Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  10 juni 2013   
  Tävlingsort      Utskriftstid  08:26   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 juni 2013         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Plato  1993  Helsingborgs Simsällskap    1:02.13  2:07.12  2:39.99    4:15.94   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    28.72  1:01.82  1:36.19    4:28.93   
Alexander Lienau-Petersson  1993  Ystads Simsällskap    30.00  1:03.08  1:37.59    4:29.93   
Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap    32.65  1:08.01  1:44.60    4:45.12   
Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap    33.21  1:10.26  1:47.80    4:54.36   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.16  1:04.08  1:37.03    4:21.98   
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.73  1:05.17  1:42.90    4:41.62   
Simon Hansson  1997  Helsingborgs Simsällskap    30.87  1:06.54  1:43.52    4:47.04   
Hampus Persson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    32.36  1:08.17  1:44.82    4:48.19   
Kassem Abou Nawfal  1997  S71    31.90  1:07.89  1:46.32    5:01.15   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    32.68  1:09.31  1:47.75    5:02.30   
Oliver Gustafsson  1997  Simsällskapet Delfin    32.90  1:10.01  1:49.00    5:07.21   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:04.48  2:12.85  3:19.27    4:24.85   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:06.85  2:18.49  3:29.39    4:32.83   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:06.01  2:15.24  3:24.89    4:33.37   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.61  2:16.26  3:29.28    4:40.32   
Erik Andrén  1998  Eslövs Simsällskap    1:06.50  2:19.19  3:32.33    4:44.18   
Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap    1:06.93  2:23.96  3:44.55    5:05.69   
Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap    1:08.24  2:26.93  3:48.13    5:07.47   
Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.87  2:37.95  4:02.90    5:25.61   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    1:07.03  2:19.75  3:33.37    4:43.25   
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton    1:06.98  2:19.70  3:33.53    4:44.32   
Philip Tran  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.35  2:20.17  3:33.89    4:47.97   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:11.32  2:27.33  3:43.21    4:55.15   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:09.59  2:26.69  3:42.49    4:58.15   
Joel Mörck  1999  S71    1:08.93  2:26.34  3:48.06    5:08.64   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.51  2:32.65  3:54.50    5:15.87   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap    1:10.43  2:27.72  3:45.30    5:00.71   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:07.61  2:26.33  3:46.06    5:03.90   
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.25  2:27.51  3:44.52    5:06.22   
Philip Chen  2000  S71    1:10.91  2:29.83  3:52.21    5:11.96   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:15.50  2:39.56  4:03.93    5:27.46   
Tim Linck-Riedhamer  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:17.57  2:46.02  4:19.92    5:52.14   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:22.16  2:55.90  4:31.20    6:01.28   
Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    1:27.41  3:03.63  4:37.96    6:10.90   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  S71    1:06.91  2:16.44  3:26.67    4:32.53   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.26  2:15.79  3:26.62    4:36.08   
Maria Lundahl  1991  Helsingborgs Simsällskap    1:06.13  2:16.73  3:27.56    4:36.46   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.39  2:23.54  3:39.11    4:52.99   
Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    1:10.15  2:25.16  3:40.65    4:56.83   
Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    1:13.57  2:32.06  3:50.26    5:07.27   
Emilia Ernstsson  1996  S71    1:11.45  2:29.56  3:49.44    5:08.12   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    1:12.76  2:32.12  3:53.55    5:14.67   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:06.51  2:18.43  3:30.98    4:41.81   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:08.14  2:19.77  3:32.09    4:44.30   
Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.82  2:25.28  3:41.79    4:56.79   
Julia Karlsson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    1:16.19  2:40.14  4:03.86    5:23.92   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:07.95  2:22.01  3:35.75    4:46.28   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.14  2:23.69  3:39.81    4:55.71   
Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:11.09  2:26.76  3:43.70    5:00.13   
Alice Edfast  1998  Simsällskapet Delfin    1:08.36  2:26.05  3:44.95    5:02.25   
Emma Taylor  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.88  2:32.38  3:54.97    5:16.93   
Vilma Nilsson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:12.46  2:37.27  4:07.34    5:34.91   
Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    1:17.65  2:43.79  4:11.12    5:35.06   
Karin Palade  1998  Vellinge-Näsets Simklubb    1:15.68  2:42.35  4:10.48    5:36.45   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:10.91  2:25.16  3:37.57    4:46.73   
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    1:07.72  2:21.82  3:36.50    4:47.99   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.20  2:20.34  3:34.88    4:48.90   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:11.00  2:25.56  3:39.42    4:54.27   
Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.23  2:26.06  3:43.68    4:57.97   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.83  2:28.45  3:46.14    5:00.26   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:12.33  2:30.70  3:50.08    5:08.39   
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    1:12.86  2:32.18  3:53.40    5:14.01   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:10.53  2:25.63  3:41.08    4:54.45   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:10.30  2:27.16  3:45.79    5:01.48   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:09.34  2:26.63  3:45.06    5:01.88   
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:14.41  2:35.72  3:55.79    5:15.34   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    1:12.07  2:33.68  3:56.50    5:18.22   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:15.35  2:39.47  4:05.32    5:26.68   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:17.21  2:42.66  4:07.37    5:27.64   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:17.46  2:42.79  4:07.73    5:28.53   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Åberg Lejdström  1992  Helsingborgs Simsällskap            24.47   
Kristian Kron  1992  Helsingborgs Simsällskap            24.50   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.90   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            24.97   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            25.00   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            25.03   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap            25.28   
Daniel Lundahl  1991  Helsingborgs Simsällskap            26.39   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Åberg Lejdström  1992  Helsingborgs Simsällskap            24.49   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.70   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            24.80   
Kristian Kron  1992  Helsingborgs Simsällskap            24.98   
Hampus Olsson  1991  Ystads Simsällskap            25.01   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            25.01   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap            25.21   
Daniel Lundahl  1991  Helsingborgs Simsällskap            25.31   
Fredrik Olofsson  1994  Helsingborgs Simsällskap            25.80   
10  Alexander Almeida Sundell  1997  Helsingborgs Simsällskap            26.36   
11  Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            26.48   
12  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim            26.51   
13  Oscar Pihl  1995  Helsingborgs Simsällskap            26.66   
14  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap            26.83   
15  Teodor Cvijic  1999  Simklubben Sydsim            27.35   
16  Måns Tangvald  1995  Simklubben Sydsim            27.48   
17  Erik Nilsson  1996  Simklubben Sydsim            28.29   
18  Jimmy Lu  1997  Simklubben Sydsim            28.45   
19  Erik Boos  1999  Simklubben Sydsim            29.43   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap            26.61   
Klara Andersson  1991  Helsingborgs Simsällskap            27.44   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            27.96   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap            28.00   
Sandra Hafström  1991  Helsingborgs Simsällskap            28.48   
Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton            28.54   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.87   
Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            29.04   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap            26.92   
Klara Andersson  1991  Helsingborgs Simsällskap            27.22   
Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap            27.90   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap            27.91   
Sandra Hafström  1991  Helsingborgs Simsällskap            28.02   
Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap            28.25   
Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton            28.48   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.56   
Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            29.18   
10  Lisa Rigby  1994  Helsingborgs Simsällskap            29.24   
11  Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim            29.33   
12  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim            29.40   
13  My Grewell  1998  Simklubben Sydsim            29.57   
14  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            29.79   
14  Linnea Almqvist  1991  Simklubben Sydsim            29.79   
16  Mari Louise Tran  1997  Helsingborgs Simsällskap            29.82   
17  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            29.86   
18  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            30.11   
19  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            30.43   
20  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            30.49   
21  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            30.78   
22  Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap            30.80   
23  Ingrid Cerutti  1995  Simklubben Sydsim            30.85   
24  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            30.89   
25  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Triton            31.08   
26  Anna Kebke  1997  Simklubben Triton            31.66   
27  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  Simklubben Sydsim            32.46   
                     
 
Gren 13, 20 manna lagkapp, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hs Sim Herr  Helsingborgs Simsällskap    25.66  51.83  1:17.39    8:51.53   
Ängelholm/höganäs  Ängelholms Simsällskap    26.42  56.46  1:20.70    9:08.96   
Ystad Sim Herr  Ystads Simsällskap    24.62  52.00  1:17.47    9:25.98   
SK Poseidon  Simklubben Poseidon    19.16  54.40  1:21.08    9:33.52   
                     
 
Gren 14, 20 manna lagkapp, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hs Sim Damer  Helsingborgs Simsällskap    28.16  57.75  1:25.47    9:53.38   
SK Triton Dam  Simklubben Triton    26.00  56.63  1:24.84    10:05.77   
SK Poseidon  Simklubben Poseidon    29.85  1:00.97  1:33.54    10:43.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 juni 2013 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:26