ranevi  1999      37.63        1:12.90   
  Elin Johannesson  1999      34.19&nb