Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Distanscupen omgång 1    Utskriftsdatum  05 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 januari 2014         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb            17:34.68   
                     
                     
                     
Therese Svendsen  1989  Simklubben Ran            17:41.84   
                     
                     
                     
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            17:58.28   
                     
                     
                     
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            18:55.90   
                     
                     
                     
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            19:24.94   
                     
                     
                     
Maria Vitazka  1979  Simklubben Ran            19:34.49   
                     
                     
                     
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            20:08.14   
                     
                     
                     
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            20:11.34   
                     
                     
                     
Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            20:32.40   
                     
                     
                     
10  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            20:52.63   
                     
                     
                     
11  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            20:53.44   
                     
                     
                     
12  Lovisa Sjögren  1999  Simklubben Ran            21:17.38   
                     
                     
                     
13  Rebecca Örmon  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            21:19.68   
                     
                     
                     
14  Maja Karlsson  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            21:20.89   
                     
                     
                     
15  Julia Virgili  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            21:24.10   
                     
                     
                     
16  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            21:32.09   
                     
                     
                     
17  Alicia Virgili  2000  Vellinge-Näsets Simklubb            21:35.10   
                     
                     
                     
18  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            21:41.42   
                     
                     
                     
19  Hanna Hinderup  1996  Simklubben Ran            22:10.75   
                     
                     
                     
20  Erica Birkeberg  1998  Simklubben Ran            22:13.44   
                     
                     
                     
21  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            22:23.70   
                     
                     
                     
22  Philippa Revstedt  1999  Simklubben Ran            22:26.05   
                     
                     
                     
23  Augusta Jansson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            22:26.16   
                     
                     
                     
24  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            23:29.05   
                     
                     
                     
25  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            24:00.62   
                     
                     
                     
26  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            24:56.71   
                     
                     
                     
27  Elvira Lundqvist  2000  Simklubben Ran            25:01.10   
                     
                     
                     
28  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            25:38.41   
                     
                     
                     
29  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            25:42.27   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            8:49.83   
                     
Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran            9:06.32   
                     
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran            9:40.51   
                     
Hampus Persson  1990  Vellinge-Näsets Simklubb            9:43.74   
                     
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            9:45.40   
                     
Filip Henriksson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            9:56.82   
                     
Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran            10:09.37   
                     
Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Ran            10:11.87   
                     
Richard Berg  1998  Simklubben Ran            10:13.21   
                     
10  Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            10:19.19   
                     
11  Anton Andersson Arvidsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            10:22.36   
                     
12  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            10:28.68   
                     
13  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            10:43.66   
                     
14  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            10:51.12   
                     
15  Johan Persson  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            10:51.51   
                     
16  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            10:57.67   
                     
17  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran            11:07.97   
                     
18  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            11:08.09   
                     
19  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            11:17.12   
                     
20  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            11:18.97   
                     
21  Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            11:22.66   
                     
22  Michael Birkeberg  2000  Malmö Kappsimningsklubb            11:29.44   
                     
23  David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            11:33.54   
                     
24  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            11:49.66   
                     
25  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            11:55.83   
                     
26  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            12:20.60   
                     
27  Leonardo Nillson  2000  Simklubben Ran            12:24.35   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:13