Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Minimax 4    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    35.06        1:12.55   
Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    35.40        1:14.13   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    35.48        1:14.58   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    35.61        1:14.71   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    35.94        1:14.92   
Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    37.72        1:19.50   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    37.83        1:20.19   
Emilia Ek  2001  Simklubben Sydsim    38.51        1:23.04   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim    39.79        1:25.73   
10  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    39.80        1:26.20   
11  Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    39.82        1:26.62   
12  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    41.51        1:26.63   
13  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    42.46        1:29.74   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.26        1:30.26   
15  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    41.72        1:30.51   
16  Emma Jörgensen  2002  Simklubben Triton    44.71        1:33.24   
17  Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton    44.93        1:33.29   
18  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    43.46        1:33.99   
19  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    43.82        1:34.71   
20  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon    45.69        1:35.07   
21  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    45.97        1:35.49   
22  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton    45.78        1:36.42   
23  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.96        1:39.01   
24  Ida Danielsson Z  2003  Simklubben Triton    46.53        1:41.34   
25  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    45.16        1:43.72   
26  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    48.72        1:45.21   
27  Felicia Tollefsen  2003  Simklubben Triton    46.26        1:46.11   
28  Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton    49.94        1:50.32   
29  Wilda Levhed  2002  Simklubben Triton    51.78        1:54.10   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    32.02        1:06.94   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.55        1:07.68   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    33.56        1:09.08   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    36.75        1:19.08   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    39.53        1:22.52   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    41.63        1:30.11   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton    42.50        1:30.82   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    43.53        1:31.09   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    45.34        1:34.43   
10  Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    43.25        1:35.32   
11  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:36.25        1:36.25   
12  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    44.89        1:36.53   
13  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    45.69        1:37.21   
14  Max Alm  2003  Simklubben Triton    55.22        2:07.72   
Fabian Paradis  2003  Simklubben Triton            DNS   
Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    44.25        1:33.14   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    45.53        1:36.62   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    45.79        1:36.84   
Karin Björkman  2001  Simklubben Triton    46.60        1:38.81   
Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    45.34        1:39.29   
Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    50.44        1:46.00   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    50.99        1:46.16   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    49.96        1:47.64   
Emilia Ek  2001  Simklubben Sydsim    50.41        1:49.99   
10  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    52.62        1:50.22   
11  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    51.54        1:50.71   
12  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    50.99        1:51.02   
13  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    53.63        1:51.20   
14  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    53.66        1:52.07   
15  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    53.41        1:53.98   
16  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    52.49        1:54.17   
17  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    57.29        1:58.76   
18  Wilda Levhed  2002  Simklubben Triton    57.74        2:03.24   
19  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    1:01.29        2:10.53   
20  Julia Månsson  2004  Simklubben Triton    1:07.00        2:20.54   
Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton            DSQ   
Elsa Andersson  2005  Simklubben Triton            DSQ   
Emma Andersson  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Ida Danielsson Z  2003  Simklubben Triton            DSQ   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            1:36.93   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            1:38.47   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton            1:47.91   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon            1:49.56   
Pontus Larsson  2002  Simklubben Triton            1:52.61   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            1:54.17   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            1:55.48   
Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim            2:03.54   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            2:05.92   
10  Fabian Paradis  2003  Simklubben Triton            2:06.77   
11  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:07.68   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    40.19        1:22.36   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    40.13        1:22.44   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.11        1:24.51   
Linn Tufvesson  2001  Simklubben Poseidon    41.84        1:25.73   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.56        1:28.43   
Linnea Carlsén  2000  Simklubben Poseidon    42.20        1:29.38   
Elin Gustafsson  2000  Simklubben Triton    46.39        1:34.02   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    1:35.31        1:35.31   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    47.62        1:36.88   
10  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    1:38.19        1:38.19   
11  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon    47.40        1:38.60   
12  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    50.20        1:41.98   
13  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    52.50        1:47.18   
14  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    52.04        1:48.38   
15  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    1:50.03        1:50.03   
16  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:52.13        1:52.13   
17  Siri Hägg  2002  Simklubben Poseidon    56.40        1:55.32   
18  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    1:01.70        2:14.67   
19  Elsa Andersson  2005  Simklubben Triton    1:12.15        2:30.99   
Emilia Stålhammar  2001  Simklubben Triton            DSQ   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    41.93        1:24.97   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    43.78        1:27.20   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.48        1:27.68   
Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton    1:32.52        1:32.52   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    47.24        1:36.23   
Fabian Paradis  2003  Simklubben Triton    1:50.70        1:50.70   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:58.27        1:58.27   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            36.54   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            37.99   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.78   
Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton            44.39   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon            46.11   
Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon            46.99   
Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim            47.01   
Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim            47.26   
Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Poseidon            48.62   
10  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            50.44   
11  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim            51.85   
12  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            52.06   
13  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            54.31   
14  Ida Danielsson Z  2003  Simklubben Triton            55.70   
15  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton            56.80   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            33.74   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            44.76   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            49.58   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            51.14   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim            52.19   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            59.40   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Hegardt  2002  Simklubben Poseidon    41.16        1:26.34   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    41.81        1:27.05   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    41.20        1:27.74   
Agnes Bonnevier  2000  Simklubben Poseidon    42.04        1:30.54   
Emilia Ohlsson  2001  Simklubben Poseidon    47.07        1:37.40   
Lisa Hansson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    45.31        1:37.86   
Emilia Ek  2001  Simklubben Sydsim    44.86        1:38.11   
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    46.79        1:38.28   
Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton    46.95        1:40.12   
10  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    51.22        1:42.84   
11  Veronica Santrac  2000  Simklubben Poseidon    48.47        1:44.41   
12  Rebecca Sørensen  2001  Simklubben Sydsim    48.66        1:45.53   
13  Ebba Billing  2002  Simklubben Poseidon    52.53        1:46.02   
14  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    50.29        1:46.06   
15  Malin Pålsson  2002  Simklubben Triton    49.91        1:46.28   
16  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    53.53        1:46.33   
17  Nina Nolén  2002  Simklubben Poseidon    52.00        1:52.19   
18  Mica Nolén  2004  Simklubben Poseidon    52.49        1:52.24   
19  Moa Månsson  2002  Simklubben Sydsim    56.52        1:59.65   
20  Felicia Tollefsen  2003  Simklubben Triton    55.95        2:00.14   
21  Julia Månsson  2004  Simklubben Triton    1:09.36        2:22.95   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton            DSQ   
Rebekah Vance  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    38.16        1:18.65   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    36.36        1:19.97   
Pascal Björkman  2001  Simklubben Poseidon    41.45        1:26.38   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    42.58        1:29.45   
Nicodemos Abraha  2000  Simklubben Poseidon    46.79        1:40.95   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    48.02        1:41.61   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    49.65        1:41.64   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    47.67        1:45.55   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    50.70        1:45.59   
10  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    52.72        1:50.27   
11  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon    54.49        1:50.55   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton    34.28        1:12.73   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    35.01        1:14.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:43