Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  MiniMax 2 2013    Utskriftsdatum  09 juni 2013   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  VNSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    35.03        1:13.52   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    36.38        1:15.78   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.28        1:16.62   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    37.25        1:16.72   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    36.13        1:17.05   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    37.63        1:17.48   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    37.43        1:18.69   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    37.03        1:21.79   
Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    39.65        1:23.37   
10  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    39.44        1:25.00   
11  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    39.86        1:25.55   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    40.50        1:27.21   
13  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    41.66        1:28.94   
14  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    41.86        1:29.64   
15  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    42.23        1:29.87   
16  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.43        1:29.90   
17  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.00        1:32.95   
18  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    46.48        1:38.52   
19  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton    46.09        1:41.66   
20  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    46.91        1:43.88   
21  Jasna Banaee  2002  Simklubben Sydsim    48.11        1:45.64   
22  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    49.50        1:47.97   
23  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    51.14        1:55.71   
24  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim    53.83        1:59.29   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            DNF   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.23        1:13.04   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    36.45        1:15.65   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    38.36        1:18.60   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.06        1:20.99   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    37.75        1:21.12   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    40.44        1:28.12   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    43.87        1:30.93   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.17        1:32.31   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    41.56        1:32.71   
10  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    43.71        1:33.04   
11  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.18        1:35.33   
12  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    45.03        1:36.68   
13  Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim    45.76        1:40.45   
14  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.27        1:43.49   
15  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.33        1:51.96   
16  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    55.69        2:01.36   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    45.12        1:36.31   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.75        1:37.99   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    47.28        1:39.04   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    46.43        1:39.13   
Alva Brondin  2000  Simklubben Triton    47.72        1:41.53   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    47.64        1:41.63   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim    49.76        1:44.78   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    52.18        1:50.20   
Kajsa Andersson  2003  Simklubben Triton    51.96        1:52.11   
10  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    53.42        1:53.92   
11  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    55.54        1:55.75   
12  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    55.02        1:55.88   
13  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    56.52        1:56.79   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    57.37        1:57.82   
15  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    55.83        1:59.27   
16  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    57.19        1:59.42   
17  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim    57.95        2:02.10   
18  Thea Wettemark  2002  Simklubben Sydsim    55.72        2:02.36   
19  Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    57.07        2:02.66   
20  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:16.57        2:36.39   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    45.34        1:36.15   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    48.54        1:41.13   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    49.07        1:42.94   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    52.02        1:46.96   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    53.59        1:50.71   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    55.47        1:58.61   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    58.65        2:04.28   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    59.77        2:06.26   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.59        2:08.87   
10  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:03.04        2:16.70   
11  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    1:10.13        2:29.40   
Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    39.74        1:22.72   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    39.97        1:23.00   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    41.22        1:25.12   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    41.28        1:25.70   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.47        1:30.02   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    44.69        1:30.31   
Alva Brondin  2000  Simklubben Triton    44.39        1:32.65   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    44.47        1:32.97   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    45.49        1:33.17   
10  Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton    46.62        1:33.85   
11  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    45.43        1:34.44   
12  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:43.96        1:43.96   
13  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    50.45        1:44.75   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    52.39        1:47.95   
15  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    53.95        1:50.33   
16  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    55.80        1:55.45   
17  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.14        2:06.69   
18  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:01.33        2:07.29   
Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            DSQ   
Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    45.32        1:29.23   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    45.90        1:32.80   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.98        1:35.31   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    47.58        1:37.38   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    49.04        1:39.86   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    48.61        1:40.08   
Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    50.12        1:44.34   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    52.04        1:45.28   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    53.66        1:45.54   
10  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    53.24        1:51.55   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    54.18        1:51.82   
12  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:05.97        2:10.96   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            36.25   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim            39.11   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            39.32   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            42.32   
Alva Brondin  2000  Simklubben Triton            44.07   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            44.08   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            46.24   
Denise Khalidy  2002  Simklubben Sydsim            48.16   
Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton            49.70   
10  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            51.23   
11  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            51.84   
12  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            55.02   
13  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            57.62   
14  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            59.06   
Josefine Franzén  2000  Simklubben Sydsim            DNS   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton            39.02   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.54   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            47.19   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            50.21   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.98   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            55.63   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    40.80        1:23.10   
Wilma Ohlsson  2000  Simklubben Triton    40.41        1:25.84   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    40.47        1:26.40   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    40.02        1:27.79   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    40.47        1:28.36   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    40.87        1:29.91   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.97        1:30.70   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.01        1:30.98   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    46.96        1:34.85   
10  Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    44.00        1:35.40   
11  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    45.04        1:36.53   
12  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    45.90        1:37.41   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    44.50        1:38.06   
14  Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton    47.95        1:38.45   
15  Lovisa Forsgren  1998  Simklubben Triton    44.91        1:38.59   
16  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    45.55        1:39.08   
17  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    47.11        1:39.76   
18  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    46.83        1:41.78   
19  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    50.15        1:47.18   
20  Jasna Banaee  2002  Simklubben Sydsim    54.40        1:57.11   
21  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    58.02        1:57.27   
22  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    57.20        1:59.73   
23  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton    55.19        1:59.94   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.25        1:27.08   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    44.43        1:32.84   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    43.55        1:34.61   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    48.10        1:41.46   
Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    50.68        1:45.80   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DNS   
Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar Extra, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Sjödin  1998  Simklubben Triton    28.01        57.58   
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    28.34        59.07   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    29.88        1:02.93   
Oskar Skarin  1999  Simklubben Triton    30.43        1:04.08   
Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    31.30        1:05.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  09 juni 2013 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  11:49