Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Knatte Cup    Utskriftsdatum  26 januari 2013   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Kristianstads SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            33.26   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            34.58   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            36.47   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            38.23   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            39.56   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            41.87   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            42.58   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            45.62   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            47.42   
10  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            48.44   
11  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            49.75   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            38.70   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.15   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            42.16   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            42.90   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71            35.24   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            36.74   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            37.70   
Magdalena Nilsson  2000  S71            37.94   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            38.66   
Emilia Tran  2000  S71            39.86   
Eja Andersson  2000  Karlshamns Simklubb            43.70   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin            44.55   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            45.91   
10  Ilayda Ates  2000  Simsällskapet Delfin            55.18   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71            33.90   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap            36.14   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            38.63   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            40.60   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            47.96   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin            49.09   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen            49.40   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            52.63   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            36.55   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            38.59   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            39.81   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            41.32   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            41.82   
Erika Persson Bivall  2001  S71            41.87   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            42.24   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            42.36   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            43.29   
10  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            43.76   
11  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            43.95   
11  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            43.95   
13  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            44.42   
14  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            46.38   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            39.62   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            40.87   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            43.70   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            44.63   
Andy Khan  2001  Kappsimningsklubben Karpen            49.17   
Emil Lindgren  2001  Kristianstads SLS            50.20   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            52.14   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            1:00.22   
Omar Aganbegovic  2001  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71    41.98        1:24.22   
Ebba Wiberg  2000  S71    41.08        1:24.68   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    43.26        1:29.04   
Emilia Tran  2000  S71    42.70        1:29.26   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    43.87        1:29.63   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    44.56        1:31.25   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin    46.14        1:34.73   
Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb    47.31        1:41.68   
Maja Olsson  2000  Karlshamns Simklubb    55.32        1:55.09   
10  Ilayda Ates  2000  Simsällskapet Delfin    57.92        1:58.38   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    37.30        1:16.38   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    38.45        1:16.88   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    46.22        1:32.89   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    46.15        1:33.95   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    51.95        1:44.76   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin    51.13        1:46.68   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    52.26        1:50.83   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            40.62   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            44.88   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            45.34   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            45.62   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            46.84   
Erika Persson Bivall  2001  S71            47.06   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            49.35   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            49.42   
Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            49.57   
10  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            50.07   
11  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            51.12   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            52.26   
13  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            53.49   
14  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            55.34   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            46.68   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            47.19   
Andy Khan  2001  Kappsimningsklubben Karpen            49.31   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            49.68   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            52.61   
Emil Lindgren  2001  Kristianstads SLS            54.47   
Omar Aganbegovic  2001  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    40.90        1:28.34   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    44.98        1:32.90   
Felicia Huynh  2000  S71    44.22        1:33.08   
Magdalena Nilsson  2000  S71    43.34        1:33.59   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    45.95        1:35.89   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin    47.11        1:38.22   
Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb    45.74        1:39.04   
Ebba Wiberg  2000  S71    47.52        1:39.99   
Eja Andersson  2000  Karlshamns Simklubb    51.83        1:50.78   
10  Ilayda Ates  2000  Simsällskapet Delfin    56.08        1:59.69   
11  Maja Olsson  2000  Karlshamns Simklubb    57.26        2:02.55   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    41.70        1:27.81   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    47.13        1:38.81   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    47.85        1:41.39   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    49.62        1:43.03   
Samuel Håkansson  2000  Ronneby Simsällskap    54.38        1:54.72   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin    59.95        2:09.30   
Kim Jonsson  2000  Karlshamns Simklubb    59.74        2:17.70   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71  2001  S71            2:27.14   
  Ebba Wiberg  2000      39.97        39.97   
  Magdalena Nilsson  2000      42.77        1:22.74   
  Philip Chen  2000      34.63        1:57.37   
  Micaela Jönsson  2001      29.77        2:27.14   
                     
Simsällskap Osby  2000  Osby Simsällskap            2:32.22   
  Simone Karlsson  2001      40.24        40.24   
  Ellen Torkelsson  2000      40.45        1:20.69   
  Agnes Cato  2001      37.19        1:57.88   
  Andrea Prai  2001      34.34        2:32.22   
                     
Lag 1 Sss  2000  Sjöbo Simsällskap            2:42.40   
  Jakob Börjesson  2001      41.39        41.39   
  Emmy Jonsson  2001      47.88        1:29.27   
  Sofia Stålnacke  2001      37.22        2:06.49   
  Ulrika von Boxhoveden  2001      35.91        2:42.40   
                     
Lag Karlshamn  2000  Karlshamns Simklubb            2:51.82   
  Eja Andersson  2000      45.57        45.57   
  Hanna Svensson  2000      45.80        1:31.37   
  Nellie Briskog  2001      42.84        2:14.21   
  Vanja Marjanovic  2001      37.61        2:51.82   
                     
SS Delfin Lag 1 Mix Md  2000  Simsällskapet Delfin            2:54.17   
  Jakob Petersen  2001      45.54        45.54   
  Tilda Alfredsson  2000      45.56        1:31.10   
  Alice Möller  2000      41.68        2:12.78   
  Albin Bengtsson  2000      41.39        2:54.17   
                     
Ksls  Kristianstads SLS            2:56.90   
  Joel Johnsson  2000      44.16        44.16   
  Thilde Lantz  2001      45.10        1:29.26   
  Maja Fling  2001      44.46        2:13.72   
  Jacob El Mokri  2001      43.18        2:56.90   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            30.19   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            33.45   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            33.45   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap            34.94   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap            36.07   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            36.50   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            36.69   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.14   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.27   
10  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            39.20   
11  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            39.21   
12  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap            39.97   
13  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap            40.38   
14  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS            46.19   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            34.59   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            35.14   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap            36.89   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            37.28   
Andy Khan  2001  Kappsimningsklubben Karpen            37.93   
Casper Hannen  2001  Tyringe Simsällskap            40.08   
Emil Lindgren  2001  Kristianstads SLS            44.90   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            59.30   
Omar Aganbegovic  2001  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    33.55        1:08.97   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    34.16        1:09.83   
Felicia Huynh  2000  S71    35.19        1:14.78   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    36.31        1:16.94   
Ebba Wiberg  2000  S71    37.86        1:19.56   
Magdalena Nilsson  2000  S71    38.10        1:20.33   
Hanna Svensson  2000  Karlshamns Simklubb    38.57        1:22.86   
Tilda Alfredsson  2000  Simsällskapet Delfin    40.41        1:24.01   
Eja Andersson  2000  Karlshamns Simklubb    42.16        1:29.35   
10  Maja Olsson  2000  Karlshamns Simklubb    44.49        1:38.43   
11  Ilayda Ates  2000  Simsällskapet Delfin    47.83        1:39.04   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    32.25        1:06.59   
Philip Chen  2000  S71    32.73        1:07.49   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    36.07        1:14.38   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    39.82        1:22.72   
Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    40.04        1:25.96   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.62        1:26.20   
Albin Bengtsson  2000  Simsällskapet Delfin    43.81        1:30.26   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    41.32        1:32.38   
Kim Jonsson  2000  Karlshamns Simklubb    56.55        2:03.20   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71    36.45        1:18.19   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    39.44        1:24.78   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    40.47        1:25.36   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    41.26        1:29.36   
Erika Persson Bivall  2001  S71    43.23        1:30.53   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    44.01        1:32.74   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    44.23        1:32.81   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    42.97        1:33.35   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    44.46        1:36.49   
10  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    47.74        1:36.69   
11  Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap    47.31        1:37.64   
12  Matilda Engström  2001  Klippans Simsällskap    44.70        1:38.60   
13  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    46.75        1:38.67   
14  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    50.48        1:42.21   
15  Vanja Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb    46.88        1:43.09   
16  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    52.79        1:48.61   
                     
 
Gren 19, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    42.94        1:31.09   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    43.37        1:34.18   
Andy Khan  2001  Kappsimningsklubben Karpen    50.12        1:41.10   
Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Huynh  2000  S71    39.17  1:27.30  2:18.30    2:58.68   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap    41.70  1:33.09  2:22.41    3:05.34   
Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap    42.83  1:29.76  2:26.97    3:08.09   
Magdalena Nilsson  2000  S71    45.23  1:36.40  2:29.53    3:13.37   
Ebba Wiberg  2000  S71    48.66  1:35.34  2:31.71    3:17.96   
Alice Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    47.27  1:36.83  2:36.44    3:21.42   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Chen  2000  S71    35.48  1:17.97  2:05.40    2:43.74   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    39.53  1:24.37  2:20.62    3:00.39   
Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    51.36  1:44.83  2:48.37    3:32.56   
Markus Sandell  2000  Kappsimningsklubben Karpen    54.59  1:56.43  2:55.39    3:36.81   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    54.81  1:55.89  2:56.03    3:36.85   
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71  2001  S71            2:12.02   
  Erika Persson Bivall  2001      36.63        36.63   
  Felicia Huynh  2000      34.13        1:10.76   
  Micaela Jönsson  2001      30.99        1:41.75   
  Philip Chen  2000      30.27        2:12.02   
                     
Simsällskap Osby  2000  Osby Simsällskap            2:15.93   
  Simone Karlsson  2001      33.93        33.93   
  Ellen Torkelsson  2000      33.39        1:07.32   
  Agnes Cato  2001      32.81        1:40.13   
  Andrea Prai  2001      35.80        2:15.93   
                     
SS Delfin Lag 1 Mix Fr  2000  Simsällskapet Delfin            2:25.05   
  Tilda Alfredsson  2000      36.62        36.62   
  Jakob Petersen  2001      35.12        1:11.74   
  Ilayda Ates  2000      40.59        1:52.33   
  Alice Möller  2000      32.72        2:25.05   
                     
Lag 2 Sss  2000  Sjöbo Simsällskap            2:29.97   
  Hedda Nilsson  2001      37.20        37.20   
  Ulrika von Boxhoveden  2001      37.28        1:14.48   
  Erica Krantz  2001      41.13        1:55.61   
  Jakob Börjesson  2001      34.36        2:29.97   
                     
Lag Karlshamn  2000  Karlshamns Simklubb            2:35.15   
  Maja Olsson  2000      41.64        41.64   
  Nellie Briskog  2001      37.13        1:18.77   
  Vanja Marjanovic  2001      38.53        1:57.30   
  Hanna Svensson  2000      37.85        2:35.15   
                     
Ksls  Kristianstads SLS            2:40.04   
  Joel Johnsson  2000      37.32        37.32   
  Thilde Lantz  2001      37.91        1:15.23   
  Jacob El Mokri  2001      44.66        1:59.89   
  Maja Fling  2001      40.15        2:40.04   
                     
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            17.74   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            20.35   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            20.36   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.37   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            20.72   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            21.31   
Wilma Nilsson  2004  S71            21.38   
Tania Mörck  2003  S71            22.40   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            22.84   
10  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            25.31   
11  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            25.58   
12  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            25.66   
13  Melinda Sjöblom  2003  Simsällskapet Delfin            26.65   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            15.66   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            19.25   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            21.97   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            22.13   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            22.26   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            22.80   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            22.88   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            23.52   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            24.41   
10  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            26.57   
11  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            27.45   
12  Olle Wiberg  2003  S71            30.04   
13  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            34.11   
14  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            37.59   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71            37.31   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.33   
Emilia Rönningdal  2002  S71            40.08   
Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            43.25   
Moa Karlsson  2002  S71            44.00   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            44.17   
Tilda Ericsson  2002  S71            45.80   
Anna-Louisa Permarker  2002  S71            45.84   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            46.58   
10  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            48.79   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            49.05   
12  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            49.14   
13  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            54.47   
14  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            55.66   
15  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            58.88   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            41.40  EXTRA 
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Emma Karlberg  2002  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.28   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            44.21   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            50.01   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            43.61   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            44.32   
Wilma Nilsson  2004  S71            47.10   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.84   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            48.74   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            51.45   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            52.14   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            52.78   
Ida Pettersson  2003  Kristianstads SLS            53.63   
10  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            54.23   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            54.96   
12  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            55.42   
13  Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            55.63   
14  Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            56.05   
15  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            56.55   
16  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            56.77   
17  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            57.10   
18  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            57.32   
19  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            57.39   
20  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            58.45   
21  Kim Olsson  2004  Ronneby Simsällskap            58.55   
22  Mimmi Andersson  2003  Karlshamns Simklubb            59.47   
23  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            59.72   
24  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            59.81   
25  Melinda Sjöblom  2003  Simsällskapet Delfin            1:00.63   
26  Emma Olsson  2003  Osby Simsällskap            1:01.34   
27  Zelma Melin Andersson  2004  Kristianstads SLS            1:01.76   
28  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            1:01.94   
29  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            1:03.99   
29  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:03.99   
31  Jasmin El Mokri  2004  Kristianstads SLS            1:05.64   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DNS   
Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            36.20   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            44.99   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            48.29   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            49.41   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            49.88   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            50.31   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            51.00   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            51.21   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            52.85   
10  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            53.04   
11  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            53.86   
12  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            54.08   
13  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            54.50   
14  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            54.84   
15  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            54.97   
16  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            56.57   
17  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            58.75   
18  Olle Wiberg  2003  S71            58.81   
19  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            1:00.10   
20  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap            1:01.30   
21  Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            1:02.81   
22  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:09.66   
23  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:11.46   
24  Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            1:13.17   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            39.23   
Tova Nilsson  2002  S71            39.79   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            43.14   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            43.45   
Fanny Lindfors  2002  S71            43.69   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            44.30   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            44.49   
Tilda Ericsson  2002  S71            46.65   
Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            47.67   
10  Moa Karlsson  2002  S71            48.15   
11  Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            48.57   
12  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            49.05   
13  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            49.07   
14  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            50.81   
15  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            50.90   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.98   
17  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            51.08   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            51.21   
19  Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen            51.33   
20  Sara Lindhe  2002  S71            51.57   
21  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            52.27   
22  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            52.82   
23  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            53.65   
24  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            53.90   
25  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            59.63   
26  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS            1:02.28   
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            53.81  EXTRA 
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.91   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            44.46   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            44.96   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            45.05   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            49.30   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            50.49   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            51.19   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            51.65   
Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            56.90   
10  Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            59.60   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            44.17  EXTRA 
Balder Loman-Ranheim  2002  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            47.46   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.05   
Wilma Nilsson  2004  S71            52.10   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            55.32   
Tania Mörck  2003  S71            55.42   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            56.64   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            56.71   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            57.58   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            57.60   
10  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            57.99   
11  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            58.12   
12  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            58.24   
13  Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            58.43   
14  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            58.77   
15  Ida Pettersson  2003  Kristianstads SLS            59.65   
16  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            1:00.60   
17  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            1:01.89   
18  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            1:02.31   
19  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            1:02.38   
20  Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            1:02.54   
21  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            1:02.76   
22  Emma Olsson  2003  Osby Simsällskap            1:04.57   
23  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            1:06.94   
24  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            1:06.96   
25  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            1:09.13   
26  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            1:10.38   
27  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            1:10.77   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DNS   
Zelma Melin Andersson  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Jasmin El Mokri  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            46.40   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            52.17   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            56.33   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            57.28   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            57.34   
Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap            57.82   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            58.29   
Noah Malmgren  2004  S71            59.65   
Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            1:00.01   
10  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.93   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.39   
12  Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:05.58   
13  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            1:05.84   
14  Olle Wiberg  2003  S71            1:06.29   
15  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            1:07.17   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            DSQ   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71            44.14   
Emilia Rönningdal  2002  S71            44.43   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.64   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            46.97   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            47.73   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            48.00   
Fanny Lindfors  2002  S71            48.01   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            48.18   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            49.65   
10  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            49.97   
11  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            51.49   
11  Sara Lindhe  2002  S71            51.49   
13  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            52.68   
14  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            52.69   
15  Moa Karlsson  2002  S71            53.91   
16  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            54.26   
17  Isabelle Odèn  2002  Föreningen Österlen Sim            54.88   
18  Tilda Ericsson  2002  S71            57.22   
19  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            57.42   
20  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            57.71   
21  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            58.14   
22  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            58.55   
23  Emma Karlberg  2002  Ronneby Simsällskap            1:01.09   
24  Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen            1:01.23   
25  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            1:02.46   
26  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS            1:10.32   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            47.48  EXTRA 
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DNF   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            53.94   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            54.18   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            54.37   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            55.10   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            1:00.12   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            55.94  EXTRA 
Hugo Landström  2002  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S71 Lag 1  S71            2:45.06   
  Tova Nilsson  2002      40.25        40.25   
  Wilma Nilsson  2004      51.53        1:31.78   
  Emilia Rönningdal  2002      41.08        2:12.86   
  William Bevréus  2003      32.20        2:45.06   
                     
Simsällskap Osby  2012  Osby Simsällskap            2:55.38   
  Ida Ekström  2002      48.07        48.07   
  Enya Holgersson  2002      47.65        1:35.72   
  Alma Torkelsson  2003      41.63        2:17.35   
  Moa Olofsson  2002      38.03        2:55.38   
                     
Ksls Lag 1  Kristianstads SLS            3:08.81   
  Tomislav Corluka  2003      46.93        46.93   
  Haris Jazavac  2002      53.27        1:40.20   
  Ahmed Sadoon  2002      46.15        2:26.35   
  Erik Dahlberg  2002      42.46        3:08.81   
                     
KK Karpen  2002  Kappsimningsklubben Karpen            3:12.43   
  Simon Persson  2003      51.75        51.75   
  Hanna Andersson  2002      56.44        1:48.19   
  Linnéa Persson  2002      39.90        2:28.09   
  Annie Sandell  2002      44.34        3:12.43   
                     
Ronneby SS Lag 1  Ronneby Simsällskap            3:33.26   
  Kim Olsson  2004      59.65        59.65   
  Hannes Wrenne  2004      49.63        1:49.28   
  Astina Haxhiu  2002      53.97        2:43.25   
  Ellen Weidenberg  2004      50.01        3:33.26   
                     
Österlensim  2002  Föreningen Österlen Sim            3:37.91   
  Melker Svensson  2002      56.35        56.35   
  Elin Lundberg  2003      56.01        1:52.36   
  Oscar Nordström  2003      1:02.46        2:54.82   
  Moa Knutsson  2002      43.09        3:37.91   
                     
Ängelholm Lag 1  Ängelholms Simsällskap            3:42.22   
  Nelly Hansson  2004      1:01.20        1:01.20   
  Noa Rydén  2004      59.11        2:00.31   
  Leo Pekberg  2002      55.86        2:56.17   
  Alice Troedsson  2004      46.05        3:42.22   
                     
Osby Lag 2  Osby Simsällskap            3:43.18   
  Mattis Engström  2003      55.17        55.17   
  Alfred Cato  2004      1:01.87        1:57.04   
  Evelina Håkansson  2002      48.96        2:46.00   
  Felicia Karlsson  2003      57.18        3:43.18   
                     
Lag Karlshamn 2  2002  Karlshamns Simklubb            3:47.68   
  Leo Spogardh  2004      59.46        59.46   
  Isabel Holst Jonsson  2003      1:10.00        2:09.46   
  Annie Johansson  2002      45.00        2:54.46   
  Adrian Spogardh  2004      53.22        3:47.68   
                     
10  Ängelholm Lag 3  Ängelholms Simsällskap            3:47.90   
  Elin Kronkvist  2004      1:00.65        1:00.65   
  Ella Persson  2004      1:08.77        2:09.42   
  Ebba Hellzén  2003      52.86        3:02.28   
  Frida Pekberg  2004      45.62        3:47.90   
                     
11  Ksls Lag 2  Kristianstads SLS            3:51.26   
  Liam Dzambas  2004      56.69        56.69   
  Johan Dahlberg  2005      1:15.64        2:12.33   
  Herman Modig  2003      56.17        3:08.50   
  Harry Petersson  2002      42.76        3:51.26   
                     
SS Delfin Lag 2 Mix Md  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ksls Lag 3  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
Ronneby SS Lag 2  Ronneby Simsällskap            DSQ   
  Arvid Svensson  2003      59.89        59.89   
                     
SS Delfin Lag 1 Mix Md  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
  Emmy Nordström  2002      44.88        44.88   
  Alexandra Petersen  2003      1:03.48        1:48.36   
                     
Ängelholm Lag 2  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            36.26   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            37.90   
Wilma Nilsson  2004  S71            41.17   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.93   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.21   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            44.86   
Tania Mörck  2003  S71            45.83   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            46.81   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            46.92   
10  Alice Troedsson  2004  Ängelholms Simsällskap            46.94   
11  Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            48.77   
12  Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            48.92   
13  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            49.90   
14  Melinda Sjöblom  2003  Simsällskapet Delfin            50.07   
15  Amanda Marken  2004  Simsällskapet Delfin            50.44   
16  Louise Harmsund  2003  Ängelholms Simsällskap            50.46   
17  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            52.71   
18  Mimmi Andersson  2003  Karlshamns Simklubb            53.76   
18  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            53.76   
20  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap            54.34   
21  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            54.42   
22  Tova Borg  2003  Osby Simsällskap            54.45   
23  Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            54.59   
24  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            54.72   
25  Kim Olsson  2004  Ronneby Simsällskap            55.18   
26  Emma Olsson  2003  Osby Simsällskap            55.67   
27  Ida Pettersson  2003  Kristianstads SLS            57.68   
28  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            58.31   
29  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            58.40   
30  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            59.60   
31  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            59.82   
32  Ella Henriksson  2003  Ängelholms Simsällskap            59.87   
33  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            1:02.32   
34  Jasmin El Mokri  2004  Kristianstads SLS            1:20.73   
Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DNS   
Zelma Melin Andersson  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap            DNF   
Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            33.06   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            40.55   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            41.60   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            42.67   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            42.79   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.89   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            43.39   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen            43.86   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            44.28   
10  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap            45.77   
11  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            47.56   
12  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap            47.60   
13  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            47.70   
14  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            49.27   
15  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            49.81   
16  Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            49.83   
17  Noah Malmgren  2004  S71            51.14   
18  Olle Wiberg  2003  S71            51.20   
19  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            51.32   
20  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            52.65   
21  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            54.55   
22  Max Sjögren  2003  Osby Simsällskap            56.25   
23  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            56.71   
24  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            1:01.44   
25  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            1:05.24   
26  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            1:10.41   
27  Johan Dahlberg  2005  Kristianstads SLS            1:13.89   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            DSQ   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71            33.40   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            33.72   
Tova Nilsson  2002  S71            34.00   
Fanny Lindfors  2002  S71            35.12   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin            35.31   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap            35.74   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            36.84   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.48   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            37.85   
10  Moa Karlsson  2002  S71            38.08   
11  Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            38.88   
12  Anna-Louisa Permarker  2002  S71            40.07   
13  Tilda Ericsson  2002  S71            41.23   
14  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            41.88   
15  Sara Lindhe  2002  S71            42.00   
16  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap            42.71   
17  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            43.06   
18  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS            44.00   
19  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            44.43   
20  Mimmi Johansson  2002  Klippans Simsällskap            44.55   
21  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            44.70   
22  Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen            44.80   
23  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            44.81   
24  Isabelle Odèn  2002  Föreningen Österlen Sim            45.39   
25  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.42   
26  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            46.96   
27  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            50.44   
28  Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            53.73   
29  Astrid Elmberg  2002  Kristianstads SLS            54.27   
30  Emma Karlberg  2002  Ronneby Simsällskap            54.87   
31  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            55.22   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            40.78  EXTRA 
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            43.35  EXTRA 
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            34.41   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap            35.19   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            36.83   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            41.73   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            42.72   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            43.11   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            43.81   
Balder Loman-Ranheim  2002  Ronneby Simsällskap            44.47   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            45.51   
10  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim            53.02   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.20  EXTRA 
                     
 
Gren 40, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap    1:37.31        1:37.31   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.85        1:41.38   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    48.59        1:42.46   
Wilma Nilsson  2004  S71    1:43.96        1:43.96   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap    49.69        1:47.17   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    52.61        1:50.02   
Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    1:01.71        2:19.48   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Lova Ahlgren  2003  Simsällskapet Delfin            DNS   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 41, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    37.58        1:24.39   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    48.06        1:47.88   
Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    50.23        1:48.68   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    50.95        1:49.43   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    56.80        1:53.48   
Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    52.85        1:54.16   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    51.03        1:55.66   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    55.72        1:59.97   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            2:14.33   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
Gren 42, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Nilsson  2002  S71    40.47        1:26.66   
Emilia Rönningdal  2002  S71    40.82        1:27.98   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.00        1:29.01   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    42.51        1:33.25   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    44.60        1:33.44   
Fanny Lindfors  2002  S71    47.00        1:36.25   
Clara Aronsson  2002  Tyringe Simsällskap    46.75        1:36.81   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    48.65        1:39.72   
Moa Karlsson  2002  S71    47.45        1:40.71   
10  Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap    48.53        1:41.95   
11  Sånja Evans-Johansson  2002  Ronneby Simsällskap    48.86        1:44.71   
12  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap    52.05        1:45.92   
13  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    53.01        1:47.19   
14  Tilda Ericsson  2002  S71    51.18        1:49.72   
15  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    57.13        1:50.31   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    54.05        1:51.91   
17  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    53.88        1:54.41   
18  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    54.93        1:55.76   
19  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    55.51        1:55.78   
20  Annie Sandell  2002  Kappsimningsklubben Karpen    57.09        1:57.79   
21  Hanna Andersson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    59.93        2:03.41   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    46.41        1:37.97  EXTRA 
Klara Schrewelius  2002  Kristianstads SLS            DNS   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            DNF   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DNF   
                     
 
Gren 43, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.96        1:29.66   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    45.17        1:34.43   
Axel Palm  2002  Klippans Simsällskap    47.17        1:45.72   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    53.70        1:52.55   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    56.96        1:53.81   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S71 Lag 1  S71            2:26.97   
  Fanny Lindfors  2002      35.08        35.08   
  Moa Karlsson  2002      38.49        1:13.57   
  Tilda Ericsson  2002      40.84        1:54.41   
  William Bevréus  2003      32.56        2:26.97   
                     
Simsällskap Osby  2012  Osby Simsällskap            2:38.01   
  Moa Olofsson  2002      39.13        39.13   
  Ida Ekström  2002      39.45        1:18.58   
  Evelina Håkansson  2002      42.78        2:01.36   
  Alma Torkelsson  2003      36.65        2:38.01   
                     
Vnsk  Vellinge-Näsets Simklubb            2:39.15   
  Johannes Strömberg  2002      35.85        35.85   
  Klara Rödin  2003      42.90        1:18.75   
  Lucas Örmon  2003      43.77        2:02.52   
  Johanna Andersson  2002      36.63        2:39.15   
                     
SS Delfin Lag 2 Mix Fr  2002  Simsällskapet Delfin            2:45.90   
  Lova Ahlgren  2003      45.91        45.91   
  Birkan Ates  2002      40.31        1:26.22   
  Emmy Nordström  2002      37.17        2:03.39   
  Douglas Nilsson  2003      42.51        2:45.90   
                     
KK Karpen  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:53.28   
  Linnéa Persson  2002      39.35        39.35   
  Simon Persson  2003      43.49        1:22.84   
  Annie Sandell  2002      45.80        2:08.64   
  Agnes Delen Abrahamsson  2002      44.64        2:53.28   
                     
Ksls Lag 1  Kristianstads SLS            2:56.88   
  Annie Thulin  2003      41.03        41.03   
  Ida Pettersson  2003      56.61        1:37.64   
  Ahmed Sadoon  2002      37.67        2:15.31   
  Tomislav Corluka  2003      41.57        2:56.88   
                     
Ronneby SS Lag 1  Ronneby Simsällskap            3:01.29   
  Sånja Evans-Johansson  2002      42.47        42.47   
  Hannes Wrenne  2004      42.71        1:25.18   
  Ellen Weidenberg  2004      51.14        2:16.32   
  Astina Haxhiu  2002      44.97        3:01.29   
                     
Österlensim  2002  Föreningen Österlen Sim            3:14.32   
  Isabelle Odèn  2002      44.69        44.69   
  Moa Knutsson  2002      45.22        1:29.91   
  Melker Svensson  2002      55.33        2:25.24   
  Oscar Nordström  2003      49.08        3:14.32   
                     
Ängelholm Lag 2  Ängelholms Simsällskap            3:17.46   
  Leo Pekberg  2002      43.55        43.55   
  Noa Rydén  2004      48.59        1:32.14   
  Hugo Landström  2002      50.67        2:22.81   
  Gustaf Stokholm  2004      54.65        3:17.46   
                     
10  Ksls Lag 2  Kristianstads SLS            3:18.15   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      58.13        58.13   
  Michelle Nguyen  2002      49.75        1:47.88   
  Herman Modig  2003      46.15        2:34.03   
  Erik Dahlberg  2002      44.12        3:18.15   
                     
11  Ksls Lag 3  Kristianstads SLS            3:18.95   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      54.54        54.54   
  Ella Fridsell  2003      54.64        1:49.18   
  Haris Jazavac  2002      46.20        2:35.38   
  Harry Petersson  2002      43.57        3:18.95   
                     
12  Ängelholm Lag 1  Ängelholms Simsällskap            3:20.83   
  Ebba Hellzén  2003                 
  Frida Pekberg  2004                 
  Nelly Hansson  2004                 
  Louise Harmsund  2003      3:20.83        3:20.83   
                     
13  Osby Lag 2  Osby Simsällskap            3:22.88   
  Enya Holgersson  2002      46.06        46.06   
  Mattis Engström  2003      48.55        1:34.61   
  Felicia Karlsson  2003      57.18        2:31.79   
  Maja Olofsson  2004      51.09        3:22.88   
                     
14  Lag Karlshamn 2  2002  Karlshamns Simklubb            3:23.45   
  Annie Johansson  2002      36.30        36.30   
  Theodor Olsson  2004      54.44        1:30.74   
  Mimmi Andersson  2003      57.18        2:27.92   
  Isabel Holst Jonsson  2003      55.53        3:23.45   
                     
15  Ronneby SS Lag 2  Ronneby Simsällskap            3:30.95   
  Emma Karlberg  2002      55.48        55.48   
  Kim Olsson  2004      56.49        1:51.97   
  Arvid Svensson  2003      50.43        2:42.40   
  Balder Loman-Ranheim  2002      48.55        3:30.95   
                     
16  Ksls Lag 4  Kristianstads SLS            3:43.35   
  Astrid Elmberg  2002      54.80        54.80   
  Astrid Olsson  2002      45.08        1:39.88   
  Oscar Tram  2004      1:11.91        2:51.79   
  Liam Dzambas  2004      51.56        3:43.35   
                     
Ksls Lag 5  Kristianstads SLS            DNS   
  Alice Carlqvist-Seger  2004                 
  Jasmin El Mokri  2004                 
  Oscar Tram  2004                 
  Jacob Glans  2006              DNS   
                     
SS Delfin Lag 1 Mix Fr  2002  Simsällskapet Delfin            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ängelholm Lag 3  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
  Wilmer Ingvarsson  2003      46.86        46.86   
  Ella Henriksson  2003      1:02.65        1:49.51   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  26 januari 2013 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  18:43