Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Göinge Plumset 2014    Utskriftsdatum  06 september 2014   
  Tävlingsort  Broby    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  SS Delfin         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Osby Ss Damer  2000  Osby Simsällskap            2:14.55   
  Simone Karlsson  2001      34.23        34.23   
  Ellen Torkelsson  2000                 
  Agnes Cato  2001                 
  Andrea Prai  2001      2:14.55        2:14.55   
                     
Ss Delfin 1  Simsällskapet Delfin            2:15.79   
  Ebba Persson  1997      36.76        36.76   
  Klara Andersson  1997                 
  Paulina Wiklund-Nilsson  1997                 
  Alice Möller  2000      2:15.79        2:15.79   
                     
Ksls Dam 1  Kristianstads SLS            2:24.96   
  Annie Thulin  2003      37.11        37.11   
  Thilde Lantz  2001                 
  Saga Nyborg  2003                 
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      2:24.96        2:24.96   
                     
Vnsk Dam 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.64   
  Johanna Andersson  2002      37.69        37.69   
  Alicia Virgili  2000                 
  Julia Karlsson  1997                 
  Malin Bothén  2002      2:32.64        2:32.64   
                     
Vnsk Dam 4  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.02   
  Julia Virgili  1998      37.17        37.17   
  Kajsa Söderholm  2004                 
  Emma Vileus  2001                 
  Hanna Paulsson  2002      2:36.02        2:36.02   
                     
Osby Lag 2  Osby Simsällskap            2:37.86   
  Felicia Karlsson  2003      47.29        47.29   
  Enya Holgersson  2002                 
  Alma Torkelsson  2003                 
  Moa Olofsson  2002      2:37.86        2:37.86   
                     
Vnsk Dam 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.56   
  Nellie Korunovska-Skyttma  2004      46.55        46.55   
  Klara Rödin  2003                 
  Rebecca Håkansson  1996                 
  Ebba Löfgren  2001      2:38.56        2:38.56   
                     
Karpen Lag 1  Kappsimningsklubben Karpen            2:38.76   
  Emilia Olsson  2002      42.17        42.17   
  Vilma Rudolf  2002                 
  Linnéa Persson  2002                 
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      2:38.76        2:38.76   
                     
Vnsk Dam 6  Vellinge-Näsets Simklubb            2:39.73   
  Åsa Almquist      35.46        35.46   
  Maya Wallström  2004                 
  Ida Larsson  2002                 
  Nina Wulf-Andersson  2001      2:39.73        2:39.73   
                     
10  Lag 1 Sösdala Ss  Sösdala Simsällskap            2:40.01   
  Erika Persson Bivall  2001      41.50        41.50   
  Judith Jahnke  2000                 
  Wilma Rènud  2000                 
  Ida Persson  1999      2:40.01        2:40.01   
                     
11  Älmhult Damer  2000  Älmhults Simsällskap            2:49.08   
  Lina Nilsson  1998      40.51        40.51   
  Ellen Lindholm  1999                 
  Lina Exerman  2002                 
  Anna Nilsson  2003      2:49.08        2:49.08   
                     
12  Vnsk Dam 7  Vellinge-Näsets Simklubb            2:51.51   
        37.93        37.93   
  Ellen Westerblad  2004                 
  My Jensen  1993                 
  Hanna Stenskepp  2005      2:51.51        2:51.51   
                     
13  Ss Delfin 3  Simsällskapet Delfin            3:00.78   
  Linnea Nell  2004      43.13        43.13   
  Astrid Persson  2003                 
  Emma Ragnarsson  2004                 
  Selma Seipp  2005      3:00.78        3:00.78   
                     
Ss Delfin 2  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
Vnsk Dam 3  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
Vnsk Dam 5  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
  Mathilda Kamper-Johnsson  2002      45.55        45.55   
  Frida Rödin  2000                 
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ss Delfin 1  Simsällskapet Delfin            2:10.33   
  Birkan Ates  2002      38.83        38.83   
  Erik Edfast  1997                 
  Oliver Gustafsson  1997                 
  Jakob Petersen  2001      2:10.33        2:10.33   
                     
Ksls Herr 1  Kristianstads SLS            2:24.94   
  Tomislav Corluka  2003      39.16        39.16   
  Tobias Dahlberg  2001                 
  Joel Johnsson  2000                 
  Ahmed Sadoon  2002      2:24.94        2:24.94   
                     
Älmhult Herrar  Älmhults Simsällskap            2:28.54   
  Hans Gustafsson  2000      34.95        34.95   
  Erik Wiloboken  2002                 
  Johan Nilsson  2001                 
  Johan Wiloboken  1999      2:28.54        2:28.54   
                     
Vnsk Herr 3  Vellinge-Näsets Simklubb            2:37.43   
  Johannes Strömberg  2002      34.63        34.63   
  Petter Jörud  2003                 
  Noel Ahlbin  2004                 
  Johan Persson  1998      2:37.43        2:37.43   
                     
Vnsk Herr 4  Vellinge-Näsets Simklubb            2:39.06   
  Axel Ståhl  2000      37.63        37.63   
  Gustav Conradsen  2003                 
  Hugo Stenskepp  2003                 
  Lucas Örmon  2003      2:39.06        2:39.06   
                     
Vnsk Herr 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:46.99   
  Erik Simonsson  2004      54.63        54.63   
  Jonatan Holmquist  2003                 
  Hampus Persson  1997                 
  Viktor Hansson  2003      2:46.99        2:46.99   
                     
Vnsk Herr 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.36   
  Eddie Nilsson  2003      46.59        46.59   
  Linus Hiltonsson  2002                 
  Olof Larsson  2005                 
  Filip Henriksson  1998      2:47.36        2:47.36   
                     
Osby Ss Herrar  1991  Osby Simsällskap            2:52.99   
  Mattis Engström  2003      45.46        45.46   
  Alfred Cato  2004                 
  Andreas Nordh  1991                 
  Vincent Lindkvist  2004      2:52.99        2:52.99   
                     
Ss Delfin 2  Simsällskapet Delfin            3:05.00   
  Douglas Nilsson  2003      45.78        45.78   
  Filip Nordström  2003                 
  Vincent Möller  2003                 
  Fabian Claeson  2002      3:05.00        3:05.00   
                     
Lag 1 Sösdala Ss  Sösdala Simsällskap            DSQ   
  Andreas Wilson  1999      36.48        36.48   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            35.80   
Wilma Nilsson  2004  S71            35.83   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            38.95   
Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.43   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            40.57   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            40.74   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            41.24   
Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            42.10   
Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            42.45   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            42.56   
11  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            42.59   
12  Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            42.63   
13  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            43.20   
14  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            43.40   
15  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            43.66   
16  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.58   
17  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.83   
18  Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            45.06   
19  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            45.45   
20  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            47.56   
21  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            48.11   
22  Ellen Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            48.69   
23  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            49.46   
24  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            49.53   
25  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            52.27   
26  Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            54.19   
27  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            54.36   
Tilda Jönsson  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.78   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            32.25   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            32.90   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            32.97   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            32.98   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            33.43   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            34.38   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            34.72   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            35.76   
10  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            36.06   
11  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.23   
12  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            36.24   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.43   
14  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            36.82   
15  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            36.93   
16  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            37.00   
17  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.19   
18  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.93   
19  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            38.01   
20  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            39.19   
21  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            39.42   
22  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.85   
23  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            40.34   
24  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            40.44   
25  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap            40.56   
26  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            41.44   
27  Alva Stenebo  2003  S71            43.98   
28  Emmy Olofsson  2003  S71            44.13   
29  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            44.84   
30  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            45.66   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            28.97   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            29.21   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            29.87   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            30.18   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            30.84   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            31.31   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            31.79   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            32.22   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            32.80   
10  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            32.97   
11  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            34.77   
12  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            35.68   
13  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.73   
14  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            35.84   
15  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            36.12   
16  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            37.57   
17  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.67   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.16   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            32.17   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            32.25   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            34.56   
Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            35.57   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            36.96   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            28.50   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            29.08   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            30.66   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            31.33   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            31.39   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            35.73   
Noah Malmgren  2004  S71            36.43   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            39.63   
Oscar Bevréus  2006  S71            40.82   
Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            41.82   
Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            42.83   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            45.23   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            48.09   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            48.68   
10  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.69   
11  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            53.27   
12  Daniel Lindgren  2004  Sösdala Simsällskap            1:00.32   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            29.81   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            31.58   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            33.84   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            34.03   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            34.60   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.63   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            34.80   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.93   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            35.00   
10  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.43   
11  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.20   
11  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            36.20   
13  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            36.89   
14  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            37.04   
15  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.34   
16  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            37.35   
17  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.52   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.64   
19  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            38.59   
20  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            38.83   
21  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            39.11   
22  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.87   
23  Viktor Marken  2002  Simsällskapet Delfin            42.38   
24  Jakob Helmersson  2002  Simsällskapet Delfin            43.52   
25  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            45.96   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            28.68   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            29.50   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            31.93   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            32.61   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            32.84   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            34.19   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            35.66   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            38.53   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            27.94   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            29.18   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            30.03   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            30.33   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            31.03   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            26.37   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            27.34   
Erik Edfast  1997  Simsällskapet Delfin            28.02   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            28.73   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            47.86   
Wilma Nilsson  2004  S71            48.21   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.02   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            51.23   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            51.64   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            52.89   
Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            53.74   
Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            53.92   
Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            53.97   
10  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            55.14   
11  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            55.43   
12  Linnea Cederqvist  2004  Lönsboda Simsällskap            56.32   
13  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            56.66   
14  Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            57.19   
15  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            57.38   
16  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            57.43   
17  Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            58.52   
18  Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            58.55   
19  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            58.71   
20  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            59.64   
21  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            1:00.76   
22  Alva Olofsson  2005  S71            1:00.77   
23  Ellen Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:01.57   
24  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            1:01.99   
25  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            1:03.90   
26  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.44   
27  Freja Malmgren  2007  S71            1:06.67   
28  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            1:08.30   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            DNS   
Tilda Jönsson  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.98   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            40.51   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            42.34   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            42.46   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            42.47   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            42.55   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            42.99   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            43.69   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            45.93   
10  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            46.62   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.74   
12  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.44   
13  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            48.43   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            48.82   
15  Anna Nilsson  2003  Älmhults Simsällskap            48.87   
16  Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            48.95   
17  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            49.63   
18  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            50.46   
19  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.85   
20  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.14   
21  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            54.51   
22  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            54.89   
23  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            55.16   
24  Emmy Olofsson  2003  S71            55.92   
25  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            59.96   
26  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            1:08.86   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Alva Stenebo  2003  S71            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            37.48   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            37.95   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.22   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            38.44   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            39.50   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            39.90   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.02   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            41.69   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            42.15   
10  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            42.83   
11  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            44.08   
12  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            44.09   
13  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            45.89   
14  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            47.45   
15  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            49.13   
16  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            52.06   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.91   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            43.89   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            45.69   
Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            46.21   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            47.08   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            47.71   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            34.85   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            35.28   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            38.84   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            40.36   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            44.03   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71            49.94   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            50.92   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            53.37   
Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            54.07   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            54.45   
Oscar Bevréus  2006  S71            55.33   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            58.11   
Daniel Lindgren  2004  Sösdala Simsällskap            1:03.18   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            1:05.36   
10  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:07.25   
11  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.82   
12  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:12.66   
Ragnar Andersson  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            40.83   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            42.67   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.72   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            42.98   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.85   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            46.10   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            46.82   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.07   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            47.56   
10  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            48.48   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.29   
12  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.63   
13  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.66   
14  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            49.96   
15  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.45   
16  Viktor Marken  2002  Simsällskapet Delfin            51.99   
17  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            52.31   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.55   
19  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.81   
20  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            55.29   
21  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            1:08.83   
Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            DSQ   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            38.48   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            39.95   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            42.01   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            42.43   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            44.60   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            47.71   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            51.60   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            55.88   
Theodor Schaper Lindberg  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            34.48   
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            38.08   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            38.56   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            42.02   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            34.38   
Erik Edfast  1997  Simsällskapet Delfin            36.13   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            36.54   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            37.58   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            42.76   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            45.29   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            46.49   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.82   
Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            50.35   
Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            50.41   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            52.80   
Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            53.76   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            55.09   
10  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            55.15   
11  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            58.72   
12  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:00.99   
13  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            1:03.78   
Ellen Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            DNS   
Tilda Jönsson  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            34.24   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            34.87   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.23   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            35.63   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.76   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            38.39   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            39.59   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            40.81   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            41.17   
10  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.07   
11  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            42.43   
12  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            42.50   
13  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            42.79   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.34   
15  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.77   
16  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.20   
17  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.61   
18  Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.68   
19  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            49.69   
20  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            50.49   
21  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            52.99   
22  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            55.51   
23  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            57.73   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            33.09   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            34.17   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            34.78   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            35.11   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.12   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            36.04   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            36.26   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            36.60   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            36.64   
10  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.51   
11  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.45   
12  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            42.55   
13  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            44.25   
14  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            46.09   
15  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.69   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            DNS   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.30   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            36.44   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            39.06   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            39.10   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            41.94   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            42.27   
Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            43.69   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            30.51   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            31.33   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            33.50   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            34.27   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            43.97   
                     
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vnsk Herr 1  Vellinge-Näsets Simklubb            1:53.82   
  Hampus Persson  1997      30.71        30.71   
  Filip Henriksson  1998                 
  Johannes Strömberg  2002                 
  Johan Persson  1998      1:53.82        1:53.82   
                     
Ss Delfin 1  Simsällskapet Delfin            1:55.38   
  Oliver Gustafsson  1997      28.03        28.03   
  Birkan Ates  2002                 
  Erik Edfast  1997                 
  Jakob Petersen  2001      1:55.38        1:55.38   
                     
Ksls Herr 1  Kristianstads SLS            2:12.23   
  Joel Johnsson  2000      33.02        33.02   
  Tobias Dahlberg  2001                 
  Ahmed Sadoon  2002                 
  Erik Dahlberg  2002      2:12.23        2:12.23   
                     
Lag 1 Sösdala Ss  Sösdala Simsällskap            2:19.73   
  Felix Jahnke  1998      29.80        29.80   
  Mattias Wilson  2003                 
  Maximilian Jahnke  1998                 
  Andreas Wilson  1999      2:19.73        2:19.73   
                     
Ksls Herr 2  Kristianstads SLS            2:24.51   
  Harry Petersson  2002      36.33        36.33   
  Tomislav Corluka  2003                 
  James Nguyen  2001                 
  Liam Dzambas  2004      2:24.51        2:24.51   
                     
Vnsk Herr 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.49   
  Axel Ståhl  2000      32.45        32.45   
  Eddie Nilsson  2003                 
  Linus Hiltonsson  2002                 
  Gustav Conradsen  2003      2:25.49        2:25.49   
                     
Ss Delfin 2  Simsällskapet Delfin            2:32.51   
  Filip Nordström  2003      36.68        36.68   
  Douglas Nilsson  2003                 
  Fabian Claeson  2002                 
  Vincent Möller  2003      2:32.51        2:32.51   
                     
Vnsk Herr 3  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.76   
  Petter Jörud  2003      38.86        38.86   
  Jonatan Holmquist  2003                 
  Viktor Hansson  2003                 
  Noel Ahlbin  2004      2:36.76        2:36.76   
                     
Osby Ss Herrar  1991  Osby Simsällskap            2:41.57   
  Andreas Nordh  1991      28.36        28.36   
  Mattis Engström  2003                 
  Vincent Lindkvist  2004                 
  Alfred Cato  2004      2:41.57        2:41.57   
                     
10  Karpen Lag 1  Kappsimningsklubben Karpen            2:50.58   
  Simon Persson  2003      35.96        35.96   
  Axel Jellbom  2004                 
  Anton Persson  2006                 
  Jörgen Persson  1972      2:50.58        2:50.58   
                     
                     
 
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ss Delfin 1  Simsällskapet Delfin            2:00.59   
  Paulina Wiklund-Nilsson  1997      29.09        29.09   
  Klara Andersson  1997                 
  Alice Möller  2000                 
  Ebba Persson  1997      2:00.59        2:00.59   
                     
Vnsk Dam 1  Vellinge-Näsets Simklubb            2:00.83   
  Rebecca Håkansson  1996      28.86        28.86   
  Ida Larsson  2002                 
  Frida Rödin  2000                 
  Julia Karlsson  1997      2:00.83        2:00.83   
                     
Osby Ss Damer  2000  Osby Simsällskap            2:02.17   
  Ellen Torkelsson  2000      31.85        31.85   
  Agnes Cato  2001                 
  Simone Karlsson  2001                 
  Andrea Prai  2001      2:02.17        2:02.17   
                     
Vnsk Dam 2  Vellinge-Näsets Simklubb            2:09.78   
  Emma Taylor  1998      33.11        33.11   
  Emma Vileus  2001                 
  Julia Virgili  1998                 
  Alicia Virgili  2000      2:09.78        2:09.78   
                     
Ksls Dam 1  Kristianstads SLS            2:14.48   
  Saga Nyborg  2003      32.30        32.30   
  Thilde Lantz  2001                 
  Annie Thulin  2003                 
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      2:14.48        2:14.48   
                     
Osby Lag 2  Osby Simsällskap            2:18.86   
  Alma Torkelsson  2003      32.95        32.95   
  Enya Holgersson  2002                 
  Erica Engström  1999                 
  Moa Olofsson  2002      2:18.86        2:18.86   
                     
Vnsk Dam 3  Vellinge-Näsets Simklubb            2:20.68   
  Johanna Andersson  2002      33.09        33.09   
  Maja Karlsson  1999                 
  Kajsa Berglind  2001                 
  Ebba Löfgren  2001      2:20.68        2:20.68   
                     
Lag 1 Sösdala Ss  Sösdala Simsällskap            2:22.84   
  Erika Persson Bivall  2001      35.90        35.90   
  Judith Jahnke  2000                 
  Ida Persson  1999                 
  Wilma Rènud  2000      2:22.84        2:22.84   
                     
Ss Delfin 2  Simsällskapet Delfin            2:30.53   
  Tilda Joelsson  2002      36.33        36.33   
  Lova Ahlgren  2003                 
  Astrid Nilsson  2004                 
  Jennifer Nilsson  2003      2:30.53        2:30.53   
                     
10  Vnsk Dam 4  Vellinge-Näsets Simklubb            2:33.56   
  Nellie Korunovska-Skyttma  2004      36.37        36.37   
  Nina Wulf-Andersson  2001                 
  Hanna Paulsson  2002                 
  Alice Skoglund  2003      2:33.56        2:33.56   
                     
11  Ksls Dam 2  Kristianstads SLS            2:41.96   
  Michelle Nguyen  2002      37.30        37.30   
  Frida Jarl Halvarsson  2003                 
  Maja Fling  2001                 
  Julia Hallengren  2004      2:41.96        2:41.96   
                     
12  Vnsk Dam 5  Vellinge-Näsets Simklubb            2:45.94   
  Maya Wallström  2004      43.49        43.49   
  Kajsa Söderholm  2004                 
  Nellie Korunovska-Skyttma  2004                 
  Mathilda Kamper-Johnsson  2002      2:45.94        2:45.94   
                     
13  Ss Delfin 3  Simsällskapet Delfin            2:54.91   
  Linnea Nell  2004      39.92        39.92   
  Emma Ragnarsson  2004                 
  Amanda Marken  2004                 
  Astrid Persson  2003      2:54.91        2:54.91   
                     
14  Vnsk Dam 6  Vellinge-Näsets Simklubb            2:55.43   
  Maja Björkman  2004      48.43        48.43   
  Ellen Westerblad  2004                 
  Hanna Stenskepp  2005                 
  Åsa Almquist      2:55.43        2:55.43   
                     
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            44.46   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            48.34   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            48.48   
Oscar Bevréus  2006  S71            52.41   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.16   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            36.78   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            39.79   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            40.88   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            42.24   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            43.66   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.81   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            48.28   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            48.83   
10  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            49.17   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.21   
12  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            53.79   
13  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.99   
14  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            54.73   
15  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            58.39   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            31.35   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            33.51   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            33.87   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            38.38   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.61   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            49.70   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            30.86   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            33.50   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            34.36   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            34.67   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            35.49   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            28.99   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            30.89   
Erik Edfast  1997  Simsällskapet Delfin            31.69   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            34.12   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            43.73   
Wilma Nilsson  2004  S71            44.65   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            48.36   
Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            48.76   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            49.34   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            50.34   
Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            50.64   
Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            51.78   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            52.63   
10  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            52.77   
11  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            53.63   
12  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            54.60   
13  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            55.53   
14  Ellen Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            55.76   
15  Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            57.03   
16  Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            58.05   
17  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            58.69   
18  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            1:00.33   
19  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            1:00.65   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            37.32   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.79   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            38.09   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.96   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            39.24   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            39.55   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            40.75   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            40.89   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            42.36   
10  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            43.13   
11  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.58   
12  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            43.99   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            44.15   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            44.23   
15  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            44.79   
16  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            45.26   
17  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            45.72   
18  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            46.01   
19  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.45   
20  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            47.42   
21  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            48.26   
22  Alva Stenebo  2003  S71            48.67   
23  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            49.58   
24  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            50.43   
25  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            50.90   
26  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            52.28   
27  Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            56.72   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            34.93   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            34.99   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            35.86   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            37.35   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            37.60   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            38.38   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            39.23   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            40.16   
Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            41.79   
10  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            42.59   
11  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            44.49   
12  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            45.61   
13  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            45.64   
14  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.66   
15  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            46.76   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            37.49   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            37.58   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            38.69   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            40.17   
Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            48.53   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            32.86   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            34.53   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            38.66   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            39.47   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            43.39   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71            42.87   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.73   
Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            50.84   
Oscar Bevréus  2006  S71            52.33   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            54.43   
Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            55.66   
Daniel Lindgren  2004  Sösdala Simsällskap            1:00.70   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:01.03   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            35.22   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            38.86   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            39.66   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            39.86   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            40.41   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.98   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            41.36   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            43.33   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            44.79   
10  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.07   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.08   
12  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            45.29   
13  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            45.45   
14  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            45.62   
15  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.48   
16  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            48.72   
17  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            49.53   
18  Viktor Marken  2002  Simsällskapet Delfin            51.61   
19  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            51.70   
20  Jakob Helmersson  2002  Simsällskapet Delfin            53.10   
21  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            53.12   
22  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            53.78   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            35.43   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            35.49   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.20   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            43.16   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Wilson  1999  Sösdala Simsällskap            36.94   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            38.54   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            38.69   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.52   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            31.57   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            32.54   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            34.60   
Erik Edfast  1997  Simsällskapet Delfin            37.09   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            1:33.27   
Wilma Nilsson  2004  S71            1:35.35   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            1:39.76   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:41.82   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:43.10   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.06   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            1:45.47   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            1:46.52   
Myra Ramström  2005  Ronneby Simsällskap            1:47.54   
10  Selma Seipp  2005  Simsällskapet Delfin            1:48.74   
11  Mya Carlsson  2004  Osby Simsällskap            1:49.42   
12  Julia Hallengren  2004  Kristianstads SLS            1:51.21   
13  Nellie Korunovska-Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:52.00   
14  Ellen Nilsson  2005  Simsällskapet Delfin            1:55.52   
15  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            1:55.56   
16  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:59.01   
17  Jonna Möller  2005  Simsällskapet Delfin            2:01.38   
Nea Claesson  2006  Simsällskapet Delfin            DNS   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Tilda Nordström  2006  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.23   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.91   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:21.79   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            1:22.63   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            1:23.86   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            1:27.00   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            1:28.54   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:29.81   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            1:31.68   
10  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:32.08   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:33.26   
12  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            1:37.19   
13  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.77   
14  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:38.97   
15  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:41.42   
16  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:42.89   
17  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            1:43.13   
18  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.26   
19  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            1:48.76   
20  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            1:57.60   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Alva Stenebo  2003  S71            DSQ   
Carlyne Jersov  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            1:13.76   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            1:18.07   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            1:18.59   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.72   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            1:18.89   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.11   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            1:19.69   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:22.16   
Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.35   
10  Erika Persson Bivall  2001  Sösdala Simsällskap            1:30.54   
11  Kajsa Berglind  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:31.10   
12  Judith Jahnke  2000  Sösdala Simsällskap            1:31.86   
13  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            1:33.10   
14  Wilma Rènud  2000  Sösdala Simsällskap            1:36.46   
15  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.47   
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.45   
Ida Persson  1999  Sösdala Simsällskap            1:23.98   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            1:26.64   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:29.99   
Erica Engström  1999  Osby Simsällskap            1:35.02   
Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.91   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:14.53   
Klara Andersson  1997  Simsällskapet Delfin            1:18.52   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.65   
Ebba Persson  1997  Simsällskapet Delfin            1:32.85   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:37.28   
Noah Malmgren  2004  S71            1:38.96   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            1:43.84   
Vincent Lindkvist  2004  Osby Simsällskap            1:56.88   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            2:02.52   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:04.93   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            2:14.70   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Oscar Bevréus  2006  S71            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.68   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            1:21.86   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            1:22.11   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:29.39   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            1:29.43   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:34.46   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:35.16   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.71   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            1:36.73   
10  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:37.42   
11  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            1:38.51   
12  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:39.02   
13  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            1:40.37   
14  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:41.49   
15  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:46.86   
16  Viktor Marken  2002  Simsällskapet Delfin            1:48.53   
17  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            1:49.38   
18  Fabian Claeson  2002  Simsällskapet Delfin            1:57.49   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            1:11.29   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            1:14.99   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:18.88   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS            1:22.73   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            1:26.19   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            1:38.88   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            1:47.52   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.25   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.54   
Felix Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:20.94   
Maximilian Jahnke  1998  Sösdala Simsällskap            1:20.95   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            1:22.32   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin            1:07.78   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            1:08.99   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            1:12.64   
Erik Edfast  1997  Simsällskapet Delfin            1:13.14   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Simsällskapet Delfin            34.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 september 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Delfin  Utskriftstid  18:04