Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Mini-Max 1    Utskriftsdatum  09 mars 2013   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    36.78        1:17.08   
Jessica Andersson  2000  Simklubben Poseidon    37.79        1:17.69   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    38.03        1:18.17   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    37.55        1:18.21   
Alva Brondin  2000  Simklubben Triton    37.35        1:19.06   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    37.34        1:19.62   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    38.88        1:21.65   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.58        1:22.03   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    37.98        1:22.06   
10  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    38.45        1:22.12   
11  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    38.41        1:22.53   
12  Sandra Metzch  1999  Simklubben Poseidon    39.81        1:25.46   
13  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.23        1:26.63   
14  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    41.23        1:27.56   
15  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    41.32        1:27.98   
16  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    41.95        1:29.60   
17  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    41.68        1:30.18   
18  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    43.54        1:32.13   
19  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    43.65        1:33.24   
20  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    43.93        1:33.27   
21  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.70        1:34.78   
22  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    44.75        1:36.75   
23  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.17        1:38.36   
24  Kristina Lee  2001  Simklubben Sydsim    46.71        1:38.54   
25  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    45.79        1:40.75   
26  Jasna Banaee  2002  Simklubben Sydsim    48.44        1:42.26   
27  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    50.76        1:45.27   
28  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.01        1:45.57   
29  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    49.10        1:46.22   
30  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    49.28        1:48.74   
31  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    47.70        1:50.74   
Johanna Sternskog  2000  Simklubben Triton            DNS   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    36.71        1:16.54   
Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    37.66        1:18.39   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.66        1:18.86   
Nils Severinson  2000  Simklubben Triton    41.15        1:26.01   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    40.73        1:27.32   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    41.59        1:28.07   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    41.83        1:29.55   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.91        1:30.15   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    42.21        1:32.98   
10  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    47.14        1:41.94   
11  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    49.94        1:49.38   
12  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    53.43        1:56.08   
13  Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim    56.15        2:04.56   
14  Linus Gullberg  2004  Simklubben Sydsim    56.93        2:04.76   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    47.40        1:42.21   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    50.76        1:42.55   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    49.74        1:43.07   
Jessica Andersson  2000  Simklubben Poseidon    49.05        1:43.82   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    49.84        1:46.02   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    50.07        1:47.01   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    51.14        1:47.21   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    50.88        1:47.66   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    51.38        1:48.12   
10  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    51.70        1:48.39   
11  Alva Brondin  2000  Simklubben Triton    52.30        1:49.76   
12  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    54.55        1:53.31   
13  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    53.16        1:54.55   
14  Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton    55.50        1:55.54   
15  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    55.92        1:56.57   
16  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    57.59        1:59.81   
17  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    58.59        2:01.18   
18  Kristina Lee  2001  Simklubben Sydsim    57.87        2:02.87   
19  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    58.50        2:02.97   
20  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    58.07        2:03.11   
21  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:00.07        2:04.62   
22  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    1:01.80        2:04.73   
23  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    58.38        2:05.27   
24  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim    1:00.24        2:07.70   
25  Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim    1:02.71        2:10.12   
26  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.86        2:10.23   
Johanna Sternskog  2000  Simklubben Triton            DNS   
Sandra Metzch  1999  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    49.04        1:41.52   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    51.15        1:46.04   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    52.49        1:49.21   
Nils Severinson  2000  Simklubben Triton    55.08        1:59.03   
Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim    57.85        2:01.73   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    57.84        2:05.88   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:06.12        2:14.98   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    1:05.02        2:15.16   
Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    1:04.74        2:15.34   
Fabian Lund  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon    42.03        1:25.04   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.56        1:30.40   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.54        1:35.46   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    46.96        1:35.65   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    46.52        1:36.58   
Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton    47.90        1:36.88   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    48.98        1:38.21   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    47.71        1:39.04   
Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    48.98        1:39.60   
10  Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon    49.04        1:40.41   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    51.57        1:46.09   
12  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    52.73        1:49.91   
13  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    52.90        1:50.27   
14  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    57.43        1:57.25   
15  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    56.21        1:58.55   
Johanna Sternskog  2000  Simklubben Triton            DNS   
Jasna Banaee  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Rosén  1997  Simklubben Triton    40.02        1:22.00   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.85        1:29.37   
Daniel Lindkvist  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    43.32        1:30.32   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    45.28        1:31.76   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    46.29        1:36.38   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    46.53        1:39.47   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    49.76        1:39.89   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    48.72        1:40.17   
Erik af Klinteberg  2000  Simklubben Triton    52.13        1:53.61   
10  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    55.55        1:54.50   
11  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    59.65        1:57.66   
12  Linus Gullberg  2004  Simklubben Sydsim    57.35        1:59.04   
13  Viking Stjernfeldt  2002  Simklubben Sydsim    59.05        2:01.35   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    1:00.60        2:02.13   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            38.91   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton            40.01   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton            41.14   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            41.87   
Cajsa Lindberg  2000  Simklubben Poseidon            42.46   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            42.47   
Amanda Björkman  2001  Simklubben Poseidon            43.06   
Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon            43.06   
Sandra Metzch  1999  Simklubben Poseidon            43.70   
10  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            44.20   
11  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            45.79   
12  Jessica Andersson  2000  Simklubben Poseidon            48.39   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.45   
14  Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            49.23   
15  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            50.24   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            52.87   
17  Kristina Lee  2001  Simklubben Sydsim            53.09   
18  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            56.18   
19  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            58.71   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Rosén  1997  Simklubben Triton            39.55   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon            42.63   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.07   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            43.60   
Nils Severinson  2000  Simklubben Triton            48.00   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            49.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  09 mars 2013 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:45