Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Interntävling 2 HT14    Utskriftsdatum  16 november 2014   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  VNSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.66  1:14.32  1:54.04    2:32.03   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    35.11  1:13.88  1:53.66    2:32.64   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.91  1:22.11  2:07.27    2:51.75   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.40  1:26.89  2:15.70    3:02.14   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.73  1:27.37  2:15.70    3:02.89   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:08.77   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    45.68  1:37.73  2:30.79    3:22.94   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:25.51   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:30.60   
10  Maya Wallström  Vellinge-Näsets Simklubb            3:33.64   
                     
 
Gren 2, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    35.50  1:13.26  1:51.46    2:28.98   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    38.09  1:18.05  1:59.36    2:39.97   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    37.76  1:18.80  2:00.97    2:41.00   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    38.20  1:19.59  2:01.73    2:42.73   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.14  1:21.23  2:03.88    2:46.86   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    40.87  1:24.63  2:08.35    2:52.18   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    40.38  1:24.47  2:09.35    2:54.68   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    41.19  1:25.75  2:10.79    2:54.94   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.40  1:25.85  2:11.99    2:55.37   
10  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    44.07  1:33.14  2:23.02    3:10.80   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.02  1:37.41  2:29.38    3:19.76   
12  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    47.87  1:40.88  2:33.77    3:24.97   
13  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.42  1:39.18  2:35.40    3:30.51   
14  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    49.65  1:43.85  2:38.72    3:32.38   
15  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    53.93  1:54.37  2:57.04    3:56.34   
16  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    54.03  1:55.40  2:58.98    3:59.08   
17  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    58.83  2:05.61  3:11.87    4:17.96   
18  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.77  2:08.80  3:18.09    4:21.28   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            30.43   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.61   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.24   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.24   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.90   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.42   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            42.34   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.51   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.52   
10  Maya Wallström  Vellinge-Näsets Simklubb            45.80   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            30.67   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.85   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.10   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.19   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.42   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.55   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.22   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            37.27   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.72   
10  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.05   
11  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            42.30   
12  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.80   
13  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.76   
14  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            44.48   
15  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            44.81   
16  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.92   
17  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            24.94  Endast 25m 
18  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            26.90  Endast 25m 
                     
 
Gren 5, Egen definierad Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lagkapp2  Vellinge-Näsets Simklubb    48.86  1:32.08  2:20.39    7:00.85   
Lagkapp 1 1  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.84  1:52.36  2:31.81    7:03.77   
Lagkapp 3  Vellinge-Näsets Simklubb    49.20  1:47.46  2:32.58    7:14.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  16 november 2014 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  18:55