Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Interntävling 1 2014    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Vellinge    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  VNSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2014-02-09         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:21.66   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.77   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:24.78   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.37   
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.46   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:31.57   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.34   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:32.99   
Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            2:33.16   
10  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:46.83   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:00.61   
12  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:01.84   
13  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            3:07.93   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:09.69   
15  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            3:13.30   
16  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:26.05   
17  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:50.86   
18  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:52.41   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            2:08.71   
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:11.12   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            2:25.03   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:29.35   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            2:31.46   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            2:51.09   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:05.49   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:05.89   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:07.11   
10  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:10.10   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:10.72   
12  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:21.81   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            38.93   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            39.75   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            40.26   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.37   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            42.81   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.83   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.93   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            44.17   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            44.26   
10  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            46.93   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            47.61   
12  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.96   
13  Maja Ståhle  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            51.61   
14  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            51.91   
15  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.47   
16  Maja Björkman  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.12   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            35.16   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb            37.57   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            39.81   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            40.60   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            46.54   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.26   
Axel Ståhl  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            51.45   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.97   
Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.53   
10  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            53.27   
11  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            55.23   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            50.11   
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            50.84   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            42.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb  Utskriftstid  18:39